Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

Львів готується до «Євро-2012» найгірше в Україні: нічого, крім макетів і гарних доповідей, − Євген Червоненко

Zik.com.ua

04.04.08

«Так от, я вам кажу, як людина, яка керувала не одним міністерством, будувала заводи: на жаль, Львів один з найгірших в Україні щодо підготовки до «Євро-2012». З ним конкурують два запасних міста. Я маю надію, що всі міста будуть задіяні. Але я бачу ті реальні темпи, якими працює Харків і Одеса. Якщо ставлення у підготовці до «Євро 2012» по деяких засадах не зміниться, Львів має шанси не дотримати своїх гарантій», − про це учора, 3 квітня, під час телепередачі «Прямим текстом» (Львівське телебачення) заявив голова Національного агентства із питань «Євро-2012» Євген Червоненко.

Пізніше, коли йшлося про відносини влади й великого бізнесу в Україні, Євген Червоненко сказав: «Крім макетів, крім гарних доповідей, Львів, на жаль, готується найгірше в Україні і викликає найбільше занепокоєння. Мене турбує власне влада: чому вона не може домовитись перш за все з львівськими інвесторами? «Євро-2012» прийде і піде, а влада не хочете змінювати Львів, який зараз отримав великий шанс».

Окрім того голова Національного агентства із питань «Євро-2012» зазначив, що чемпіонат Європи 2012 року в Україні на 80 і більше відсотків буде фінансувати приватний капітал. «По-перше, «Євро-2012» відбудеться в нашій країні завдяки не стільки державі, як інвесторам. Називайте їх олігархами, капітанами економіки, − кому як подобається. Адже зарубіжні інвестори найкраще йдуть у державу, коли гроші вкладають вітчизняні інвестори. І трохи гірше, коли інвестором в країні виступає тільки держава. Сьогодні я стверджую, що «Євро-2012» в Україні відбудеться тільки через те, що багаті українці повірили в свою державу. Повірте, їх ніхто не змушує вкласти мільйони доларів у стадіони, аеропорти. Але вони не дискутують, а приймають рішення і будують. Тому в Дніпропетровську − один з найкращих стадіонів у Європі, Донецьку УЄФА дала найвищу оцінку. Така ж ситуація, я думаю, в Харкові і Одесі. Мене не цікавлять прапори. Гурвіц з Клімовим не можуть знайти спільну мову в Одесі, як і Садовий з Димінським у Львові. Але Гурвіц з Клімовим крок за кроком йдуть вперед. Звичайно, я буду боротися за Львів, бо це моє рідне місто, але остаточне рішення будуть приймати «холодні» люди з УЄФА», − зазначив Червоненко.

+++

Підготовка Одеси до Євро-2012 удвічі гірша, ніж у Львові, − т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть

Zaxid.net

04.04.08

Т.в.о. голови Львівської ОДА вважає, що Одеса, у порівнянні зі Львовом, удвічі гірше готова до Євро-2012. Про це він заявив вчора, 3 квітня, під час програми «Прямим текстом» на Львівському телебаченні.

Микола Кміть заявив, що кожне з міст України, які прийматимуть Євро-2012, має свої серйозні проблеми. Зокрема, в Дніпропетровську новозбудований стадіон не відповідає вимогам УЄФА, оскільки його будівництво розпочалося до того, як Україна виборола право приймати єврочемпіонат. У Харкові критична ситуація з аеропортом. Існують неврегульовані проблеми із аеропортами у Донецьку та тому ж Дніпропетровську. Микола Кміть зауважив, що Львівський аеропорт перебуває чи не у найкращій ситуації.

Львівський губернатор також зазначив, що критика голови Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні Євро-2012 Євгена Червоненка щодо підготовки Львова до Євро-2012 є, принаймні, несправедливою.

+++

Головна проблема Львова у підготовці до Євро-2012 − не стадіон, − т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть

Zaxid.net

04.04.08

Т.в.о. голови Львівської ОДА вважає, що будівництво у Львові стадіону до Євро-2012 не є головною проблемою міста у підготовці єврочемпіонату. Про це він заявив вчора, 3 квітня, під час програми «Прямим текстом» на Львівському телебаченні.

На думку львівського губернатора, головна проблема Євро-2012 у Львові − це медицина та безпека людей. Микола Кміть зазначив, що навіть під час чемпіонату світу у Німеччині його організаторам не в повній мірі вдалося вирішити проблему надання медичної допомоги вболівальникам.

Щодо будівництва стадіону, то, на думку М.Кмітя, фірма «Альпіна», яка перемогла у конкурсі з будівництва стадіону, − це правильний вибір, оскільки австрійська будівельна компанія визнана УЄФА.

+++

Садовий не прийшов на програму «Прямим текстом»

Zik.com.ua

04.04.08

«Я бачу мера Львова і в Савіка Шустера, і у всіх кабінетах у Києві, він дуже гарно все розповідає. Але треба говорити зі своїм містом, зі своєю громадою» − про це учора, 4 квітня, під час передачі «Прямим текстом» сказав голова Національного агентства із питань «Євро-2012» Євген Червоненко щодо відсутності на передачі «Прямим текстом» запрошеного заздалегідь міського голови Львова Андрія Садового.

За словами Червоненка, йому приємно, що на передачу прийшов Микола Кміть. «Ми нині разом були на дуже жорсткій нараді у Прем’єр-міністра (учора у Києві відбувалася нарада у Глави уряду Юлії Тимошенко з питань підготовки до «Євро-2012», − ЗІК). Водночас дуже неприємно, що немає мера Львова», − додав Червоненко.

Довідка ЗІКу.

