ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

Автономна Республіка Крим

Евро 2012
На минувшей неделе ряд крымских изданий опубликовал фотографию макета НСК «Олимпийский» − каким он станет после реконструкции. Проект тайваньской компании Archasia Design group limited в целом вызвал положительные отзывы (красивый, современный, вписывается в общую архитектурную концепцию развития столицы). Другой вопрос − удастся ли проект в его изначальном виде воплотить в жизнь? Газеты (в частности, «Первая крымская» и «Крым.ru») ставят это под сомнение. В изданиях речь идет о том, что снос ТРЦ «Троицкий» вновь приостановлен, а без этого о реконструкции арены и речи быть не может. «Крымское время» напоминает, что Кабинет Министров страны поддержал меморандум относительно приостановления демонтажа «Троицкого» до 1 июня этого года. «Правительство в своей «войне» с Президентом, похоже, может пустить в ход и козырную карту − срыв чемпионата Европы 2012 года. Дескать, Ющенко обещал − и не сделал. А Тимошенко − ему не чета, она все, что обещает, − выполняет».
Крым готовится тем временем к курортному сезону. Период, когда на полуострове «рубят капусту», − вряд ли самое удобное время, чтобы говорить о подготовке к грядущему Евро-2012. Иные интересы заботят и бизнесменов, и руководителей автономии, и простых людей.
Футбол
Из футбольных событий, которые обсуждались на этой неделе, можно выделить подготовку к празднованию 50-летия «Таврии». Ориентировочно 21 мая на РС «Локомотив» пройдет грандиозный праздник с награждением ветеранов команды всех поколений, концертной программой, фейерверками и т.д. В газетах публикуются многочисленные материалы, посвященные истории «Таврии» («Крымская правда», например, с помощью читателей определяет «команду мечты» «Таврии» каждого из пяти десятилетий; «Крымский обозреватель» и «Крымское время» почти еженедельно выдают интервью с прославленными ветеранами симферопольского футбола). Немало этому событию посвящено материалов на радио и телевидении (интервью, рассказы о знаменательных событиях в истории клуба и т. д.).
Конечно, «Таврии» хотелось бы не только праздничными мероприятиями отметить свой полувековой юбилей. Руководители клуба спят и видят, что команда сумеет пробиться в турнир Кубка Интертото, а через него − в Кубок УЕФА. Болезненно в клубе перенесли поражение в Киеве от «Динамо», но постарались о нем забыть и сделать правильные выводы.
Проблемы (в том числе и игрового плана) у команды есть − признает наставник «Таврии» Михаил Фоменко. Главная проблема − пустая скамейка запасных. Если игрок «основы» травмирован или дисквалифицирован − его по сути некем заменить. Особенно не хватает игроков оборонительного плана. На беду − Тарас Ильницкий серьезно травмирован, а Александр Першин на месяц исчез из Симферополя. На минувшей неделе руководители клуба досрочно расторгли с опытным футболистом контракт − команде Михаила Фоменко он уже не помощник.
В крымских коллективах первой лиги все относительно спокойно, каких-то заслуживающих внимания новостей на минувшей неделе не было. Разве что в Калинино Красногвардейского района в перерыве матча «Феникса-Ильичевца» и «Крымтеплицы» (крымское дерби) руководители калининского клуба вручили комплекты мячей и спортивной формы представителям команд всех агроцехов местного сельхозпредприятия. Им предстоит участвовать в чемпионате района − и такая поддержка явно оказалась кстати.

Вінниця

Євро 2012
Заходи
В минулий понеділок, 14 квітня, відбулася прес-конференція начальника обласного управління фізкультури та спорту Олександра Фєнєва. На запитання «Які конкретно заходи проводяться в області по підготовці до Євро-2012?» чиновник відповів:
«…Ми розробили програму «Євро-2012. Вінницька область», і на сесії, що відбулася минулого місяця, вона мала б бути прийнята. Але, оскільки була прийнята 107 постанова, що внесла серйозні зміни, то корективу вимагає і підготовлена програма. Прийняття цієї програми відкладено на травень для того, щоб визначити чітко, що нам потрібно, що ми будемо робити.
Сьогодні, я Вам можу відверто сказати, що з державних коштів Вінницька область нічого не отримає. В державній програмі Вінницької області немає. Вінниччина не приймає Євро-2012. Якщо ви пам’ятаєте зустріч з делегацією Лодзинського воєводства, то на ній поляки теж говорили, що через їх територію будуть їхати туристи, вони їх чекають, але в програму вони теж не входять...
Оргкомітет порадився і прийняв рішення, що ми максимально використаємо цю подію для розвитку спортивної інфраструктури нашої області. Робочою групою, яку очолює наш губернатор Олександр Домбровський, розглянуто питання про реконструкцію центрального міського стадіону. Туди планується задіяти до 20 мільйонів гривень.
Сьогодні також розглядається питання побудови спортивного об’єкту на 3 тисячі глядачів для ігрових видів спорту. Загальна сума будівництва поки що не визначена, але можу сказати, що це буде не менше 10 мільйонів гривень.
Усі ці заходи запроваджуються в комплексі з підготовкою до Євро-2012.
До того ж, керівництво області розглядає питання придбання за кошти обласного бюджету штучного покриття для міні-стадіонів. На цьому тижні буде відкрито такий стадіон в педагогічному коледжі. Плануємо розпочати будівництво ще в 10 районах. Це також буде входити в програму Євро-2012.
А взагалі хочу сказати, коли я подав програму підготовки області до Євро-2012 до Міністерства економіки, там відповіли, що держава виділяє кошти лише для тих областей, які приймають Євро-2012…».
Продаж землі(не для сайту)
Поки чиновники морочать голови всілякими програмами, підприємливі люди вже працюють на повну. Надійшла інформація, що одна людина продає ділянки землі над трасою, по якій мають їхати туристи на Євро-2012 (львівський та київський напрямки). До того ж конкретно рекламують, що цією дорогою будуть рухатись вболівальники на європейський чемпіонат.
Пропонуються ділянки біля доріг «Автодору». Одна умова: розмір ділянки не повинен перевищувати 15 соток і не повинен прилягати до лісових насаджень. Вартість (в залежності від відстані до населених пунктів) − від 20 до 50 тис. доларів за ділянку. Поблизу великих населених пунктів і автомобільних розв’язок вартість землі дорожчає. Спочатку така ділянка надається в оренду, через рік − у вічне користування. Припускаю, що продають землю чиновники «Автодору» через посередників. До того ж, видається одразу увесь пакет документів. Не треба ходити по різних інстанціях − цим вони займаються самі. Єдине, людина, від якої було отримано таку інформацію, попередила: якщо маєш купувати, то треба це зробити зараз, бо згодом ціни підвищаться у зв’язку з проведенням аукціонів.
Повідомлення ЗМІ
На сайті «20 хвилин» 15.04.08 було розміщено матеріал «Стадион «Локомотив» подтянут к европейскому стандарту». Найбільш цікаві уривки з нього:
«…На подготовку к Евро-2012 из государственного бюджета Винницкая область не получит ничего, сообщил начальник управления физкультуры и спорта Александр Фенев.
В нашем регионе не будут проходить матчи чемпионата Европы по футболу. Однако перед Евро в области спорта в Виннице будет сделано немало − за счет местных средств.
− Одним из важнейших моментов в плане подготовки Винницы к Евро является реконструкция Центрального городского стадиона («Локомотив»), − отметил начальник управления физкультуры и спорта Винницкой облгосадминистрации Александр Фенев. − На эти цели будут выделены средства из областного бюджета. Также перед Евро в нашем городе будет построен Дворец спорта (для игровых видов). Необходимость в этом давно назрела, ведь наши баскетболисты, волейболисты и индорхоккеисты не имеют своего зала для тренировок. Дворец спорта сможет быть использован и для проведения международных соревнований − в частности, чемпионата Европы по спортивной акробатике.
Еще одна идея областного спортивного руководства перед Евро − начинать покупать искусственные покрытия и строить спортплощадки.
− Ранее на постройку спортплощадок с искусственным покрытием выделялись средства из госбюджета, − отметил Александр Фенев. − К примеру, на прошлой неделе ввели в эксплуатацию спортплощадку с искусственным покрытием педколледжа, что на Старом Городе. Но строили ее несколько лет. Чтобы ускорить этот процесс, мы будем строить спортплощадки за местные средства.
Финансирование областного футбола из бюджета перед Евро также будет расти.
− В прошлом году на областную федерацию футбола (ОФФ) из областного бюджета было выделено 100 тысяч гривен, − сказал Александр Фенев. В этом году на ОФФ и ФК «Нива-Свитанок» выделено более 600 тысяч гривен…»
Місцевий футбол
Успіхи дітей
Газета «20 хвилин» за 20.04.08 містить матеріал «Вінничани перемогли у регіональному етапі щорічного футбольного чемпіонату «DJUICE ГОЛ». Уривки з цієї публікації:
«…Юні футболісти Вінницької загальноосвітньої школи №33 перемогли у регіональному етапі щорічного футбольного чемпіонату «DJUCE ГОЛ», який відбувся вчора у Києві на олімпійській базі «Святошино».
На регіональний етапі чемпіонату команди були розбиті на чотири групи: східну, західну, південну та північну. На шляху до перемоги у північній групі вінничани спочатку впевнено з сухим рахунком здолали команду з Броварів − 9:0, потім у серії пенальті перемогли житомирян − 3:3 (6:5), у півфіналі виявилися сильнішими за суперників із Черкас − 7:3. У фіналі вінницькі хлопчаки грали проти команди Конотопа. І в напруженому, особливо як для дитячого футболу, поєдинку вінничани знову перемогли − 3:1.
Тепер у фінальній частині змагань, що відбудеться 17 травня на майдані Незалежності у Києві, наші хлопці змагатимуться за звання абсолютних чемпіонів «DJUICE ГОЛ-2008». Їх суперниками стануть переможці в інших регіональних групах, а саме: команди Миколаєва (південь), Дніпропетровська (схід) і Тернополя (захід)…»
«Нива − Світанок»
Нарешті 19.04.08 «Нива» вимучила першу перемогу в другому колі чемпіонату України з футболу. Перемогли «Динамо-3» з рахунком 1:0 завдяки автоголу киян. За нашою інформацією, генеральний спонсор команди бізнесмен Володимир Прудивус страшенно не задоволений стартом команди напередодні святкування 50-річчя вінницького професійного футболу, тим паче, що збільшено фінансування команди. На останній грі на лаві не було головного тренера команди Івана Панчишина. Кажуть, що це «початок кінця» його тренерської кар’єри у Вінниці. Прес-служба «Ниви» на прохання прокоментувати відсутність головного тренера повідомила, що в нього «сімейні проблеми». Варто відзначити рекордну кількість глядачів на грі − близько 5 тисяч вболівальників.
Нові футбольні майданчики
Як повідомив 16.04.08 сайт «20 хвилин»,
у Вінниці відкрито новий майданчик для міні-футболу.
«…В Винницком гуманитарно-педагогическом колледже открыли спортивную площадку для игровых видов спорта. Прежде всего, она предназначена для мини-футбола. На ней также можно играть в гандбол и волейбол
− В городе это вторая площадка такого типа, еще одна находится во второй школе, но она меньше, − сообщил заместитель начальника областного управления по делам семьи, молодежи и спорта Александр Олейник. − По области таких объектов всего 22, включая винницкие. В  Виннице создают четыре схожих площадки: одну при педуниверситете, остальные при общеобразовательных школах. По площадке строят в Стрижавке и Тульчине. 
Как отмечали в ходе открытия, площадка будет доступной не только для студентов колледжа, но и для всех горожан неравнодушных к спорту. Ее строительство велось два года и поглотило порядка 300 тысяч гривен. Деньги на строительство поступали как из областного, так и государственного бюджетов…»

Волинь

Євро-2012
Тематика місцевих ЗМІ
14 квітня відбулася зустріч президентів України і Польщі. Ющенко і Качинський обговорили питання підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Йшлося, зокрема, про будівництво доріг, в тому числі магістралі Київ-Ковель-Ягодин з виходом на Люблін та Варшаву. Обговорено також план реконструкції залізниць ковельського вузла. Президенти підписали спільну декларацію з обговореного питання. Сторони зазначають, що чемпіонат − це не тільки важлива спортивна подія світового масштабу, але й важливий політичний проект на середньострокову перспективу, що матиме для України і Польщі виняткове політичне, економічне, гуманітарне та іміджеве значення. Сторони домовилися активізувати співробітництво в спортивних, транспортних, готельних, туристичних, телекомунікаційних інфраструктурах.
У Львові відбудеться зустріч мерів з приводу Євро-2012
21-22 квітня зустрічатимуться мери міст, які прийматимуть Євро-2012. Зустріч ініційована міським головою Львова Андрієм Садовим з метою створення постійно діючої українсько-польської ради міст з питань підготовки до Євро-2012. Передбачається, що з допомогою майбутньої ради мери міст, які прийматимуть Євро-2012, матимуть змогу обмінюватися досвідом і налагоджувати координацію дій між своїми містами.
Щеплення від кору і Євро-2012
На українську молодь незабаром чекає експеримент − масова вакцинація людей віком від 15 до 29 років від кору та краснухи. Медики закидають громадськості звинувачення у намірах зірвати кампанію, що в підсумку може загрожувати державі епідемією. Мало того, тепер до цієї акції „доплели” ще й майбутній чемпіонат Європи з футболу 2012 року. Мовляв, до нещеплених українців європейці не поїдуть...
Аеропорт
На нараді у заступника голови облдержадміністрації Василя Байцима було розглянуто питання відновлення діяльності ВАТ «Луцьке авіапідприємство» в рамках підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Обговорюючи результати візиту робочої комісії представників УЄФА до Луцька, заступник губернатора підкреслив, що «незалежно від того, визнають експерти УЄФА Луцький військовий аеродром запасним Львівському чи ні, виконавча влада буде працювати над розбудовою його інфраструктури».
Як зазначалось, облдержадміністрація отримала ряд пропозицій від інвесторів щодо реалізації проекту відновлення інфраструктури ВАТ «Луцьке авіапідприємство». Заступник голови ОДА поінформував про свою зустріч із президентом Національної палати міжнародного співробітництва, яка готова викупити додаткові акції Луцького аеропорту і працювати над його розбудовою.
Пан Байцим також повідомив про результати перемовин із директором європейської авіакомпанії «Альпе Інвест», яка бажає підключитися до цієї співпраці. Ще одну пропозицію отримали від німецької компанії «Хонейвел Ейпорт Систем» ГмбХ, із представниками якої незабаром відбудеться зустріч.
Зовнішньої реклами, пов’язаної з Євро-2012, не помічено.
Футбольна тематика місцевих ЗМІ
Український футбол
Шевченко повертається у „Мілан”
Віце-президент „россо-нері” Адріано Галліані заявив, що з наступного сезону гравці лондонського „Челсі” Андрій Шевченко та іспанської „Барселони” Рональдіньо будуть захищати кольори італійського клубу. Андрій Шевченко вже провів телефонну розмову з наставником „Мілана” Карло Анчелотті. Шева начебто переходить у свій колишній клуб в оренду на один рік. У той же час головний тренер „Челсі” Авраам Грант сказав, що має намір зберегти всіх гравців лондонської команди, разом із Шевченком.
„Дніпро”втратив сподівання на Лігу чемпіонів
Якщо перед матчем 25-го туру з „Шахтарем” дніпропетровський „Дніпро” ще мав сподівання на Лігу чемпіонів, то команда Луческу їх дуже швидко розвіяла. „Шахтар” переміг у Дніпропетровську на класі, справедливо і переконливо. На очах у 20-тисячної аудиторії своїх вболівальників дніпропетровці були розгромлені гірниками. Гра господарів була безбарвною, а гол престижу їм вдалося забити лише з пенальті. „Дніпро” скотився аж на четверту сходинку...
Марко Девіч хоче грати за Україну
Сербський півзахисник „Металіста” Марко Девіч, який у національній першості став відомим після виступів за „Волинь”, не проти змінити громадянство і виступити за збірну України, якщо таке запрошення надійде. Про це він сказав в інтерв’ю газеті „Спорт-експрес в Україні”, повідомляють волинські газети.
Місцевий футбол
У „Волині” нічого не виходить
Хоч три очки „Волинь” у себе вдома взяла у матчі проти черкаського „Дніпра”, гра команди й далі неприємно дивує. Команду знову виручив бразилець Жадер. Він десь із 12-ти метрів пробив несильно, але дуже несподівано і влучно − в кут воріт. Дуже погано зіграв напад лучан. Дуже добре зіграв у лучан воротар Неділько. Якби не він, „Волинь” у кращому випадку мала б домашню нічию. Після матчу капітан лучан Олександр Пищур відверто сказав: „За п’ять турів не можемо знайти свою гру. Раніше хоч якісь комбінації вдавалися, тепер взагалі нічого не виходить. Психологічний стан команди дуже поганий”.
Це підтвердила наступна гра на виїзді з ЦСКА. У першому колі лучани перемогли армійців 4:2, цього разу − програли 2:1.
Головний тренер „Волині” нарікає на ФФУ
Головний тренер ФК „Волинь” Віталій Кварцяний дав роз’яснення щодо рішення Дисциплінарного комітету ФІФА про позбавлення „Волині” трьох очок через невиконання клубом рішення Дисциплінарного комітету ФІФА від 19.11.2007 р.: «Ця інформація звалилась на нас, як сніг на голову, − сказав Кварцяний. − Нам повідомили, що три очки було знято за невиконання контрактних зобов’язань перед колишнім гравцем Міодрагом Джудовичем. Насправді ж ми маємо проблему з іншим футболістом − Міланом Божичем. Чому до нас приписали Джудовича − для мене загадка. Також була вказана сума, яку ми винні, − 32 тисячі доларів. Ми потрапили у пастку нечесних агентів. Ми були винні йому лише шість тисяч доларів. Чому виросла така сума? Пояснення просте: коли після одного з тренувань ми з Міланом поспілкувалися, я йому сказав: „Я за красиві очі в основний склад не ставлю. Повинен грати найсильніший”. Божич зібрав речі й поїхав. Ні я, ні керівництво не заперечували. Він повернувся на батьківщину, зустрівся з агентами й адвокатами й почав нам приписувати різні борги перед ним.
Ми їздили у Сербію, у Федерацію футболу, але порозуміння з місцевими чиновниками не знайшли. Пропонували гравцеві зустріч на нейтральній території в присутності представників федерацій Сербії і України, але він проігнорував пропозицію. Адвокати свою справу зробили і через суд у Лозанні визнали нас винними.
У цій ситуації мені незрозуміла позиція Федерації футболу України. Чому вона не допомогла нам розв’язати цю ситуацію? Навіть до Лозанни ніхто з міжнародного відділу ФФУ не полетів відстоювати наші інтереси. Як наслідок, з нас зняли три очки й змушують виплатити 32 тисячі доларів Божичу. Щодо Джудовича, то це повна нісенітниця. Ні в нього, ні в нас немає претензій один до одного. Ми нормально розійшлися і я зараз пишаюся тим, що цей гравець фактично завдяки мені заграв. Зараз він капітан команди „Спартак” у Нальчику» (газета „Волинь-нова”).

