ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

Автономна Республіка Крим

Евро 2012
События
В Симферополе на минувшей неделе прошел региональный мини-футбольный турнир любительских команд в рамках розыгрыша приза «Хюндай». В соревнованиях приняли участие 60 команд из Симферополя, Севастополя, Ялты, Сак и Херсона. Руководитель Симферопольского спорткомитета Василий Сукачев на торжественном открытии турнира назвал его «одним из этапов подготовки Украины к Евро-2012». Победителем соревнований стал симферопольский «Автомобилист», который получил путевку в финал, который пройдет в Киеве 1 июня.
СМИ
На минувшей неделе тема Евро-2012 практически не всплывала в крымских СМИ. Лишь в пятницу во время прямого телеэфира на ТРК «Неаполь» (программа «На заданную тему) почетный президент СК «Таврия» Сергей Куницын слегка покритиковал местные власти за неповоротливость при подготовке к грядущему чемпионату континента. «Как бы кому-то из политиков не хотелось сорвать Евро-2012, турнир все равно пройдет в Украине и Польше. Крым, к сожалению, не включен в государственную программу по подготовке к чемпионату, но это вовсе не означает, что мы должны сидеть, сложа руки. На Украину приедут миллионы туристов, и наверняка они захотят увидеть главный курорт страны. Если Крым гостям понравится − они обязательно приедут сюда и после чемпионата. Уже сейчас нужно думать о том, как качественно принять туристов из Европы. Необходимо приводить в порядок инфраструктуру: гостиницы, санатории, дороги, вокзалы, аэропорты. Если ничего не делать и все оставить, как есть, мы напрочь отобьем у потенциальных курортников из Старого континента желание иметь с нами дело в будущем».
Куницын также заявил, что собирается ставить на самом высоком уровне вопрос об освобождении футбольных клубов на период подготовки страны к Евро-2012 от уплаты налогов. «Эти деньги должны идти на реконструкцию и строительство новых стадионов. В частности, в Симферополе, где нет ни одного городского стадиона, можно было бы решить эту проблему. Пока же и наш дубль вынужден играть в Севастополе, и у ребят из детской школы нет даже нормального поля для занятий».
О делах футбольных.
СМИ
Куницын в прямом эфира ТРК «Неаполь» подчеркнул, что выступает за создание на Украине в самое ближайшее время премьер-лиги. «Уверен, что премьер-лига будет у нас уже со следующего сезона. К решению о ее создании присоединятся все клубы − в том числе и «неподписанты» из «Днепра» и «Металлиста». Существующие противоречия будут устранены, надеюсь, уже в этом месяце».
Сергей Владимирович также сообщил, что «Таврия» не собирается в ближайшее время продавать своих лидеров − Владимира Гоменюка и Дениса Голайдо. Мы строим серьезную команду, которая бы могла достойно представлять Украину в еврокубках, и естественно, терять своих лучших игроков перед выходом на международную арену не намерены.
Празднование 50-летнего юбилея «Таврии», по словам Куницына, ориентировочно состоится 23 мая на стадионе «Локомотив». На него будут приглашены ветераны «Таврии» всех поколений, болельщики. «Надеюсь, стадион будет заполнен под завязку. Вход будет бесплатным. Чествования, награждения, фейерверки, концерт − все это будет. Праздник, уверен, получится замечательный».
Хорошие отзывы в местной прессе получил визит в Симферополь юношеской (U-16) сборной Украины под руководством Александра Головко. Команда провела на базе «Крымтеплицы» четырехдневный сбор и спарринг с ровесниками из Турции (1:1). Головко нашел перед игрой время пообщаться с прессой. Рассказал о проделанной за год работе, о планах. Высказал слова благодарности ФФУ, которая, по его словам, «работает по-европейски, заблаговременно продумывая решение даже мелочей». Единственное, чего бы Александр Борисович хотел, это увеличения сроков сбора своей команды: «За четыре дня мы практически ничего не успеваем сделать. А сделать, поверьте, хочется очень многое».
О скандальном.
Если в «Таврии» у Куницына пока все относительно получается, то в Севастополе, где он занимает пост председателя городской госадминистрации, − не очень. Депутаты горсовета по сути обвинили Сергея Владимировича в махинациях с землей, что, в частности, подтвердило совместное расследование специальной комиссии горсовета и правоохранителей. Ориентировочно 25 мая будет проведен общегородской референдум, на который вынесут вопрос о доверии к Куницыну и его администрации.
Тем временем активисты «Союза молодежи регионов Украины», молодежного крыла Партии регионов, организовали бессрочную акцию с требованием незамедлительной отставки Куницына. Они установили у здания горгосадминистрации три палатки и объявили голодовку. Как сообщил организатор акции Антон Червинский, участники голодовки намерены продолжать ее до тех пор, пока Куницын не уйдет со своего поста.

Вінниця

Євро 2012.
Аеропорт
Неочікуваного повороту набрала справа з ремонтом вінницького аеропорту. Я вже писав про те, що під наміром Євро-2012, його спершу збираються  відремонтувати , а згодом , як на Вінниччині називається дерибан −  «знайти ефективного інвестора». Однак несподівано в справі з’явився  Кабмін. Своєю заявою про концепцією передачі всіх аеропортів у державну власність він не на жарт налякав і пана Домбровського і головного шукача інвесторів першого заступника голови ОДА пана Коровія. Пропоную уривок з матеріалу «Повітряні ворота» Вінниці — з лівим крилом»  надрукованого в газеті «Місто»11.04.08:
«….Мова про відродження аеропорту в Гавришівці йде не один рік. І тільки зараз це конкретні справи: завершується капітальний ремонт його лівого крила, ведуться роботи з отримання внутрішніх ліцензій для перевезень територією України і для міжнародних авіарейсів. Проведена інвентаризація та розмежування землі, справа недалекого майбутнього — реконструкція пасажирського терміналу аеропорту, інші роботи. Але, як це трапляється, виникло ще одне “але»... Кабінет Міністрів України розробив концепцію щодо передачі всіх аеропортів України до державної власності.
— Ми ще не знайомі з цією концепцією, — сказав голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, — але знаємо, що в держбюджеті немає грошей, щоб всі аеропорти України привести до ладу. Нині аеропорт — це комунальна власність, майно обласної територіальної громади. Якщо від держави надійдуть дуже серйозні інвестиції, то ми їх будемо розглядати, як серйозний проект, над яким працюватимемо разом з Міністерством транспорту. Зараз же працюємо в напрямку пошуку стратегічного інвестора чи інвесторів. Днями у мене була зустріч з керівниками представництва в Україні турецької компанії “Анекс — Тур», які зацікавились пропозицією і готові формувати чартерні рейси з вінницького аеропорту в декілька країн для туристичних маршрутів. Через півтора місяці аеропорт буде готовий до цивілізованого функціонування.
Як відзначав перший заступник голови ОДА Валерій Коровій, це буде транспортний аеропорт з функцією виконання пасажирських рейсів, а також і резервний аеропорт київського “Борисполя». Планується, що “повітряні ворота» Вінниці обслуговуватимуть 60 авіарейсів і 1800 пасажирів. Під логістичну інфраструктуру виділено 60 га землі навколо аеропорту…»
Автошляхи
Схоже, що фінансова і владна команди не знайшли компроміс у отриманні права на підготовку  доріг і  інфраструктури для Євро-2012. Поки ведуться переговори владна команда, аби проявити ініціативу і «засвітитись» перед Києвом і розпочала з освітлення транзитних автострад. Ось яку інформацію розповсюдила на тижні прес-служба Вінницької облдержадміністрації:
«…
До кінця 2008 року обласна влада планує завершити роботи з освітлення автомобільних шляхів по трьох напрямках − Київському, Уманському і Хмельницькому.
Як передбачається, програма з освітлення автошляхів фінансуватиметься з обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевих рад, через територію яких проходить магістраль. Сучасними енергозберігаючими світильниками планується обладнати усі населені пункти уздовж проходження транспортних коридорів на Київський, Уманський та Хмельницький напрямки, які є основними транзитними шляхами, що перетинають область.
Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Василь Жердецький, до травня буде відпрацьовано графік робіт з освітлення автодоріг. На його основі буде виготовлено містобудівне обґрунтування, проектування та проведено відповідні тендери. Після чого почнуть виконання робіт, які планується завершити до кінця 2008 року…»
Місцевий футбол
Ювілей професійного футболу
Варто відзначити, що реклама цієї дати ведеться досить мляво. Якщо повідомлення в ЗМІ епізодично з’являються, то наочної реклами немає взагалі. Протягом звітного періоду, а точніше 11.04.08  на сайті «20 хвилин» з’явилось повідомлення  про святкування ювілею професійного вінницького футболу. Подаю найбільш цікавий, на мою думку, уривок:
«…На празднование юбилея винницкого футбола приглашены руководители Федерации футбола Украины и Профессиональной футбольной лиги − Игорь Суркис и Равиль Сафиуллин
Книги к юбилею
К юбилею команды готовятся сразу три книги по истории винницкого футбола. Одна их них − «Душа Команды», написанная коллективом во главе с известным спортивным журналистом Станиславом Михновским. Ее объем уже превысил 512 страниц. Вторую книгу готовят пресс-атташе «Нивы-Свитанок» Олег Федченко и журналист всеукраинской газеты «Команды» Андрей Кудырко (наш земляк). Третью, составленную из воспоминаний футбольных героев прошлых лет, собираются подготовить инициативные болельщики. Стоит отметить, что ранее книг по истории винницкого футбола вообще не было.
Игроки и тренеры
Основные праздничные мероприятия запланированы в Виннице на середину мая.
− Начало праздника − 18 мая, в 14.00, на Центральном городском стадионе, сказал Игорь Гатауллин. − В этот момент там начнется чествование и поздравление знаменитых ветеранов винницкого футбола.
К нам приедут такие известные в прошлом игроки нашей команды, как Котельников, Молотай, Трояновский, Решко и многие другие. Приглашены на юбилей и все тренеры «Нивы» последних десятилетий − Школьников, Томах, Грозный, Морозов, Бобарыко.
После этого начнется насыщенная концертная программа. Для зрителей будут приготовлены призы.
Мэр и губернатор
Украшением празднования станет матч между ветеранами винницкого футбола и ветеранами киевского «Динамо». В матче с «динамовцами» состоится два тайма по 25-30 минут каждый.
Предварительное согласие столичных футболистов уже получено. На их приглашение средства выделили местные власти. Ведь в оргкомитет празднования юбилея вошли губернатор Александр Домбровский и мэр Владимир Гройсман. А возглавляет его заместитель мэра Анатолий Ворона.
Как 50 лет назад
Про составы команд говорит рано. В винницкую сборную сейчас претендует не меньше 35 кандидатов. Приглашение получили даже мэр и губернатор. Но пока неизвестно, захотят ли они сыграть. Кстати, Домбровский в юности занимался футболом в ДЮСШ.
− Планируется, что перед началом матча первый удар по мячу сделают наши футболисты, сыгравшие в самом первом матче за винницкий «Локомотив», − отметил Игорь Гатапуллин. Это Петров, Котельников и Молотай.
Закончится празднование в одном из лучших винницких ночных клубов, куда приглашены около 100 почетных гостей.
− Мы хотели сделать празднование более скромным, − сказал Павел Касанов. − Но благодаря поддержке городских властей все будет организовано по высшему разряду…»

Волинь

«Євро-2012»
Луцький міський голова Богдан Шиба не розглядає проект відновлення роботи Луцького аеропорту в контексті Євро-2012. Про це він заявив під час прес-конференції 8 квітня.
Богдан Шиба: «Ми не збираємося жодного об’єкту чи проекту робити під Євро-2012. Я вважаю, що ті підходи, які існують у державі − неправильні. Цей проект повинен реалізовуватися за рахунок приватних інвестицій. І коли зараз керівники декількох міст, в яких мають відбуватися матчі Євро-2012, наполягають, щоб їм були надані серйозні податкові преференції, і таким чином було здійснено перерозподіл Державного бюджету на користь 4-6 міст, за рахунок решти міст і сіл, я вважаю це категорично неправильним», − зазначив міський голова.
Пан Шиба вважає, що «такі об’єкти мають будуватися за кошти приватних інвесторів, як це було в Донецьку. Там стадіон і готелі будує приватна структура, а місто працює над розвитком міської інфраструктури: дороги, будинки, житлово-комунальне господарство, обслуговуючі структури».
«Проект Луцького аеропорту я теж не розглядаю в плані Євро-2012. Восени минулого року ми переконали обласну владу, щоб нам передали пакет акцій (70% + 1 акція) товариства «Луцький аеропорт», − додав керманич міста.
Пан Шиба розповів: «Зараз замовлена концепція розвитку цивільного аеропорту, вона не пов’язана з Євро-2012. Якщо ми отримаємо документи, то в липні на сесії виділимо кошти на проектування цивільного аеропорту в Луцьку з таким розрахунком, щоб якомога швидше виготовити проект. І, маючи на руках готовий проект, ми зможемо оголосити конкурс інвесторів. Зацікавлені інвестори є, в тому числі й іноземні, але сюди ніхто не прийде без готового проекту».
10 квітня на Волинь прибули експерти УЄФА. Мета візиту − отримання інформації про стан Луцького аеродрому для можливого його залучення до програми перевезення вболівальників у рамках проведення чемпіонату Європи-2012 з футболу. Представники делегації оглянули злітно-посадочну смугу аеропорту. Відбулася презентація сучасного стану і напрямків розвитку прикордонної та транспортної інфраструктури з огляду на підготовку до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, яку провів заступник голови ОДА Василь Байцим.
Сторони обговорили стан злітно-посадочної смуги аеродрому та питання щодо можливості залучення цього об’єкта до програми перевезення вболівальників у рамках проведення Чемпіонату Європи-2012 з футболу.
Експерт УЄФА Пітер Гемпсон визнав, що луцький аеродром − кращий, який вони бачили в Україні. Цей факт під час брифінгу для журналістів 11 квітня оприлюднили керівники області. Зокрема глава ОДА Микола Романюк відзначив: «Коли ми виходили з зустрічі, представники сказали, що це краще, що вони бачили в Україні. Але, напевно, лобіюються й інші проекти. Кожне місто хоче − Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль. Основним же буде, яка є злітно-посадочна смуга».
Заступник губернатора Василь Байцим додав: «Сьогодні ми почули думку провідного фахівця, експерта міжнародної авіаційної компанії. Будівництво цивільної інфраструктури на тих двадцяти гектарах, за нашими розрахунками, коштуватиме 50-60 мільйонів євро. Але сьогодні потенційний інвестор оцінює цей проект у 100 мільйонів євро, з розв’язками на об’їзд Луцька, з будівництвом пасажирського та вантажного терміналів».
Як запевнив голова Волиньради Анатолій Грицюк, влада вже починає «працювати з імовірним інвестором, бо попередні перемовини з ним уже велися. Тому ми починаємо при будь-яких розкладах розбудовувати інфраструктуру». За словами Василя Байцима, генеральний інвестор до 29 квітня підготує проект пасажирської інфраструктури.
Зовнішньої реклами, пов’язаної з Євро-2012, не помічено.
Український футбол
Футбольна тематика місцевих ЗМІ
Фанати виганяють Луческу
Після матчу з «Чорноморцем» Мірча Луческу звинуватив у поразці усіх, крім себе. Фанати ж, які супроводжували «Шахтар» на виїзді, скандували: «Луческу − додому!» та інші неприємні вигуки на адресу наставника улюбленої команди. Освистали і всіх без винятку футболістів «Шахтаря», які сідали в свої дорогі авто.
Олексію Михайличенку варто звернути увагу на 26-річного воротаря Віталія Руденка, який, на відміну від воротарів «Динамо» чи «Шахтаря», кожного матчу неодноразово вступає в гру. Принаймні за воротаря збірної Шовковського Віталій Руденко стоїть у воротах не гірше. До речі, після того, як Шовковський уже на 4-й хвилині останнього матчу з донецьким «Металургом» невдало вибив верховий м’яч, що призвело до гола, одразу почув на свою адресу із фанатського сектора: «На лаву!»
А ось форвард «Металурга» Олександр Косирін, у якого з «Динамо» свої давні порахунки і який двічі вразив динамівські ворота, після фінального свистка заявив: «Якби судді судили чесно, то з Києва ми привезли б додому не одне очко, а три».
Русол визволив фанів
Великою бійкою закінчився матч між харківським «Металістом» і дніпропетровським «Дніпром». Уболівальники гостей після програшу команди почали зривати пластикові стільці на стадіоні «Динамо» і кидати їх у фанів «Металіста», а коли правоохоронці спробували зупинити фанатів, стільці та камені полетіли в міліцію. На трибуну вболівальників «Дніпра» пустили спецпідрозділ «Беркут». Зупинив бійку капітан команди Дніпропетровська Андрій Русол. Він вибіг до трибуни і жестами закликав уболівальників своєї команди до порядку.
Місцевий футбол
12-13 квітня на футбольному майданчику зі штучним покриттям на базі Волинського обласного військового ліцею імені Івана Богуна відбувся відкритий турнір із міні-футболу серед молодіжних громадських організацій на Кубок луцького міського голови. Організатор заходу − відділ у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради. Суддівство ігор турніру здійснювали представники Комітету по фізичній культурі та спорту Луцької міської ради.
У змаганнях взяли участь десять команд молодіжних громадських організацій міста Луцька та гостей із міста Бреста (Білорусь).
12 квітня відбувся груповий етап, 13 квітня − півфінали та фінал.
Нагородження переможців відбулося одразу після завершення фінального матчу. Головний приз −  перехідний Кубок луцького міського голови.
ФК «Волинь» продовжує програвати
У трьох домашніх поєдинках − дві поразки. Вболівальників шокувала різниця забитих і пропущених м’ячів у матчах із ФК «Львів» та «Десною» − 0:5.  Як правило, волиняни починають гру інтенсивно, а тоді пропускають контратаку і далі гра розклеюється. Таке враження, що головний тренер Віталій Кварцяний сам не знає, що робити з командою. Хоча оглядачі причину неладів визначають дуже просто: у «Волині» дуже неякісний захист і лінькуватий напад.