Турніри.
Переможцем відкритого міжнародного турніру з міні-футболу серед громадських організацій, які змагалися за кубок луцького міського голови Богдана Шиби, стала команда Волинського обласного благодійного фонду «Переображення». Із груп до наступного раунду вийшли чотири команди − «Переображення», туристичний клуб «Ми», «Спартак-Екстрім» та гості з Бреста − «Пагоня». Білорусам у півфіналі довелося грати із турклубом «Ми», і «туристи» доволі неочікувано перемогли з рахунком 5:1. Натомість «Переображення» не менш сенсаційно зуміло здолати опір «Спартака-Екстрім» − 5:2.
Фінальні ігри були напруженими. Спочатку за третє місце боролися «Пагоня» і «Спартак-Екстрім», і знову білоруським гостям не поталанило − 1:3. Долю кубка визначила серія післяматчевих пенальті, оскільки «Переображення» і турклуб «Ми» основний час гри закінчили внічию − 3:3. Пенальті «туристи» били не так влучно, як їх суперники, тож поступилися − 2:3.
Нагороди фіналістам турніру особисто вручив міський голова Богдан Шиба.
Всього в турнірі взяло участь 13 команд.
Держслужбовці Волині на міжнародній спартакіаді в Білорусі
Після декількох років перерви відновилася спартакіада «Вертикаль» між спортсменами − державними службовцями Волині та Брестської області Республіки Білорусь. Цьогорічні змагання пройшли 11 квітня у Білорусі. Команди державних службовців сусідніх областей у спорткомплексі «Звьоздний» села Томашовка Брестської області змагалися у семи видах спорту: міні-футболі, волейболі, плаванні, настільному тенісі, шахах, дартсі, більярді. Волиняни виявилися сильнішими, перемігши у футболі, тенісі, дартсі та більярді і домігшися нічиєї в шахах.
Наступні змагання між державними службовцями сусідніх областей пройдуть на Волині.

Донецьк

Евро 2012
15 апреля под председательством главы Донецкого облсовета Анатолия Близнюка состоялось расширенное заседание Донецкого областного оргкомитета по подготовке и проведению Евро-2009/2012. Повестка дня была следующей:
1. Вступительное слово председателя облгосадминистрации В.Логвиненко о подведении итогов работы по подготовке к Евро-2009/2012 за 2007 год и первый квартал 2008 года.
2. Определение стратегии и плана работы Оргкомитета на 2008 год. Доклад: А.Близнюк, председатель областного совета, сопредседатель Оргкомитета
3. О подготовке к проведению турнира памяти В.Банникова. Доклад: В.Кирбаба, начальник управления по вопросам физической культуры и спорта облгосадминистрации
4. Принятие решения Оргкомитета, подведение итогов.
По словам А.Близнюка, как только завершится континентальный турнир нынешним летом, специалисты УЕФА всерьез возьмутся за инспекцию Украины в целом и Донецкой области в частности. Фактически, у нас осталось четыре месяца для того, чтобы принять экстренные меры. Иначе есть все шансы лишиться права проведения чемпионата.
На фоне остальных принимающих городов Донецк заметно лидирует. Но до соответствия требованиям УЕФА нам еще непомерно далеко. На первый взгляд. Донецкая область может с гордостью сказать, что выполнила план подготовки к чемпионату на 2007 год. Но если вдуматься, что входило в этот план, оказывается, что гордиться нечем. А входило в него строительство стадиона и взлетно-посадочной полосы, с которой донецкий аэропорт смог бы принимать современные лайнеры. Стадион почти готов, но область тут ни при чем − строительство финансирует Ринат Ахметов. Взлетно-посадочную полосу вроде бы начали строить, но потом правительство заморозило ее финансирование.
− Подрядчик работает себе в убыток, а министр транспорта ни разу не удосужился посетить эту стройку, − заявил Анатолий Близнюк.
Чуть меньше года назад, когда наша страна только получила право проведения Евро-2012, донецкие власти были полны радужных планов. Летом 2007 года новые проекты перестройки города появлялись чуть ли не каждый день. В надежде на щедрое финансирование из госбюджета дончанам обещали не только быстренько создать необходимую для чемпионата инфраструктуру, но заодно построить новый аэропорт, железнодорожный вокзал, киноконцертный комплекс и даже (о чудо!) метро. Спустя полгода все эти мечты развеялись без следа. Госбюджет не финансирует даже самые необходимые проекты, а грамотно привлекать инвестиции мы пока не научились.
Несмотря на это, местные власти всё же разработали план на 2008 год. В первую очередь, туда внесены гостиницы, системы охраны здоровья и наземный транспорт. До многих других вещей пока вообще не доходят руки.
− Сфера обслуживания, телекоммуникации, подготовка персонала и волонтеров, имиджевая политика − мы знаем, что всем этим тоже нужно заниматься, но пока эти вопросы остаются вне зоны внимания, − отмечает губернатор Владимир Логвиненко.
В целом настроение областных властей можно назвать близким к паническому.
− О чем вообще можно говорить, если мы рассматриваем, например, Дружковку как туристический маршрут, а вы туда съездите − там же дома разваленные стоят и заборы покосившиеся. И что мы можем сделать при полном отсутствии какой-либо помощи из центра? Уже через год Донецк должен принимать молодежный чемпионат Европы по футболу, а в Киеве этого в упор не видят! − возмущается А.Близнюк.
Отметим также, что В.Логвиненко высказал разочарование тем, что ФФУ и Министерство молодежи и спорта  «холодно отнеслись к организации и проведению турнира в Донецкой области в июне с.г.». «На региональном уровне мы с турниром памяти Виктора Банникова остались одни», − подвел нерадостный итог губернатор.
Кстати, газета «Донбасс» (16.04)в отчете об этом событии подчеркивает крупным шрифтом − «вчера руководители области собрались, чтобы придумать, как спасти ситуацию с подготовкой к ЧЕ». Публикация вышла со снимком и текстовкой: «Анатолий Близнюк демонстрирует журналистам документ от консалтинговой компании «Roland Berger». По мнению специалистов, Донецк, хоть и является самым подготовленным городом Украины, все же значительно уступает требованиям УЕФА».
В этот же день пресс-служба облсовета распространила следующее заявление: «Близнюк инициирует проведение инвестфорума: глава Донецкого облсовета Анатолий Близнюк выступил с инициативой проведения в сентябре текущего года крупнейшего инвестиционного форума в Донецкой области для того, чтобы широко представить социально-экономический потенциал Донетчины мировому капиталу».
Между тем, на следующий день после проведения Оргкомитета Донецкий городской голова Александр Лукьянченко высказал на своей пресс-конференции несколько иную точку зрения. Мэр Донецка считает, что ситуацию с подготовкой города к Евро-2012 критической назвать нельзя. А критиковать Близнюка очень даже можно.
− Комментировать можно всем, что угодно и сколько угодно. Работы и содействия только нет. Например, развитие инфраструктуры − это общее дело. Мы − основной донор областного бюджета, а получаем от них пять копеек», − заявил он журналистам.
Досталось от мэра и министру транспорта Иосифу Винскому за его идею возвращения аэропортов в госсобственность.
− Я думаю, что это невозможно юридически, потому что сегодня нет механизма возврата из коммунальной в государственную собственность без согласия территориальной громады и без решения сессии областного совета, − заявил Лукьянченко.
По его словам, на сегодняшний день авиакомпании «Донбассаэро» и «Аэросвит», работающие в КП «Аэропорт «Донецк», функционируют успешно, «модернизируют самолетный парк, и это исконно украинские компании». Мэр особо отметил, что в аэропорту «Донецк» уже началось строительство взлетно-посадочной полосы, которую «никуда из Донецка не уберут, мы ее построим, и она будет служить многим поколениям». И полоса будет длиной 4200 метров, что позволит ей принимать все виды имеющихся воздушных судов.
В процессе подготовки к Евро хватает проблем и не только во взаимоотношениях между различными уровнями и ветвями власти. Куда селить гостей, пока неясно. Инвесторы так и не хлынули потоком. Впрочем, Лукьянченко предлагает не переживать из-за этого.
Мы готовы рассмотреть любые предложения инвесторов. Кроме прочего, нам предлагают вариант «Олимпийской деревни», но пока что мы думаем. Сегодня работаем над программой модернизации 16-ти общежитий. У нас впереди − четыре года. Зачем торопиться? − отметил А.Лукьянченко.
Позиция мэра, у которого в какой-то мере натянутые отношения с главой облсовета, дала повод «Донбассу» (17.04) проинформировать об этом под заглавием «Лукьянченко советует Близнюку не переживать».
По итогам этого заседания «Жизнь» (17.04) разразилась статьей «Евро-2012: кто тормозит подготовку?», в которой подчеркиваются слова А.Близнюка: «На государственном уровне, я смею утверждать, самый большой тормоз». Ну, а крупным шрифтом выделена его критика Кабмина: «Мы строим взлетно-посадочную полосу, но правительство полностью заморозило эту стройку».
О футболе в Мариуполе
На минувшей неделе в Мариуполе состоялась презентация книги об истории местного футбола, организованная городской федерацией. Перед началом председатель федерации футбола Мариуполя Александр Тохтарь отметил, что футбол в городе благодаря промышленным предприятиям в последние годы динамично развивается. Но история мариупольского футбола началась давным-давно. Для того чтобы юное поколение знало свое прошлое, и была организована эта встреча. В роли ведущих выступили авторы книги «Долгий путь к мечте» Сергей Катрич и Александр Бояренко.
Большая группа ветеранов со сцены рассказала о том, как развивался футбол в прошлом столетии. Также присутствовавшие воспитанники футбольной академии «Азовсталь-Шахтер», СК «Ильичевец», СК «Портовик», девичьих команд и другие услышали в свой адрес много добрых пожеланий.
В заключение вечера федерация футбола провела награждение команд-призеров по итогам 2007 года.
Турнир «Кубок Хюндай в Донецке»
В минувшую субботу Донецк приобщился к мировым спортивным традициям. Компания «Хюндай Моторз Украина» провела в парке им. Щербакова семейно-спортивный праздник, посвященный предстоящему чемпионату Европы по футболу-2008.
Солнечным субботним утром парк им. Щербакова, несмотря на идущую полным ходом реконструкцию, на время стал центром спортивной жизни Донецка и области и одновременно местом интересного отдыха для жителей города. Масштабный спортивный праздник от «Хюндай Моторз Украина» включал в себя массу интересных конкурсов, акций, мероприятий и, конечно же, футбольных состязаний.
Донецк стал вторым из 8 городов, где будут проведены такие футбольные турниры. Дебют украинского спортивного вояжа «Кубка Хюндай» под эгидой Министерства по делам семьи и молодежи состоялся в Симферополе, где победителем из 61-й команды стала только одна. Для участия в турнире по мини-футболу в Донецке зарегистрировалась 41 команда. Главным условием участия в спортивном празднике была любовь к футболу и желание. Судили соревнования профессионалы высокого класса − судьи национальной и 1-й категории. Бескомпромиссная борьба между участниками продолжалась 9 часов подряд. Победу одержала команда «Северск» из одноименного города. Она и будет соревноваться за «Кубок Хюндай» 1 июня на финальной встрече в Киеве. Победителями конкурса «Quest For the Best» стали лучшие мастера по набиванию мяча − Стас Филатов и Александр Пушко. В этом конкурсе соревновалось около 40 участников.
СМИ О «Шахтере»
«Форсировали «Днепр»«Жизнь» (15.04);
«Протасов выбыл из чемпионской гонки»«Спорт-арена» (15.04);
«Шахтер» закрывает «Днепру» дверь в Лигу чемпионов»«Салон Дона и Баса» (15.04).
СМИ О «Динамо»
«Разгромное поражение зомби»«Спорт-арена» (15.04) − о победе киевлян над «Таврией».

Запоріжжя

Євро 2012
Заходи 
12 квітня на головному запорізькому стадіоні відбулося навчальне «побоїще футбольних фанатів з міліцією». Це був плановий захід МВС. До Запоріжжя з усіх областей України з’їхалися міліцейські чини, що очолюють в обласних управліннях МВС блок громадської безпеки. Запорізькі правоохоронці на стадіоні «Славутич-Арена» продемонстрували грамотне дотримання правопорядку та ліквідацію інцидентів на трибунах. Роль натовпу фанатів грали курсанти школи міліції. Задля реалізму вони використали на трибуні навіть димові шашки. Про ці навчання МВС розповідали практично всі ЗМІ. Начальник департаменту громадської безпеки МВС Віктор Ольховський на прес-конференції повідомив, що його підлеглі здатні виконувати завдання на футболі краще, ніж це роблять поліцейські деяких європейських країн. І сказав, що раніше взагалі не бував за кордоном. А тепер, у зв’язку з Євро-2012, регулярно туди їздить, аби вивчати правоохоронний досвід, пов’язаний з футболом.    
ЗМІ.
Стосовно Євро-2012 ЗМІ висловлювалися переважно в контексті вищезгаданих навчань МВС на стадіоні. Газета «Запорозька Січ» від 15.04.08р. надрукувала інформацію стосовно того, що президенти України і Польщі заявили, що Евро-2012 пройде в їх країнах на найвищому рівні.  
Реклама.
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі відсутня. 
Місцевий футбол.
ФК «Металург»
Запорізький «Металург» вкрай розчарував вболівальників, програвши вдома «Металісту» 0:2. Як слушно зауважив на прес-конференції головний тренер запоріжців А.Чанцев, «нас сьогодні переграв один футболіст − Девіч, за рахунок власної індивідуальної майстерності». Справді, серб, який мріє натуралізуватися в Україні та грати за нашу збірну, показав себе якнайкраще. Спочатку він у карколомному стрибку пробив через себе у праву дев’ятку. Потім майстерно обіграв у штрафній захисника, уклавши його на газон, і впритул розстріляв голкіпера. Таке до снаги тільки класному футболісту.
Молоді і не дуже вихованці ФК «Металург» і троє досвідчених білорусів, які їм допомагають, не змогли нічого вдіяти проти вищої за класом команди. Наставник «Металіста» М.Маркевич, який колись тренував запоріжців, не забув на прес-конференції інтелігентно зазначити, що молодим господарям поля бракує досвіду. І що той «Металург», який він колись тренував, був здатен на більші подвиги, ніж нинішній.  
Кулуари.
Кулуарна інформація стосується фінансових справ власників ФК «Металург» − групи бізнесменів, що об’єднані навколо «Запоріжсталі» та «Індустріалбанку». Едуард Шифрин, який мешкає за кордоном і менше інших колег вболіває за «Металург», вкладає великі інвестиції у нефутбольний бізнес: він розпочинає будувати вже третій великий об’єкт нерухомості в Москві, на проспекті Вернадського, вартістю 450 мільйонів доларів. Це буде житловий комплекс із двох хмарочосів. 
У той же час меткомбінат «Запоріжсталь» − один з найголовніших інструментів для заробляння коштів у власників ФК «Металург» − знижує прибутки і переживає серйозні проблеми з сировиною. Чистий прибуток комбінату за 2007 рік склав 554 млн. гривень: це на третину менше, ніж показник 2006 року. І це незважаючи на те, що комбінат збільшив випуск чавуну, сталі та прокату. Причина − подорожчання енергоресурсів та сировини. Аби якось з цим боротися, голова правління комбінату, герой України Віталій Сацький разом із колегами Віталієм Гайдуком (ІСД) та Володимиром Бойком (ММК Ілліча), звернулися до Прем’єр-міністра з проханням вплинути на апетити Рината Ахметова, який практично монополізував рудні ресурси України, і з квітня підняв на них ціну більше, ніж у півтора рази. 
А ще минулого тижня запоріжсталівська група зробила важливий крок для свого майбутнього: підписала з фірмою «Сіменс» угоду про будівництво кисневого конвертера (10 млрд.грн., до 2012 року). Це важливо не тільки для модернізації комбінату. Обласна рада кілька разів погрожувала зупинити «Запоріжсталь», бо головний природоохоронний захід − будівництво конвертера замість мартенів − не розпочинався. Це серйозно псувало нерви власникам комбінату і примушувало їх витрачати багато часу на кулуарні переговори та організацію «мітингів протесту колективу». Тепер ситуація стабілізувалася, ніхто не дорікне «запоріжсталевським», що вони не хочуть будувати той конвертер і труїтимуть викидами запоріжців. 
ЗМІ.
ЗМІ зосередили основні зусилля на перемиванні кісток ФК «Металург» через ганебну домашню поразку від «Металіста». Відзначився тижневик «Индустриальное Запорожье − Панорама», який вмістив велику статтю ««Нет!» − королям, «Нет!» − шубам, «Нет!» − свастике». Газета засуджує недоліки в українському футболі: появу фашистських символів на трибунах та негідну поведінку вболівальників, а також незадовільну роботу арбітрів. Критикуючи останніх, газета «наїжджає» на президента ФФУ Г.Суркіса та його брата, через яких начебто такий поганий арбітраж ігор в Україні. Згадує газета і давню історію з шубою для іноземного арбітра, через яку «Динамо» дискваліфікували в Європі. Шубу навіть в заголовок статті винесли. Як панацея від такої ситуації, подається створення в Україні прем’єр-ліги. Пропагується ідея довічно дискваліфікувати суддів, який піймали на упередженому суддівстві.   

Закарпаття

Євро 2012
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодних заходів, пов’язаних з підготовкою області до Євро-2012.
ЗМІ.
Тема «Євро-2012» не висвітлювалася в місцевій пресі. Щодо загальної інформації, то її подавала місцева радіостанція «Версія».
Зокрема, подавалася інформація про зустріч українського та польського президентів Віктора Ющенка і Леха Качинського, де вони підписали Спільну декларацію щодо зміцнення співпраці між країнами у підготовці до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012. 
Звучав анонс про Засідання координаційної ради при Президенті України щодо підготовки до Євро-2012, яке відбудеться у Львові 22 квітня. А також про відвідання Донеччини Президентом Віктором Ющенком. Глава держави хоче на власні очі пересвідчитися, як триває будівництво стадіону «Шахтар». Саме ця арена стане одним з головних майданчиків проведення чемпіонату Євро-2012. Президент обговорить з місцевими посадовцями план дій розвитку інфраструктури області та міста, як того вимагає УЄФА − аеропортів, готелів, паркінгів тощо.
Також було повідомлення про те, що міська влада Донецька розглядає можливість використання квартир і будинків жителів Донецька для розміщення гостей Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Можна було почути, що концепція реконструкції аеропортів може стати основою для ще кількох конфліктів, які будуть більш глобальні, аніж забудова Троїцької площі біля Олімпійського стадіону. Таку думку висловив віце-прем`єр-міністр Іван Васюник на засіданні оргкомітету з підготовки Євро-2012. Якщо у найближчі кілька тижнів не буде знайдено механізму вирішення проблеми реконструкції аеропортів, для України питання Євро-2012 закриє УЄФА. Нині існує лише одна узгоджена програма з підготовки Євро-2012. Це програма міста Львова. Водночас голова Національного комітету з підготовки Євро 2012 Євген Червоненко заявив, що головна проблема − це відсутність грошей.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації стосовно Євро-2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
У газеті «Ріо» за 19.04.08 у матеріалі «Бути чи не бути «Закарпаттю» у вищій лізі?» піднімається тема майбутнього ужгородського клубу. «Закарпаття» здобуває перші очки у Кривому Розі за всю історію протистояння цих команд. У той же час ужгородський клуб не може виграти вже 14-й тур поспіль і залишається єдиною командою, яка цього року ще не перемагала у Вищій лізі. У Кривому Розі «Закарпаття» мало вдвічі менше можливостей відзначитися, і тому місцеві вболівальники мають законне право вважати два очки втраченими.
Стосовно цього в.о. головного тренера Володимир Шаран висловився так: «Безумовно, на нашій грі позначилася відсутність чотирьох ведучих футболістів. Тому початок ми цілком провалили і весь перший тайм також. Приємно, що все закінчилося нічиєю».
У газеті «Ужгород» за 19.04.08 у матеріалі «Момент істини настане завтра?» наголошується, що від гри 20.04.08 «Закарпаття» і «ФК «Харків» залежить подальша доля ужгородського клубу, тому що після невдалої гри зі львівськими «Карпатами» вдома ужгородське «Закарпаття» дещо реабілітувалося на виїзді в матчі з криворізьким «Кривбасом», здобувши результативну нічию. Проте з огляду на турнірне становище й кількість ігор, які залишилося зіграти, отриманий результат є маловтішним.
Зі створенням прем'єр-ліги, про яку дедалі частіше говорять футбольні фахівці, можливі зміни щодо майбутнього вищелігівських команд. Однак у будь-якому разі, якщо «Закарпаття» й перейде в суперлігу, потрібно буде серйозно думати про відповідне тилове забезпечення команди на найближчу перспективу в куди більших розмірах, ніж досі.
Огляд матчів
У суботу, 20.04.08, на ужгородському стадіоні «Авангард» відбулася гра між ФК «Закарпаття» та ФК «Харків». Хотілося, щоб цей поєдинок став битвою аутсайдерів, але рахунок 0:3 на користь харківчан відібрав усі надії закарпатських фанів. Перший тайм нічим не відзначився.
Та й в другому господарі навіть не намагалися грати хоча б на публіку. Таку зневагу глядачі не витерпіли і цілком закономірно кричали «Ганьба». Умовний фан-клуб взагалі покинув трибуни і освистав гру підопічних Шарана. А ті у відповідь − пропустили ще два м’ячі.
На післяматчевій прес-конференції Володимир Безсонов, головний тренер харківського клубу, у своїх висловлюваннях був толерантним, навіть назвав матч безкомпромісним і важким. Проте грою своїх підопічних він задоволений. Володимир Шаран, наставник закарпатців, був більш коротким і лаконічним: «З «Харкова» я розпочав «Харковом» і завершу свою роботу в ужгородському клубі. За останньою інформацією чув, що нас усіх звільнили. До побачення».
Вже на виході  Володимир Богданович пробурчав: «Мало того, що не платять, так ще і звільняють».

Житомир

Євро 2012
Реклама.
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
ЗМІ.
Минулого тижня відбувся брифінг в ОДА на тему Євро-2012.
Усі регіональні ЗМІ активно відгукнулись на цю подію. Про ЄВРО-2012 матеріали вийшли в усіх рейтингових газетах та на радіо і телебаченні. В Інтернеті з’явилось кілька публікацій, що розділили вказану тему на підтеми: дороги, туризм. Усі матеріали подавались позитивно, лише Інтернет-сайт «Про Житомир» опублікував матеріал хоч і досить нейтральний, але з не дуже привабливим заголовком «Євро-2012 в кредит». Радіостанція «Житомирська хвиля», телеканал CTV відвели для теми Євро найбільше ефірного часу − сюжети були розширені, багатопланові, позитивного рекламного характеру.
Лейтмотивом усіх інформаційних матеріалів було те, що Житомирщина не залишиться осторонь важливої події європейського масштабу і матиме для себе дивіденди. Місцева влада це розуміє і вже включилась у процес підготовки до ЧЄ. Інформація з перших вуст голови ОДА Забели прозвучала більш ніж переконливо: «Керівник області Ю. Забела повідомив, що на виконання розпоряджень та доручень Кабінету Міністрів України відповідним розпорядженням голова облдержадміністрації в лютому 2008 року було розроблено проект регіональної програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу з обсягом фінансування її заходів в сумі 1954,4 млн. грн. кредитних коштів (під гарантію Уряду). Нещодавно було затверджено нову Державну програму з підготовки до цього спортивного заходу в нашій країні та відповідно переглянуто регіональну з обсягом фінансування заходів останньої в сумі 1969,9 млн. грн. кредитних коштів. У даний час вона знаходиться на погодженні в Міністерстві економіки України.
„Переконаний, що всі заплановані заходи регіональної програми з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу для забезпечення комфортних умов перебування вболівальників та туристів на території області та за маршрутами їх руху до місць проведення футбольних матчів буде виконано в повному обсязі та визначений термін”, − підкреслив Юрій Забела. Він уточнив, що в рамках виконання регіональної програми в населених пунктах області за маршрутами руху туристів і вболівальників Чемпіонату, зокрема, передбачено: створення належної інфраструктури; надання висококваліфікованої медичної допомоги; безпечне просування транспортних засобів автошляхами по всій території області; розроблення цікавих туристичних маршрутів. „У рамках підготовки до проведення Чемпіонату Євро-2012 в Житомирській області, зокрема, буде відремонтовано за європейськими стандартами 120 км автомобільної дороги Київ-Ковель-Ягодин та 172 км автомобільної дороги Київ-Чоп; додатково введено в експлуатацію 14 готельно-ресторанних та мотельних комплексів, 54 об’єкти сервісного обслуговування біля автодоріг загального користування за напрямами до місць проведення чемпіонату; облаштовано 4 скульптури − пам’ятники обабіч автодороги Київ-Чоп, 23 км парканів та 6 га газонів і зелених насаджень у населених пунктах на основних автомагістралях”, − наголосив Юрій Забела».
Голова облдержадміністрації повідомив, що перший транш на реалізацію запланованих заходів програми в сумі 849 млн. грн. буде освоєно вже в нинішньому році. Він також поінформував, що нині тривають перемовини з ефективними представниками вітчизняних та закордонних бізнес-компаній, які готові інвестувати підготовку до Чемпіонату Євро-2012 в області та відповів на запитання журналістів.
Суспільна думка
Сприйняття більшістю населення області проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Обласна федерація футболу
21 квітня відбудеться засідання Контрольно-дисциплінарного комітету Житомирської ОФФ. Розглядатиметься протест ФК «Бердичів» на результат поєдинку СФКА-ФКББ. Підстава: побиття судді, недисциплінована поведінка президента СФКА О. Баранова та інше.
По завершенню засідання КДК ЖОФФ має відбутися засідання виконкому обласної федерації, де шляхом жеребкування будуть визначені команди, що у 1/4 Кубку області прийматимуть суперників удома першими, а саме: у середу, 23 квітня. У четвер відбулося жеребкування пар 1/8 фіналу Кубку області. Окрім того, визначилися із датою початку чемпіонату області у вищій лізі − 17 травня. Стосовно календаря, то остаточно він буде затверджений згодом. Стосовно першої ліги, то у випадку, якщо всі її представники у Кубку зійдуть на ранніх стадіях, то змагання у першій лізі розпочнуться раніше 17 травня.

Івано-Франківськ

Євро 2012.
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012
В Івано-Франківську незабаром започаткують новий метод боротьби з порушниками правил паркування автомобілів. В міському бюджеті передбачені кошти на закупівлю КП «Технічний центр «Сервіс-авто» спеціального евакуатора, що забиратиме автомобілі, припарковані у невстановлених місцях. Наразі не існує єдиного законодавчого акта, який би вичерпно регламентував здійснення цієї процедури на державному рівні. Втім, відповідне рішення можуть ухвалювати й органи місцевого самоврядування, чим скористалась мерія Івано-Франківська.
Останнім часом більш активно в Івано-Франківську проходять ремонти доріг. Наразі зусилля комунальних служб сконцентровані на ямковому ремонті доріг. Зараз на вулицях міста працюють п’ять бригад дорожнього ремонтно-експлуатаційного управління, орендного управління «Автошлях» та орендного шляхового ремонтно-будівельного управління №1. У роботі й установка «Мадпатчер», що працює на бітумній емульсії. По завершенні дрібних ремонтів шляховики візьмуться до поточних та капітальних ремонтів доріг.
ЗМІ.
Газета «Галичина» опублікувала замітку під назвою «Ющенко запросив Качинського до Львова». У матеріалі йдеться про те, що Президент України В. Ющенко запросив президента Польщі Л. Качинського взяти участь 22 квітня у Львові в засіданні Координаційної ради України з питань підготовки до фіналу чемпіонату 2012 року. Після завершення зустрічі обох президентів у Варшаві у форматі «віч-на-віч» розпочалися українсько-польські переговори у розширеному складі та підписання спільних документів.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
За звітній період обласна преса висвітлила перебіг чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги, а також вищолігові матчі.
У газеті «Галицький кореспондент» опублікована велика стаття під назвою «Франківські «ультрас». Це матеріал про фанатів івано-франківського «Прикарпаття», які у місті більш відомі, як «зелено-жовті ультраси». Ця публікація подана у формі розмови з одним з лідерів цього угруповання «Романом К.»
У матеріалі розглядаються різні діяння цих фанатів «Прикарпаття». Розповідаючи про стосунки з іншими фанатськими угрупованнями, співрозмовник зазначає, що серед них «є також і декілька хуліганів, які організовують собі так звані «махачі» (бійки із хуліганами з команд-суперниць). Але навіть такі речі відбуваються не стихійно, а дуже організовано, щоб не накрила міліція. Виняток становив домашній матч проти луцької «Волині», хуліганів якої довелося вгамовувати прямо у центрі міста, бо, зазвичай, «махачі» відбуваються у малолюдних місцях. Та хотів би зазначити, що «Волинь» є одним із наших принципових суперників як на полі, так і поза ним». Повідомляється, що «Прикарпаття» час від часу фінансово допомагає своїм фанам з виготовленням банерів.
Розглядаються і стосунки фанатів з правоохоронцями. Роман К.: «Загалом, правоохоронці − це дуже хвора тема для вболівальників. Далеко не треба ходити − пригадаймо останній домашній поєдинок проти «Динамо-2». Після одного з забитих голів ми всі «підірвалися» і повставали на стільцях. Звісно ж, ми не збиралися їх ламати, але в той момент одразу підбігла поліція і почала наводити порядок. На їх погляд, такі дії − це порушення порядку, а також нищення громадського майна. Але якщо добре подивитися, усі решта на стадіоні також порушують громадський порядок, роблячи зі стадіону великий смітник, тоннами поїдаючи соняшникове насіння. Окрім цього, в Україні заборонено використання піротехнічних засобів, тобто файєрів. Тому нам доводиться їх використовувати нелегально, бо вболівати без файєрів − це не справжнє вболівання. До того ж, дістати їх − ціла проблема, у Франківську їх немає, а тому доводиться привозити з Києва або Москви».
Загалом у цій статті міститься багато матеріалу для роздумів щодо дій представників правоохоронних органів та щодо футбольних функціонерів області. Питання фанатських рухів зараз дуже актуальне в Україні.
Події.
Під час футбольного матчу «Прикарпаття» Івано-Франківськ− «Енергетик» Бурштин на секторі головної трибуни, де зазвичай стоять так звані «ультраси» «Прикарпаття», були застосовані піротехнічні засоби, а зокрема димові шашки. Застосовувались вони самими вболівальниками. Близько двадцяти правоохоронців одразу оточили сектор і, очевидно, через це, фанати припинили використання димових засобів. Після закінчення матчу правоохоронці з’ясовували у вболівальників, хто палив піротехніку і записували дані про правопорушників, які, крім того, під час матчу викидала на поле паперові стрічки.

Кіровоград

Євро 2012
Заходи.
За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів, присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ.
TTV показала сюжет (18.04.08) про зустріч президентів України і Польщі, на якій обговорено питання підготовки до Євро-2012. «Президенты выразили твердую уверенность в том, что чемпионат Европы состоится именно в Украине и Польше. В подписанном широкомасштабном договоре затронуты все важнейшие вопросы, касающиеся Евро-2012. Но прежде всего речь идёт о совместной украинско-польской программе безопасности. Кроме того, о медицинском обеспечении, о соблюдении прав интеллектуальной собственности, а также о транспорте. Словом, обо всем, что предписывает сделать УЕФА…»
«Спортревю» у статті «Отступать некуда» (18.04.08) нагадує: «…Вопросы подготовки к Евро-2012 волнуют в Украине практически всех любителей спорта. За всю историю проведения европейских футбольных первенств не было такого случая, чтобы менялось место проведения, определенное УЕФА. Досадно и горько будет, если именно Украина станет первой страной в этом плане. Во всяком случае, предупреждение, вынесенное европейскими футбольными чиновниками, посетившими нашу державу с инспекцией, выглядит грозным. Кстати, наш партнер − Польша -своеобразную «желтую карточку» не получил, что заставляет серьезно задуматься…
Для того чтобы картина подготовки к европейскому первенству в нашей стране представилась реальной, предлагается 21 мая 2008 года провести парламентские слушания и пригласить принять участие в них представителей центральных и местных органов исполнительной власти, ФФУ, а также представителей польской стороны.
Дело за малым − нужно, чтобы парламент работал и слушания состоялись. Ведь нам готовы помочь дельными советами и инвестициями многие страны. Необходимо сделать правильные выводы, грамотно распределить средства и работать. Тогда все у нас получится».
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ПФК «Олександрія». ФК «Олімпік».
У черговому турі другого кола чемпіонату серед команд першої ліги ПФК «Олександрія» знову програв. Цього разу вдома «Сталі» з Алчевська. Олександрійці продовжують займати сьому сходинку в турнірній таблиці.  
Кіровоградський «Олімпік» також грав вдома з криворізьким «Гірником» і задовольнився нічийним результатом − 2:2.
Турніри. Першості. Кубки.
Як вже повідомлялося, півфіналістами відкритого розіграшу Кубку Кіровограду з футболу стали «Буревісник» і «Гідросила». 13 квітня  вони мали зустрітися між собою у фінальному поєдинку, але з технічних причин матч перенесено на 24 квітня.
У Новоукраїнці, Добровеличківці, Новгородці та Олександрії розпочалися обласні змагання Всеукраїнського  турніру «Шкіряний м’яч-2008», в яких беруть участь юні футболісти  молодшої групи − 1997 року народження.
ЗМІ.
Як завжди, місцеві ЗМІ інформують про результати чергових турів у вищій та першій футбольних лігах. «Украина-Центр» (18.04.08) надрукувала інтерв’ю з головним тренером національної збірної України з футболу Олексієм Михайличенком. Відповідаючи на поставлені запитання, він торкнувся ряду проблем, в тому числі і проблеми виховання юних футболістів: «…Качественный выпуск футбольных школ − наша проблема, если хотите, беда. Потому что две хорошо организованные в Киеве и Донецке академии не могут охватить весь украинский футбол. А вы вспомните, сколько классных футболистов в наши времена давали спортинтернаты, которых было очень много, даже чемпионат Украины среди них проводился. Теперь все это разрушено. И сейчас мы делаем первые шаги по возрождению детско-юношеского футбола. При этом торопимся: скорее, скорее, нужны игроки, нужны результаты. Такого не бывает! Не могут каждый день рождаться Блохины, Бышовцы, Шевченко. В этом деле, я считаю, нужно терпение».
«Народне слово» (19.04.08) надрукувало звіт про «пряму лінію», яку провів губернатор Василь Моцний. Серед поставлених йому запитань було і таке: «Алло! Василю Кузьмович, я багаторічний уболівальник футбольної команди «Зірка», Ви, як людина, не байдужа до розвитку спорту в області, бачите, що коїться зі стадіоном і з командою?
Звісно, бачу. Жаль, що за чотири з половиною роки моєї відсутності в області болільники не ставили гостро питання перед тодішнім керівництвом про збереження команди, клубу, стадіону. Те, що побачив тепер, мене неприємно вразило. Але я обіцяю: команда «Зірка» буде, і вона вийде у вищі ешелони професійного футболу».