Дніпропетровськ

Евро-2012.
Реклама.
На предмет коммерческой либо социальной рекламы, относящейся к Евро-2012, мной были осмотрены такие улицы Днепропетровска − пр. Карла Маркса, улицы: Пастера, Горького, Серова, Короленко, Ленина, Плеханова, Комсомольская, Шевченко, Чернышевского, Гоголя, Дзержинского, Гончара, Запорожское шоссе и проспект Гагарина, а также жилые массивы − Тополь, Сокол, Фрунзенский. Такого характера рекламы не обнаружено. Кроме того, в начале апреля в днепропетровском Дворце спорта «Метеор» проходила выставка, посвященная Евро-2012. В основном, на ней были представлены отрасли, имеющие очень посредственное отношение к Евро-2012. Например, поразили стенды с бытовой химией, а также презентация компании, которая строит лифты. Из интересных презентация стоит отметить стенд с сувенирной продукцией. Он собирал возле себя наибольшее количество посетителей, но отличался небогатым ассортиментом.
Пресса, кроме Газеты по-днепровски, эту выставку проигнорировала, так как событие носило коммерческий характер. А рекламу выставочный центр не заказывал. Был лишь баннер в интернете на одном из городских сайтов.
События
10 апреля пресс-конфренцию, по теме вопросы строительства, провел заместитель губернатора Виктор Сергеев. Первым делом он сообщил, что руководители шести регионов Украины, областные центры которых являются основными или резервными местами проведения финальных матчей «Евро-2012», намерены обратиться к Президенту Украины Виктору Ющенко с просьбой разрешить привлечение кредитных ресурсов под государственные гарантии на общую сумму 7 млрд. евро.
По словам чиновника, займ намерены взять в одном из международных банков и израсходовать на сооружение магистралей, актуальных к «Евро-2012». Кредитование под сравнительно небольшие проценты (3-7% годовых) выглядит экономически целесообразным, ведь ежегодное подорожание стоимости работ дорожного строительства составляет 30-40%. Наша область инициировала это обращение и рассчитывает на привлечение международного кредита на дороги в сумме 12 млрд. грн. Виктор Сергеев высказал уверенность, что Президент поддержит руководителей регионов.
Также Виктор Сергеев поднял тему строительства метрополитена. Он сообщил, что из обещанных государством в нынешнем году 58,5 млн. грн. средств на сооружение Днепропетровского метрополитена из Государственного бюджета Украины реально получен пока лишь 1 млн. грн. Получение средств тормозится, в частности, и по вине предприятия-подрядчика «Днепрометрострой», которое до сих пор не предоставило отчет об использовании 13 млн. грн бюджетного средства, выделенных авансом из Государственного бюджета Украины минувшего года.
58,5 млн грн, предусмотренных на метро в Государственном бюджете, это ровно столько, сколько было получено в прошедшем году. Кроме того, из городского бюджета на продолжение строительства подземки выделят 3,5 млн. грн., а из областного (на разработку проектной документации строительства метро в сторону жилого массива «Парус») — еще 1 млн. грн.
«Это все наши финансовые возможности, хотя, вы знаете, мы воюем, отстаиваем, немало раз обращались, губернатор всю прошлую неделю этим занимался лично в Киеве. Мы просим 870 млн. грн. — это та цифра, которая звучала во время визита к нам премьер-министра, но, к сожалению, мы имеем на сегодня только цифру в 58,5 млн. грн», — проинформировал Виктор Сергеев. Впрочем, облгосадминистрация как заказчик метрополитена имеет претензии и к распорядителям государственных средств. «Неравномерность финансирования: вот нам выделили 58 миллионов, а дают первые 7-8 месяцев только по миллиону, остаток суммы — только в конце года. Поэтому снова появляется цепочка проблем, с задолженностью по зарплате, с увольнениями людей и так далее», — объяснил руководитель.
На пресс-конференции стало известно, что стадион «Днепр» в Днепропетровске, на котором собираются проводить финальные матчи «Евро-2012», откроют в июне-июле 2008 года. Открытие стадиона ознаменуется проведением международного матча и приездом председателя исполнительного комитета УЕФА Мишеля Платини. «В июне-июле стадион и прилегающая к нему территория будут готовы. Для Днепропетровска это вопрос чести», — сказал Виктор Сергеев. На обустройство территорий и дорог, прилежащих к стадиону, из городского бюджета Днепропетровска уже выделено 30 млн. грн.
11 апреля глава облгосадминистрации Виктор Бондарь провел совещание по обеспечению развития инфраструктуры области для организации подготовки и проведения финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу в Украине. «Наконец-то мы видим структурированный перечень объектов, которые должны быть построены к Евро-2012», − сказал глава облгосадминистрации Виктор Бондарь. Во время совещания Виктор Бондарь отметил, что в представленных объектах крайне мало проектов гостиниц. «В данном списке объектов на сегодняшний день нет нужного количества гостиниц. И те объекты, которые я вижу, больше решают вопросы бизнеса жилищного предназначения», − сказал он. Губернатор сообщил, что получил предложение от собственников сети отелей Hilton («Хилтон») относительно строительства в Днепропетровске нового отеля. По его словам, это может быть «мощный, большой, чрезвычайно интересный» объект, который будет иметь шанс стать одной из «изюминок» города. Как сообщил председатель облгосадминистрации, «Списку губернатора», утвержденному для подготовки к «Евро-2012», сейчас недостает именно объектов гостиничного бизнеса. «Те проекты, которые существуют сегодня, больше решают вопроса бизнеса, жилья, и, скажем так, только визуально изменяют лица города, делают его современным, новым. Это качественные преобразования, но я прошу в отдельности рассмотреть и дополнительно продумать, провести переговоры с инвесторами относительно того, какие еще объекты гостиничного бизнеса мы можем включить в перечень», — отметил Виктор Бондарь. Кроме того, по его мнению, в Днепропетровске сейчас существуют проблема недостатка современных ресторанных центров, необычных по архитектуре, стилистике и кухне. «Мы должны создать несколько центров, которые бы дали возможность обеспечить качественное питание ресторанного типа и стали при этом лицом города. К сожалению, сегодня у нас есть лишь несколько учреждений такого типа».
Так называемый «Список губернатора» изначально был сформирован из 31 объекта, но по настоянию губернатора этот список пополнился еще на 11 объектов и составляет теперь 42 объекта. По предварительной оценке стоимость всех объектов, находящихся в «Списке губернатора», составит 10 млрд. грн. Все они должны быть готовы к 2011 году. 
Относительно самого «Списка губернатора», то все, в принципе, склоняются к тому, что идея была неплохая, но последнее время сводиться к самой главной слабости Бондаря − самолюбованию и самовосхищению, только за чужой счет.
Строительство дорог.
Техническая документация для строительства правобережного подхода к Южному мосту (магистральная дорогая на участке ул. Мильмана — ул. Аэропортовская) и правобережного подхода к Кайдакскому мосту (магистральная дорогая от ул. Казацкий шлях до автомобильной дороги Киев-Луганск-Изварино) может быть согласована в мае, а строительство, при условии своевременного выделения финансирования, может начаться во втором полугодии текущего года. Об этом заявил начальник Управления капитального строительства Днепропетровского городского совета Олег Исаев. Для улучшения ситуации планируется строительство двух дорог, которые должны разгрузить центральную часть города от транзитного транспорта: строительство правобережного подхода к Южному мосту (магистральная дорогая длиной 2,7 км) и правобережного подхода к Кайдакскому мосту (участок дороги от ул. Казацкий шлях до автомобильной дороги Киев-Луганск-Изварино, длиной 6,04 км). Предполагается, что магистральная дорога ул. Мильмана — ул. Аэропортовская будет иметь четыре полосы, шириной по 3,75 м. каждая. Скорость движения составит 100 км/ч. По словам Олега Исаева, под снос попадают четыре домовладения, собственникам которых будет выделено шесть квартир и выплачены компенсации за зеленые насаждения и приватизированную землю. Сейчас проект проходит экспертное согласование в Укринвестэкспертизе, после согласования проекта будет уточнена смета проекта и можно будет начинать строительство. Срок строительства составляет 13 месяцев. Как отметил Олег Исаев, если не возникнет проблем с согласованием проекта и финансированием, к строительству можно будет приступить во втором полугодии текущего года.
Относительно правобережного подхода к Кайдакскому мосту, то магистральная дорогая от ул. Казацкий шлях до ул. Киевской с выходом на автомобильную дорогую Киев-Луганск-Изварино будет иметь четыре полосы, с шириной проезжей части 2х7,5 м. Проектом предполагается строительство эстакады длиной 1069,74 м., путепровода длиной 155,6 м., одного коммуникационного моста, одной водопропускной трубы и двух развязок в двух уровнях. Срок строительства − 71 месяц. Магистральная дорога проходит в границах Днепропетровска. При этом сносу подлежат 24 жилых дома на пр. Свободы и ул. Каховка. Подход к ул. Киевской, в черте города является автодорогой общего пользования Киев-Луганск-Изварино, планируется выполнить на одном уровне с саморегулируемым движением по кольцу. При этом сносится 15 частных домов. Как отметил Олег Исаев, всего планируется снести 46 домовладений, их жителям предусмотрено выделить 141 квартиру. Работы на двух объектах могут начаться одновременно.
Стадион.
Идет облагораживание территории, прилегающей к чаше строящегося стадиона «Днепра». Уже начато асфальтирование площадки перед входом в VIP-корпус − сейчас укладывается первый, крупнозернистый слой. На остальной территории уже лежит щебень, на которой осталось уложить асфальт. Это будет сделано после завершения всех работ с коммуникационными сетями. Что касается сетей, то кроме стадионной части, в разгаре работы на канализации по улицам Херсонской и Щорса. Также с этих улиц уже сделаны два водопроводных ввода в сеть на стадионе. К завершению подходит такой трудоемкий и длинный процесс, как отделка помещений VIP-корпуса. Осталось навести последние штрихи на третьем и четвертом этажах, а также на лестничных пролетах − и в здание можно «заселяться». Приблизительно на 90% завершен монтаж ограждения арены. Секции стоят по всему периметру, и лишь кое-где осталось сделать их окончательную прирезку. На 50-60 процентов сделаны работы на южной и северной лестницах. Продолжается реконструкция зданий на входной группе. И отметим, что на стадионе уже появились первые атрибуты контрольно-пропускной системы болельщиков − киоски для охраны и касс
СМИ
Метеор − то голый!
Выставка в Ледовом выявила неподготовленность отечественных производителей к Евро-2012
С 1 по 4 апреля во Дворце спорта «Метеор» прошла широко разрекламированная выставка товаров и услуг к Евро-2012. Организаторы заявили ее как первую в серии ежегодных смотров готовности украинских товаропроизводителей к футбольному чемпионату. Однако блин, если судить по объему и содержанию экспозиции, пока нам похвастаться откровенно нечем.
Встретим гостей японскими машинами?
Изначально было объявлено 5 экспозиционных тематик: «Транспорт, логистика», «Реклама и полиграфия», «Сувенирная продукция», «Спорт и туризм» и «HoReCa» (Отель, ресторан, кафе). Каждая из них разбита на 10 и более направлений, включая такие, как «Охотничий туризм», «Инвентарь для уборки помещений, моющие средства», «Игровые автоматы».
Несмотря на это, в выставочном каталоге оказалось лишь 17 компаний (7 днепропетровских, 6 киевских, 3 харьковских и 1 луганская), многие из которых, по утверждению менеджера выставки, участвовали заочно, то есть только на страницах каталога. Больше того, так и осталось неясным, какое отношение к любой из пяти тематик имеет, к примеру, продукция «Нефтяной компании Интеройл» (реализация нефтепродуктов), сервисного центра «Альфа» (официальный автодилер «Сузуки») или киевского «Никаса» (лифтовое оборудование). 
К футбольно-туристическому направлению, и то, с натяжкой, можно отнести три полиграфические компании, занимающиеся выпуском географических карт, три фирмы по тематике «реклама, сувениры, награды», две − поставляющие строительные покрытия (в т. ч. спортивные) и одну, устанавливающую уличные светодиодные экраны. Промежуточное положение занимают участники, предлагающие услуги в сферах автоматизации бизнеса (в т. ч. ресторанного), выпуска пластиковых карт, GSP-навигации, информационных систем.
Футбол вперемешку с компьютерами
Создалось впечатление, что в рамки новой выставочной тематики попытались втиснуться все, кому не лень. Кроме того, на второй половине ледовой арены параллельно проходила компьютерная выставка, и обе экспозиции ничем не разграничили. Слева от входа, на «футбольной» территории бросалась в глаза лишь шеренга автомобилей «Сузуки». В их блеске терялись два стенда с полиграфией (особенно запомнился свиток географических карт, неряшливо валяющийся в углу одного из них) и аккуратные образцы покрытий какой-то строительной компании. Поодаль заманчиво поблескивали наградные знаки и медали компании «Герольдмайстер». Наконец, серьезно затруднял проход огромный стенд облгосадминистрации, не значащийся, кстати, в каталоге. Но кроме титанических строительных проектов, уже примелькавшихся горожанам на Екатерининском бульваре, на нем ничего не было. Пройдя еще два шага, мы поняли, что находимся уже на «компьютерной» половине, и все впечатления о подготовке к Евро-2012 на этом закончились.
Увиденное рождает невеселые мысли. Уже говорилось, что чемпионат у нас может не состояться по причине развала коммунальной инфраструктуры, например, отсутствия в городе воды. Теперь же начинаешь понимать, что и в сфере услуг, не говоря уже об отечественных товарах, предложить иностранным туристам нечего.
Есть мнение
Чемпионат погубят чиновники
Как сообщил 4 апреля сайт DailyUA, инвесторы, планирующие строить объекты к Евро-2012, жалуются на бездеятельность днепропетровских областных чиновников. Хотя в списке первоочередного строительства 31 объект, общая стоимость которых, по предварительным подсчетам, составляет больше $2,5 млрд., облгосадминистрация до сих пор не имеет паспорта строительных объектов, чиновники не могут назвать ни месторасположение, ни масштабы застройки (зато выставляет стенды на выставках − Авт.). Инвесторы считают, что если подобная волокита будет продолжаться еще хотя бы полгода, о соблюдении сроков строительства не может быть и речи, а некоторые проекты, вообще могут быть отозваны из плана подготовки города к Евро-2012.(Игорь ГУСАРОВ, Газета по-днепровски, 10.04.2008)
Местный футбол.
Главным позором минувшей недели стал матч «Днепр» − «Шахтер», который закончился со счетом 1:3 в пользу «Шахтера». Правда, изначально ни среди спортивных журналистов, ни даже среди болельщиков никто не верил в победу «Днепра». Говорилось о закономерности, согласно которой Днепр не выигрывает матчи у Шахтера  у себя дома, а также вообще не выигрывает у Шахтера с тех пор, как там стал тренером Луческу. Официальный пресс-релиз «Днепра» после матча гласил: «Cвою последнюю победу над “Шахтером» днепропетровцы одержали чуть менее года назад. Случилось это в Донецке, а вот в родном Днепропетровске “Днепр» не побеждал уже 4 года. Столько же донецким коллективом руководит и Мирча Луческу, но последняя неудача “Шахтера» на “Метеоре» случилась еще не при нем. Откровенно говоря, надежд на победу ФК «Днепр» было немного. Конечно же, в первую очередь это было связано с громадной проблемой “Днепра» в центре обороны, о которой писалось и говорилось всю неделю».
Олег ПРОТАСОВ (главный тренер «Днепра»):
− Мне кажется, «Днепр», по большому счету сегодня неплохо выглядел. Первый тайм, конечно, был интереснее, потому что присутствовала интрига. Пропустили мы необязательные голы − можно было сыграть надежнее в защите и вратарю. Но я убежден, чтобы побеждать такие команды, как «Шахтер», надо быть всей команде в отличном состоянии и провести свой лучший день в плане отдачи. У нас так сегодня не получилось. Не знаю, какие будут вопросы, но я бы хотел сказать, что перед нами уже вырисовалась программа на этот чемпионат. Наверное, чемпионские амбиции нужно отложить в сторону и смотреть реально на ситуацию. До последнего тура мы будем бороться за 3 место. Это задача, которая стояла перед командой, и мы будем стараться ее выполнить.
− «Металлист» добился победы над вашей командой из-за ошибки левого защитника; а сегодня «поработал» правый фланг. В чем проблема? Это вопросы селекции?
− Вы, наверное, прекрасно знаете, что мы хотели бы усилить правый фланг, но не нашли достойных кандидатур. Впрочем, я бы не стал говорить так категорично, что сегодня виноват правый фланг. Не хочу на пресс-конференции называть имена и говорить, кто виноват больше, кто − меньше. В обороне сегодня были серьезные кадровые проблемы, и с подстраховка просто не могла быть на хорошем уровне. А так, и Холек, и Грицай − молодцы. Они старались противостоять быстрым хорошим нападающим.
Кроме того, не обошлось без стычки болельщиков. По информации, полученной мною до матча от представителей Ассоциации футбольных болельщиков Днепропетровской области, после игры должна была состояться драка болельщиков, так называемых «ультрас». На данный момент ничего о итогах происшедшего неизвестно.
Все городские СМИ, углубленно освещающие спорт (и в большинстве своем подконтрольные собственнику клуба «Днепр») также не сообщили еще об одном инциденте, информация о котором появилась на всеукраинском ресурсе UA-football, а уже оттуда − на городских форумах и сайтах:
«Команда «Шахтера» традиционно расположилась в гостинице Украина. На стоянке возле главного входа в отель, как обычно, припарковался клубный автобус. Раньше никогда не возникало такого рода проблем… Но утром 12 апреля выяснилось, что кто-то активно поработал над автобусом. Корпус оказался изрядно исцарапан. Ночные хулиганы особенно старательно пытались поглумиться над эмблемой «Шахтера», которая оказалась сплошь исполосована. Рядом были выцарапаны нецензурные слова, символика местной фанатской группировки и свастика. Днепропетровские болельщики знамениты своей экспрессивностью и умением давить на команды противников. Это нормально и даже похвально. Но в данном случае была перейдена грань разумного. Во всяком случае, использование фашистской атрибутики − это совсем не то, что может украсить украинский футбол».
Комментарии к этой информации были разнообразные, были и одобряющие, и критикующие. В основном, критикующие тех, кто поцарапал автобус, ругали и наших футболистов в том числе. На одном из форумов в этой связи стало известно, что одного из футболистов Днепра видели за трапезой в модном дорогом днепропетровском кафе «Репортер». Там он ел сырники со сметаной. Бегать после этого на поле действительно сложно − таким стал вердикт болельщиков.

Донецьк

О Евро
Как нам сообщили из Мариуполя, на днях были приняты изменения и дополнения к городскому бюджету на 2008 год. В первую очередь это связано с подготовкой к проведению в 2009 году чемпионата Европы по футболу среди юношей до 19 лет «Евро-2009».
В частности, были перераспределены ассигнования, ранее предусмотренные на энергосберегающие мероприятия, которые планируется восстановить в процессе исполнения городского бюджета. Так, депутаты горсовета на своей мартовской сессии направили 650 тысяч гривен на проведение реконструкции стадиона «Западный».
Следует отметить, что еще на февральской сессии депутаты приняли программу подготовки и проведения финальной части этого и последующего чемпионата Евро-2012. Программа предусматривает целый ряд направлений, связанных с транспортным обеспечением, безопасностью участников и болельщиков, их медицинским, культурно-туристическим обслуживанием, размещением и т.д. Среди них − подготовка объектов спортивной инфраструктуры; реконструкция общежитий гуманитарного и технического университетов; модернизация предприятий общепита; капитальный ремонт и обновление экспозиций краеведческого музея; музея народного быта; музея истории в Сартане и т.п.
Мероприятий предусмотрено много, но главный вопрос: где взять деньги? В финансировании программы пока приходится полагаться только на свои силы: городского бюджета и инвесторов. Хотя предусмотрено, что при подготовке местных бюджетных запросов к проектам областного и государственного бюджетов на 2008-й и последующие годы в первую очередь будут учитываться средства на Евро-2009 и Евро-2012.
В самом Донецке на очередном информдне, который состоялся во вторник (8 апреля), мэр Александр Лукьянченко затронул многие вопросы, касающиеся жизнедеятельности Донецка. При этом он довольно эмоционально прокомментировал слухи о том, что Евгений Червоненко не видит возможности выделить средства на ремонт аэродрома в Донецке, ограничившись Львовом и Киевом.
− Это он так считает! Но есть бюджет и уже согласованные проекты. 771 млн. гривен (140 млн. долларов) заложен на реконструкцию взлетно-посадочной полосы в Донецком аэропорту. А в Киеве и Львове нет даже проектной документации. И вопрос по земле остается открытым, там никак не решат, в чьей она собственности. Так что Червоненко может трактовать ситуацию как угодно, − заявил городской председатель.
Заявление Е.Червоненко нашло отклик и в  «Салоне Дона и Баса» (11 апреля) в статье «Червоненко удивил «донецких», где подчеркивается: «Главный по подготовке к ЧЕ-2012 не хочет искать в госказне средства на донецкий аэропорт». Далее, пишет газета, «директор донецкого аэропорта Валентин Паламарчук вообще не поверил в подобное заявление Червоненко. По его мнению, гендиректор Нацагентства по вопросам подготовки к Евро-2012 должен быть прекрасно осведомлен, что к чемпионату могут быть готовы аэропорты «Борисполь» и «Донецк», но никак ни «Львов».
− Червоненко не мог про Львов так сказать, потому что там вообще ничего нет. Во всех аэропортах, кроме Донецка и Борисполя, нет даже проектно-изыскательной документации. То есть, на сегодняшний день инвестиции готовы принимать только эти два аэропорта. А Донецк вообще на 100% готов принимать инвестиции под строительство, потому что мы уже прошли все этапы по выбору стройплощадки, и проекты у нас уже готовы как на взлетно-посадочную полосу, так и на пассажирский терминал. Точно так же и в Киеве, − возмутился Паламарчук».

Юношеский турнир в Мариуполе памяти первого чемпиона СССР Валентина Ливенцева
Валентин Ливенцев в составе московского «Спартака» стал чемпионом СССР в 1936 г., а жителям Мариуполя запомнился, как учитель физкультуры ОШ № 1, футболист и тренер, педагог и человек, сделавший футболистами и людьми многих мариупольцев. В память о нем уже 19 лет спортклубом «Азовсталь» проводится турнир, ставший международным.
В этом году гостями «Азовстали» были юношеские команды Днепропетровска, Бердянска, Перещепина, Харькова, Новоазовска, Хмельницкого, Донецка − всего 13 команд.
В старшей возрастной группе первенство получили юноши с «Азовстали» (тренер А. Якушевский), второе место заняла команда из Бердянска, на третьем − из Днепропетровска.
В младшей группе первый приз выиграли те же «азовстальцы», вторыми были юноши харьковского «Металлиста», третьими − сборная филиалов донецкого «Шахтера».
Традиционно названы лучшие игроки. Среди старших − это вратарь Юрий Черкез (Бердянск), защитник Артур Бригинец (Днепропетровск), полузащитник Дмитрий Иванов («Азовсталь»), нападающий Артем Жабко («Азовсталь»).
В младшей возрастной группе победителями в номинациях стали Сергей Бардаков («Азовсталь»), Антон Сидоренко («Азовсталь»), Максим Бойко (Харьков), Данил Дорохов («Шахтер»).
О премьер-лиге
В колонке анонсов номера от 11.04 «Салон Дона и Баса» на первой странице было напечатано фото беседующих Рината Ахметова и Григория Суркиса с поздравлением: «С Днем рождения, украинская премьер-лига!».
А на стр. 16 раздела «Спорт» эта же газета более подробно рассказывает о подписании протокола о премьер-лиге и представляет мнения Вадима Рабиновича (вместе с фотографией), Игоря Суркиса и Александра Ефремова («Карпаты»).
«Премьер-лига Украины создана. Почти…» − отметила «Спорт-арена» (11.04);
«Металлист» против премьер-лиги»«Жизнь» (11.04).
О последствиях избиения фотожурналиста продолжает информировать «Донбасс» (11.04) в статье «Усматриваются признаки преступления». Газета подчеркивает, что «на директора стадиона, избившего донецкого фотокорреспондента, заведено уголовное дело по статье 125 ч. 2 УК Украины (умышленное легкое телесное повреждение, ставшее причиной кратковременного ухудшения состояния здоровья или потери трудоспособности)».
В этот же день (11.04) «Салон Дона и Баса» откликнулся статьей «Прокуратура встала на защиту журналиста» и напечатал фото пострадавшего с текстовкой: «Игорю Ткаченко делают рентгенографию после побоев директора стадиона».
О «Динамо» (после первой ничьи)
«В меньшинстве, да не в обиде»«Донбасс» (08.04): газета делает вывод, что в предстоящей полуфинальной кубковой дуэли «Металлурга» и «Динамо» еще далеко не все решено.
«Семин остался без первых очков»«Салон Дона и Баса» (08.04): газета обращает внимание, что «игра «Динамо» в обороне восхищения не вызывала». Особенно досталось Шовковскому. «Возможно, на игре команды сказались эксперименты Семина…», − пишет газета.
«Игра без защитников»«Спорт-арена» (08.04).
Под рубрикой «Герой тура» газета «Жизнь» (08.04) напечатала интервью с форвардом «Металлурга» Косыриным, который после игры в Киеве заявил: «Если судьи не мешают, с «Динамо» можно играть».
О «Шахтере» (после поражения в Донецке от «Черноморца»)
«По прямой к… поражению»«Донбасс» (08.04).
«Когда вратарь берет ВСЕ…»«Салон Дона и Баса» (08.04). Впервые газета решилась на критику: «После матча с «Черноморцем» Мирча Луческу обвинил в поражении всех, кроме себя. С тренерской задачей − довести мяч до штрафной соперника − румынский специалист, мол, справился. Фанаты же, провожавшие игроков на выезде со стадиона, мыслят иначе − скандировали: «Луческу − домой!», и прочие нелицеприятные вещи в адрес наставника. Освистали и всех без исключения футболистов, поодиночке усаживавшихся в свои автомобили. Даже не игравших Игоря Дуляя и Александра Кучера», − пишет газета;
«Несчастный случай, или У разбитого Корытько»«Спорт-арена» (08.04).
«Шанс, но не для нас»«Жизнь» (8.04).

Запоріжжя

Євро-2012
Заходи.

Триває організований запорізькою мерією інформаційний сплеск стосовно необхідності добудувати у Запоріжжі нові мости через Дніпро до початку Євро-2012. В рамках кампанії мер Євген Карташов дав прес-конференцію у Києві для місцевих журналістів, де, зокрема, сказав: «Ну вот, сейчас начинается Евро-2012. Все внимание на Евро-2012. И все считают, что надо вот там обеспечить. А то, что город Запорожье, создавая мощь экономики, может остаться в стороне, я очень боюсь». Прес-конференція була нечисленна, ці заяви показали у Запоріжжі 08.04.08р. на «промерському» телеканалі ТВ-5.
А газета «Іскра» від 10.04.08р. написала, що було після цієї прес-конференції із Є.Карташовим та керівником будівництва мостів В.Коротичем, які пішли поїсти у ресторан «Дежав’ю» і зустріли там самого Є.Червоненка. Той начебто пожурив мера «за нападки на главный спортивный проект Украины, при этом дав понять, что понимает, как важны для Запорожья мосты, но уступать позиции по финансированию футбольного форума не намерен».
ЗМІ.
Тижневик «Запорозька Січ − Перекур» від 10.04.08р. вмістив статтю «Аеропорт «Запорожье» − запасные ворота Евро-2012?». Розповідається про те, що летовище дійсно є запасним для прийому гостей Євро. І про проблеми аеропорту, які треба негайно вирішити в зв’язку з такою перспективою. Тягнуть вони на 90 мільйонів доларів. 
Газета «Остров Свободы» від 09.04.08 р. надрукувала цитату з Мішеля Платіні стосовно можливості переносу Євро-2012 до іншої країни: «Исполком УЕФА выбрал Украину и Польшу хозяевами Евро-2012. Мы будем уважать и выполнять это решение, и у нас нет запасного плана. Мы заметили отставание от намеченного графика в Украине, но сегодня ситуация намного улучшилась».  
Реклама.
Зовнішньої реклами Євро-2012 у Запоріжжі немає. 
Місцевий футбол.
ФК «Металург»
Запорізький «Металург» ганебно програв виїзний матч полтавській «Ворсклі» 2:1: другий м’яч запоріжці пропустили на останній доданій хвилині, забувши, що в футбол треба грати до кінця. Втім, головний тренер команди Анатолій Чанцев ще до того заявив, що команда решту ігор награватиме склад до нового чемпіонату. А інших турнірних завдань у неї немає: омріяні єврокубки виявилися недосяжними, виліт у першу лігу не загрожує.
ЗМІ.
Запорізькі ЗМІ на тижні коментували програш «Металурга» полтавській «Ворсклі». Іншої цікавої футбольної тематики не зафіксовано.

Закарпаття

Євро-2012.
ЗМІ
Тема «Євро-2012» стосовно Закарпатської області звучала на обласній радіостанції «Версія».
Зокрема, подавалася інформація, що активну роботу у напрямку створення всіх умов для успішної підготовки Закарпатської області до проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 проводить Виноградівська митниця. Розпочинається розбудова об’їзної  дороги до цього пропускного пункту, на що обласна влада планує цього року виділити 10 млн. грн. Проведення реконструкції пункту пропуску «Вилок» дасть змогу збільшити кількість смуг руху. Також передбачено будівництво нового пункту пропуску для міжнародного автомобільного сполучення «Дякове» на українсько-румунській ділянці державного кордону.
Також звучала інформація про те, що план підготовки до футбольного Євро-2012 затвердила «Укрзалізниця». Міста, в яких пройдуть матчі чемпіонату поєднають швидкісні потяги, які рухатимуться з середньою швидкістю 200 кілометрів за годину. Для них виділять окремі колії. До Євро-2012 придбають спеціальні вагони та локомотиви, для яких збудують окреме депо. А ще у планах − система бронювання і продажу квитків через Інтернет.
Було повідомлення і про те, що уряд ухвалив концепцію розвитку аеропортів до 2020 року і розробляє концепції розвитку залізничного і морського транспорту. Крім того, уряд розраховує, що бізнесмени допоможуть країні підготуватися до Євро-2012. Йдеться про реконструкцію українських доріг та аеродромів. Найбільші зміни чекають на аеропорт «Бориспіль». Там планують побудувати два нових термінали, готель, сучасний паркінг і розважальний центр. Крім того, 50% податку на прибуток повинні залишитися у містах, які прийматимуть Євро-2012. Ці гроші повинні бути спрямовані винятково на розвиток інфраструктури для обслуговування чемпіонату Європи: будівництво і реконструкції доріг, аеропортів тощо.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодних заходів, пов’язаних з підготовкою області до Євро-2012.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
У газеті «Ріо» від 12.04.08 у матеріалі «Карпатське дербі завершилося плачевно» йдеться про матч між ФК «Закарпаття» та львівськими «Карпатами», який відбувся 06.04.08 на ужгородському стадіоні «Авангард» з рахунком 1:2. Окрім описування гольових моментів обох команд, автор акцентував увагу на поведінці львівських фанів: «У середині другого тайму стався інцидент на боковій східній трибуні. Там львівські фани, очевидно, добряче «заряджені» сорокапроцентним розчином спирту, так розуболівалися, що їх довелося заспокоювати міліції. Це ще більше розохотило ультрас і вони почали виламувати крісла та жбурляти їх у міліцію. Ситуацію ледь зам'яли. Навіть делегат на матчі − Віктор Дердо (голова комітету арбітрів ФФУ) − змушений був втрутитися в розбірки...».
На післяматчевій прес-конференції головний тренер львів’ян Валерій Яремченко висловився загалом позитивно щодо гри, однак визнав, що ще є над чим працювати: «Грати на публіку − це риса слабких! Потрібно грати на команду».
Щодо обласної команди, то в.о. головного тренера Володимир Шаран дуже детально проаналізував гру своїх підопічних: «Ми програли гру в першому таймі. За рахунку 1:0 потрібно було забивати другий м'яч. Свій момент не використав Платон, а Бундаш замість того, щоб обіграти Мартищука і відправити м'яч у ворота, чомусь упав... Також настанову на гру не виконали півзахисники. Через різні причин зіграти не змогли Єсін та Пісний, а гідно замінити їх так і не вдалося. Ми планували діяти на контратаках, бо враховували вміння «Карпат» створювати штучні офсайди. На жаль, дуже часто хавбеки перетримували м'яч. Тому в нас і не йшла гра».
У газеті «Закарпатська правда» від 12.04.08 у матеріалі «Карпати» здолали в Ужгороді «Закарпаття» − 2:1»« тема та ж − гра «Закарпаття» і «Карпат». На післяматчевій прес-конференції в.о. головного тренера Володимиру Шарану один із журналістів задав питання щодо фарту команди, сказавши, що його попередник водив команду до церкви, і висловив припущення, що, можливо, і Шарну це слід було зробити. На що той відповів: «Ми ходили до церкви і запрошували священика на стадіон, він освятив ворота… Футболістам просто не вистачає виконавської майстерності…».
Огляд матчів.
Матч у Кривому Розі 13.04.08 між «Кривбас» (Кривий Ріг) і «Закарпаттям» (Ужгород) для останніх, як і кожен наступний, наприкінці чемпіонату важливий тим, що потрібно було брати очки. Проте у напруженій грі вдалося вирвати лише нічию. Можна сказати, що скоріше криворіжці втратили два очки. У даному поєдинку вони змарнували кілька стовідсоткових нагод для взяття воріт, особливо в цьому постаралися Венглинський та Сачко. Ужгородці використали напівмомент і забили потрібний м’яч − 1:1.
На післяматчевій прес-конференції Володимир Шаран, в.о. головного тренера ФК «Закарпаття», підбив підсумки гри своїх підопічних: «Безумовно,  на нашу гру вплинула відсутність чотирьох ведучих гравців. Тому початок  гри ми повністю провалили та і цілий перший тайм. Але після перерви ми серйозно поговорили з хлопцями, внесли корективи і їх гра стала кращою. Приємно, що зіграли в нічию».
Олег Таран, головний тренер ФК «Кривбас», навпаки, грою команди не дуже задоволений: «У першому таймі повинні були вирішувати всі питання по грі. Скільки ж уже можна займатися реабілітацією?! Даються такі шанси людям, які вважають себе нереалізованими в «Дніпрі». Мелащенко с Бартуловичем просто провалили гру. Проблема не в тому, що ми сьогодні не виграли. Потрібно дивитися глибше…Сподіваюся, що домашньої перемоги ми таки дочекаємося».
Кулуарні розмови.
Наслідки бешкетування львівських уболівальників на ужгородському стадіоні «Авангард» під час домашнього матчу «Закарпаття» з «Карпатами» − це 22 виламані пластикові стільці. Компенсувати збитки стадіону повинен львівський клуб. За словами спеціалістів, один такий стілець коштує близько 50 гривень, тож «Карпати» мали б компенсувати стадіону 1100 гривень.
Слід відмітити, що на потреби стадіону у цьому році мерія Ужгорода виділила всього 100 тисяч з 800 необхідних. Наразі там вимикають освітлення через заборгованість.
Щоб вигравати, необхідне стабільне фінансування − такої думки дотримуються гравці «Закарпаття». Задля того, щоб гравці були завжди в тонусі і повністю віддавалися на полі, мали мотивацію до перемог, слід належним чином виплачувати зарплатню та преміальні.