Луганськ

Євро 2012
Кроме обследования аэропорта с целью его реконструкции к «Евро-2012», в области никаких мероприятий в этом плане не было. Поскольку средства на реконструкцию взлетно-посадочной полосы и ремонт дорог еще не поступили, то и подрядчиков на выполнение этих работ не определяли. Наружной рекламы «Евро» не обнаружено. СМИ после описания приема губернатором комиссии по аэропорту о «Евро» больше не вспоминают.
Что касается подготовки смены к играм в 2012 году, то в области функционируют 25 отделений футбола при ДЮСШ, которые относятся к министерству образования. Постоянно занимают призовые места на различных футбольных соревнованиях в разных возрастных группах Луганская ДЮШОР № 1, а также отделения в Стаханове, Первомайске и Красном Луче. Среди сельских районов отличаются отделения в Ново-Псковском, Старобельском и Марковском районах, вплотную к ним подтягивается Сватовский. Занятия в них бесплатные, поскольку ДЮСШ являются государственными организациями. Тренерский состав имеет разную специализацию, не во всех отделениях есть возможность держать на отдельной ставке тренера по футболу. Есть проблемы и со своими судьями. При проведении официальных соревнований, судейские бригады обеспечивает областная федерация, товарищеские игры судят сами тренеры. Вообще, у руководства областного управления по вопросам физического воспитания и спорта министерства образования с областной федерацией полное взаимопонимание.
СМИ
В газетах «Ракурс» и «Вечерний Луганск» публикуется обзор игры «Зари» с ФК «Харьков» − первой выигранной в весенней части чемпионата. Опять тренер, Анатолий Волобуев, жалуется на проблемы с кадровым составом − из-за дисквалификации не смогли сыграть Бровкин и Савин. Но благодаря выигрышу с минимальным счетом, команда передвинулась повыше от опасной зоны. Правда, после домашней ничьей с «Металлургом» (где тоже, по словам тренера, были проблемы с составом), осталась на том же, 13 месте. Последняя игра, несмотря на ничью,  показала несостоятельность команды, которую, фактически, спас вратарь. «Заря» смотрелась откровенно слабо, чудом забила ответный мяч, поэтому нескрываемая радость тренера по поводу ничьей вполне объяснима.
Из всех газет только «Ракурс» не обходит вниманием успехи алчевской «Стали». Выигрыши у «Александрии» и «Динамо-2» позволяет команде уверенно себя чувствовать в середине таблицы первой лиги. Игра в Александрии особо примечательна тем, что это всего второе домашнее поражение местной команды.
Турниры
Во второй лиге группы «Б», луганский «Коммунальник» идет на третьем месте, уступая второе землякам − «Шахтеру» из Свердловска − только по разнице мячей. Более того, обе команды отстают от лидера «Титана» всего на одно очко. Не исключено, что в следующем сезоне первая лига пополнится еще одной командой из Луганска.
В чемпионате Украины среди юношей во второй группе первой лиги с отрывом в семь очков лидирует луганская «Заря».
В Луганске проходят игры на кубок области. Восемь предсказуемых фаворитов вышли в четвертьфинал, не без труда победив соперников, оказавших достойное сопротивление. Среди них знакомые по чемпионату области алчевская «Сталь-2», «Металлург-НПВК» из Лутугино, ФК «Кременная», северодонецкий «Олимп» и другие. В чемпионате Луганска стали известны победители второй и третьей лиг, это команды шахтоуправления «Луганское» и «Феникс».
В Северодонецке прошел турнир памяти тренера Расторгуева, победила команда ФК «Кременная». В Краснодоне открыта спартакиада по футболу ОАО «Краснодонуголь».

Львів

Євро 2012
Преса

Минулого тижня особливих новин стосовно підготовки Львова до Євро-2012 не було. Усі чикали виїзного засідання Координаційної ради з питань підготовки Євро за участі Президента України Віктора Ющенка. Анонсна інформація цього заходу, звичайно ж, облетіла усі місцеві ЗМІ.
Серед інших новин, що стосуються проведення Євро-2012, варто виділити кілька повідомлень центральних ЗМІ, котрі передрукували місцеві мас-медіа. Насамперед інформація про те, що Президент України Віктор Ющенко висловив загальне задоволення темпами підготовки до Євро-2012. Цікавим є коментар міського голови Львова Андрія Садового, який у ЗМІ розіслала прес-служба міськради. Він заявив, що Львівський аеропорт − один зі стратегічних об’єктів до Євро-2012 − повинен належати Львову. Нагадаємо, що Кабмін Януковича віддав аеропорт у власність громади Львова, у той час як Юлія Тимошенко повернула його у державну власність. Досі ситуація з аеропортом остаточно не визначена.
Губернатор Львівщини Микола Кміть, мер Львова Андрій Садовий та представники польських міст Вроцлав та Краків підписали угоду про те, що з Польщі до Львова проведуть євроколію. Як повідомили Кміть і Садовий на прес-конференції, проект реалізується зовсім скоро. Його вартість − 400 млн. євро, а кошти − інвестиційні.
На цьому тижні у Львові відбувається поєдинок між збірними України та Польщі серед представників правоохоронних органів. Мета поєдинку − пропаганда ідеї Євро-2012 та збір коштів на медицину.
Реклама
Жодних елементів зовнішньої реклами щодо підготовки до Євро-2012 у Львові помічено не було. Проте минулого тижня на прес-конференції у Львівській міськраді повідомили, що Львовом невдовзі курсуватимуть трамваї із символікою Євро-2012, а неподалік від центру міста за допомогою графіті розмалюють стіну на тему чемпіонату Європи.
Кулуари(не для сайту)!!!
Зараз у Львові під шумок відставки Чернівецького та можливої відставки у Харкові Добкіна відбувається потужна піар-кампанія проти міського голови Львова Андрія Садового під назвою «Досить!» Під Львівською Ратушою розклали наметове містечко, і була проведена потужна акція, на яку прийшли близько тисячі людей. Так, одним з гасел пікетувальників було «Досить брехати про Євро-2012! Садовий, кому продав Євро-2012?». Окрім того, як вдалося дізнатися, проводить цю акцію почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський, а фінансує − відомий бізнесмен Ігор Єремєєв. Димінський це робить через те, що він так і не отримав землі з навколишніх територій біля стадіону «Україна». Єремєєв через те, що міськрада заблокувала рішення по наданню йому землі під автозаправки.
Місцевий футбол
Преса

Обидві львівські команди провели поєдинки у чемпіонатах України. ФК «Львів» на виїзді поступився овідіопольському «Дністру» − 0:1, а «Карпати» програли харківському «Металісту» − 0:4. Обом поєдинкам усі місцеві ЗМІ присвятили статті, причому більшість мас-медіа дуже критично написали про матч «Металіст»-»Карпати». На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Карпат» Валерій Яремченко заявив, що головною причиною поразки «Карпат» стала нестабільність виступів гравців. Навіть у тижневику «Карпати», чого раніше не було, у звіті дуже критично відізвалися про матч у Харкові.
Цьому поєдинку передували ряд публікацій, взятих насамперед з офіційного сайту ФК «Карпати» про те, що львівський клуб не хоче їхати у Харків і виступати на стадіоні «Динамо». Існувала навіть загроза того, що «Карпати» взагалі можуть не поїхати. Причина − незабезпечення безпеки на харківському стадіоні «Динамо». Проте все ж таки «Карпати» поїхали до Харкова.
Після цієї поразки у Львові серйозно затурбувалися, чи буде збережена прописка у вищій лізі для ФК «Карпати». Адже очок у чотирьох наступних матчах − проти «Шахтаря», «Чорноморця», «Дніпра» та «Арсеналу» − львів’яни можуть і не набрати
Інші футбольні новини
Олег Лужний на цьому тижні зустрічався у Львові з колективом батьків дітей, що вчаться у СДЮШОР №4, на базі якої збираються побудувати майбутню академію.

 Миколаїв

Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах
Про підготовку до Євро-2012 несподівано для всіх заговорив голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Гаркуша на традиційній прес-конференції для представників миколаївських та центральних ЗМІ, яка відбулася 15 квітня. Журналісти пов’язують таке раптове опікування футбольним чемпіонатом, чого раніше не помічалося за миколаївським губернатором, з тим, що напередодні, 14 квітня, у Варшаві відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка та Президента Польщі Лєха Качинського, де сторони обговорили співпрацю у підготовці до проведення фіналу ЄВРО-2012. Про зустріч президентів Олексій Гаркуша нагадав присутнім, зазначивши, що 18 квітня Президент України відвідає Одесу, де одним з основних питань, які будуть розглянуті під час поїздки, є ознайомлення з проектом реконструкції Центрального стадіону «Чорноморець» та комплексу споруд для забезпечення проведення фінальної частини «ЄВРО-2012».
Що стосується Миколаївської області, то Одеса зовсім поруч, і гості з усієї Європи можуть завітати і на Миколаївщину. Губернатор повідомив, що відповідно до постанови УЄФА, вболівальники повинні проживати на відстані не ближче 40 кілометрів від проведення ігор, тому курортна зона Коблево (Березанский район Миколаївської області) розглядається місцем для розміщення туристів. Олексій Гаркуша вважає, що кошти, які потрібно буде вкласти в різні інфраструктури області, повернуться в місцеві бюджети за рахунок туристів. «Туристи − це надходження коштів у бюджети», − сказав губернатор. До того ж в «прийомі» і «відправленню на батьківщину» туристів і вболівальників буде задіяний миколаївський аеропорт. І вже при будь-якому розвитку подій через транзитний Миколаїв добиратимуться, скажімо, до Дніпропетровська закордонні уболівальники-автотуристи. «Потоки туристів, так чи інакше, будуть проходити через область», − упевнений голова Миколаївської ОДА Олексій Гаркуша.
На прес-конференції було піднято питання про стан дороги, що веде з Миколаєва до Одеси. Губернатор підкреслив: «Це найжахливіша в області траса «Одеса-Миколаїв». На цьому відрізку, за словами О. Гаркуші, трапляється найбільша кількість ДТП. Тому й доводиться керівництву області ламати голову над тим, як привести цю дорогу до ладу і звідки дістати кошти на проведення ремонтних робіт. Сума, озвучена губернатором, може здатися для бюджету області астрономічною: «Один мільйон доларів помножити на кількість кілометрів». Потім він, щоправда, уточнив, що сума може бути й іншою..., але не меншою, а навіть удвічі більшою − «півтора, а то й два мільйони на один кілометр».
Зовнішня реклама
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області, не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса
Друковані миколаївські ЗМІ, Інтернет-видання активно відгукнулися на прес-конференцію голови обласної державної адміністрації Олексія Гаркуші, тому тема підготовки до Євро-2012 упродовж тижня висвітлювалася широко.
Загальна думка така: виявляється, що Миколаїв може стати не чужим на цьому святі життя, брати активну участь в підготовці до проведення фінальної частини футбольного Чемпіонату Європи-2012. І чи не вперше це прозвучало з вуст керівництва Миколаївської області, яке, за спостереженням журналістів, надало велике значення цій підготовці, адже чи не вперше, навіть, на прес-конференції «от футбола перешли к ценам на хлеб» («Николаевские новости», 16.04.08).
Активно місцеві друковані ЗМІ висвітлювали поїздку президента Віктора Ющенка до Польщі, де він заявив, що підготовка до проведення ЄВРО-2012 проходить успішно (миколаївська Інтернет-газета pravda. mk. ua, 14.04.08, «Рідне Прибужжя», 15.04.08).
Читачі дізналися, що головною метою візиту є підписання спільної декларації президентів України і Польщі щодо поглиблення взаємодії між країнами в підготовці до Євро-2012. «Эта декларация даст сигнал, что главы двух государств контролируют процесс, а уполномоченные ими органы постоянно анализируют и проверяют темпы подготовки к чемпионату» («Южная правда», 15.04.08).
На прес-конференції Віктор Ющенко зазначив, що рік, який минув від часу виграшу Україною та Польщею права на проведення фіналу чемпіонату, був використаний для планування всіх майбутніх заходів. «Як приклади успішної підготовчої роботи він назвав будівництво стадіонів та готелів у містах, що прийматимуть ЄВРО-2012, надання через законодавство преференцій для інвесторів цих проектів. «Я є завершений оптиміст по цьому питанню, як і по інших, що стосуються української перспективи», − підкреслив В. Ющенко, висловивши впевненість, що, проводячи чемпіонат, Україна «покаже себе світові такою, якою він її ще не бачив» («Український південь», 17.04.08).
«Накануне события. Евро-2012: надежды и опасения», «17 процентов украинцев боятся опозориться в случае неудачного проведения Евро-2012» − це публікації миколаївських ЗМІ про соціологічні дослідження, щодо проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
«Более половины поляков (52%) опасаются дискредитации своей страны из-за неудачного проведения чемпионата Европы по футболу Евро-2012 и только 17% украинцев имеют подобные опасения. Об этом свидетельствуют результаты социологического опроса, проведенного по заказу консалтинговых компаний On Board PR и San Marcos. Согласно опросу 59% поляков надеются, что Евро-2012 будет содействовать экономическому развитию Польши благодаря инвестициям, необходимым для проведения чемпионата. Среди украинцев этот показатель составляет 31%.
В то же время украинцы возлагают больше надежд на улучшение имиджа страны за рубежом (40%), среди поляков − 39%.
Наиболее существенными являются отличия в восприятии угроз, связанных с организацией Евро-2012. Так, 52% поляков боятся, что их страна дискредитирует себя, так как не справится с подготовкой чемпионата, в то же время украинцы (36%) больше всего опасаются паралича, связанного с отсутствием дорог и гостиниц» («Южная правда», 19.04.08).
За результатами соціологічного опитування компанії TNS, проведеного в Україні і Польщі, «45 процентов опрошенных в Украине считают, что нечего бояться, поскольку все пройдет успешно, тогда как 21 процент респондентов ничего не знают об организации ЧЕ-2012. В то же время, только 19% жителей Польши считают, что бояться неудачного проведения ЧЕ нечего, так как финальная часть Евро-2012 пройдет успешно, а количество неосведомленных относительно организации чемпионата составляет только 4% опрошенных» (веб-сайт газети «Николаевские новости», 18.04.08, миколаївська Інтернет-газета pravda. mk. ua, 18.04.08).
«В Николаеве построят два отеля, где комфортно почувствуют себя и шейхи, и президенты» − місцеві газетярі знову повертаються до повідомлення про те, що компанія «Rezidor Hotel Group до Євро 2012 планує відкрити в Миколаєві два готелі («Николаевские новости», 18,04,08).
««Дешеві авіалінії» прорвалися до України. З Миколаєва до Лондона − 30 євро. …Інформацію підтвердив директор Миколаївського міжнародного аеропорту Андрій Кейян, який повідомив, що вже в червні почнуться рейси з Миколаєва в передмістя Лондона Лутон» («Український південь», 17.04.08). «Приход в Украину бюджетных авиаперевозчиков связан с приближающимся Евро-2012» («20 минут», 17.04.08).
У переліку новин, пов’язаних з підготовкою до футбольної першості є повідомлення про те, що «21 новую станцию метро построят в Киеве к началу чемпионата Евро-2012» («Флагман − Н», 16.04.08).
Радіо. Телебачення
Тема ЄВРО-2012 в ефірі обласного радіо і телебачення висвітлювалася у контексті прес-конференції голови Миколаївської ОДА Олексія Гаркуші.
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Чемпіонат України. Вища ліга
«Лидеры очки не раздают» − огляд матчів 25-ого тура. «Главное внимание болельщиков было приковано к матчу в Днепропетровске. Ведь накануне чемпионата многие рассчитывали, что «Днепр» сможет вмешаться в борьбу за золотые медали и тем самым сделать украинский чемпионат более интригующим и привлекательным. В матче с «Шахтером» подопечные Протасова  выглядели достойно только в первом тайме. Затем они пропустили совсем необязательные мячи, и исход встречи стал ясен задолго до ее окончания» («Николаевские новости», 14.04.08).
Чемпіонат України. Перша ліга
В останніх іграх чемпіонату МФК «Миколаїв» програє. Так, вдома зазнали поразки від сімферопольського «ІгроСервіса». В коментарях газетярів: «Пожалуй, впервые нынешней весной николаевцы не уступили соперником дебют, а энергично боролись за инициативу. Забили первыми гол, но проиграли 1:2» («Южная правда», 15.04.08). «Родной газон не стал фартовым» («Николаевский бизнес», 17.04.08)», «Крымская подножка. Симферопольская команда в течение последних лет становится камнем преткновения для николаевцев» («Николаевские новости», 15.04.08). «После игры главный тренер МФК «Николаев» Вячеслав Мазарати сказал, что не ожидал такой пассивности от николаевских игроков: «Хотя мы и начали сезон победной серией, но расслабляться на поле в последующих играх я не позволю, − говорит он». ( «20 минут», 17.04.08).
Наступну гру в Черкасах миколаївці теж програли, пропустивши гол на останніх хвилинах − «последний удар − роковой удар» («Николаевский бизнес», 17.04.08)», «таким образом, николаевская команда проиграла вторую игру подряд и опустилась в турнирной таблице с 8-го на 10-е место» («Флагман-Н», 16.04.08).
Трудова нічия, яку МФК «Миколаїв» здобув 18 квітня у виїзному матчі з чернігівською «Десною», становище команди в турнірній таблиці не змінив − миколаївський клуб залишається на 10 місці.
Турніри
Відбулося жеребкування чвертьфінальних поєдинків Кубка області з футболу. На думку журналістів, сильною парою, котра сперечатиметься за вихід до півфіналу за сумою двох матчів, є пара: «Торпедо» (Миколаїв)-»Колос» (Степове). І хоча більшість із зустрічей за Кубок відбудеться у липні, «проте «Торпедо» і «Колос» через зайнятість заводської команди в іграх чемпіонату України серед аматорів уже провели своє перше рандеву. Минулої середи на полі Очаківського стадіону миколаївці переконливо перемогли − 4:0, і фактично забезпечили собі путівку до наступного раунду змагань» («Рідне Прибужжя»,19.04.08).
За повідомленням іншої газети: «в Казанке в матче кубка Николаевской области сыграли сразу три африканских легионера. …Впрочем, назвать местной ее можно с оговоркой. Ведь в составе казанцев играет целый легион футболистов из Криворожья. Перед матчем состоялась трогательная встреча двух казанских камерунцев и николаевского нигерийца Абубакара. Пожалуй, это первый случай в истории николаевского футбола, когда в составах сразу двух команд на футбольном поле сошлись легионеры из дальнего зарубежья» («Николаевские новости», 15.04.08).