Житомир

Євро 2012.
Заходи.
Упродовж минулого тижня місцева влада обійшла увагою тему Євро − 2012. Жодних офіційних заходів у рамках підготовки до ЧЄ не проводилось.
Реклама.
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
ЗМІ.
У друкованих регіональних ЗМІ згадування про ЄВРО-2012 досить скромне: Інтернет − ресурс «Житомир.інфо» з посиланням на «ForUm» публікує статтю під назвою «Футбольні погроми в Україні загрожують Евро − 2012». У матеріалі йдеться про те, що українські футбольні фанати останнім часом (6-9 місяців) відрізняються масовою агресивністю. Директор ФК «Карпати» Олександр Єфремов висловлює впевненість, що буйність футбольних уболівальників ніщо інше, як провокації, які мають політичний підтекст. «Може хтось намагається зірвати Євро − 2012 в Україні, − припускає він.
Чимало ефірної уваги ЧЄ присвятив канал CTV у рамках трансляції репортажів (з кількома повторами) з інвестиційного форуму Житомирщини, що проходив у столиці 4 квітня. У програмі «Точка зору» журналіст CTV Анатолій Годований вів розмову з головою Житомирської ОДА Ю.Забелою, мова зайшла і про ЧЄ. Було продемонстровано архівний запис інтерв’ю на згадуваному форумі з екс − губернатором Житомирщини Ю.Павленком. Він зазначив, що ще за його керівництва областю було розроблено регіональну програму участі області у Євро − 2012 року. Частково перші кошти на цю програму надійдуть в область уже незабаром, вони передбачені в змінах до бюджету.
Забела це підтвердив і відзначив, що у першу чергу буде приводитись у належний стан дорожна інфраструктура − 1 млн. 700 тис. грн.. надійде на потреби двох магістралей − «Варшавка» та «Київ − Чоп». Він звернув увагу на те, що автобани не забезпечують європейського готельно-торгівельного сервісу. Також він з обуренням висловлювався про низький рівень культури учасників дорожнього руху, які викидають з вікон машин кульки зі сміттям. Забела закликав мешканців області переглянути рівень своєї моральності, бо «ми рухаємось у Європу і потрібно зробити себе європейцями з моральної т.з.».
Ведучий програми висловив припущення, що таку суму коштів буде неможливо освоїти за рік. Однак Забела запевнив, що будівництво будуть вести іноземці, які все роблять швидко і якісно.
Розширення виробничих потужностей до Євро 2012
ВАТ «Житомирський завод силікатних виробів» закінчує реконструкцію бетонного вузла. Змонтовано італійське обладнання. Якість бетону дозволить використовувати його при будівництві будівель монолітно-каркасним способом та доріг високої якості, в т.ч. і в зимній період. Також розширюється виробництво (видобуток) піску на одному з кар’єрів, що належить ВАТ. ВАТ «Житомирський завод силікатних виробів» − фактично монополіст по добичі і обробці піску для потреб сумішобетонної галузі в регіоні, прилеглому до Житомира.
Суспільна думка.
Сприйняття більшістю населення області проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Місцевий футбол.
Заходи.

− 12 квітня на 16 стадіонах області стартував турнір на Кубок області − приз газети «Житомирщина» (Газета виходить тричі на тиждень, а про Кубок інформація вийшла лише 12 квітня на першій шпальті, але дуже коротка).
ЗМІ.
− За інформацією радіостанції  «Житомирська хвиля» :
12 квітня на Житомирщині розпочався новий футбольний сезон − з розіграшу Кубку області. Боротьбу за почесний трофей розпочали 16 команд різних районів, які за результатами одного матчу визначать учасників 1-8-ї фіналу. Наступного тижня до них приєднаються 8 представників вищої ліги чемпіонату області.
За словами голови обласної федерації футболу Олександра Чернявського, фінальний матч Кубку Житомирщини заплановано провести 11-го травня. Поки що почесним трофеєм володіють гравці «Футбольного клубу Коростень». Далі впродовж футбольної теми.
Саме володар Кубку Житомирщини з футболу найближчої неділі проведе черговий поєдинок у Чемпіонаті України серед команд другої ліги. Наші земляки гратимуть у Львові з другим складом місцевих «Карпат». Поки що в активі коростенських футболістів 4 перемоги, 7 нічиїх, 19 залікових очок та 11-та сходинка у турнірній таблиці.
 − «Футбольний клуб Коростень» єдиний представник Житомирщини на футбольній арені України на власному стадіоні «Спартак» завершив миром протистояння з білоцерківською командою «Рось».
В бердичівських друкованих виданнях опубліковано інтерв’ю начальника відділу спорту Бердичівського міськвиконкому Ковальчука. Серед окреслених тем − реконструкція, а точніше, неможливість реконструкції стадіонів «Шкіряник» та «Прогрес» у Бердичеві та загальні негативні тенденції у спорті взагалі та футболі зокрема.

Івано-Франківськ

Євро 2012.
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.
За звітній період відбулося декілька подій, що мають відношення до підготовки до Євро-2012.
7 квітня фахівці УЄФА у супроводі голови Державної авіаційної адміністрації України Анатолій Колісник і начальника управління сертифікації аеропортів Державіаадміністрації Василь Мамот відвідали Івано-Франківський аеропорт з метою його інспекції. Попри сухі повідомлення ЗМІ про те, що під час зустрічей з обласною владою було обговорено питання виділення 90 мільйонів гривень на аеропорт, у футбольних та журналістських колах ходять чутки, що представники УЄФА були дуже незадоволеними станом аеропорту.
Нещодавно правоохоронці вдалися до нетрадиційних заходів щодо поліпшення ситуації з дорожньо-транспортними пригодами. Зокрема, працівники державтоінспекції патрулюватимуть ті ділянки доріг, де фіксується найбільше ДТП. Крім того, як говорилося на недавній розширеній колегії УМВС в області, в тих місцях планується встановити стаціонарні відеокамери. Отже, порушникам правил дорожнього руху стане важче уникнути відповідальності. Наразі виділено 11 таких особливо небезпечних місць.
У Івано-Франківській області почали діяти пересувні групи працівників ДАЇ, які у своїй роботі використовують ноутбуки. А у місці зупинки автомобіля виставляється спеціальний знак, що повідомляє водіїв про причини зупинки. Повідомляється, що робота пересувних груп працівників ДАІ − один з елементів комплексних заходів міліції щодо виявлення викрадених автомашин або ж розкриття злочинів, пов’язаних з фактами незаконних заволодінь автотранспортними засобами. У комп’ютері міститься повна інформація про викрадені автомобілі, в тому числі та, що є у базі Інтерполу. Потужна комп’ютерна програма і сучасний зв’язок дозволяють провести перевірку автомашини і номерів її агрегатів та вузлів за мінімум часу. Пересувні групи з ноутбуками дислокуватимуться передусім у той час і в тому районі, де вчинено незаконне заволодіння транспортним засобом. Зрозуміло, що в цьому разі обов’язковій зупинці і перевірці підлягатимуть автомобілі марки і кольору, аналогічних до викраденої машини. Така практика оперативної роботи правоохоронців дуже важлива з погляду підготовки до Євро-2012, адже під час проведення європейського мундіалю значно збільшиться кількість транспортних засобів на дорогах країни.
Цього тижня з’явилась інформація про проблеми Львівської залізниці (Івано-Франківська область входить до її складу). На Львівській залізниці з вини деяких підприємств-вантажовідправників та вантажоотримувачів склалася критична ситуація щодо неефективного використання рухомого складу. Насамперед це завдає збитків самій залізниці, а також лягає тягарем на плечі споживачів і не дає змоги вчасно та у повному обсязі забезпечувати вагонами інших клієнтів. Часто через неврахування своїх потужностей підприємства просто не здатні вивантажувати ту кількість вантажів, яку замовили і отримали. Складна ситуація із вивантаженням деревини склалася і на станціях Рожнятів (вантажоотримувач ТОВ «Кроно-Україна», Івано-Франківська область) та Надвірна (ЗАТ «Інтерплит», Івано-Франківська область). Досвід вирішення таких проблем буде дуже корисний для транспортної галузі України для забезпечення будівництв та реконструкцій, що відбуватимуться під час підготовки до Євро-2012, коли значно збільшаться вантажопотоки.
ЗМІ.
На українських інтернет-ресурсах з’явилась інформація під назвою «Фахівці УЄФА проінспектували Івано-Франківський аеропорт, який конче потребує майже 90 млн. грн. інвестицій». У матеріалі повідомляється, що 7 квітня, делегація фахівців УЄФА, а також голова Державної авіаційної адміністрації України Анатолій Колісник і начальник управління сертифікації аеропортів Державіаадміністрації Василь Мамот перевірили міжнародний аеропорт «Івано-Франківськ» на предмет його використання для перевезення вболівальників під час «Євро-2012».
Після огляду аеропорту, авіаінспектори зустрілися з керівниками області — головою обласної ради Ігорем Олійником та заступником голови облдержадміністрації Володимиром Шкварилюком. Йшлося про потребу залучення майже 90 мільйонів гривень інвестицій в реконструкцію аеропорту, зокрема, для укріплення злітної та посадочної смуг, заміни світлової системи, спецтехніки, обладнання стоянок. Як не дивно, але офіційні веб-ресурси обладміністрації та облради не повідомили про цю важливу подію.
Газета «Галичина» опублікувала замітку під назвою «Автобан Краківець — Львів будуватимуть поляки». У матеріалі йдеться про те, що польський консорціум NDI викупив право на виконання проекту з будівництва концесійної дороги Краківець — Львів, що входить до міжнародного транспортного коридору Берлін — Вроцлав — Львів — Київ. Проект здійснюватимуть в рамках підготовки до Євро-2012.
Газета «Західний кур’єр» опублікувала статтю під назвою «Мер вимагає порядку». У матеріалі йдеться про те, що міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус вкрай незадоволений ситуацією, що склалась у господарстві міста. У статті зокрема повідомляється: «Порядок розпочнуть наводити з управління архітектури і містобудування. Його керівникові Ігореві Гаркоту мер нагадав про паркан на розі вулиць Бельведерської та Новгородської, який закрив тротуар для пішоходів, і про самовільне перенесення кіосків на вулиці Тролейбусній, де підприємці позасипали щебенем газони та позрізали дерева на липовій алеї, і про встановлені з порушеннями біг-борди, які на вулиці Набережній навіть «зачіпають» «фури». А головний архітектор натомість в черговий раз пообіцяв «поправити» ситуацію».
Зовнішня реклама.
Зовнішньої реклами Євро 2012 немає

Кіровоград

ЄВРО-2012.
Заходи.
За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ.
У черговій спортивній передачі TTV передала сюжет (9.04.08) про конкурс за право реконструювати спортивний комплекс «Олімпійський» в Києві, де планується провести фінальний поєдинок Євро-2012. «Вибирати є серед кого, − зазначається в інформації, − поскільки в конкурсі виявили бажання взяти участь багато як вітчизняних, так і зарубіжних компаній».
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ПФК «Олександрія». ФК «Олімпік».
У 23−му і 24 турах другого кола чемпіонату серед команд першої ліги олександрійці в гостях програли «Іллічівцю», вдома а виграли у «Прикарпаття» і продовжують займати сьому сходинку в турнірній таблиці. 
Після програшу «Олімпіка» у стартових матчах другого кола «Титаніку» і «Хіміку» головний тренер кіровоградців Юрій Кевліч заявив: «У таких матчах загартовується характер наших хлопців і крок за кроком вони прогресують, я вірю в наше поетапне зростання. У другому колі ми повинні сформувати основний скелет майбутнього конкурентоспроможного колективу. Сподіваємося на розуміння керівництва області, на об'єднання зусиль для зміцнення матеріально-технічної бази клубу, поліпшення селекційної роботи. Вже останні зустрічі показали, що наші гравці почали вірити в свої сили, що вони здатні протистояти сильним суперникам і боротися за перемогу. Просив би вболівальників набратися терпіння, витримки, а ми зробимо все, щоб не підвести їх...»
Втративши очки, підопічні Юрія Кевліча ніяк не піднімуться вище передостаннього, 17-го місця (останній рядок до кінця змагань з шістьма очками забронював собі «Газовик-ХГВ», який знявся з турніру через брак коштів). 13 квітня вдома «Олімпік» приймає «Гірника» (Кривий Ріг).
Турніри. Першості. Кубки.
В суботу, 12 квітня, стартував черговий розіграш кубка Кіровоградської області з футболу серед аматорських команд на приз газети «Кіровоградська правда». Цього року на старт змагань для здобуття почесного трофею вийшло 15 кращих футбольних дружин області. З кожним роком рівень майстерності аматорських команд області зростає. До фаворитів цього розіграшу можна віднести минулорічного чемпіона області команду «Аметист» (Олександрія), а також минулорічного володаря кубка об­ласті «ІКАР-ДЛАУ» (Кіровоград). Не слід виключати з претендентів і срібного призера 17-го чемпіонату області ФК ПСП «Степ» (Долинська).
Як вже повідомлялося, півфіналістами відкритого розіграшу Кубка Кіровограда з футболу стали «Буревісник» і «Гідросила». 13 квітня  вони зустрічаються між собою  у фінальному поєдинку.
Завершилися обласні змагання Всеукраїнського  турніру «Шкіряний м’яч-2008», в яких взяли участь 21 команда. У фінал вийшли юні футболісти Олександрійського та Петрівського районів. З рахунком 4:1 у фінальному поєдинку перемогли петрівчани.
ЗМІ.
Місцеві ЗМІ інформують про результати чергових турів у вищій та першій футбольних лігах, продовжують коментувати рішення останньої сесії обласної ради про передачу в оренду ТОВ «Олімпік» цілісного майнового комплексу багатостраждального стадіону «Зірка» у Кіровограді. Зокрема, «Ведомости плюс» (11.04.08) різко критикують за це рішення голову обласної ради Миколу Сухомлина: «Помните фильм «Иван Васильевич меняет профессию», когда герой Куравлева говорит царю-самозванцу, собравшемуся отдать Кемскую волость шведам: «Что же ты делаешь, царская морда? Зачем земли казенные разбазариваешь?» Нечто подобное, по нашему мнению, стоит сказать и главе облсовета Сухомлину. Ведь Николай Сухомлин, явно не без «вказівки» свыше, во время решения вопроса о передаче в аренду ЦИК стадиона «Звезда» ООО «ФК Олимпик», к которому имеет непосредственное отношение депутат облсовета Николай Онул (об этом мы подробно писали в прошлом номере), повел себя как псевдосамодержец из легендарной комедии. Откровенное протежирование интересов вышеупомянутого кандидата на звание арендатора, игнорирование принципиальной позиции депутатов облсовета и, главное, интересов кировоградцев, а также жителей всей области, наталкивает на соответствующие выводы: скорее всего, Сухомлин занимает не свое место...
На последней сессии областного совета, когда бютовцы любезно предоставили «Олимпику» неограниченное право распоряжаться имуществом жителей региона, Николай Сухомлин проявлял явное нежелание слышать аргументированные доводы депутата от ПР Александра Корнюши относительно нецелесообразности передачи ЦИК в аренду данному предприятию, а также о том, что конкурс кандидатов в арендаторы был проведен с вопиющими нарушениями. Напомним, что А. Корнюша акцентировал внимание коллег на том, что при проведении конкурса и составлении договора аренды не были соблюдены юридические требования. Кроме того, условия, которые выставил арендатор(!), идут вразрез с интересами территориальной общины. Реальных денег областному бюджету этот инвестор не принесет, поскольку за аренду платить не будет. Кроме всего, он может по своему усмотрению распоряжаться материальными ценностями, которые входят в состав арендованного имущества предприятия, то есть сдавать их в субаренду, передавать свои права и обязанности другому лицу, в общем, творить, что душе угодно. И все это утвердил своей подписью Николай Сухомлин.
Тем не менее, праздновать победу заинтересованным лицам, к которым, следуя элементарной логике, стоит причислить и тех, кто стоит за главой облсовета, рановато. Точку в этом деле должен поставить суд, куда намерены обратиться депутаты от Партии регионов...»

Луганськ

Евро 2012
8 апреля Луганск посетила группа экспертов с целью проверки подготовки аэропорта к перевозки болельщиков в рамках проведения чемпионата «Евро − 2012». В состав делегации входили Питер Хемпсон и Граам Барлоу − УЕФА, Александр Красноштан и Петр Липовенко − Федерация футбола Украины, Анатолий Колесник и Василий Момот − Минтранс, Ярослав Волошин из  Национального агентстсва по проведению «Евро-2012», Николай Белов из института «Украэропроект». Осмотрев здание аэровокзала и изучив состояние взлетно-посадочной полосы, эксперты остались довольны состоянием аэропорта. Перед этим они посетили пять областей и отметили, что положение в тех аэропортах гораздо хуже. Эксперты рассматривают Луганский аэропорт как дополнительный, поскольку Донецк может не справиться с потоком пассажиров, которые захотят посетить матчи. Однако, чтобы выполнить поставленную задачу, надо провести серьезную реконструкцию взлетно-посадочной полосы и подготовить ее для приема тяжелых современных авиалайнеров. Руководители облгосадминистрации и аэропорта заверили, что к 2012 году все необходимые работы будут выполнены в полном объеме. По результатам комиссии впервые на официальном информационном источнике областного Совета − «Наша газета» был помещен материал, посвященный «Евро − 2012». На рекламных щитах и биг-бордах города никакого упоминания о «Евро» по-прежнему нет, ничего не говорится об этом и в СМИ. Только «Наша газета» и «Луганская правда» (издание горсовета) обратили внимание на посещение аэропорта комиссией.
Местный футбол
Клубы
На прошлой неделе состоялось два матча алчевской «Стали» − 8 апреля команда обыграла со счетом 1:0 «Крымтеплицу», 13 апреля с таким же счетом окончился матч с «Александрией». После двух выигрышей подряд «Сталь» переместилась на восьмое место. 14 апреля «Сталь-2» взяла старт в розыгрыше Кубка области 2008. По жеребьёвке турнира в соперники достался «Шахтёр» из Красного Луча − в прошлом сезоне команда стала третьей во второй лиге первенства области. Матч должен был состояться на поле «Шахтёра», но по просьбе принимающей стороны игра прошла в Алчевске, на запасном поле стадиона «Сталь» − причиной тому послужило отсутствие в Красном Луче качественных полей. «Сталь-2» выиграла со счетом 3:0.
Неудачно для Луганских команд начался сезон во второй лиге первенства Украины. И луганский «Коммунальник», и  «Шахтер» из Свердловска свои первые матчи проиграли.
Детский футбол
В области кроме ДЮСШ, подчиненных министерству образования, есть школы ведомственные. В городах Стаханове и Северодонецке они находятся на балансе обспортуправления, в Алчевске, Луганске и Свердловске ФК «Сталь», «Заря» и «Шахтер», в Краснодоне и Лисичанске  их содержат предприятия угольной отрасли. Их положение лучше, чем у ДЮСШ министерства, поскольку имеют доступ к нормальным стадионам. Ребята хотя и тренируются на запасных полях, но с ними занимаются специалисты по детскому футболу. В остальных школах (ДЮСШ) открыты отделения футбола, где тренеры работают по совместительству, а занимаются ребята на площадках общеобразовательных школ, размер которых позволяет (в лучшем случае) играть в мини-футбол. В общеобразовательных школах, хотя и есть уроки футбола, но не везде их проводят специалисты − не все учителя физкультуры имеют футбольную подготовку. Мячи, подаренные два года назад, естественно, уже пришли в негодность.
Не для СМИ.
Есть основания утверждать, что в клубе «Заря» сложилась не совсем здоровая обстановка. Окружение президента, тратящего огромные деньги на содержание команды, больше думает о том, как бы от этих средств урвать что-то для себя, чем о деле. Соответственно президенту подается не объективная, а «нужная» информация. Кроме того, при обсуждении ситуация с бывшим тренером Александром Косевичем, одним компетентным человеком было высказано мнение, что его поздно назначили в прошлом сезоне, и поздно убрали в этом. По поводу прошлого сезона можно поспорить, поскольку Косевич все же сумел вытащить команду со дна турнирной таблицы. Что касается позднего снятия, то это объяснялось тем, что тренер подобрал «своих» футболистов, связал их неформальными финансовыми отношениями и его нельзя было убирать в конце сезона. Этим и обусловлена  никудышняя игра команды − проиграли пять матчей подряд, хотя последний в Харькове все же выиграли. А футболисты за тренера стояли горой, отстаивая своего наставника.