Полтава

Євро 2012.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 за звітний період не зафіксовано.
Заходи.
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро-2012.
ЗМІ.
У місцевих ЗМІ виходили дві інформації про Євро-2012:
Делегація у складі представників УЄФА, ФФУ, Національного агентства України з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012, Міністерства транспорту та зв’язку України вивчала технічний стан полтавського та сумського аеропортів. Автор матеріалу − представник прес-служби ОДА Євген Лопушинський. Звучала інформація в «Новинах» на телеканалі «Лтава». Також вийшов матеріал у газеті «Полтавщина спорт» (15-21.04.2008) під назвою «Аеропорт «Полтава» може прийняти гостей Євро 2012».
У газеті «Коло» (17-23 квітня 2008) під рубрикою «Готуємося до Євро-2012» вийшов матеріал Євгена Брижа «У Полтаві буде свій дім футболу». Зміст матеріалу, що керівник ФФПО Анатолій Дяченко розповідає про стан ведення робіт з побудови в нашому місті будинку футболу. Роботи ведуться щодня і на них працюють 120 будівельників. Об’єкт планують здати до наступного року. На завершення першої черги будівлі (без готелю) Федерація потребує приблизно 2 млн. гривень. На побудову готелю підшуковуються інвестори.
У Львів, місто, яке зустрічатиме фінальні матчі Євро-2012, їздив редактор газети «Полтавщина-спорт» Олександр Стадниченко. Деякі його враження викладені у матеріалі «Гостинний Львів» («Полтавщина спорт» №15, 15-21.04.2008): «Нова арена, поки що, присутня лише на папері, а старий стадіон, хоча й знаходиться в живописній парковій зоні Львова, все навколо нього представляє собою сміттєзвалище. Сидіння на стадіоні нагадують наші рідні полтавські: такі ж вічно брудні й страшні на вигляд. Щоправда уболівають у Львові здорово! Вболівальники не просто люблять свою команду − вони її боготворять».
Місцевий футбол.
Два свята були влаштовані полтавським уболівальникам: спочатку в п’ятницю, 18.04.08, «Ворскла» переграла «Карпати», а потім, у неділю, 20.04.08, відбулося відкриття сезону в другій лізі: на стадіоні «Локомотив» ФК «Полтава» зіграв унічию з мелітопольським «Олкомом».
ФК «Ворскла».
ФК «Карпати» (Львів)-ФК «Ворскла» − 1:2
Полтавчани в цьому матчі отримали дійсно заслужену перемогу. Господарі не створювали небезпечних моментів, а «ворскляни» гостро контратакували. Гра в другому таймі носила дещо грубий характер зі сторони «Карпат», а про дії місцевих уболівальників після пропущеного другого голу годі й казати.
У стані «Ворскли» протягом тижня приємні події змінилися на протилежні: 12-го квітня відсвяткував свій 50-річний ювілей старший тренер Анатолій Момот, а 17 квітня пішов з життя попередній керманич команди Віктор Носов.
На домашню гру проти «Кривбасу» окрилені останніми успіхами команди вболівальники ФК «Ворскла» на офіційному сайті роблять рекордно оптимістичні прогнози − понад 87 % ставлять на перемогу.
ФК «Полтава»
ФК «Полтава»-»Олком» Мелітополь − 1:1
Стадіон «Локомотив» в період міжсезоння дещо оновився: збільшилася кількість місць, побудована VIP трибуна, розширене ігрове поле. Щоправда газон поки що далеко не в кращому стані. Підтримати ФК «Полтава» прийшов її почесний президент, міський голова Андрій Матковський. Перед початком та в перерві матчу для глядачів була організована розважальна програма та розіграш лотереї. Багато гарних призів надали спонсори ТОВ «Сучасний дім» та НВО «Промелектроніка». Це, мабуть, і стало стимулом для глядачів, яких прийшло близько півтори тисячі чоловік.
Протягом всієї зустрічі перевагу на полі мали господарі. Перший стовідсотковий шанс відкрити рахунок полтавці втратили на 36-й хвилині. Анатолій Подробаха не реалізував пенальті. В другому таймі гравці ФК «Полтава» не збавляли темп, гостро атакували, але пропустили нелогічний м’яч. Чи не єдина небезпечна атака господарів на 65-й хвилині завершилася взяттям воріт. Після дальнього потужного удару воротар відбив м’яч перед собою, а на добиванні найрозторопнішим виявився Костянтин Дудченко. Після чого тренерський штаб ФК «Полтава» провів три заміни і гра набула нової динаміки. Коли до завершення матчу залишалося кілька хвилин полтавцям вдалося відігратися. Новачок команди Сергій Гордун в штрафному майданчику м’яко прийняв м’яч на груди і невідпорно пробив у нижній кут воріт. Цікавий факт: в поєдинку, який проходив 13-го квітня, ФК «Полтава» від поразки врятував гравець під номером 13.
Чемпіонат області
В обласному чемпіонаті серед колективів вищого дивізіону команди провели другий тур змагань. Центральним поєдинком було протистояння у Лубнах між володарем кубка Полтавщини місцевим ФК «Лубни» та діючим чемпіоном області ФК «Велика Багачка». Зустріч пройшла напружено й цікаво й завершилася перемогою лубенців − 2:1.
Дитячий футбол
11-річні футболісти ДЮФШ ФК «Ворскла» повернулися із Запоріжжя, де проходив четвертий міжнародний турнір пам’яті екс-мера Запоріжжя Олександра Поляка. В змаганнях взяли участь вісім команд. Футболісти ФК «Ворскла», яких тренує Олег Моргун, посіли третє місце. «Ми по-доброму заздрили умовам, які створені для футболу в Запоріжжі, − розповів Моргун. − Чотири поля віддані для дитячих тренувань. П’ять ігор, які ми провели, діти відіграли з величезним бажанням, тому що на таких полях хотілося показувати гідний футбол».

Суми

Євро-2012
Заходи
Під час прес-конференції 21 квітня міський голова Сум повідомив, що в рамках підготовки до Євро-2012 в обласному центрі будуть побудовані чотири 4-зіркові готелі та тренувальні поля, а стадіон «Ювілейний» буде надано у розпорядження одній з команд − учасниць першості, яка буде свої матчі проводити в Харкові, а житиме й готуватиметься до матчів у Сумах. Разом з тим, мер висловив сумнів у тому, що Євро-2012 відбудеться в Україні. «Я думаю, що ближче до осені право приймати європейську першість перейде до Італії», − зазначив Геннадій Мінаєв.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня, використання логотипу майбутньої європейської першості не зафіксовано.
ЗМІ
Місцеві засоби масової інформації («Данкор», «Ваш шанс», «Панорама») повідомили про візит до Сум 8 квітня делегації Міністерства транспорту та експертів УЕФА, які знайомилися зі станом місцевого аеропорту на предмет залучення його як резервного до приймання гостей на Євро-2012.
Зокрема, газета «Панорама» за 16 квітня, розповідаючи про візит, цитує начальника управління майном обласної ради Миколи Грінченка, який вважає, що шанси аеропорту «Суми» бути задіяним на Євро-2012 невеликі. За його словами, місцевому летовищу, як і аеропорту в Полтаві, який також відвідали експерти УЕФА, потрібні значні фінансові вкладення, аби вони відповідали хоча б мінімальним європейським вимогам. Врятувати ситуацію, говорить Микола Грінченко, може хіба що співфінансування по модернізації аеропорту УЕФА і Сумської обласної ради.

Місцевий футбол
За повідомленням Центру зв’язків з громадськістю УМВС України в Сумській області, за порушення громадського порядку під час проведення футбольного матчу «Нафтовик» (Охтирка)-»Динамо» (Київ) на 18 вболівальників складено адміністративні протоколи за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне хуліганство).
Зазначена стаття передбачає накладення штрафу від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 відсотків заробітної плати, а в окремих випадках − адміністративний арешт на строк до 15 діб.
За інформацією ЦЗГ, за медичною допомогою внаслідок отриманих під час сутичок на трибунах травм (ушкодження рук, ніг та обличчя) до Охтирської центральної районної лікарні звернулося 11 осіб. Серед  постраждалих виявився і  27-річний дільничний інспектор Тростянецького райвідділу міліції, у якого було діагностовано термічні опіки шиї та вуха, отримані  від кинутого на поле вболівальниками київського «Динамо» запаленого флаєра. 
Відродження у Сумах великого футболу можливе лише за однієї умови − якщо його підтримає великий бізнес. Про це під час прес-конференції 21 квітня повідомив мер Сум Геннадій Мінаєв. За його словами, єдиним виходом із ситуації є створення на базі краснопільського «Явора» команди «Фрунзенець», яка б фінансувалася ВАТ «СМНВО ім. Фрунзе». І на це потрібна воля однієї людини − Костянтина Григоришина, котрий контролює згадане підприємство. Міський голова заявив, що як тільки в середині травня закінчується контракт з сімферопольською «Таврією» у Михайла Фоменка, який може стати ймовірним тренером нової команди, він разом з ним та головою правління ВАТ «СМНВО ім. Фрунзе» Віктором Чобаном поїдуть до Григоришина домовлятися стосовно фінансування футбольної команди, яка може бути створена у Сумах. В разі, якщо такої згоди з боку Костянтина Григоришина делегація не отримає, великого футболу, зазначив Геннадій Мінаєв, у Сумах не буде ніколи, оскільки місцевому бюджету будь-якого міста утримувати футбольний клуб навіть першої ліги не під силу.
Міський голова також дав свою оцінку подіям на стадіоні в Охтирці, зазначивши, що подібного в Сумах ніколи не трапилося б: цьому б запобігли органи правопорядку.
ЗМІ
Місцеві ЗМІ надали звіти про чергову гру охтирського «Нафтовика» з донецьким «Металургом». Зокрема, їх супроводжували заголовки «За роковой чертой» («Панорама»), «Шо, опять?» («В двух словах»), «Н-У» знову в зоні вильоту» («Сумщина»). Спортивні журналісти зазначених видань висловлюють занепокоєння з приводу шансів «Нафтовика» залишитися у вищій лізі, зазначаючи, що лише поєдинок останнього туру в Полтаві дасть відповідь на запитання, яка доля чекатиме команду в наступному сезоні.
Газета «Данкор» (16 квітня) повідомила своїх читачів про створення вітчизняної прем’єр-ліги. А газета «В двух словах» (16 квітня) вмістила матеріал «Білоус очолить українську прем’єр-лігу?». Посилаючись на інформацію із надійних джерел, видання пише, що колишній керівник ФК «Москва» вже отримав пропозицію очолити УПЛ, але відповіді поки що на неї не дав. Цілком вірогідно, зазначає часопис, що він зважує й інші пропозиції стосовно можливого працевлаштування. «В двух словах» повідомляє, що Юрій Білоус особисто знайомий з багатьма президентами українських клубів вищої ліги, при цьому для українського футболу він  абсолютно нейтральний кандидат.
Кулуари
Місцеві вболівальники обговорюють події, які сталися на матчі «Нафтовик»− «Динамо», а також офіційну заяву, зроблену ФК «Динамо» (Київ). Усю вину за інцидент вони покладають на фанатів «Динамо», зазначаючи, що заява футбольного клубу є нічим не вмотивованою. Свої висновки вони підкріплюють тим,  що серед тих вболівальників, на кого були складені адміністративні протоколи, були саме кияни. Також вони розповідають про те, як фанати «Динамо» вели себе після матчу на вулицях міста. Шанувальники футболу говорять, що «Динамо» за негідну поведінку своїх вболівальників треба покарати технічною поразкою. Водночас, на їхню думку, санкції треба застосувати і до ФК «Нафтовик», який не зумів забезпечити правопорядок на трибунах під час зустрічі.

Рівне

Євро 2012
Не буду грішити, висмоктуючи інформацію з пальця. Абсолютно жодних подій, пов’язаних з підготовкою до Євро-2012 в Рівному не відбулося. Єдине, поміж вболівальниками поширюються чутки, що Польща проводить за плечима України підступну політику, намагаючись усунути її від проведення чемпіонату Європи. Мовляв, ще рік галасуватимуть про спільний проект, а далі заявлять, що Польща здатна самотужки провести Євро-2012. Натомість Україна, навіть, якщо найближчими днями розпочне практичну підготовку, не зможе справитися з визначеним обсягом завдань. Утім, усе у форматі „бабка говорила”. Рівненські чиновники не охоче спілкуються на тему чемпіонату континенту з футболу, оскільки Рівненщина залишається поза його рамками.
Ніяких повідомлень про підготовку до Євро-2012 не було й у місцевих засобах масової інформації.
Досі в Рівному не спостерігається ні реклами, ні символіки Євро-2012.
Футбол
Серед футбольної тематику перше місце посідає обговорення виступів ФК „Верес” та студентської команди „Штурм-МЕГУ”. Обидві у звітних турах програли. При цьому, остання практично втратила шанси поборотися за перемогу в студентській лізі. З усього видно, надалі керівництво ФК „Штурм-МЕГУ” переключиться на „Верес”, з яким планують об’єднатися по завершенню нинішнього чемпонату. Про серйозність наміру президента ФК „Штурм-МЕГУ” Ігоря Климишина свідчать бодай такі дрібні факти. Незважаючи на нічию з „Оболонню-2”, він видав на команду 5 тисяч гривень преміальних і ще по 100 вручив гравцям, які забили в цьому матчі голи. А завтра, за попередньою інформацією, Ігор Климишин разом з головним тренером „Штурму” виїжджають у Білу Церкву на поєдинок „Вереса” з „Арсеналом”. Мабуть, не тому, що зненацька почали палко вболівати за „Верес”, з яким донедавна перебували далеко не в дружніх стосунках.
Місцеві видання на минулому тижні досхочу посмакували злорадством за ганебну поразку на своєму полі від аутсайдера чемпіонату „Нафкому”. В газетних публікаціях піддається гострій критиці гра рівненських футболістів.

Тернопіль

Євро-2012
Заходів, пов’язаних із Євро-2012, протягом звітного періоду на Тернопільщині не було.
Реклама
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.
Преса.
“20 хвилин”
“За реконструкцію − 300 мільйонів доларів” − реконструкцію НСК “Олімпійський” до Євро-2012 проводитиме тайванська компанія “Archasia Desing group limited”, коштуватиме проект 300 мільйонів доларів. 
“Про Євро-2012 року поговорять президенти” − про робочий візит Президента Віктора Ющенка 14 квітня до Республіки Польща. Головна мета візиту − підписання Спільної декларації президентів двох держав щодо поглиблення взаємодії між Україною та Польщею у підготовці до Євро-2012. 
“Реклама − “двигун” Євро-2012” − у ході дослідження проведеного в Україні щодо Євро-2012 були опитані 1,2 тис. респондентів, у Польщі − 1 тис. респондентів. Відповідно до опитування 21% респондентів в Україні нічого не знають про сам факт організації Євро-2012, у Польщі кількість необізнаних складає лише 4%. Висновок: в Україні наразі мало реклами та пропаганди щодо Євро-2012.
“На НСК “Олімпійський” буде три яруси” − відповідно до затвердженого проекту НСК “Олімпійський” після реконструкції буде вміщати 85 тисяч глядачів. 
“Вільне життя”
“Євро-2012 торкнеться і нас?” − про зустріч голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря з представниками Державіаадміністрації та Федерації футболу України, під час якої йшлося щодо перспектив використання Тернопільського аеропорту для перевезень у рамках проведення Євро-2012. Щоб надати аеропорту європейського вигляду, потрібно 200 мільйонів гривень.  
“Нова ера”
“Тернопільський аеропорт буде резервним на Євро-2012” − голова ОДА Юрій Чижмарь повідомив, що вже розпочато передпроектні роботи, спрямовані на визначення оптимальної моделі реконструкції та подальшого використання аеропорту, з урахуванням міжнародних вимог. Також напрацьовуються пропозиції щодо фінансування проекту. 
“Свобода”
“Щоб не було соромно за “повітряні ворота” − аеропорт “Бориспіль” невдовзі стане міжнародним авіавузлом Центральної та Східної Європи. Планується реконструкція старих і будівництво нового терміналу, зведення готельних комплексів та інше. Це пов’язано значною мірою із Євро-2012. 
У новинах, на місцевих телеканалах, звучала інформація про Євро-2012. Це стосувалося реконструкції НСК “Олімпійський”, офіційного візиту Віктора Ющенка до Польщі, де йшлося на рівні президентів двох держав про підготовку до єврочемпіонату з футболу та про те, що 21-22 квітня у Львові відбудеться зустріч представників міст України й Польщі, які прийматимуть Євро-2012. За результатами зустрічі планують підписати декларацію про створення Координаційної ради України з питань підготовки до Євро-2012.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Кулуарні новини(не для сайту!!!)
У Тернополі продовжується жорстке протистояння між обласною радою (голова Михайло Миколенко від БЮТ) та ОДА (голова Юрій Чижмарь − як стверджують на Тернопільщині, ставленик Віктора Балоги, і крім того, користується підтримкою “Нашої України”). Кожна ініціатива голови ОДА загалом потрапляє під гласну і не гласну критику з боку облради, зокрема її голови та фракції БЮТ.
Останнім часом у кулуарах багато розмов ведеться щодо ініціативи голови ОДА модернізувати до Євро-2012 Тернопільський аеропорт та ймовірність його передачі у державну власність. Депутати-б’ютівці і голова облради Михайло Миколенко кажуть, що не дозволять відібрати у громади її власність − аеропорт. Хоча, у Тернополі з громадою ніхто про такі речі не радиться. Фактично, все вирішується на рівні обласної влади. Як стверджують близькі до оточення голови облради люди, такі чутки провокуються спеціально. Голова облради планує у перспективі передати територію аеропорту зацікавленим людям, які використають її під будівництво житлового масиву або торгово-розважального центру. Тому облрада і голова особисто блокуватимуть кожну ініціативу щодо можливої реконструкції та діяльності аеропорту. Як кажуть у кулуарах, голова облради незабаром піде на пенсію (через 2 роки), і перспективи Тернопільщини щодо участі у Євро-2012 (розвиток туризму, будівництво нових готелів, реконструкція аеропорту, доріг тощо) його хвилюють найменше.
А нещодавно у мережі Інтернет з’явилося нове видання − “Про все” − перша незалежна тернопільська Інтернет-газета. Співзасновники (власники), автори Інтернет-видання невідомі, оскільки у реквізитах їх не вказано. Проте серед журналістів і представників влади ходять вперті чутки, що редагує це видання місцевий БЮТ. І, найімовірніше, під патронатом голови облради. Якщо точніше, то публікації готують працівники прес-служби Тернопільської облради.
Журналісти “Про все” назвали “жовтим” і “брудним” виданням, якого ще не бачило Тернопілля. В основному його критика спрямована проти керівництва Тернопільської ОДА.
З’явилася інформація і про аеропорт у контексті ініціативи голови ОДА під заголовком: “Тернопільський аеропорт розчленують? Аргумент “залізний” − півмільярда баксів!”
Текст повідомлення дослівно: “Нібито від того, що у відремонтованому аеропорту приземлятимуться “Боїнги”, бізнес на Тернопільщині буде завалений інвестиціями, як кіт Матроскін гуталіном. Насправді, на відчуженні землі “ділки” планують покласти до кишені до 500 мільйонів доларів! Чи вдасться провернути таку надприбуткову схему Чижмарю і компанії залежить від того, чи матиме він більшість в обласній раді. Кажуть, навіть депутати-нашоукраїнці, яких посвятили в “ідею”, зі страху відмовляються, бо не хочуть продаватися з “потрохами”.
Місцевий футбол.
Турніри
У Тернопільському районі на футбольних полях сіл Товстолуга, Острова, Довжанки та Великого Глибочка відбувся перший тур розіграшу кубка Тернопільського району з футболу на приз районної газети “Подільське слово”.
Результати матчів: ФК “Острів”-“Сокіл” (Івачів Долішній) − 5:0, “Сокіл” (Білоскірка) − “Спиртовик” (Мишковичі) − 1:4, “Надія” (Великі Гаї) − ФК “Велика Березовиця” − 3:2, ФК “Товстолуг” − “Драганівка” − 2:3, ФК “Лука” − “Домаморич” − 3:0, “Нива” (Довжанка) − ФК “Петриків” − 2:0, “Говерла” (Дубівці) − “Лан” (Велика Березовиця) − 0:1, “Товтри” (Великий Глибочок) − ФК “Плотича” − 3:1. Наступний тур − 20 квітня.
Розпочалося друге коло чемпіонату України у чільному дивізіоні Дитячо-юнацької футбольної ліги. Команди чотирьох вікових груп Тернопільської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву, яку очолює Володимир Філіп, помірялися силами з ровесниками з луцької “Волині”. Підсумки поєдинків дозволили одним поліпшити своє турнірне становище, а іншим навпаки −  погіршити. Останнє, на жаль, стосується найстарших юнаків − 1991 року народження, очолюваних Петром Старовським. Виїзна невдача з рахунком 0:3 змусила тернополян опуститися з другої позиції на третю. Тепер, окрім львівських “Карпат”, їх випереджає на очко ще й колектив з Ужгорода. Якщо хлопці всерйоз налаштувалися на перемогу у своїй групі, їм необхідно терміново шукати засобів для підсилення гри. Доки відставання від “Карпат”, яке нині з одного пункту зросло до чотирьох, не набуло катастрофічних розмірів.
Три інші тернопільські команди на першість не претендують, однак свої локальні завдання на старті другого кола вирішили успішно. Виїзна перемога підлеглих Едуарда Яблонського і Валерія Дорошенка з рахунком 1:0 дозволила їм піднятися з передоста­ннього місця у групі U-15 відразу на шосте. Так само, як і команді 1994 року народження Валерія Татаринова і Михайла Чернятинського, яка приймала суперників на своєму полі, успіх з рахунком 3:1 допоміг підня­тися на сьому сходинку турнірної таблиці. А вихованці Романа Курдупеля і Володимира Джуглея, не зумівши вдома перемогти суперника − 1:1, залишилися п’ятими у турнірі юнаків 1992 року народження.
Попереду у юнаків чергові тури.
ФК «Нива».
За незабезпечення громадського порядку на Центральному стадіоні Тернополя 3 квітня під час матчу 17 туру першості команд другої ліги “Нива” -“Єдність” (вболівальники “Ниви” кинули кілька пластикових пляшок на футбольне поле) ФК “Ниву” зобов’язано перерахувати на розрахунковий рахунок ПФЛ грошовий внесок у сумі 200 доларів у гривневому еквіваленті.
Семінар-збори для завучів шкіл і вболівальників “Ниви” провели правоохоронці 16 квітня у приміщенні Тернопільської ЗОШ №18. Це зроблено у зв’язку із нещодавнім побиттям студента з Індії після матчу “Ниви”, а також нападу на гуртожиток іноземців медуніверситету. Окрім того, під час останнього домашнього матчу “Ниви” вболівальники кидали пляшки на поле, за що команду оштрафували.
Відтепер перед входом на стадіон у всіх вболівальників правоохоронці перевірятимуть паке­ти й сумки не лише для того, аби вилучити алкоголь та важкі речі, але й забрати пластикові пляшки, щоб ними не жбурляли на поле.
Міліціонери порекомендували педагогам, щоб вони ходили на футбольні матчі з школярами. Вчителі у відповідь сказали: у такому випадку можна відряджати їх, вчителів, і в нічні клуби, адже діти туди також ходять.
Тим часом заступник начальника УМВС в Тернопільській області Володимир Пермяков просив посилити виховну роботу з учнями-вболівальникам. Педагоги на зборах переважно мовчали. Проте зааплодували після того, коли почав говорити вболівальник “Ниви”.
“Винуватити всіх уболівальників у тому, що вони побили індійця − означає ставити чорну пляму на всіх, тоді, як серед уболівальників є спокійні толерантні люди, − зазначив уболівальник тернопільської команди Володимир Курило. − Тепер люди будуть боятися підтримувати свою команду”.
Проблема, на думку Володимира Курила, полягає у тому, що молоді дозволяють вільно купувати алкогольні напої.
Завучі тернопільських шкіл наголосили, що вони не можуть змушувати вчителів ходити з учнями на футбол після уроків. Проте усі погодилися, що на футбольні матчі потрібно впускати лише тверезих і без алкоголю.
Тернопільська “Нива” програла “битву року” команді “Княжа” (Щасливе) і поступається тепер лідерові 4 очками. У Борисполі, де відбувався матч, тернопільські футболісти не мали жодного реального шансу забити гол у ворота господарів. Натомість на останніх хвилинах гри у воротах “жовто-зелених” розписався Мандзюк. “Нива” поступилася “Княжій” з рахунком 0:1.
Ціна центрального матчу другого кола була навіть вищою звичних у такому випадку шести очок. Він мав статус якщо й не вирішального, то принаймні визначального у безпосередній боротьбі за титул переможця групи А.
До того ж гості, хоча й поступалися “Княжій” одним очком і позицією лідера, підійшли до головного-випробування року в значно ліпшому настрої. Бо господарі, не вигравши на другоколовому турнірному шляху жодного з двох поєдинків і не забивши в них жодного м’яча, мали ще й пережити складну зазвичай зміну на капітансько­му містку, потрапивши під неймовірний психологіч­ний прес. Після втрат очок команду покинув тренер Степан Матвіїв, на його місце прийшов Віталій Левченко. Однак струс, якого зазнала команда, на жаль, виявився виправданим, оскільки “Ниві” протистояла, може, й не бездоганна в ігровому сенсі, проте максимально мобілізована і завзята “Княжа”.
Попереду − надзвичайно складний фініш сезону і ще не відомо, як складеться ситуація. Не виключений варіант, що завдяки реформуванню ліг у зв’язку зі створенням прем’єр-ліги, перша ліга буде розширюватися, тому навіть якщо тернополяни програють битву за першу сходинку, вони мають непоганий шанс підвищитися у класі завдяки нововведенням.
Варто зазначити, що до Борисполя їздили з Тернополя підтримати “Ниву” близько 100 уболівальників.
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива”
“20 хвилин”
“Завучі аплодували вболівальникам”Ниви” − про семінар-збори для завучів шкіл і вболіваль­ників ФК “Нива”, які провели тернопільські міліціонери 16 квітня у приміщенні Тернопільської ЗОШ №18 у зв’язку з нещодавнім побиттям студента з Індії після матчу “Ниви” та нападу на гуртожиток іноземців медуніверситету. Відтепер правоохоронці не впускатимуть на стадіон вболівальників навіть з пластиковими пляшками.
“Без шансів та варіантів” − тернопільська “Нива” поступилася на виїзді лідерові чемпіонату “Княжій” − 0:1.  
“Тернопіль вечірній”
“Усе вирішив єдиний гол” − “Нива” зазнала першої поразки у чемпіонаті у поєдинку з “Княжою” і тепер немає права на помилку − адже в Тернополі вже скучили за великим футболом і уболівальники хочуть бачити “Ниву” серед кращих команд України. 
“Місто”
“Змарновані можливості” − про гру “Ниви” з ФК “Оболонь-2” (0:0). Критична інформація щодо тернопільської команди, яка “не змогла використати шансу”.
“Перша поразка “Ниви” − про матч “Нива”-“Княжа”: захисники тернопільської команди зробили позиційну помилку, тому й дали можливість “Княжій” забити гол.     
“Вільне життя”
“Спокуслива “синиця” обернулася на “журавля” − про матч “Нива”-“Княжа” (0:1) − хоча тернополяни поступилися “Княжі”, команда зі Щасливого яскравої гри не продемонструвала.  
“Нова Тернопільська газета”
“Матч сезону” не для нас” про поразку “Ниви” під час матчу з “Княжою”. Видання зазначає, що через поразку від головного конкурента “захиталося” крісло під головним тренером “Ниви” Юрієм Ковалем. 
“Свобода”
“У Щасливому “Ниві” не пощастило” − про програш “Ниви” у головному матчі сезону. Критика на адресу тернопільських футболістів і керівництва клубу. 
ФК “Динамо”
“Тернопіль вечірній”
“Динамо” чи “Шахтар?” − підсумки 25-го туру чемпіонату України з футболу у вищій лізі: за п’ять турів до фінішу чемпіонату де-факто два клуби − “Динамо” і “Шахтар” реально претендують на “золото”. Симпатії видання на боці “Динамо”.
“20 хвилин”
“Гіоане виводить “Динамо” у фінал Кубка України” − “Динамо” без ряду травмованих гравців пробилося до фіналу кубка України.
Збірна України 
“20 хвилин”
“Марко Девіч хоче грати в нашій збірній” у збірній України може з’явитися перший футболіст, який народився за межами колишнього СРСР: бажання виступати у вітчизняній національній команді висловив атакуючий півзахисник харківського “Металіста” Марко Девіч. Він народився у Бєлграді, але пропозиції виступати за збірну Сербії так і не дочекався.  
Український футбол
“Вільне життя”
“І знову “Динамо” з “Шахтарем” − про результати повторних півфінальних поєдинків розіграша Кубка України. У підсумку це означає, що прихильники футболу дістали можливість стати свідками ще одного принципового двобою двох лідерів вітчизняного футболу.
“Вища ліга: до Києва приїжджали “зомбі” із Сімферополя” − про результати матчу 25-го туру серед команд вищої ліги.      
“20 хвилин”
“До Петербурга − через Польщу” − після трьох турів відбірного турніру Євро-2008 молодіжна збірна України з футзалу стала переможцем у своїй групі і тепер їде на Євро-2008, що пройде у Санкт-Петербурзі. 
“Відбулося!” − 17 квітня була зареєстрована Українська прем’єр-ліга. Це те, про що тривалий час говорили фахівці, футболісти і уболівальники.
“Помер Віктор Носов” − з ім’ям Віктора Носова пов’язані найбільші успізи донецького “Шахтаря” в СРСР. А останнім місцем роботи заслуженого тренера України став донецький “Металург”, де він працював директором розвитку дитячо-юнацького футболу. 
“Свобода”
“Дніпро здає позиції” − центральним у 25 турі чемпіонату України серед команд елітного дивізіону був поєдинок між дніпропетровським “Дніпром” та “Шахтарем”. Амбіції “Дніпра” на позитивний результат не оправдалися. Також у статті подано результати інших матчів.  
Тернопільський футбол
“Вільне життя”
“На дві перемоги − поразка і нічия” − про гру юних тернопільських футболістів у другому колі чемпіонату України у чільному дивізіоні Дитячо-юнацької футбольної ліги. 
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо Тернопіль”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Усі електронні ЗМІ коментували перебіг та результати матчу “Нива”-“Княжа”. Спортивні оглядачі зазначали, що “цей матч “Ниви” приніс розчарування уболівальникам. Футболісти та керівництво команди повинно проаналізувати та врахувати надалі помилки та не використані можливості під час двох останніх матчів”.
Усі ЗМІ подали інформацію про реєстрацію Української прем’єр-ліги. Ця подія викликала однозначно позитивні коментарі.
Також ЗМІ постійно інформують про результати чемпіонату України з футболу у вищій лізі. Найбільше згадок було про “Динамо” та “Шахтар”.

Харків

Евро-2012.