Львів

Євро-2012
Преса
Цього тижня Львів був насиченим подіями щодо підготовки до Євро-2012. Відбулося дві важливі події: круглий стіл «Проблеми та перспективи успішного проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року у Львові», на якому було представлено у Львові Комітет громадського контролю Євро-2012 в Україні; засідання Оргкомітету з питань підготовки Львівщини до Євро-2012. Перша подія була відкрита для преси, і її відвідали багато журналістів. Натомість друга подія була мала закритий характер, і на неї потрапили лише кілька запрошених мас-медіа.
Круглий стіл «Проблеми та перспективи успішного проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року у Львові»
Головною ідеєю проведення цього заходу стало не стільки обговорення, скільки презентація, з одного боку, Комітету громадського контролю Євро-2012 в Україні, з іншого − міста Львова, як учасника Євро-2012. Однак ті, хто зібрався, так і не почули головної мети створення цієї організації, а відтак і не дізналися, які важелі впливу на процес підготовки до Євро-2012 має цей Комітет. Натомість було представлено керівника організації у Львові. Ним став екс-мер міста, а також колишній керівник ЛОО СДПУ (О) на Львівщині Василь Шпіцер. Він похвалив темпи підготовки Львова до Євро-2012, але зазначив, що роботи ще дуже багато. Та все ж, попри те, що захід мав показовий характер, місцеві ЗМІ дізналися цікавих фактів. По-перше, що у Верховній Раді України буде створено міжфракційне об’єднання «Євро-2012». По-друге, що його очолить депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський. По-третє, що навколо нового стадіону, який знаходиться на околиці міста, буде збудовано новий мікрорайон.
Засідання Оргкомітету з питань підготовки Львівщини до Євро-2012
Так як захід був закритий для преси, то лише вибрані ЗМІ змогли отримати певну інформацію, на яку ми можемо посилатися. Під час програми «Прямим текстом», що відбулася позаминулого тижня, депутат Львівської міськради від УНП Володимир Гірняк відкрито попросив нового губернатора Львівщини Миколу Кмітя запросити на засідання Оргкомітету депутатів міськради. Депутати були запрошені, але ЖОДЕН з них не прийшов. Отож, як показав цей випадок, працювати − не значить піаритися у прямому ефірі. Що стосується самого засідання оргкомітету, то найцікавіша інформація, винесена звідти стосується того, що влада запропонує «Карпатам» та ФК «Львів» грати на новому стадіоні після завершення Євро-2012. Окрім того, мер Львова Андрій Садовий, знявши нарешті напругу під час засідання, продемонстрував усім присутнім договори з компанією «Альпіна». До того ж, начальник управління спорту і фізичної культури Львівської ОДА Юрій Майборода на засіданні повідомив, що з обласного бюджету до Євро-2012 буде виділено близько 100 млн. гривень на реконструкцію чотирьох футбольних полів у Львові («Україна», «Юність», «Сокіл» та «Скіф») та одного у Пустомитівському районі.
Серед повідомлень у пресі, що стосуються Євро-2012 варта уваги й інформація Львівської міськради про те, що представники УЄФА на засіданні у Києві визнали свою впевненість у тому, що транспортна та дорожня інфраструктури Львова у найближчі роки значно покращаться.
Реклама
Жодних елементів зовнішньої реклами (роздача листівок, біг-борди тощо) щодо підготовки до Євро-2012 у Львові помічено не було.
Місцевий футбол
У ці вихідні свої календарні поєдинки у чемпіонатах провели ФК «Карпати» та «Львів». Перші поступилися на своєму полі «Ворсклі» з рахунком 1:2, а ФК «Львів» на власному полі переміг київський ЦСКА − 1:0. Цим подіям традиційно було приділено увагу всіма місцевими ЗМІ.
«Карпати», варто зазначити, зіграли препаскудно. Команда перший момент (і єдиний) створила на 85-й хвилині, коли Василь Кобін забив гол. «Відзначився» у цьому матчі і арбітр Венгер, деякі дії та рішення якого були явно неадекватні ситуації на полі. В результаті суддя втратив контроль над грою, і футболістів стали переповнювати емоції, після чого матч почав відбуватися у дуже грубій манері. Цей настрій передався на трибуни, які й без того були дуже розгнівані поганою грою «Карпат». Особливо розгнівався фан-сектор «Карпат», який почав зривати стільці та кидати ними з трибун. Після цього відбулася потасовка, в результаті якої було заарештовано кілька осіб.
На післяматчевій прес-конференції Валерій Яремченко поклав вину за поразку не на арбітра, а на свою команду. На запитання про суддівство, він зазначив, що не може давати коментарі, оскільки це для нього може коштувати 1 тис. у.о. Натомість промайнула фраза «Мабуть, «Ворскла» потрапила до списку тих команд, які ПОВИННІ залишитися у вищій лізі…»
Інші футбольні новини
У газеті «Спортивка» надруковані звіти з товариських поєдинків за участю львівських міні-футбольних команд. Також багато уваги приділено можливому переходу Андрія Шевченка з «Челсі» до «Мілану. У газеті «Карпати» розміщений великий коментар генерального директора клубу Олександра Єфремова стосовно поведінки фанатів під час останнього матчу «Карпати»-»Ворскла». Він зазначив, що покарання клубу за такі дії буде неминучим, а створили усе це − професійні футбольні провокатори.
І нарешті − 14 квітня відбувся невеликий брифінг, на якому директор Благодійної організації «Фонд розвитку Олега Лужного» Олег Звір повідомив про те, що 15 травня на сесії Львівської міськради слухатиметься питання створення у Львові футбольної Академії Олега Лужного. Вартість проекту, за словами Звіра, становить 15 млн. євро, а завершити роботи повинні не пізніше початку 2011 року.

Миколаїв

Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
В обласних організаціях та державних органах Миколаївщини заходів пов’язаних з підготовкою до ЄВРО-2012 не проводилося.
Зовнішня реклама.

Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Про Євро − 2012 опікуються місцеві ЗМІ, які регулярно повідомляють про перипетії підготовки до футбольної Європейської першості.
Цього тижня читачі дізналися, що «Rezidor Hotel Group планирует открыть в Николаеве две гостиницы». Миколаїв названо серед 16 міст України. «В Rezidor Hotel отмечают, что компания заинтересована в выходе на украинский рынок не в связи с проведением в ней Чемпионата Европы по футболу 2012 года, а потому что считает местный рынок перспективным (Інтернет − видання «mk.mk.ua», 08.04.08, «20 минут» 09.04.08).
Раніше в місцевих ЗМІ повідомлялося, що на розгляд депутатів облради буде винесено Комплексну програму розвитку футболу у регіоні на 2008-2012 роки Проект її затвердив Виконком Федерації футболу Миколаївської області. Стратегічна мета Програми: «На Євро-2012 року в національній збірні України повинен грати як мінімум один миколаївець!» Але нещодавно на засіданні постійної комісії облради вирішено Програму розвитку футболу в Миколаївській області на сесію не виносити. Її слід доопрацювати.
І лише депутатам Снігурівської районної ради вдалося з першої спроби затвердити програму розвитку футболу в районі на 2008-2012 роки. «Среди целого комплекса мер по развитию футбольного хозяйства − и задание подготовить еще одного игрока для национальной сборной Украины. Вот такая задача к Евро-2012»! («Николаевские новости», 08.04.08).
Радіо. Телебачення.
Про Євро − 2012 мова йшла на телебрифінгу голови ОДА Олексія Гаркуші у прямому ефірі Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії. На запитання журналіста: чому в Україні в будь-якій сфері, політичній, соціальній, економічній,культурній,спортивній, всюди у нас доходить до конфліктних ситуацій? Як приклад, в масштабах держави найдовша сварка пов’язана з підготовкою до Євро − 2012, а саме, конфлікт з демонтажем об’єкту незавершеного будівництва поблизу Національного спортивного комплексу «Олімпійський» на Троїцькій площі в місті Києві. Голова Миколаївської ОДА Олексій Гаркуша відповів: «Всі біди від того, що розмаїття законів дозволяє робити все, що кому заманеться. На жаль, це торкається і підготовки до Євро − 2012» ««Телебрифінг»,МОДТРК, 11.04.08).
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Світовий футбол.
Міжнародна федерація футбольної історії й статистики (IFFHS) опублікувала рейтинг 350 кращих клубів світу. Перший рядок як і раніше займає «Челсі». «Перемены произошли на просторах бывшего СССР. Первую строчку в неофициальном чемпионате занимает теперь питерский «Зенит», который на полбалла опережает «Шахтер». Оранжево-черные по сравнению с предыдущей версией рейтинга потеряли еще шесть позиций и размещаются на 43-й строке. Киевское «Динамо» поднялось на пять строчек − 67-е место. «Днепр» − на 144-й позиции, «Металлист» − на 188-й» («Николаевские новости», 08.04.08).
Чемпіонат України. Вища ліга.
В оглядах місцевих ЗМІ 24 тур Всеукраїнського чемпіонату, де зафіксовано втрати лідерів. «Динамовцы впервые при Юрии Семине потеряли очки в чемпионате страны. А ничьей − 3:3 − в Киеве донецкий «Металлург» добился под руководством нового тренера − болгарина Николая Костова. «Черноморец» победил «Шахтер», играя от обороны» («Николаевские новости», 08.04.08).
Чемпіонат України. Перша ліга.
У кулуарах.
У неділю, 13 квітня МФК «Миколаїв» приймав на своєму полі сімферопольський «Ігросервіс» і програв з рахунком 1:2. Гол першими забили миколаївці, але кінцевий результат − поразка. Тому мабуть і не приховував свого розчарування грою підопічних головний тренер МФК «Миколаїв» В'ячеслав Мазараті. На післяматчевій прес-конференції він наголосив, що після образливої поразки в Чернігові (миколаївцям гол забили на останній хвилині додаткового часу) команда була настроєна тільки на перемогу. У В’ячеслава Мазараті є претензії до форвардів команди. Але «упаднических настроений в команде нет. В Черкассы едем за тремя очками» − сказав головний тренер миколаївців.
Головний тренер «Ігросервісу» Сергій Шевченко відзначив, що він дуже радий, що сімферопольці в Миколаєві нарешті перервали безвиграшну гостьову серію. Востаннє команда перемагала на чужому полі у червні минулого року. Що стосується завдань на сезон, то керівництво сімферопольського «Ігросервісу» бачить свою команду на п'ятому місці.
Чемпіонат України. Друга ліга.

Южноукраїнська «Енергія» розпочала друге коло чемпіонату з домашньої поразки. Команда «проиграла белоцерковскому «Арсеналу» со счетом 0:1. Победу гостям на 66-й минуте принес удар Бермудеса. А через три минуты после удаления Гетьмана хозяева остались вдесятером» («Николаевские новости», 08.04.08). Наступна гра відбулася у Вінниці, звідки южноукраїнська команда привезла одне очко, зігравши внічию 1:1 з командою «Нива-Світанок».
«Юрий Дмитрулин завершит карьеру в футболе в Плисках»? − це заголовок наступного матеріалу, з якого дізнаєшся, що «известный футболист Юрий Дмитрулин, начинавший играть в Снигиревке, лучшие годы карьеры оставил позади. Но вешать бусы на гвоздь бывший защитник «Динамо» и национальной сборной Украины пока не спешит. Дмитрулин подписал контракт с клубом второй лиги «Единство» (Плиски), выступающим в одной зоне с южноукраинской «Энергией» («Николаевские новости», 08.04.08).
Турніри.
У краї стартував Кубок області з футболу 2008 року. Матчі 1/16 кубкового турніру зібрали команди з усіх 19-ти районів Миколаївщини, а також міст Миколаєва, Южноукраїнська, Вознесенська і Первомайська.
Оскільки на цій стадії змагань для виявлення переможця передбачений лише один матч, то одразу ж стали відомі імена учасників однієї восьмої фіналу. Загальна характеристика, яка прозвучала цього тижня в коментарях місцевих ЗМІ, що Кубок області з футболу розпочався без несподіванок.
Місцеві друковані видання повідомили, що у Бахчисараї відбувся V відкритий республіканський турнір з футболу «Альмінська долина». У шести вікових групах за нагороди боролися більше 70 команд із Росії, Білорусії й України. Серед юнаків 1997-1998 років народження відмінно виступила команда «Вікторія» з Березнегуватського району. «Ребята заняли второе место в «группе смерти» − три коллектива, возглавившие таблицу в этой группе, затем стали призерами турнира, а потом дошли и до финала. Среди команд, сложивших оружие перед «Викторией», были питерский «Тинком» − 2:0 и симферопольское «Динамо» − 2:1. В финале березнеговатцы в упорной борьбе уступили луганской «Заре» − 1:2. Кроме второго места, «Виктория» завоевала кубок зрительских симпатий, Сергей Шумук был признан лучшим вратарем турнира, а Николай Белый − лучшим нападающим. Радость от хорошего выступления с юными игроками разделили главный тренер Яков Попович и начальник команды Сергей Овчинник. Тренеры и игроки благодарят людей, без которых поездка в Бахчисарай не состоялась бы: депутата областного совета Николая Жука, предпринимателей Эдуарда Белого, Виктора Ткачука, Юрия Пастернака и Сергея Овчинника. Не остался в стороне и глава Березнеговатской райгосадминистрации Анатолий Круц, который перед отъездом «Виктории» на турнир вручил игрокам комплекты спортивной формы» («Николаевские новости», 08.04.08).
Історія футболу.
Віце-президентові Миколаївського обласного відділення Національного олімпійського комітету України Вадиму Прокоповичу виповнилося 70 років.
Ім'я цієї людини вже більше сорока років невіддільно від успіхів миколаївських атлетів на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. У далекому 1967 році Вадим Вікторович очолив спортклуб «Суднобудівник». «Попробовать силы на новом поприще ему порекомендовал тренер николаевских футболистов Олег Ошенков. Это были славные времена «Судостроителя»! Футболисты спортклуба играли в полуфинале кубка СССР, были в шаге от первой и высшей лиг союзного чемпионата. А какие тренеры работали с командой − Ошенков, Лемешко, Войнов. Но это время запомнилось не только победами, но и забавными случаями. Рассказывает Прокопович:
− Дело было во время заграничного турне «Судостроителя». Играли мы в Марселе. После матча был фуршет. Наша делегация выставила на стол горилочку, французы − шампанское и пироги. Все свое кушанье уже съели, один я остался. Кусаю, значит, пирог, и зубы натыкаются на что-то жесткое. Оказалось, французы спрятали в угощение фарфоровую бабушку. А в пироге, доставшемся жене президента марсельского клуба, был фарфоровый пастушок. Она мне его подарила. Так с двумя сувенирами я и вернулся в Николаев. Они до сих пор хранятся у меня дома…» (спортивний випуск «Николаевские новости», 08.04.08).

Одеса

Евро 2012
В Одессе оживленно обсуждают заявление исполняющего обязанности президента одесского футбольного клуба «Черноморец» Олег Маруса, что Одесса в любом случае примет два матча Чемпионата Европы по футболу 2012 года. Такое заявление он сделал 4 апреля в ходе пресс-конференции. «Одесса примет как минимум два матча, и этот вопрос уже решен. Ведь по сути уже нет деления на основные и запасные города. Есть Украина и Польша, которые выиграли тендер. УЕФА отдала этим странам Чемпионат Европы, а национальные федерации сами выберут города, которые будут принимать матчи. До этого момента есть много времени. Почетный президент клуба «Черноморец» Леонид Климов встречался с руководителем ФФУ и с самыми высокими чинами УЕФА. Одесса обязательно примет матчи Евро, и в этом нет никаких сомнений», − отметил Олег Марус. Он подчеркнул, что вопрос проведения матчей также во многом зависит от самого клуба и городских властей. «Вопрос состоит в том, сможем ли мы справиться и построить стадион и аэропорт. Я думаю, что можем, а если сделаем лучше, чем кто-то из основных и резервных городов, то еще большее количество матчей состоится в Одессе. Тем более мы не должны забывать, что Евро пройдет за две недели, а все то, что мы сделаем, останется нам и нашим внукам. Отмечу, что стадион в парке Шевченко закончили строить в 1936 году, а новая арена, как и аэропорт и дороги, останется нашим потомкам. Поэтому Евро-2012 − это очень важно для нас и всего города», − сообщил исполняющий обязанности президента клуба.
Это заявление вызвало множество вопросов?
1) если это не правда − то тогда как публичное лицо может делать такие заявления и в государстве никак не реагируют (как минимум должна же быть реакция ФФУ)
2) если же это правда (что еще хуже) − то это свидетельствует о каких то закулисных играх в футбольных кругах и может серьезно усложнить подготовку к ЕВРО (услышав такие заявления, например, Львов вместе со своими инвесторами может начать задавать вопроси типа: а что у нас заберут матчи?).
Также одесситов порадовало и сообщение министра транспорта и связи Украины Иосифа Винского который заявил, что Одесса получит на Евро-2012 три новых «солидных» автодороги. Это будут два шоссе первого класса − «Одесса − Киев» и «Одесса − Днепропетровск», а также шоссе второго класса «Одесса − Рени».
В Одессе с нетерпением ждут приезда президента
Губернатор Одесской области Николай Сердюк заявил, что уверен на 90%, что Президент Украины Виктор Ющенко посетит Одесскую область 18 апреля, в день открытия Одесского нефтеперерабатывающего завода. Такое заявление он сделал в интервью журналистам в Одесской облгосадминистрации. Губернатор отметил, что после того как Президент побывает на открытии Одесского НПЗ после реконструкции, власти области и города намерены показать Виктору Ющенко ход реконструкции стадиона «Черноморец», а также повести его на Дерибасовскую, чтобы показать «две площадки, предусмотренные под отели для Евро-2012».
Футбол
«Днестр» − «Энергетик» 3:0.
После трех кряду неудач «Днестр» лишил себя права на осечку, ибо рисковал одной ногой оказаться «на том свете». Причем, мало было просто победить. Необходимо было выиграть уверенно, дабы окончательно не растерять кредит доверия собственных болельщиков, которых на трибунах в последних матчах стало собираться меньше обычного.
Таким образом, «Днестр» одержал первую в своей истории крупную победу в первой лиге. Для этого подопечным Игоря Негары понадобилось 25 матчей. Лишь на этой игровой отметке овидиопольцы сумели деклассировать соперника с разницей в три мяча.