Самым резонансным событием прошлой недели в контексте подготовки к ЧЕ стало предложение председателя облсовета Василия Салыгина  на 17-й сессии облсовета нового распределения бюджета  − передать часть денег городу, в т.ч. и 20 млн.грн. с финансирования реконструкции стадиона «Металлист». Губернатор А.Аваков выступил с официальным резким заявлением против этих действий: «Партия регионов вносит хаос в жизнеобеспечение области», это нарушает ряд статей Бюджетного кодекса, такое перераспределение является незаконным. На самом деле, в рамках подготовки к ЧЕ в 2008 году «Металлист» должен был получить 30 млн.грн. из госбюджета, 30 млн. − из областного бюджета и 20 млн. − из городского. При этом не хватало еще 6 млн. Действия Салыгина, по мнению губернатора, ставят под угрозу срыва Евро-2012 в Харькове.
Аналогичного мнения придерживается и Сергей Стороженко: «Действия Салыгина направлены на срыв реконструкции стадиона «Металлист» и матчей Евро-2012 в г.Харькове»; «решение по «Металлисту» станет известно в штаб-квартире УЕФА сегодня-завтра, а с учетом победы на парламентских выборах в Италии Берлускони, у итальянцев появился шанс отобрать у Украины Евро», «областная администрация  обратилась в облпрокуратуру, если надо, обратится в Генпрокуратуру, в суд, будем взыскивать через суд все долги, которые должен Харьков областному бюджету».
Мэр М.Добкин отреагировал незамедлительно: «субвенцию на социально-экономическое развитие государство выделяло не для области, а в область… мы распоряжаемся той частью, которая принадлежит областному центру (по постановлению Кабмина город претендует на 50% от каждой госсубвенции), в области составили свой список. Выбирать, что важнее, будет горсовет на сесси», при этом на финансирование «Металлиста» Добкин пообещал выделить не меньше, а возможно, и больше 20 млн.грн., остальными объектами Добкин посоветовал заниматься губернатору.
На сессии облсовета депутаты приняли программу «Внедрения цифрового телевидения в Харьковской области на 2008-2010 гг.», что позволит обеспечить надлежащий уровень трансляции матчей Евро-2012, как этого требует УЕФА.
На этой же сессии политзаключенному Евгению Анцупову, к смерти которого объявили причастным Сергея Стороженко, было присвоено звание «Почетный гражданин Харьковской области» (сам Стороженко на сессию не пришел).
16 апреля на сессии горсовета была утверждена «Городская целевая  программа подготовки и проведения в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу».
Программа предполагает:
− приведение к требованиям УЕФА объектов спортивной инфраструктуры (стадионы «Металлист» − 42 тыс.мест; «Динамо» − 9 тыс. мест; учебно-тренировочный центр ФК «Металлист» в пос.Высокий; учебно-тренировочный центр ФК «Харьков» пос. Высокий);
− приведение к требованиям УЕФА существующих медицинских объектов (б-ца №17, горбольница скорой помощи, областная больница, областной клинический центр урологии и нефрологии);
− обеспечение предоставления качественных и необходимых транспортных услуг (аэропорт − стадион; вокзал − стадион; стадион − учебно-тренировочные центры; стадион − дороги межгородского сообщения;
− обеспечение туристической инфраструктуры.
Горсовет решил ликвидировать КП «Международный аэропорт «Харьков», но имущество останется в собственности территориальной громады. Преимущества − арендатору (фирме А.Ярославского) придется платить налог на землю в полном объеме (коммунальное предприятие пользовалось льготами) − порядка 4 млн. в год, еще почти 2 млн. инвестор будет платить в казну города в качестве аренды.
Начальник городского департамента здравоохранения Игорь Шурма на прошедшей неделе вновь подверг критике идею создания университетской клиники в городе к проведению ЧЕ-2012, т.к. во-первых, на нее в Украине не существует норм, а самое главное − она не решит задачи, т.к. на Евро не приезжают больные люди с целью подлечиться. К Евро-2012 в Харькове необходимо подготовить клинические больницы на базе 4-х учреждений − областной больницы, городской больницы скорой помощи, 17-й горбольницы и урологической клиники. Этот подход, как заявляет Шурма, был утвержден как базовый представителями УЕФА.
Финал Кубка Украины пройдет в Харькове стопроцентно, а до этого 2 мая на поле «Металлиста» будут играть пробную игру «Металлист» и «Харьков». По прогнозам харьковских должностных лиц, газон стадиона будет готов для игры. С.Стороженко: «…При всех благоприятных условиях, в первую очередь, погодных, я рассчитываю, что в Харьков 7 мая приедет не менее 30 тыс. гостей… Мы рассчитываем на визит Президента Украины». Это же подтверждает и вице-президент ФФУ по вопросам безопасности стадионов Борис Воскресенский: «сейчас поле зеленое и ровное, на 30% поднялась старая трава, а на остальной территории вырастили новую. Кроме того, прокололи все поле на глубину 50 см и восстановили дренаж, так что никакой ливень поляну не испортит».
Мероприятия
15.04.08
прошла выставка «Харьков: партнерство в туризме», в которой приняли участие 12 иностранных городов-партнеров. Как отметил мэр Михаил Добкин, развитию туризма поспособствует Евро-2012 − болельщиков-туристов на «голое место не привезешь», а потом все останется как целостная инфраструктура в наследство. В рамках этой выставки мэрией  был организован отдельный семинар, на котором представители городов-партнеров делились опытом проведения спортивных мероприятий. Особо можно выделить выступление представителей г. Нюрнберга, которые с подробной демонстрацией на экранах детально описали инфраструктуру стадиона в Нюрнберге, и отметили, что проведение чемпионата окупилось в 1200 тыс. евро. Поляки также продемонстрировали (на экране подробно) план реконструкции стадиона в Познани. Честно говоря, на экранах эти стадионы выглядят гораздо «круче», чем даже проекты украинских, не говоря о реалиях.
Простые граждане отмечают, что в том, что стадион у нас построят, сомнений нет (достаточно увидеть темпы строительства Восточной трибуны). Что же касается  остальной инфраструктуры города − это ужас, ничего пока не делается реально, кроме подписания договора по аэропорту. Самое большое горе города − дороги, иностранцы откровенно приходят в ужас, когда по ним едут. Если еще и перевыборы проинициируют, можно представить, чем закончится перспектива Евро для Харькова.
17.04.08 Харьков посетила австрийская делегация, в этот же день состоялась рабочая встреча начальника управления подготовки к Евро-2012 при горисполкоме Владимира Громова с австрийской делегацией − австрийцы интересовались возможными суммами инвестиций и наличием инвестиционно-привлекательных проектов. Журналист австрийской газеты «Die Presse» Кристиан Ленобле сообщил о том, что обязательно напишет статью о подготовке Харькова к ЧЕ.
Структуры
Сессия горсовета приняла решение о создании Департамента по вопросам подготовки и проведения финального турнира чемпионата Европы по футболу 2012 года и спорта Харьковского городского совета. В его состав войдут: аппарат Департамента, управление по вопросам физической культуры и спорта  и управление по вопросам подготовки и проведению в городе Харькове финального турнира чемпионата Европы 2012 года по футболу.
Реклама.
Новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось.
СМИ.
15.04.08 «Харьковские известия» (7-й канал) освещали мероприятие «Харьков: партнерство в туризме» и семинар по ЧЕ-2012 в рамках этого мероприятия;
17-18.04.08 «МедиаПорт-Новости»(S-Tet)и «Объектив-новости» (ТРК «Симон») освещали подготовку стадиона «Динамо» к матчу «Карпаты»-»Металлист» и реконструкцию стадиона «Металлист»;
21.04.08 «МедиаПорт-Новости»(S-Tet), «Новости−  АТН» (7-й канал) и «Объектив-новости» (ТРК «Симон») (каналы «подгубернаторские») раздували тему передачи облсоветом денег с реконструкции «Металлиста» городу и заявления Стороженко;
21.04.08 «Объектив-новости» (ТРК «Симон») и «МедиаПорт-Новости»(S-Tet) (со ссылкой на «УНИАН») собщили о том, что Е.Червоненко предложил УЕФА добавить к примающим городам (вывести из резервных) Харьков и Одессу.
Футбольные события
Стадион «Динамо» принял матч «Карпаты-Металлист». На стадионе установили 5,1 тыс. пластиковых сидений, только на них были проданы билеты, остальные места накрыли флагами. Работы велись в три смены. С.Стороженко заявил: «…С точки зрения оснащения стадион полностью соответствует минимальным требованиям, на нем есть то, чего нет, может быть, на других стадионах, команды которых играют в высшей лиге». Количество милиции, которая  охраняла матч, было увеличено с 2 тыс. (на матче с «Днепром») до 3,5 тыс. на 5 тыс. болельщиков (на двух болельщиков − один страж порядка). Народ задается вопросом − что будут делать на матчах Евро-2012, откуда взять столько милиции. Всех желающих, кто не поместится на «Динамо», пригласили на стадион «Металлист», где были установлены два больших экрана (собралось несколько тысяч).

Херсон

Євро 2012
Заходи
Завдяки виконанню обласної програми підготовки та проведення в 2012 році в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, на Херсонщині планують залучити інвестиції в економіку регіону у сумі 17,3 млн. гривень та створити додатково 2 тис. нових робочих місць. У 2008 році − 2000 робочих місць, у 2009 − 500, 2010 −  500, 2011 − 600, 2012 − 200.
Відповідно до підписаного розпорядження голови ОДА Бориса Сіленкова облдержадміністрація схвалила розроблений проект обласної програми підготовки та проведення в Україні Євро-2012 і винесе його на розгляд обласної ради. На Херсонщині сподіваються, що виконання цієї програми дозволить, зокрема, створити в регіоні сучасну інформаційно-телекомунікаційну та соціальну інфраструктуру на рівні європейських стандартів, необхідні умови для інтенсивного розвитку підприємництва в усіх галузях економіки та сферах суспільного життя області, реконструювати діючі та побудувати нові спортивні споруди, активізувати туристичну діяльність і роботу сфери громадського харчування.
Для виконання обласної програми Євро-2012 область очікує 861 млн. гривень з Державного бюджету. Крім коштів держбюджету, передбачається використати також кошти обласного бюджету (95 млн. 523 тис. гривень), міських та районних бюджетів (3 млн. 587 тис. гривень), а також з інших джерел фінансування − 18 млн. 410 тис. гривень.
Журналісти на брифінгу в облдержадміністрації 15 квітня акцентували увагу на інформації про те, що планується використовувати Херсонський аеропорт, як резервний під час Євро, та про те, що в області планується будівництво готелів до Євро-2012. І поставили запитання голові ОДА: чи існує програма щодо Євро-2012, чи існують додаткові факти щодо участі регіону у процесі підготовки до Євро.
Цікаво, що незважаючи на вищезгадане розпорядження голови облдержадміністрації, 15 квітня на брифінгу, відповідаючи на запитання журналістів щодо місця Херсонщини з огляду на проведення Євро, голова ОДА досить критично оцінив місце регіону у цьому процесі. “Поки що я не можу назвати конкретних рішень стосовно того як загальна програма участі України в Євро 2012 буде трансформована на територію Херсонської області”.
Він також звернув увагу на проблему місцевого аеропорту. Херсонський аеропорт вже у червні поточного року може мати перші регулярні рейси на Київ, заявив на брифінгу голова облдержадміністрації Борис Сіленков.
За його словами, якщо депутати обласної ради на сесії 23 квітня розблокують роботу херсонського аеропорту, то «у червні будуть перші рейси на Київ». Незважаючи на ситуацію довкола аеропорту, облдержадміністрація продовжує вести переговори з авіаперевізниками. “Ми ведемо розмову, представники авіакомпаній приїздять до нас, дивляться умови. Ми думаємо, що якийсь глузд у депутатів (облради) повинен спрацювати − за два роки треба розуміти, що вони теж відповідають за цей край. А не за якісь корпоративні інтереси”.
Необхідно ліквідувати непорозуміння між власником аеропорту та інвестором, підписати відповідну угоду, і рішення по даному питанню  «треба приймати на цій сесії», заявив Борис Сіленков.
Що стосується інвестора − концерну «Титан», то як повідомив голова ОДА, інвестор готовий підписати таку угоду. Запропонована інвестором «програма технічної модернізації чітка і зрозуміла, кошти, які він готовий туди вкласти він підтверджує», відзначив голова ОДА.
На початку квітня поточного року голова ОДА Борис Сіленков заявив, що керівники обласної ради та концерну «Титан» під час зустрічі у Києві досягли «певних домовленостей і прийняли позитивне рішення» щодо роботи херсонського аеропорту.
Свого часу на базі обласного комунального підприємства «Аеропорт «Херсон» за участі концерну «Титан» та обласної ради було створено ТОВ «Аеропорт «Херсон». Однак згодом між сторонами виник майновий конфлікт, який фактично паралізував роботу ТОВ «Аеропорт «Херсон». Разом з цим до сьогодні в херсонському аеропорту поряд із ТОВ «Аеропорт «Херсон» офіційно існує ще одне авіапідприємство − ОКП «Аеропорт «Херсон», яке не було ліквідоване після створення нового товариства.
ЗМІ
Газета “Новий час” (від 17 квітня) надрукувала інформацію “Херсон готовится к Евро-2012”. У ній йдеться про те. Що Херсонська облдержадміністрація, як і 24 інші ОДА країни, отримала доручення до 12 травня закінчити розробку, погодження та прийняття регіональної програми підготовки до Євро-2012. Відповідне рішення прийнято на засіданні організаційного комітету з підготовки до проведення фінальної частини Євро-2012. Газета цитує віце-прем’єра Івана Васюника, який відзначив, що «Необходимо срочно доработать программы подготовке к Евро-2012 городам Донецку, Киеву, Харькову, Крыму, всем областным госадминистрациям, которые ждут, не знаю чего − наверное с моря погоды. Практически облгосадминистрации не серьезно относятся к определению своего места в программе подготовки».
Кулуари
Відгук викликав кращий проект реконструкції НСК «Олімпійський», на якому заплановане проведення фіналу ЄВРО-2012 (тендер виграла  компанія Archasia Design Group. Проект вартістю 300 мільйонів доларів, говорять експерти, був найдорожчим, але найбільш «проробленим» − у це вірять, але от у терміни − липень 2010 року − не дуже). З цікавістю мешканці Херсонщини очікують результатів наради на вищому рівні. Обговорювалися слова екс-міністра спорту В.Коржа щодо того, що Київ і Львів провалюють підготовку до Євро-2012
Реклама
Оголошень, плакатів та інших носіїв рекламної інформації Євро 2012 помічено не було.
Місцевий футбол
Міні-футбол

Наближаються до завершення змагання з міні-футболу серед організацій, підприємств та установ міста. Лідер турніру команда міськвиконкому несподівано поступилася футзалістам Херсонського морського училища рибної промисловості − 5:3. Проте ця поразка залишає «Міськвиконком» на першому рядку турнірної таблиці. Остаточно втратила шанси увійти в трійку кращих команд цьогорічної першості збірна ТРК «Скіфія». Незважаючи на досить легку перемогу телевізійників у відкладеному матчі з доволі непоступливою командою «Соцсфера» − 10:2 (8 голів записав до свого активу спортивний журналіст телерадіокомпанії М.Лозовий), «Скіфія» у  відповідальному матчі із «Херсонським медичним училищем» зазнала поразки − 2:4. Команда, в складі якої грали срібні призери чемпіонату України з фут-залу серед спортсменів з вадами слуху, двічі була у ролі наздоганяючої, але поступаючись 1:2, забила представникам ЗМІ три м’ячі. Хто стане чемпіоном та призерами цієї першості, вирішиться після матчів останнього туру.
Очікується, що фінал Кубку Автопланети, що проводиться Херсонською федерацією міні-футболу, відвідають до 100 болільників. На попередні матчі приходили до 70 болільників.
Турніри
У матчах 1/8 фіналу розіграшу кубка області з футболу пам’яті Героя Радянського Союзу Ілюши Кулика було зафіксовано декілька несподіваних результатів. Так, ФК «Гопри» на виїзді поступилися «Лідеру-Агросвіт» із села Любимівка Каховського району з рахунком 1:3. Нововоронцовська «Таврія» завдала поразки цюрупинському «Динамо» − 1:0. СК «Каховка» на диво відчула проблеми у матчі проти місцевої білозерської «Іскри». Там основний та додатковий час завершився в нічию − 0:0. Лише в серії післяматчевих пенальті фортуна посміхнулася каховчанам − 5:3. Вони і пройшли до наступної стадії турніру. Безпроблемним виявився візит херсонської «Сигми» до с. Хлібодарівки. Футболісти з обласного центру легко переграли своїх суперників з Чаплинського району − 3:0. С такими ж рахунками завершилися зустрічі «Джарилгач» (Скадовськ) − «Азовець»(Генічеськ) та ФК»Автосвіт» (Нововоронцовка) − «Енергія» (Нова Каховка) на користь виїзних команд. Херсонський «Кристал» переміг у гостях «Хлібороб»(с. Архангельська Слобода) − 2:0. А чемпіон області «Мир» (с. Горностаївка Новотроїцького району) склав екзамен на відмінно в Антонівці Скадовського району проти команди «Рисовод-Інгвар» − 9:1.
Продовжується розіграш кубка Херсона. Уперше він проводиться під егідою ТМ «Мірошник».  Ігри, в основному, проходять по середам та четвергам у вечірній час. Кожен матч збирає до 20-30 глядачів, у залежності від того, яка команда грає.
ЗМІ
Традиційно, в ефірі обласного радіо «Таврія» звучала футбольно-аналітична програма «Єврофутбол», де окрім подій місцевого значення (кубок області з футболу) слухачам пропонувалася інформація Всеукраїнського масштабу. Зокрема, були надані результати півфінальних матчів розіграшу Кубка України. Сербський півзахисник харківського «Металіста» Марко Девіч заявив, що не проти змінити громадянство і виступати за збірну України, якщо така пропозиція надійде. Останні трансферні новини − луганська «Зоря» підписала контракт із півзахисником маріупольського «Іллічівця» Ігорем Скобою. Раніше футболіст виступав за київські клуби «Оболонь», «Динамо» і «Арсенал».