Полтава

Євро 2012.
Під час проведення євро 2012 Полтавщина виступає, як транзитна область і суміжна з Дніпропетровською, Київською та Харківською, де проводитимуться матчі Євро 2012. Полтавською областю проходить 350 кілометрів головних автошляхів. Це траси від Пирятина до Чутово, а також від Решетилівки до Царичанки через Кобеляки. Наше завдання це покращення стану доріг, закладів культури та охорони здоров’я, хоча б тих, які знаходяться поблизу автомобільних шляхів. Будівництво готелів та зон активного відпочинку буде проводитися за кошти інвесторів. А вони вже сьогодні заявляють про те, що готові прийти в Полтавську область. Сподівання керівництва області від отриманого зиску з чемпіонату, оптимістичні. Чекаємо багато іноземних туристів, особливо зі Швеції, якщо ця країна потрапить до фіналу. Туристи зі Швеції залюбки відвідають пам’ятні місця Полтавської битви, 300-річчя якої з великим розмахом святкуватимемо в 2009-му році.
План заходів по підготовці та проведенню в Україні фінальної частини Євро 2012 на території Полтавської області в облдержадміністрації був затверджений ще 29 липня 2007 року. А як відомо постанова Кабінету міністрів датована 31 жовтня 2007 року. Тобто в нас на місцях почалася робота раніше. Взявся очолювати комітет перший заступник голови ОДА Іван Близнюк. До цього плану увійшли дев’ять основних пунктів, щодо покращення інфраструктури нашого краю. Завдання покладені на різні організації, це міськвиконкоми райдержадміністрації, управління промисловості та розвитку, інфраструктури облдержадміністрації, управління культури і туризму, федерація футболу області та інші.
Зараз ще важко дати однозначну відповідь, що  вже зроблено до Євро 2012. Я вважаю більш конкретно можна про це буде говорити, коли почнуть виділятися кошти з держбюджету, а вслід за ним з місцевого бюджету на цю справу. А це станеться коли буде затверджена обласна програма. Наскільки мені відомо від Полтави до Хоролу побудована дорога першого класу, а також у Пирятині нещодавно відкритий сучасний медичний центр. Плани Полтави щодо покращення спортивного життя взагалі грандіозні. Почала функціонувати нова ДЮСШ, ведеться боротьба за відродження мототреку, а наступного тижня чекаємо на приїзд міністра сім`ї молоді та спорту Юрія Павленка. Планується, що він надасть допомогу у сумі 10 млн. грн. на побудову спортивно-оздоровчого комплексу, і закладе камінь в його будівництві.
Проблем в області звичайно ж, як і в усій країні багато. Та якщо найближчим часом у керівництві міста та області не відбудуться зміни, то все буде добре. Мер Полтави Андрій Матковський за підсумками 2007-го року увійшов до кращої трійки мерів України. Дозволю собі ще раз процитувати Івана Близнюка: «Перший рік ми потратимо на планування того, що будемо робити. Добре було б повчитися на чужих помилках, проте поки що вчимося на своїх власних».
У вівторок 8 квітня до Полтави приїздили делегати УЄФА для перевірки аеропорту. Його місцева влада запропонувала, як запасний до аеропорту в Харкові на Євро-2012. На таке право також претендують Суми, але кажуть, що делегати натякнули, шансів у нас більше. Якщо Полтавський аеропорт стане дійсно запасним, то для його реконструкції виділять додаткові кошти з державного та обласного бюджету. Перший заступник голови ОДА Іван Близнюк розповів, що лише на злітну смугу потрібно 70 млн. грн. Також між харківським та полтавськими аеропортами повинна бути побудована дорога класом не нижче першого.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ.
З усіх місцевих друкованих ЗМІ жодна газета не згадала про Євро 2012.
Місцевий футбол.
ФК «Ворскла» − «Металург» (Запоріжжя) − 2:1
Напередодні поєдинку фахівці майже однозначно віддавали три очки полтавцям і це насторожувало. Господарі відкрили рахунок на 14-й хвилині, зі штрафного відзначився Кравченко. Мої колеги журналісти чули, як в роздягальні партнери по команді докоряли воротаря «Металурга» Постранського (колишнього полтавця) за пропущений м’яч нехорошими словами.  У другому таймі більш активно діяли гості і зрештою наприкінці матчу поновили рівновагу. Коли вже вболівальники потяглися до виходу, в компенсований час «Ворскла» забиває переможний м’яч. На останніх секундах вдалу атаку організували албанські легіонери Даллку та Цуррі. Радості наставника ворсклян Миколи Павлова не було меж. Усі центральні телеканали облетів відео фрагмент, як полтавський тренер стрибає на свого помічника Анатолія Момота (якому 12 квітня виповнилося 50 років). Ще одним героєм того дня місцеві вболівальники зробили арбітра матчу Володимира Сіренка, який бездоганно провів звітний поєдинок. Після завершення гри глядачі просили у рефері…автограф. (За матеріалами газети «Полтавський вісник» 11 квітня 2008).
Серед уболівальників «Ворскли» курсує інформація, що почесний президент команди Костянтин Жеваго придбав футбольний клуб ЦСКА (Софія. Болгарія).
ФК «Полтава»
Чергову другу перемогу здобули футболісти ФК «Полтава» в першості України в другій лізі. Наші гравці у Запоріжжі зустрічалися з аутсайдером «Металургом-2». Вже на 21-й хвилині зустрічі полтавці втілили свою перевагу в забитий м`яч. В складі нашої команди відзначився Володимир Мельниченко. Цей гол став єдиним в матчі, хоча підопічні Олександра Омельчука мали достатньо нагод збільшити рахунок. Варто зазначити, що наприкінці першого тайму господарі могли відновити рівновагу, коли в наші ворота був призначений пенальті. Але голкіпер ФК «Полтава» Василь Скибенко врятував свою команду. З урахуванням попередньої домашньої перемоги з рахунком 1:0 над «Шахтарем» із Свердловська полтавці значно покращили своє турнірне становище. Зараз команда має 24 очка і за два тури перемістилася з 16-го на 13-е місце.
Інші колективи, які представляють Полтавщину в другій лізі, Кременчуцький «Кремінь» та «Гірник-Спорт» з Комсомольська поступилися своїм суперникам. Наступний тур відбудеться 13-го квітня. ФК «Полтава» в оновленому складі, на стадіоні «Локомотив» прийматиме «Олком» з Мелітополя. Це фактично буде відкриття сезону, перед  початком матчу заплановані урочистості та розіграш лотереї.
Чемпіонат Полтавщини
Розпочався на Полтавщині новий футбольний сезон. Відбулося два матчі кубку області, а минулими вихідними перший тур чемпіонату області. Вперше за останні роки він пройде за системою «весна-осінь». Беруть участь в першій лізі 14 команд. Перший тур пройшов без сенсацій, розгромних результатів не зафіксовано, лідери здобули свої перемоги.
«Граймо за Україну разом»
Завершився фінальний турнір всеукраїнських змагань «Граймо за Україну разом» серед міськвиконкомів. Честь Полтавщини захищала «Мерія» до складу якої увійшли представники виконавчого комітету міськради міста Лубни. Лубенчани другий рік поспіль здобувають «бронзу» на цих змаганнях. (За матеріалами газети «Коло» 10-16 квітня 2008)

Суми

Євро-2012

8 квітня у Сумах побувала делегація державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та зв'язку України, члени якої разом з експертами УЄФА вивчали стан та можливості місцевого аеропорту приймати учасників та гостей Євро-2012.
За словами голови Сумської облради В'ячеслава Шапошніка, який зустрічав делегацію, аеропорт у Сумах має шанс отримати статус резервного, оскільки аеропорт у Харкові має коротшу злітно-посадкову смугу і не може приймати літаки типу «Боїнг». 
«Я не сумніваюся у тому, що Євро-2012 не обійде нас стороною. З допомогою аеропорту ми матимемо можливість приймати велику кількість іноземних туристів, які залишатимуть в області свої гроші», − зазначив В’ячеслав Шапошнік.
Під час перебування в Сумському аеропорту делегація та експерти уважно ознайомилися з його станом і вказали на ряд недоліків. Зокрема, для того, аби аеропорт «Суми» був занесений до резерву аеропортів, задіяних у прийнятті учасників та гостей майбутньої європейської першості, тут треба наростити товщину злітно-посадкової смуги, яка могла б витримувати вагу «Боїнгів», а також добудувати термінал.
Для повноцінної роботи аеропорту необхідно залучити більше 100 млн. грн. За словами В'ячеслава Шапошніка, третину цих грошей можуть становити видатки з обласного бюджету.
Остаточне рішення щодо включення Сумського аеропорту до резерву аеровокзалів на Євро-2012 має найближчим часом прийняти Кабінет міністрів України.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня, використання логотипу майбутньої європейської першості не зафіксовано.
ЗМІ
Облдержтелерадіокомпанія та ТРК «Відікон» у випусках новин 8 квітня повідомили про приїзд до Сум представників державної авіаційної адміністрації Міністерства транспорту та експертів УЄФА, які знайомилися зі станом та можливостями місцевого аеропорту приймати гостей та учасників Євро-2012.
Місцевий футбол
Свій черговий матч у першості України серед команд ІІ ліги провів краснопільський «Явір». Гра проходила у Краснопіллі, хоча наступний домашній поєдинок команди, за інформацією, яка надходить від керівництва клубу, буде проходити у Сумах на стадіоні «Ювілейний». Однак, невиразна гра «Явора» у весняній частині чемпіонату ставить під сумнів той факт, що на арені, вхід до якої буде платним, збереться велика кількість глядачів, і клуб зможе заробити на цьому хоча б якісь гроші.
ЗМІ
На минулому тижні місцеві ЗМІ розповіли про черговий поєдинок охтирського «Нафтовика» проти «Харкова». Поразка охтирчан з великим рахунком дала нагоду журналістам окремих видань засумніватися у здатності «Нафтовика» утриматися у вищій лізі. Зокрема, газета «В двух словах» за 9 квітня написала наступне: «Поразка від «Харкова» відкинула команду Валерія Городова на 14 місце турнірної таблиці. «І кого ж тепер обігрувати в решті шести турів, які залишилися до закінчення чемпіонату, аби «зачепитися» за місце у вищій лізі? Питання, звичайно, цікаве…».
 Також газети та електронні ЗМІ звітували про гру «Явора» з донецьким «Металургом-2». Окрім самого поєдинку газета «Панорама» (9 квітня), звернула увагу на той факт, що на трибуни стадіону «Ювілейний», де проходила гра, не пускали ветеранів сумського футболу, хоча ті мали перепустки, видані свого часу Федерацією футболу Сумщини.
Журналіст видання Анатолій Поляченко провів власне розслідування цього інциденту і дізнався наступне: «За словами голови правління ВАТ «Спартак» (стадіон «Ювілейний») Сергія Неліна, це рішення прийняте у зв’язку з важким фінансовим становищем стадіону і тим, що свого часу було видано дуже багато таких перепусток, і не тільки ветеранам сумського футболу. Як заявив Сергій Нелін, якщо ФФС складе список дійсно тих людей, які причетні до успіхів сумського футболу, то ніяких перепон для їх входу на стадіон не буде. Президент ФФС Микола Желєзний сказав, що федерація готова скласти будь-які списки для того, щоб врегулювати виниклу неприємну ситуацію». Автор матеріалу висловив сподівання, що вже найближчим часом проблема буде вирішена.

Рівне

Євро 2012
Рівненський аеропорт може стати резервним для обслуговування гостей і учасників Євро 2012 і отримати кошти від Євросоюзу на розвиток своєї інфраструктури. Такий висновок під час візиту в Рівне зробили експерти Єврокомісії та представники УЄФА.
По висновках гостей, ймовірність отримання коштів від Євросоюзу у Рівненського аеропорту висока, оскільки аналогічних аеропортів поки що немає у сусідніх обласних центрах, крім Івано-Франківська.
Крім того, злітна смуга рівненського аеродрому може приймати літаки класу Боінг.
В свою чергу депутати облради на засіданнях постійних комісій також вирішували долю аеропорту.  Стояло питання чи передавати його з комунальної власності в державну, вирішили винести на сесію облради, оскільки комунальне підприємство Міжнародний аеропорт Рівне має майже 4 млн. грн. заборгованості перед бюджетом.
Місцевий футбол
Тільки-но рівняни пропустили перший гол, як хтось з уболівальників поділився своїм невтішним прогнозом кінцевого рахунку матчу: «Верес» програє 0:4. Це «чорне пророцтво», яке «накаркав» зловмисник, стало чи не єдиним виправданням для «вересівців» за ганебну поразку на власному полі від аутсайдера чемпіонату − «Нафкому».
Забігаючи наперед, слід зауважити, що турнірне становище «Нафкому» (14 місце) абсолютно не відповідає нинішньому потенціалу команди. На поле вийшов мобільний, націлений на перемогу, колектив. Хоча на початку матчу господарі, намагаючись захопити ініціативу, зуміли створити біля воріт суперника кілька небезпечних моментів, усе ж на трибунах панувала неприхована тривога.
Вочевидь, тренерський склад «Вереса» помилився у тактичній установці на поєдинок. Здавалося, можна було б зрозуміти рівнян, які прагнули продемонструвати видовищний футбол. Отож, граючи в короткий пас, усі свої атаки будували через флангові проходи. Щоправда, надміру грішив правий край як на передній, так і на задній лініях. Як виявилося, обрана стратегія на в’язкому після дощу полі зазнала повного фіаско. Окрім того, що господарі не змогли скористатися хорошими шансами відкрити рахунок (буквально, упродовж 10 хвилин небезпечно пробили Володимир Ткачук, Дем’ян Назаренко, Андрій Федорчук й Анатолій Коломієць), вони на грані фолу грали у захисті.
«Нафкомівці», натомість, діяли простіше та ефективніше: сильніше били і швидше бігли вперед. Щойно м’яч опинявся у когось із команди гостей, як увесь атакуючий потенціал, не озираючись, розраховуючи на випадок, мчав до воріт рівнян. Як наслідок, часто-густо захисники «Вереса» просто не встигали за своїми візаві, що, зрештою, і призвело до пропущеного гола. На 28-ій хвилині, скориставшись неуважністю гравців правого краю господарів, рахунок відкрив Сергій Шаповал.
Грубі помилки у захисті, на жаль, для рівнян не стали повчальним уроком. Більше того, кинувшись відіграватися, «Верес» створив хороший плацдарм для контратак суперника, який явно випереджав господарів у швидкостях. Один із таких стрімких проходів завершився другим взяттям воріт рівнян (0:2, 66 хв. Сергій Кушка). Розгубленість господарів призвела до розбалансування дій команди, яка перетворилася на цілковиту безпорадність. А гості, зловивши кураж та використавши провали в захисті господарів, ще двічі «розписалися» у воротах Василя Козіброди (Сергій Кушка, 69 хв., Андрій Козлик, 88 хв).
Граючому тренеру «Вереса» Віталію Шевчуку не залишалося нічого, крім як попросити пробачення в уболівальників команди на післяматчевій прес-конференції за ганебну гру своїх підопічних.
А президент клубу Святослав Власюк, хоча й не робив трагедії з розгромної поразки, не приховував свого глибокого розчарування виступом команди. Насамперед, на його думку, особливо гостро далося взнаки питання тренера. Адже коли на полі водночас перебувають усі три нинішні наставники «Вереса» (Віталій Шевчук, Анатолій Коломієць та Андрій Федорчук), здається, що малюнком гри з лави запасних заправляє лікар-масажист Василь Денесюк. Така ситуація, на переконання Святослава Власюка, ускладнює можливість внесення необхідних коректив у дії футболістів. Наступне, що викликає занепокоєння у президента клубу, це грубі як для досвідчених футболістів допущені прорахунки в захисті та нестабільність у виступах окремих футболістів. Звичайно, кожному притаманно помилятися. Проте, зі слів Святослава Власюка, шанс на вибачення має той, хто здатний зробити правильні висновки з недоліків і надалі намагатися уникати їх. В іншому випадку керівництву клубу доведеться вдаватися до радикальних заходів.
Таким чином, «Верес» не тільки не зумів відігратися в «Нафкому» за поразку в першому колі чемпіонату (0:2), а й зазнав нищівної поразки в домашньому поєдинку. Щоправда, програш не позначився на турнірному становищі рівнян (8 місце), оскільки в минулому турі невдача спіткала й найближчих переслідувачів «Вереса».
Зокрема, зафіксовано такі результати: «Княжа» − «Нива» − 1:0, «Рось» − «Єдність» − 1:0, «Карпати-2» − «ФК Коростень» − 0:1, «Енергія» − «Поділля-Хмельницький» − 0:3, «Буковина» − «Нива-Світанок» − 1:0, «Динамо-3» − «Арсенал» − ...., «Нафтовик» − «Оболонь-2» − -:+.
Наступний матч «Верес» проведе 18 квітня в Білій Церкві з місцевим «Арсеналом», а 23 квітня зустрінеться в Рівному з «Нивою-Світанком» (Вінниця).