Хмельницький

Євро 2012.
Події.
На консультативно-дорадчій раді при облраді, котра розглядала проект програми соціально-економічного й культурного розвитку області на 2008 рік заступник головиобласної ради Валентин Грищук закликав голів районних рад і міських голів привчати місцеві громади до підтримування порядку вздовж залізниць. За його словами, область отримала зауваження від національного агентства з підготовки Євро-2012 за безліч стихійних сміттєзвалищ попри колії як у населених пунктах, так і поза ними.
У кулуарах це зауваження не обговорювалося − заперечити нічого.
За словами голови обласної федерації футболу Вадима Федоренка, найактуальнішими для області у зв’язку з наближенням футбольного чемпіонату Європи є дороги та готелі. І хоч нещодавно відповідну обласну програму розвитку автошляхів прийняла обласна рада, наче б уже погоджено питання фінансування реконструкції доріг із державного бюджету.
Щодо готелів, то п’ятизірковий готель планують збудувати у Хмельницькому. Будівництво такого у заплаві Південного Бугу передбачено планом генеральної забудови, який готується до затвердження.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на теренах області за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ.
З-поміж матеріалів місцевих газет «Євро-2012» згадується у публікації хмельницької газети «Подільський кур’єр» під назвою «Домівка. Хоч і тимчасова». Ідеться про стан готельної індустрії в Україні. На думку автора, Миколи Тополенка (псевдонім Миколи Чернеги). Це питання особливо актуалізується з проведенням чемпіонату Європи 2012 року в Україні.
Наразі в Україні на тисячу населення припадає два готельні номери, хоча за міжнародними стандартами має бути не менше десяти, а в Європі вже у середньому є 16 − 20 місць. Україні до Євро-2012 потрібно мати 5,5 тисячі номерів у чотири-п’ятизіркових готелях і стільки ж у дво-тризіркових. І щоб виправити відставання 48 готелів збираються звести у Києві, мають плани до розширення готельної мережі Львів, ведеться робота в Донецьку, Харкові, Дніпропетровську. Крім того, на Україну заходять світові готельні мережі.
Місцевий футбол.
Федерація футболу.
Обласна федерація футболу відмовилася від земельної ділянки більш як у два гектари, на якій заплановано збудувати два футбольні поля. За домовленістю з керівництвом міста ділянку в заплаві Південного Бугу в Хмельницькому передано в оренду мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр», яка вже звела поблизу магазин. План соціальних та благодійних послуг мережі передбачав будівництво спортивних споруд, і про це заявляли керівники компанії ще у грудні минулого року перед відкриттям гіпермаркету.
Будівництво вестиметься за проектом, розробленим у обласній федерації футболу. За словами Вадима Федоренка, ним передбачається будівництво поля зі штучним покриттям і поля на трав’яному газоні.
Турніри.
Розпочалися міські та районні чемпіонати з футболу, які триватимуть від місяця до півроку − залежно від кількості команд, що беруть участь у них. Найчисельніші чемпіонати − у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському. В них заявилося більш як по двадцять команд.
Після двох перемог на старті другого кола чемпіонату країни в другій лізі колманда майстрів «Поділля» (Хмельницький) зазнала поразки від чернівецької «Буковини» у себе вдома з рахунком 0:1. І хоч команду обдарували на попередньому матчі новим автобусом «Нео-ЛАЗ» (міський голова Сергій Мельник), а також легковик (генеральний директор «Тойота-центр-Хмельницький» Михайло Гвоздьовий), уболівальники не дуже розчаровані поразкою − «Буковина» на полі виглядала сильнішою. «Подоляни» провели досить атак, влучали у штангу, поперечину, але не влучили. У суперників теж було більше ударів по воротях.

Чернівці

Євро 2012.
Реклама
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи використання логотипу по згаданій темі відсутні.
Події
14 квітня в облдержадміністрації відбулася селекторна прес-конференція на тему «Регіональний вимір євроатлантичної інтеграції України», яку провів заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Грушко.
О.Грушко зазначив, зокрема, що Чернівецька область єдина в Україні, яка запрошена до участі в європейському робочому об'єднанні «Альпи-Адріатика» на правах асоційованого члена. Презентація регіону в цій організації була зроблена в жовтні 2007 року. У лютому минулого року в м. Ботошани (Румунія) був ініційований та підписаний Протокол намірів щодо скоординованих зусиль регіональних влад по поверненню Буковині її історичної ролі європейського транзитера. Саме цьому була присвячена друга Робоча зустріч експертів країн Центральноєвропейської Ініціативи у листопаді 2007 р. Результатом роботи європейських експертів стала безумовна підтримка ініціатив крайової влади, про що невдовзі йшлося на Саміті країн ЦЄІ в м.Софія (Болгарія) за участю на той час міністра закордонних справ України А. Яценюка.
Крім того, нові напрямки співпраці з Сучавським повітом Румунії, домовленість про які досягнута у грудні минулого року, закладають основи ефективних спільних дій на перспективу. Принципи узгодження внутрішньої, зовнішньої та регіональної політики для реалізації євроінтеграційних прагнень України були визначені Президентом країни у березні 2007 року на нараді прикордонних областей і міністерств у Чернівцях. Доцільність такого підходу, повідомив заступник голови ОДА, підтвердили результати візиту Віктора Ющенка до Румунії у жовтні минулого року. Серйозна розмова йшла також і про запропоновану регіональною владою модернізацію діючих та підвищення статусу місцевих пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні, а також про реалізацію конкретних спільних проектів щодо вдосконалення та розвитку інфраструктури транзиту електроенергії та енергоносіїв до ЄС.
Олександр Грушко зупинився у своєму виступі також на результатах візитів минулого тижня послів трьох держав. На Буковині побували Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Уільям Тейлор і Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, які взяли участі у семінарі «Реалізація Цільового Плану Україна-НАТО у сфері безпеки та демократизація правоохоронної системи», який проходив у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Крім того, відбулася офіційна зустріч керівників крайової влади Володимира Куліша та Івана Шилепницького з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Маркусом Вукетічом. Так, зокрема, під час зустрічі з Уільямом Тейлором мова йшла про потенційні загрози збереження територіальної цілісності України та захист її демократичних цінностей, перспективи вступу України в НАТО і ЄС, а також можливості для більш широких інвестицій США в економіку Буковини. Сторони погодились, що в цьому плані є великий потенціал. За словами Олександра Грушка, при зустрічі з Послом Австрії Маркусом Вукетічом, голова облдержадміністрації Володимир Куліш відзначив, що, мабуть, з жодною іншою країною область не має таких давніх і продуктивних стосунків, як з Австрією. Так, зокрема, була висловлена пропозиція фінансування австрійською стороною створення факультету європейської інтеграції в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Особливу увагу було зосереджено на туристично-рекреаційній сфері, у якій Австрія має неабиякий досвід. Пан Посол пообіцяв сприяти налагодженню стосунків у цій сфері з австрійськими інвесторами. Олександр Грушко також відзначив, що при зустрічі з кожним із Послів голова облдержадміністрації наголошував на тому, що «Буковина сьогодні має всі підстави стати своєрідною лабораторією Європи регіонів».
О. Грушко також зазначив, що євро інтеграційним процесам сприятиме і проведення «Євро-2012», однак при цьому не уточнив, яку роль в цьому відіграватиме Буковина».
Місцевий футбол
Буковинська преса інформує про чергові перемоги у футбольній Всеукраїнській першості чернівецької «Буковини» над командами «Нива-Світанок» з Вінниці та «Поділля-Хмельницький». При цьому зазначається, що буковинська команда, хоча й виграла з мінімальним рахунком, але «повністю домінували на полі».
Газета «Свобода слова» (17.04.08) підготувала сторінку під рубрикою «Спортивна арена».
Видання розповідає про результати міжнародного юнацького турніру з футболу «Весняні ластівки», присвяченого 64-тій річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників, та 600-літньому ювілею Чернівців, коментує чергові матчі фінального чемпіонату України з міні-футболу з участю ФК «Меркурій».
Телеканал ТВА (15.04) в сюжеті інформаційної програми розповів про турнір з міні-футболу серед правоохоронців, організований управлінням карного розшуку обласного УМВС в день свого професійного свята. Цей турнір вже є традицією. Він приурочений  пам’яті  підполковника міліції, Сільвестра Ускулеску, який все своє життя присвятив боротьбі зі злочинністю.

Черкаси

Євро 2012.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро-2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи
16 квітня перший заступник голови Черкаської ОДА Петро Гаман, повідомив, як регіон готується до фінальної частини чемпіонату Європи-2012 року з футболу. Черкащина планує використати нагоду під час проведення в Україні Євро-2012 та популяризувати історичні місця Черкащини шляхом використання туристичного потенціалу області. Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА спільно з Федерацією футболу Черкаської області заплановано проведення агітаційно-пропагандистських заходів, направлених на інформування населення про підготовку та безпосереднє проведення ЄВРО-2012, підтримано ініціативу Ватутінського міськвиконкому щодо проведення міжнародного дитячого турніру та матчів серед вболівальників. В обласному бюджеті передбачені витрати на проведення усіх обласних змагань з футболу серед різних вікових груп дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які відбуватимуться під егідою проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи. Обласна адміністрація також звернулася до Кабміну з проханням виділити 67 млн. грн. на реконструкцію мосту та 7 млн. − на відновлення Центрального стадіону, 38 млн. − для капремонту автотраси Київ-Одеса.  Одеська траса, якою в Київ діставатимуться поляки, особливо цікавить організаторів, адже тут знаходиться принаймні одна зупинка, що входить до програми, − це Умань. Варто було б  передбачити і реконструкцію черкаського аеропорту та річкового вокзалу. Реалізація цих заходів дозволила б належним чином зустріти вболівальників з усього світу.
За підготовку Черкащини до чемпіонату відповідатиме в.о. заступника голови облдержадміністрації Анатолій Чабан.
ЗМІ
Газета «Прес-центр» повідомляє, що Україна та Польща підписали декларацію щодо Євро-2012. Зокрема, глави держав визнали, що успішне проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року стане вагомим кроком, який сприятиме повномасштабній євроінтеграції України.
Для підготовки до Євро-2012 Черкащина потребує 112 млн. грн. «Незважаючи на ряд клопотань та звернень з цього приводу голови Черкаської ОДА О. Черевка до Кабміну, наразі жодні пропозиції не враховані», − пише «Нова Доба». У газеті йдеться про те, що основні об’єкти котрі потребують вкладення коштів на Черкащині − міст через Дніпро (реконструкція потребує 67 млн.грн.), автодорога Київ-Одеса (38 млн.) та Центральний стадіон (7 млн.).
Кулуари
Здивування громадськості викликав факт, що в квітні 2008 року відповідальним за подію, яка відбудеться влітку 2012-го року, призначають Анатолія Чабана, який вже 3 місяці тимчасово виконує обов`язки заступника губернатора. Також подейкують, що з виконанням державної програми «Золота підкова Черкащини» не все чисто, навіть спеціальна комісія перевіряє доцільність витрачених на її реалізацію коштів. Тож не дивно, що уряд не хоче виділяти додаткове фінансування, використання якого буде сумнівним.
Місцевий футбол
18 квітня у 26-му турі першості України ФК «Дніпро» внічию зіграв з МФК «Миколаїв» − 0:0.
20 квітня виповнилося 50 років з дня проведення першого офіційного матчу футбольної команди Черкас у ранзі команди майстрів.
Преса
Фінальні змагання за вихід до вищої ліги з жіночого фут-залу відбулися у м. Гребінка Полтавської області („Спорт та здоров’я” та «Прес-центр»). Черкаська команда, яка презентує ЧНУ, не залишила жодних шансів своїм суперницям і, не програвши жодного матчу, завоювала право виступати серед найкращих команд України.
«Прес-центр», „Спорт та здоров’я” повідомляють, що трійка призерів торішнього чемпіонату області серед команд І ліги подолала бар’єр 1/8 фіналу Кубка.
Серію переможних ігор черкаського «Дніпра» у другому колі національної першості серед команд І ліги перервав матч XXV туру із луцькою «Волинню». На виїзді черкащани поступилися господарям − 0:1 (інформують «Акцент», «Прес-центр», „Спорт та здоров’я”).
«Черкаський край», „Спорт та здоров’я”  пишуть, що 6 футбольних юнацьких команд з різних регіонів змагались у Городищі на призи РДА та райради. Перемогу здобула місцева команда «Юність». А уманські футболістки поїдуть до Португалії, адже вихованок команди «Ятрань» запросили до складу молодіжної жіночої команди України віком до 19 років.
Газета „Спорт та здоров’я” поінформувала читачів, що з довгоочікуваною перемогою на відбіркових змаганнях Спартакіади «Повір у себе» повернулася збірна команда області з міні-футболу (з наслідками ДЦП) віком 9-14 років. А юні футболісти Черкаської спеціалізованої школи №17 братимуть участь у третьому всеукраїнському чемпіонаті з футболу «DJUCE ГОЛ-2008».
1 чевня3.06.2007 р. Чемпіонат Черкаської області. 9 тур.

Чернігів

Євро 2012
16 квітня у Чернігівській облдержадміністрації заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації Володимир Приходько провів брифінг «ЄВРО-2012: Чернігівщина». Насамперед Володимир Приходько проінформував журналістів (щоправда їх зібралося обмаль) про організаційні кроки в області щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу.
Зокрема він зазначив, що відповідно до доручення віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника від 20.02.2008 р. за результатами засідання Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, інших урядових документів, розпорядженнями голови облдержадміністрації Володимиром Хоменком від 5 і 9 березня п.р. в області затверджено:
−  склад Організаційного комітету з виконання завдань щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року;
−  план  першочергових заходів з реалізації завдань щодо підготовки та  проведення  в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;
−  обласну Програму з реалізації завдань щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Крім того розроблено і затверджено:
−  комплексний план заходів з підготовки та проведення в Україні фінальної  частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу на 2008 рік;
-визначено і попередньо відпрацьовано з Мінсім’ямолодьспортом України, перелік основних об’єктів, які підлягають будівництву, реконструкції і відновленню та порядок здійснення всіх заходів, що стосуються підготовки будівельних і ремонтних робіт, у т.ч. виготовлення передпроектних пропозицій і виконання пошукових робіт, оформлення проектів відведення земельних ділянок і підготовка тендерних документацій, розробка привабливих пропозицій для інвесторів, виконання проектних робіт; виготовлення обласної карти основних об’єктів які підлягають будівництву і реконструкції;
− план підготовки спортивних об’єктів області до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу і приведення їх у відповідність до вимог УЄФА як можливих тренувальних центрів для однієї із команд учасниць чемпіонату та створення умов для подальшого розвитку футболу в області і підготовки футболістів високого класу;
Для підвищення рівня організаційної роботи і координації всіх питань. що стосуються ЄВРО − 2012 збільшено штатну чисельність структурного підрозділу управління у справах молоді та спорту − обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» на який покладено функцію оперативного опрацювання всіх документів і підготовки нарад з цього питання та проектів відповідних рішень.
У всіх заінтересованих управліннях і відділах облдержадміністрації визначено відповідальних осіб за координацію питань, що стосуються реалізації завдань з підготовки і проведення в Україні фінальної частини ЄВРО − 2012.
На стадії розробки міські і районні Програми з реалізації завдань щодо підготовки і проведення в Україні фінальної частини ЄВРО − 2012 та виготовлення обласної карти з відображенням всіх об’єктів будівництва і реконструкції до ЄВРО 2012.
Обласною державною адміністрацією надано пропозиції окремим галузевим міністерствам, що стосуються відновлення і приведення до відповідного рівня об’єктів соціальної інфраструктури області.
Міська рада м.Чернігова звернулась до Кабінету міністрів України щодо виділення коштів з державного бюджету на проведення капітальної реконструкції стадіону ім.Ю.О.Гагаріна. (Як стало відомо після брифінгу, КМУ  виділив коштів для цієї мети).
Відповідаючи на запитання, що реально вже зроблено В.Приходько зазначив, що все залежить від державного фінансування. А Чернігівська область віднесена до третьої зони областей, а тому матеріальна підтримка держави не буде перевищувати 30% від потреби. Тож доведеться шукати інвесторів та власні резерви.  Держава практично всі кошти направлятиме на капітальну реконструкцію доріг міжнародного значення, які пролягають по Чернігівській області.
Багато запитань було про ефективне використання численних пам’яток історії та архітектури Чернігова для туристів на Євро-2012, адже древній Вал знаходиться в занедбаному стані. На це Володимир ПРИХОДЬКО, заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації, зазначив що територія Валу − це власність міста, а храми та інші споруди − у національного заповідника «Чернігів − історичний»,  тож важелів у ОДА не багато, бо всі дозволи на торгівлю та прибирання знаходяться у відповідних служб міста.
Щодо пропозицій про передачу стадіону імені Гагаріна у власність футбольного клубу «Десна», Володимир Приходько категорично зазначив, що стадіон будувався за народні кошти, а тепер новоявлені мільйонери-українці хочуть на ньому збагачуватися, тому стадіон повинен бути у комунальній власності.
Щоправда, де брати кошти на його капітальну реконструкцію (а це десь 100 млн. у.о.) він не сказав.
Аналізуючи план першочергових заходів ОДА щодо підготовки області до Євро-2012, мушу констатувати, що чимало  з них виконуються із запізненням намічених термінів. І взагалі, таке враження, що Чернігів не поруч з Києвом, а десь далеко. Може це пояснюється тим, як сказав В.Приходько, що за нормами УЄФА об’єкти які знаходяться на відстані більша 100 км не будуть задіяні у проведенні фіналу Євро-2012.

Підписатися на новини