Тернопіль

Євро 2012
Аеропорт
Голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь вважає, що перспективи включення Тернопільського аеропорту до переліку аеропортів, які обслуговуватимуть Євро-2012, є цілком реальним. Розуміння щодо цього питання знайшло відгук на рівні Віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника та керівництва Федерації футболу України. «Ми працюємо над залученням інвестицій. Однак перше питання, яке цікавить інвесторів, чи обслуговуємо ми заходи Євро-2012. Якщо наш аеропорт таки потрапить у цей список, відповідно, йому присвоюється статус міжнародного. Тоді він буде внесений в усі міжнародні каталоги як аеропорт міжнародного значення, який може обслуговувати авіаперевезення найвищого рівня сервісу. Коли так станеться, то відкриваються серйозні шляхи до інвестування», − сказав Юрій Чижмарь. Перспективи використання Тернопільського аеропорту для перевезень у рамках проведення Євро-2012 Юрій Чижмарь обговорив з представниками Державіаадміністрації та Федерації футболу України. Зустріч відбулася 10 квітня на базі Тернопільського обласного комунального підприємства “Тернопільавіаавтотранс». Участь у нараді взяли також голова Тернопільської обласної ради Михайло Миколенко, член виконавчого комітету ФФУ, директор Виконавчої дирекції з проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року Іван Федоренко та заступник голови Департаменту авіаційного транспорту України Анатолій Колісник.
Бажання керівництва ОДА залучити тернопільський аеродром до переліку аеропортів, які забезпечуватимуть перевезення у рамках чемпіонату з футболу “Євро-2012» зумовлене тим, що, за оцінками фахівців, кількість бажаючих відвідати футбольні матчі в Україні перевищуватиме пропускну здатність аеропортів у містах, де проводитиметься чемпіонат, тож виникає потреба у пошуку резервних площадок для літаків.
“Внесення нашого аеропорту до реєстру цих летовищ суттєво вплине на його подальший розвиток та на розвиток регіону загалом», − вважає Юрій Чижмарь.
Враховуючи ж географічні та технічні дані, перспективою розвитку аеропорту є створення великого вантажного транспортного вузла з використанням усіх видів транспорту та створенням сучасних терміналів з обробки вантажів.
Голова ОДА також повідомив, що вже розпочато передпроектні роботи, спрямовані на визначення оптимальної моделі реконструкції та подальшого використання аеропорту, з урахуванням міжнародних вимог. Також напрацьовуються пропозиції щодо фінансування проекту. Частину коштів планується залучити за рахунок іноземних інвесторів, іншу частину − за рахунок внутрішніх резервів.
Учасники зустрічі не лише обмінялися думками щодо перспектив залучення потужностей ТОКП “Тернопільавіаавтотранс» до можливого забезпечення транспортних перевезень чемпіонату з футболу, але й напрацювали низку рекомендацій, які сприятимуть комплексному розвиткові аеропорту.
Зокрема, йшлося про необхідність подовження злітної смуги для того, щоб можна було приймати літаки типу “Боїнг» та вантажні літаки. Є потреба у реконструкції приміщення аеровокзалу, обладнанні пасажирських терміналів, придбанні та ремонті спеціальної техніки, організації технічного обслуговування та ремонту літаків.
Варто зазначити, що Тернопільський аеропорт − це складний авіатехнічний комплекс, введений в експлуатацію в 1961 році, та призначений для прийняття і відправлення повітряних суден, пасажирів, багажу, пошти і вантажів, обслуговування польотів повітряних суден і екіпажів, має для цього необхідну інфраструктуру, обладнання, авіаційний персонал та інших працівників.
Аеропорт має сертифікат щодо відповідності вимогам законодавства України про цивільну авіацію та здатний забезпечити польоти повітряних суден. У аеропорту “Тернопіль» відкрито пункт пропуску через державний кордон для вантажно-пасажирських перевезень.
У складі аеропорту є аеровокзал пропускною спроможністю 100 пасажирів на годину та всі необхідні служби для обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля, заправки паливом пасажирських суден і спеціальної техніки.
Стадіон
Майже у 300 тисяч гривень обійдеться місту нове п’ятиколірне табло, яке хочуть придбати для Тернопільського міського стадіону. Директор КП “Тернопільський міський стадіон» Ярослав Колісник планує спеціально поїхати до Чернівців, де уже встановили подібне табло вінницького виробництва.
Також до Чемпіонату із футболу 2012 року, за словами Ярослава Колісника, планують оновити трибуни, облаштувавши індивідуальні сидіння, відремонтувати фасади і приміщення під трибунами.
9 квітня розпочали ремонт суддівської кімнати.
Розпочинати масштабні ремонти на стадіоні можна буде лише, склавши проектно-кошторисну документацію, зазначив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Тернопільської міськради Юрій Юрик. Ці документи, за його словами, уже складають у спеціалізованому львівському інституті “Укрзахідспецпроектреставрація», і коштуватимуть вони для громади приблизно 200 тисяч гривень.
Загалом, на оновлення Центрального стадіону Тернополя до Євро-2012 планують витратити приблизно 20 мільйонів гривень, частину з яких виділять з міського бюджету, а частину − з державного.
Реклама.
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 немає. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.
ЗМІ
“20 хвилин»:
“До Євро − автобан» − Львівщина матиме перший в Україні платний автобан. Дорогу від Краківця до Львова німецька компанія збудує за 2 роки.
“Свобода»:
“Тернопільський аеропорт обслуговуватиме Євро-2012?» − про перспективи використання Тернопільського аеропорту для перевезень у рамках проведення Євро-2012, які обговорив голова ОДА Юрій Чижмарь з представниками Державіаадміністрації та Федерації футболу України.
Місцевий футбол.
Турніри.
У райцентрі Зборові зареєстровано футбольний клуб “Зборів». Для місцевих любителів футболу це стало значною подією. 
ФК «Нива».
У Тернополі, 3 квітня, після завершення футбольного поєдинку між командами “Нива» та “Єдність» група молодих людей побили студента з Індії.
Крім цього, після завершення матчу вболівальники влаштували ходу центральною частиною Тернополя, при цьому перекрили рух транспорту та брутально лаялися.
На інцидент відреагував голова Ода Юрій Чижмарь. Він вважає неприпустимими прояви ксенофобії по відношенню до іноземців, а в тому числі − й до іноземних студентів, які навчаються в області. На цьому голова ОДА наголосив під час наради з керівниками правоохоронних органів.
На думку керівника області, футбольний клуб “Нива», символіку фан-клубу якого використовували учасники інциденту 3 квітня, має вжити дієвих заходів, спрямованих на недопущення його прихильниками дій хуліганського та шовіністичного характеру.
За повідомленням фан-сектору ФК “Ниви», справжні і віддані фанати “Ниви» засуджують хуліганські дії підлітків. 
9 квітня ФК “Нива» у рамках 18 туру проводила календарний матч чемпіонату України серед команд другої ліги (група “А») на виїзді з ФК “Оболонь-2». Матч завершився нічиєю − 0:0. За твердженням очевидців, поєдинок проходив у доволі жорсткому режимі.
Після цього матчу у турнірній таблиці ФК “Нива» продовжувала відставати від свого головного конкурента − ФК “Княжа» − лише на одне очко. 
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива»
“Номер один»: “Стартовий матч − з перемогою» − про матч “Нива»-“Єдність» (рахунок − 2:0).
“Ксенофобія чи хуліганство?» − 3 квітня фанати тернопільської “Ниви» після матчу з “Єдністю» побили студента-індійця з медуніверситету. Факт побиття засудили справжні фанати “Ниви».   
“Нова ера»: “Нива» виборола перемогу» − про матч “Нива»-“Єдність». 
“20 хвилин»: “Бійці» − під криміналом» − після завершення матчу “Нива»-Єдність», деякі фанати “Ниви» з числа молодих людей вирішили своєрідно відсвяткувати перемогу команди − після матчу вони побили студента Тернорпільського медичного університету з Індії.
“Переможців не судять» − “Нива» перемогою над чернігівською “Єдністю» з рахунком 2:0 розпочала новий сезон у Другій лізі. За грою спостерігали аж 6,5 тисячі уболівальників.
“Безголові нічиї» − 9 квітня завершився черговий тур першості України серед команд другої ліги. “Нива» не змогла обіграти “Оболонь-2» та втратила можливість очолити групу. Матч завершився нічиєю.
“Місто»: “Іноземці бояться жити в Тернополі» − про побиття студента-індійця після матчу “Нива»-“Єдність».
“Нова Тернопільська газета»: “Напруга через край» − про матч “Нива»-“Єдність». 
“Два тайми з керівництвом “Ниви» − після перемоги “Ниви» над “Єдністю» президент ФК “Нива» Степан Рубай, головний тренер команди Юрій Коваль та спортивний директор Ігор Біскуп взяли участь у прямій лінії з тернопільськими уболівальниками, яку організувала редакція “Нової Тернопільської газети». Видання опублікувало запитання і відповіді прямої лінії.     
“Свобода»: “За грою спостерігала рекордна за останній період кількість глядачів» − про матч “Нива»-“Єдність», на який прийшло до семи тисяч глядачів. І вони не були розчаровані грою тернопільських футболістів.
“Мирний двобій “Ниви»« − про матч “Ниви» з ФК “Оболонь-2», який завершився нічиєю. Таким чином, тернополяни продовжують відставати у турнірній таблиці від “Княжої» лише на одне очко. 
“Вільне життя»: “Суха» нічия» − про матч “Нива»-“Оболонь-2.  

ФК “Динамо»
“Місто»: “Перша осічка Юрія Сьоміна» − рецидив старої хвороби у “Динамо» проявився знову: їхній захист у грі з донецьким “Металургом» нагадував добротне решето − нездоланною проблемою для киян стали елементарні флангові навіси.
Український футбол
“Нова ера»: “Динамо» і “Шахтар» втратили очки в домашніх матчах» − обидві команди втратили очки в 24-му турі чемпіонату України з футболу серед команд вищої ліги. Кияни зіграли внічию 3:3 з донецьким “Металургом», а “Шахтар» поступився одеському “Чорноморцю» − 0:1. 
“Нова Тернопільська газета»: “24 тур завершився...» − підсумки матчів 24 туру (вища ліга).
“Вільне життя»: “Український футбол. Вища ліга. Що не день, то цікавіше» − підсумковий коментар щодо результатів 24 туру. Критика на адресу київського “Динамо», зокрема, Олександра Шовковського, котрий “іноді є швидше спостерігачем, аніж “воротарем республіки».
“20 хвилин»: “Синхронно втрачали очки» − про завершення чергового, 24 туру чемпіонату України з футболу, який став одним із найбільш сенсаційних у цій першості. Трійка лідерів − “Дніпро», “Динамо» і “Шахтар» − синхронно втрачають очки, а в Харкові матч завершився бійкою.
“Свобода»: “Так тримати − “Карпати»! − про результати 24 туру чемпіонату України з футболу. Основний акцент зроблено на успішній грі львівських “Карпат».  
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4», “Smile TV», ФМ-станції “Українська хвиля», “Радіо Тернопіль», “Радіо ТОН» та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Усі електронні ЗМІ коментували гру “Ниви» з “Оболонню-2», який завершився нічиєю. Коментарі були нейтральними щодо “Ниви», враховуючи, що “Оболонь-2» досить “пристойний суперник для тернополян».
Також усі ЗМІ розповідали про подію, яка трапилася 3 квітня після матчу “Нива»-“Єдність» − уболівальники “Ниви» побили студента медуніверситету з Індії та вчинили дебош у гуртожитку медуніверситету. Коментарі з цього приводу дали: голова ОДА Юрій Чижмарь, представники Центру громадських зв’язків УМВСУ в Тернопільській області, керівники ФК “Нива», представники фан-клубу ФК “Нива». Ця подія викликала великий резонанс у Тернополі. За словами представників фан-сектору ФК “Нива», “аморальні й неетичні дії вчинила зграя покидьків, паплюжачи честь клубу. Ми не хочемо, щоб усіх фанатів “Ниви» вважали “відморозками».
Електронні ЗМІ коментували результати 24 туру чемпіонату України з футболу. В окремих коментарях було розчарування грою київського “Динамо», донецького “Шахтаря» та дніпропетровського “Дніпра».
 
Харків

Евро 2012.
Стадион
Продолжается работа по восстановлению газона на «Металлисте» − траву подпитывают удобрениями, черноземом, водой, ее уже можно подстригать. Даже вопреки тому, что «революционных технологий» старая трава не выдержала, она пробивается там, где футболисты разбили верхнюю корку ногами. Нынешний агроном считает: чтобы «угробить» такой газон, нужно постараться. Более миллиона гривен нужно на удаление грунта и подогрев поля. Обвинения по этому поводу все чаще звучат в адрес Сергея Стороженко, т.к. главного агронома стадиона Алексея Межирова, которого до сих пор не нашли, на работу взял именно он. А теперь Стороженко планирует реконструкцию на 3 млн. грн. и собирается закрыть стадион. Кроме того, на прошлой неделе Стороженко сделал громкое заявление о том, что финал Кубка Украины в Харькове не состоится. Мэр Михаил Добкин считает, что, закрыв стадион, вице-президент ФФУ Стороженко «хочет отстраниться от решения проблем, источником которых зачастую сам и является». Сам же Стороженко мониторингом состояния травы доволен, благодарит специалистов из «Шахтера» и «Динамо» за помощь.
Следующий матч «Металлист-Карпаты» тоже собираются проводить на стадионе «Динамо» (ждут решения ПФЛ), несмотря на то, что после матча с «Днепром» сломана часть зрительских трибун − вырваны с креплениями или сломаны напополам доски. В клубе «Металлист» решили заранее начать ремонтировать трибуны, чтобы успеть до проведения матча 19 апреля.
Скандалы
Продолжает набирать активность скандал вокруг Стороженко по обвинениям председателя облсовета В.Салыгина («по вине Стороженко умер кандидат исторических наук, политзаключенный Евгений Анцупов», именно по его приказу Анцупова 50 суток продержали в резиновых сапогах). Салыгин заявил, что 17 апреля на сессии облсовета будет рассмотрено обращение депкорпуса к Президенту с требованием уволить Сергея Стороженко с должности зам. губернатора, приглашен сам Стороженко и родственники Анцупова. Более того, Салыгин собирается инициировать переименование переулка Фанинского (на котором живет Стороженко) в переулок Анцупова. С официальным заявлением выступил губернатор А.Аваков: «Сергей Стороженко является активным, профессиональным, опытным членом команды областной государственной администрации. Именно поэтому его квалифицированно-точные действия вызывают такое раздражение у оппонентов…Стороженко будет работать зам.губернатора, как минимум столько времени, сколько мне отмерено работать главой областной госадминистрации.»
Председатель Харьковского облсовета Василий Салыгин, комментируя заявление главы Харьковской облгосадминистрации Арсена Авакова, в котором тот заявил, что не намерен увольнять своего зама Сергея Стороженко, сообщил, что губернатор не понял всю важность и остроту вопроса о необходимости увольнения его заместителя: «Я хотел бы напомнить, что областной совет и его председатель являются высшими должными лицами в области. Если, не дай Бог, Арсен Борисович укажет, что в органах местного самоуправления работают люди, обладающие, например, низкими моральными качествами, я был бы только признателен. Полагаю, Аваков не до конца понял всю важность и остроту вопроса и то, насколько его обсуждают в обществе. На месте Арсена Борисовича я бы обошелся без громких заявлений и, несмотря на всю свою оппозиционность к нему, все-таки считал, что Аваков дольше собирается работать на своей должности».
Детская школа футбола
На сессию облсовета планируется вынесение вопроса об отчуждении коммунальной собственности на территории футбольных тренировочных полей стадиона «Металлист», чтобы построить там детскую школу футбола (об этом  ранее заявлял А.Ярославский).
Центр медицины
В контексте подготовки к ЧЕ ранее планировалось создание Центра медицины катастроф путем выделения его из областной больницы. Теперь начальник областного управления здравоохранения Александр Галацан признал такой подход «грубым» и решил придать статус центра самой областной больнице, чтобы не нарушать ее инфраструктуры.
Мероприятия
04.04.08 в Харькове открылся научно-практический семинар «Гуманитарное развитие региона − аспекты европейской интеграции», в котором приняли участие зам. губернатора Ярослав Ющенко и нач. управления ОГА по внешнеэкономическим связям Виктор Коваленко. Тема Евро-2012 не обсуждалась.
07.04.08 состоялась пресс-конференция начальника управления охраны здоровья ОГА Александра Галацана, который среди приоритетов политики здравоохранения в области до 2010 г. назвал реализацию комплекса мероприятий, направленных на подготовку и обеспечение медобслуживания матчей Евро-2012.
Реклама.
Новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось.
СМИ.
09-11.04.08. «Новости-АТН» (7-й канал), «Объектив-новости» (ТРК «Симон») «освещали» конфликт «Салыгин-Стороженко»: инициация отставки Сергея Стороженко;
10.04.08. «Харьковские известия» (7-й канал), «Объектив-новости» (ТРК «Симон») − газон на «Металлисте»;
10.04.08. «МедиаПорт-Новости»(S-Tet) (со ссылкой на «Українські новини») сообщили о намерении губернаторов шести областей обратиться к Президенту с просьбой разрешить взять международный кредит в размере 7 млрд. евро для строительства и реконструкции дорог, а также о том, что к Евро-2012 из Киева в Харьков пустят скоростной поезд (а также по направлениям Киев-Полтава, Киев-Донецк, Киев-Днепртетровск, на Львов и Одессу), со ссылкой на proUA.
14.04.08. «Объектив-новости» (ТРК «Симон») сообщили (со ссылкой на РБК-Украина), что в рамках визита В. Ющенко в Польшу он подпишет с Лехом Качинским декларацию о подготовке к проведению ЧЕ-2012; а также о заявлении Национального агентства Украины по вопросам проведения в Украине финальной части Евро-2012 о том, что провал президентского законопроекта «О перечне документов разрешительного характера в сфере хозяйственной деятельности» несет существенную угрозу проведению ЧЕ-2012.
Пункты пропуска
В Харьковском пограничном отряде продолжается работа по внедрению пограничных подразделений европейского типа − отделов пограничной службы (ВПС), которые будут совмещать различные функции, и будут оборудованы более мощной структурой и обладать современными возможностями, которые позволят увеличить пропускную способность пунктов пропуска. Все эти мероприятия проводятся в соответствии с новыми заданиями, определенными Президентом Украины правоохранительного характера и проведения Евро-2012. Об этом новостям АТН сообщил старший офицер Харьковского погранотряда Дмитрий Горкольцев.

Херсон

Євро 2012
Заходи
Головою Херсонської облдержадміністрації Юорисом Сіленковим було затверджено ряд обласних заходів щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. Ці заходи складаються із 12 пунктів, які стосуються в основному ремонтних робіт автомобільних доріг, модернізації залізничних напрямків, реконструкції готелів області тощо. На жаль, поки що ці заходи не втілюються в життя. Як нам повідомили в управлінні промисловості та розвитку інфраструктури ОДА, роботи за цією програмою тільки планують розпочинати.
Реклама
Оголошень, плакатів та інших носіїв рекламної інформації Євро 2012 помічено не було.
ЗМІ
В газеті «Маркет-плюс» було опубліковане інтерв’ю з делегатом ФФУ Володимиром Володіним, який інспектує матчі 1-ої ліги України (“Володимир Володін: “Думаб, до Євро-2012 Україна підготується вчасно…».
Зокрема, на питання журналіста «До сих пір тривають дискусії чи зможе Україна вчасно підготуватися до «Євро-2012». Яка Вашу думка з цього приводу?» Володимир Миколайович відповів: «Те, що зробив Григорій Суркіс, величезний прорив для України. Я не вірив, що ми виграємо тендер. Особливо після того, коли не переобрали Йохансона на посаду президента УЄФА. Суркіс же відкрито підтримував Йохансона… Але наші побоювання, на щастя, не справдилися. І зараз для України − це супершанс зробити ривок у створенні інфраструктури не тільки спортивної. Буваючи в тих містах, де планується проведення матчів євро чемпіонату, я переконався − робота іде. Навіть резервні міста, наприклад, Одеса ведуть активну підготовку. Був у Сімферополі. Там аж плачуть, що вони не виставили свою кандидатуру. Можливо, ми така нація − довго запрягаємо, але швидко їдемо. Думаю, до Євро Україна підготується вчасно».
Місцевий футбол
Стартував Кубок області пам'яті Героя Радянського Союзу Ілюші Кулика, проведений обласною  федерацією. Цей турнір зібрав 19 команд. Після жеребкування визначилися три пари команд, яким довелося провести матчі приводного туру. І команди першої ліги понесли втрати. Перші ігри пройшли в районах, і там, як свідчать очевидці, були глядачі з числа односільчан. У матчах 116 кубка «Іскра» (Білозерка) сенсаційно обіграла «Таврію» (Новотроїцьк) 2:1, з однаковим рахунком 5:1 «Хлібороб» (Архангельська слобода) обіграв «Бджоляра» (Чкалово, а «Колос» (Хлібодарівка) − команду Каланчака. В іграх 18 херсонські команди поїдуть у гості: «Кристал» − до «Хлібороба», а «Сигма» − до «Колос», 3-ю пари складуть «Іскра» − ФК «Каховка».
Стартував і розіграш кубка Херсона. Уперше він проводиться під егідою ТМ «Мірошник», тобто власник кубка і фіналіст по закінченні турніру одержить грошові призи, будуть нагороджені і кращий бомбардир і кращий гравець турніру. 16 команд заявилися для участі в розіграшу кубка, що за традицією відкриває літній футбольний сезон у нашому місті.
Починається сезон Дитячо-юнацької футбольної ліги України.
Міні-футбол.
У перших півфінальних матчах на розіграш «Кубка Автопланети», що проводиться херсонською федерацією міні-футболу, команди вищої ліги здобули впевнені перемоги над клубами першого дивізіону. Так, «Продексім» розібрався із «Надра Банк» − 7:2. Відкрив рахунок вже на 5-ій хвилині матчу Євген Сопяніченко і надалі перевага «Продексіму» тільки збільшувалась. Футболісти ж «Надра банку» змогли відзначитися тільки після того як пропустили у власні ворота сім «сухих» м’ячів. З аналогічним рахунком 7:2 «Сигма» взяла гору над «El Reino». Шанси команд першої ліги потрапити до фіналу, які програли в перших зустрічах, досить примарні.
Випущені програмки, зроблений анонс по Авторадіо, очікується до 100 болільників.
Кулуари
Серед загальфутбольних тем, що викликали відгук у вболівальників:
− Ліга чемпіонів і Кубок УЄФА (кожний болів за своїх)
− матчі чемпіонату України
− обговорювали протести одеситів проти будівництва нового стадіону (реконструювали б, а так − землю зайву відхватять і вихід до пляжу безкоштовного перекриють...от завжди так)
− с легким позитивом сприйнята новина про переміщення в справі НСК «Олімпійський».
ЗМІ
Обговорювалась тема суддівства. Стосовно цієї теми Володимир Володін сказав наступне: «Іноді ми стаємо свідками незбагненних помилок арбітрів. Я це можу пояснити різким омолодженням суддівського корпусу. Коли, наприклад, на полі працював досвідчений, немолодий арбітр, то подібних недоліків було менше. Чому? Судді у віці − психологічно стійкі, не піддаються емоціям. А молоді, хоча і мають добру фізичну, теоретичну підготовку, проте не витримують психологічного тиску: починають керуватися емоціями, а значить помилятися. Гадаю, нам необхідно просто пережити цей період. Перебуваючи на матчах І-ої ліги України та й на першості Херсонської області, я побачив багато перспективних суддів. Але їм треба дати час для того, щоб вони набралися досвіду. От футболісти, наприклад, одні добре грають, а інші і в порожні ворота не влучають. Суддя − теж не робот!..До залучення іноземних арбітрів ставлюсь дуже негативно. В решті-решт вони роблять стільки помилок, скільки ж і наші. Та до похибок закордонних суддів наші футболісти, тренери, президенти клубів ставляться не так прискіпливо. Коли ж український суддя помиляється починається ціла скандальна епопея»(Газета «Маркет-плюс»).


Чернівці

Євро 2012.
Реклама.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.
Розвиток туристичної галузі
7 квітня відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Володимира Куліша та президента Альфа-Банку в Україні Олександра Луканова .
Керівнику відомої банківської установи  було представлено пропозиції щодо ймовірної співпраці в розвитку туристично-рекреаційної сфери, сільськогосподарського виробництва і переробки продукції, освоєння ресурсної бази, створення логістичних центрів, розбудови транспортної інфраструктури, запровадження енергозберігаючих технологій і тощо.
 Володимир Куліш зосередив увагу на надзвичайних і багато в чому унікальних інвестиційних можливостях і перспективах регіону. Він, зокрема, розповів банкірам про європейські традиції Буковини і значення цього фактора в сучасних інтеграційних процесах.
Олександр Луканов натомість інформував Володимира Куліша  про досвід співробітництва очолюваного ним банку з державними та комунальними структурами в інших областях України, зокрема, надання коротко-та середньострокових мультивалютних кредитних ліній, овердрафтів, авалювання векселів, надання гарантій.
Сьогодні Альфа-Банк, за словами його очільника, готовий здійснювати реалізацію інвестиційних проектів на Буковині, і нинішня презентація краю та його інвестиційної привабливості, безпосереднє знайомство з регіоном переконали фахівців банку в перспективах такої співпраці. Вони зізналися, що відкрили для себе Буковину, і мають намір переглянути раніше намічені плани і суттєво збільшити свою фінансову участь в розвитку економіки краю.
Місцевий футбол
Місцева преса назвала «необов’язковою» поразку чернівецької «Буковини» в Обухові «Арсеналу» 1:2.
При цьому зазначається, що програшу посприяла тенденційність суддів, які залишили спочатку команду в десятьох, давши другу жовту карту одному з гравців «Буковини», а потім призначили два пенальті, один з яких сумнівний.
Змагання з футболу, приурочене Дню Державної автомобільної інспекції, відбулось на березі Прута у Чернівцях (11.04).
Стадіон «Мальва» цього разу приймав команди, створені з особового складу працівників підрозділів ДАІ.Заздалегідь керівництво відомства подбало про кубки-нагороди для учасників і переможців турніру. Всього у ньому взяли участь 11 відділень ДАІ та чотири взводи дорожньо-патрульної служби. Авторитетності змаганням додало не лише присутність на них заступника начальника  управління фізкультури і спорту Чернівецької міської ради Степана Гатрича, а й те, що роль судді на високому професійному рівні виконав суддя національної категорії Роман Гамаль. Перше місце виборола збірна команд ВРЕР та Чернівецького взводу ДПС.
Телеканал ТВА (11.04) розповів про фінальний турнір з міні-футболу, який був проведений під патронатом обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос» в районному центрі Кіцмань. Футболісти першими з-поміж представників десяти видів спорту, змагання з яких включено до програми щорічної обласної сільської спартакіади, визначили переможців. Ними стали Кіцманчани.

Черкаси
2007 р. Чемпіонат Черкаської області. 9 тур.
Євро 2012.
Реклама.
Зовнішня реклама «Євро-2012» − відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодного заходу, присвяченого Євро 2012.
ЗМІ.
Матеріалів на тему Євро 2012 за звітний період не було зафіксовано.
Місцевий футбол
Професіональна футбольна ліга пропонує черкаському «Дніпру» надати офіційні докази пропозиції дніпродзержинської «Сталі» купити матч. Інакше − черкасців звинуватять у наклепі. Нагадаємо, що 3 квітня гра між «Сталлю» (Дніпродзержинськ) та черкаським «Дніпром» завершилася з рахунком 1:1. А під час післяматчевої прес-конференції час між керівництвами клубів виник конфлікт. Головний менеджер ФК «Дніпро» В’ячеслав Заховайло заявив, що представники «Сталі» пропонували йому купити перемогу у цьому матчі.
Преса.
Газета «Спорт та здоров’я» інформує про нічийний результат поєдинку між ФК «Дніпро» (Черкаси) та «Сталь» (Дніпродзержинськ) − 1:1.
«Спорт та здоров’я» згадує про те, що в Черкасах нещодавно відбувся міжобласний турнір з футболу серед юнаків 1995 р.н., присвячений пам’яті Віктора Фісуна. Цього року в турнірі взяли участь 5 команд.
Це ж видання написало про результати матчів першості Сміли з фут-залу та турнір з міні-футболу, який відбувся у Золотоноші. «Ржавий осад гри зі «Сталлю», − під таким заголовком опубліковано статтю у «Прес-центрі». У ній, зокрема, зазначається: «На виїзді до Дніпродзержинська ... черкаських футболістів «Дніпра» чекали дві гнилі «родзинки» − про них повідав журналістам на післяматчевій прес-конференції генеральний менеджер «Дніпра» В'ячеслав Заховайло. Відмовившись проковтнути першу з тих «родзинок» − пропозицію піддатися місцевій «Сталі», черкащани отримали другу − у готелях райцентру їм раптом не знайшлося місця...».
«Вечірні Черкаси» повідомили, що півзахисникові черкаського «Дніпра» Роману Поліщуку доведеться протягом місяця залишатися поза грою через зламану ключицю. Про старт Кубка чемпіонату з футболу серед команд першої ліги написали «Прес-центр», «Спорт та здоров’я». «32 команди області вийшли на старт 55-го розіграшу Кубка області. Матчі 1/16 фіналу минули без сенсацій. Сильніші за класом колективи без проблем здолали своїх менш досвідчених суперників», − йдеться у матеріалах.
«Спорт та здоров’я» повідомляє про результати ХХІV туру у вищій лізі чемпіонату України.

Чернігів

Євро-2012
В плані підготовки області до Євро-2012 нарешті підписано розпорядження голови ОДА щодо цієї спортивної події. Але, як зазначив заступник начальника управління ОДА у справах сім’ї, молоді та спорту С. Анісовець, цей документ у стадії погодження зазнав суттєвих змін для спрощення зусиль окремих управлінь та установ, зменшення окремих положень цього розпорядження.
Реклама
В інформаційному просторі Чернігівщини, в містах і селах області  зовнішня реклама щодо ЄВРО-2012 відсутня.
ЗМІ
Протягом тижня у ЗМІ Чернігівщини, друкованих виданнях та електронних питання Євро-2012 не висвітлювалися.
Місцевий футбол
Протягом тижня центральними подіями футбольного життя стали, безперечно, два матчі чернігівської «Десни», які вона зіграла вдома у рамках чемпіонату України серед команд І ліги. Після блискучої перемоги «Десни» у Луцьку понад десять тисяч глядачів зібралося на стадіоні ім. Гагаріна, щоб стати безпосередніми свідками цікавої боротьби чернігівців за три очки у поєдинку проти ФК «Миколаїв». Але не судилося, як бажалося… Протягом двох таймів обидві команди демонстрували кволу гру, без особливого ентузіазму, вогника та бажання грати у видовищний футбол. І коли здавалося, що зустріч так і завершиться безбарвними нулями, «Десна» на останніх секундах другої хвилини, доданої арбітром до основного часу,  забила красень гол. 1:0. І вболівальники під пострілами ефектного феєрверка шаленіли від радості такої несподіваної перемоги.
На відміну від попередньої гри «Десни» матч з кримським  «Феніксом-Іллічевцем» був значно «веселішим» та інтригуючим. Чернігівські вболівальники, а їх цього прохолодного вечора зібралося майже вісім тисяч побачили 5 голів. А на атакуючі дії першими налаштувалися  гості, які без зайвої закомплексованості пішли вперед. І вже на 13-й хвилині вони мали змогу відкрити рахунок, але Максиму Боровкову вдалося  відбити м’яч, що летів у ворота. Гості тричі поспіль подавали кутові і два з них мало не довели до інфаркту глядачів − Полтавець з 16 метрів б’є трохи вище, а Шевченко головою з 6 метрів − повз ворота. Якось мало вірилося в те, що кримчани у турнірній таблиці посідають малоприємне 17 місце, адже демонстрували гості досить сучасний атакуючий футбол і, мабуть, невипадково у попередньому турі обіграли лідера − київську «Оболонь». А далі в матчі  було ще цікавіше. Перший пенальті був призначений за те, що у самому куті штрафного майданчика Чуланов… виграв «верхову боротьбу» у Шевченка. Наш захисник вистрибнув набагато вище (власне гравець кримської команди майже й не намагався стрибати), вибив м’яч і приземлився на спину суперника. Той, звісно, не втримався на ногах і впав. Цього для арбітра виявилось достатньо. Пенальті сам «постраждалий» і реалізував. Це так розлютило деснянців, що вони мало не розірвали захист кримчан. Спочатку Сергій Старенький прострілив у штрафний з правого флангу, і Ігор Швець в падінні у боротьбі з захисниками відмінно пробив у ближній нижній кут воріт − 1:1.  А ще за три хвилини  гості підкосили  у карному майданчику Сергія Старенького і пенальті чітко реалізував Сергій Кучеренко − 2:1 − і «Десна» на відпочинок йде під оплески трибун.
Проте  на початку другого тайму Мамаді Сангаре у повітряній боротьбі з суперником поводився не так, як того хотілося б арбітру. Суперечливий пенальті.., але рахунок стає 2:2. До речі, на думку чернігівських арбітрів, кваліфікація головного арбітра зустрічі Бойка з київської області була досить слабенькою. Суддя допустив чимало помилок, «видумав» принаймні два пенальті, допустив багато помилок в оцінці тих чи інших ігрових епізодів. Та футболістам «Десни» від цього було не легше, тому вони при шаленій підтримці глядачів рвонулися вперед  і створили чудові моменти, аби забити. Лише протягом 60 хвилини  деснянці двічі були близькими до успіху, але  спочатку з порожніх воріт відбив м’яч захисник. А після подачі кутового Старенький бив з двох метрів − воротар гостей Білошапка фантастичним чином зреагував. Та на 75 хвилині він нічого не зміг вдіяти проти потужного удару Сергія Кучеренко, який зі штрафного, метрів з 26, буквально увігнав м’яч прямісінько у кут воріт. Це викликало  шалену радість вболівальників, які в єдиному пориві скандували «Молодці!», а після фінального свистка раділи вже традиційному чудовому феєрверку! Щоправда, фахівці у кулуарах обізвали «Десну» «інфарктною командою» − за її непередбачувану гру.
А тепер декілька фактів з футбольного життя аматорів. 27 квітня минає чергова річниця з дня створення Державного казначейства України. До цієї дати проводиться Кубок ДКУ з міні-футболу. 28 команд на попередньому етапі були розподілені на 7 груп, далі змагання продовжилися у чотирьох групових турнірах за вихід до ¼ фіналу. На цьому тижні ці матчі були зіграні, і путівки до ½ здобули футболісти з управлінь державного казначейства  Автономної республіки Крим, Дніпропетровської, Львівської та Чернігівської областей.

Хмельницький

Євро 2012.
Події.
З-поміж субвенцій в область із державного бюджету передбачені кошти й на будівництво і рекконструкцію об’єктів, пов’язаних із проведенням Євро-2012. Про це 11 квітня заявив начальник управління фінансів обласної держадміністрації Сергій Пенюшкевич на засіданні регіонального відділення Асоціації міст України.
Він не назвав суми й об’єктів, на які ці кошти призначаються. Тому в кулуарах інформація не мала широкого обговорення. Проте Дунаєвецький міський голова Станіслав Небельський вважає, що ці кошти уже вхопив хтось із його спритних колег. Летичівський селищний голова Людмила Борисова ще не чула про можливість залучити кошти під «Євро-2012». Лише хмельницький міський голова Сергій Мельник переконаний, що субвенції з держбюджету − одне з джерел фінансування програми розвитку й реконструкції шляхів, прийнятої обласною радою.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на теренах області за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ.
Матеріалів присвячених «Євро-2012» за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
Турніри.
Рятувальники підрозділів МНС Хмельниччини провели змагання з міні-футболу. В них взяли участь двадцять команд. Такий турнір є щорічним і розрахований на підвищення рівня фізичної загартованості. Призові місця зайняли команди підрозділів МНС з Нетішина та Чемеровецького райвідділу.
Розпочалася міська спартакіада з міні-футболу серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.
Дві перемоги на старті другого кола чемпіонату країни в другій лізі здобула команда майстрів «Поділля». На матч з «Карпатами-2» прийшло близько семи тисяч вболівальників. Це при тому, що на відміну від попереднього сезону на матчі почали продавати квитки. З чотирьох забитих львів’янам голів суддя Богдан Бучинський зарахував половину.
ЗМІ.
Преса писала про перемогу ФК «Поділля», про те що чотири голи, з яких зарахували лише два, не завадили «Поділлю»(Хмельницький) 8 квітня у рідних стінах перемогти «Карпати-2»(Львів) з рахунком 2:0. У Хмельницький повернувся футбол і 3 місце у турнірній таблиці.
У місцевих ЗМІ також зазначено, що римська «Рома» зацікавлена в оренді українського форварда А.Шевченка, який не може пробитися в основу до лондонського «Челсі».





Підписатися на новини