Учора, 3 квітня, у прямому ефірі 12 каналу відбулася телепередача «Прямим текстом», присвячена проведенню «Євро-2012» у Львові

+++

Волиняни говорять із поляками про підготовку до «Євро-2012»

Галина Бєлова

Status.net.ua

04.04.08

Сьогодні до міста Сенява (Підкарпатське воєводство, Польща) відбула делегація волинських чиновників для участі в засіданні комісії з питань прикордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва. Учасники зустрічі обговорять стан та напрямки розвитку транспортної інфраструктури на прикордонних територіях у рамках підготовки до «Євро-2012». Окрім волинського губернатора Миколи Романюка в роботі комісії візьмуть участь віце-прем’єр-міністр Республіки Польща Вальдемар Павляк, представники Львівської області та посольства України в Республіці Польща, Генеральний Консул України в Любліні Олег Горбенко.

Як стало відомо «Статусу», 7 квітня на Волинь прибувають експерти УЕФА, аби вивчити стан колишнього військового літовища, куди одна з відомих австрійських авіакомпаній планує вкласти інвестиції. Луцький аеропорт, якого визнала запасним для Львівського під час «Євро-2012», має шанс «ожити».

+++

Сергій Березенко: «Всі бажаючі займатися спортом, не залишиться поза увагою столичної влади»

Kreschatic.kiev.ua

04.04.08

Сьогодні депутат Київради − начальник Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА Сергій Березенко заявив, що підготовча кампанія до Євро-2012 в Україні вже приносить свої корисні результати для київської молоді, окрім реконструкції стадіонів та оновлення дорожньо-транспортних шляхів, в місті ведеться активна робота по популяризації спорту серед молоді міста, повідомила «Хрещатику» прес-служба ГУССМ.

 «За участі нашого управління в місті вже другий місяць поспіль проводяться футбольні матчі між українськими командами, на які ми забезпечуємо пільгові квитки. Крім того, проводилась за активної участі наших команд Відкрита першість міста Києва з вільної боротьби серед юнаків та дівчат 1991-1992 року народження», − зазначив Сергій Березенко.

 «З приходом в місто весни для киян вже зведено та здано в експлуатацію 6 спортивних майданчиків та 2 футбольних поля зі штучним покриттям. Найближчим часом в експлуатацію киян будуть здані ще додаткові майданчики. Тож всі бажаючі займатися спортом, не залишиться поза увагою столичної влади», − завірив депутат Київради Сергій Березенко.

За словами начальника ГУ у справах сім’ї та молоді, велику увагу київська влада приділяє також інтелектуальним видам спорту. «У Києві для молоді проводився Міжнародний дитячий шаховий фестиваль „Київська весна”, Чемпіонат міста з більярдного спорту серед клубних команд та  Першість міста з настільного тенісу серед юнаків та дівчат 1990 року народження», − зазначив Сергій Березенко.

+++

Львов: количество и качество

Pressing.net.ua

04.04.08

При нашем информационно-региональном делении ко Львову «прикреплены» Закарпатская, Ивано-Франковская, Волынская, Ровенская, Тернопольская и Черновицкая области. Стало быть, у столицы Галичины «сателлитов» больше, чем у других городов Евро-2012. Можно предположить, что и по количеству СМИ западная часть Украины впереди...

Так ли это на самом деле?

Корреспонденты «Прессинга» провели собственное исследование рынка средств массовой информации на прилегающих ко Львову территориях. Вот что они разузнали.

В городе Льва стабильно поступают в продажу местные печатные издания «Спортивка», «Карпаты» и центральное − «Команда». Несколько реже на прилавках и в киосках встречается «Футбол», еще сложнее отыскать «Спорт-Экспресс в Украине». Стоит отметить, что спрос на спортивную прессу часто меняется. Все объясняется довольно просто, с возобновлением отечественного футбольного чемпионата или со стартом соревнований топ-уровня, увеличивается и потребность населения в информации об этих событиях. Существенную помощь в освещении мероприятий оказывает областное телевидение, где наиболее популярными спортивными передачами являются «Про Карпаты» (производства ФК «Карпаты-ТБ»), «Овертайм» и футбольное обозрение «Пас».

Что же касается интернет-ресурсов, то особой разницы по сравнению с уже указанными ранее порталами как во Львове, так и в приграничных областях нет. На манеже все те же: ua-football.com, football.ua, champhion.com, sport.com.ua, а также ffu.org.ua и pfl.com.ua.

Лидеры по продажам среди газет и журналов на Волыни практически идентичны со львовскими. Исключение составляет лишь «Украинский футбол», у которого в Луцке достаточно обширный круг почитателей. Имеет свой вес на спортивном информационном просторе и издаваемая в области газета «Волинь-нова», у которой наличествует спортивная страничка. Хорошей посещаемостью могут похвастаться интернет-издания «Волынская правда» и «Вестник и К». Популярной можно назвать и радиопередачу «Спорт для всех» на Волынской ОГТРК.

На Закарпатье нет равных всеукраинским «Команде» и «Футболу». Все большее количество читателей находит областная спортивная газета «Спорт-тайм». Однако у нее есть один минус − выходит она не периодически. Есть еще один продукт собственного производства. На местном радио «Версия» можно узнать о последних событиях из «Новостей спорта».

Особым разнообразием вкусов не порадованы и жители Ивано-Франковска. Самыми читаемыми в регионе все также являются «Команда», «Украинский футбол» и львовская «Спортивка». Среди собственных изданий наибольший вес имеют тематические странички газет «Західний кур’єр», «Галицький кореспондент» и «Репортер». Умостившись же возле телевизора, «аборигены» стараются не пропускать программу «Спортивна Галичина», которая выходит на телеканале «Галичина».

«Команду» на первое место определили и в Ровенском регионе. Следом расположился «Болельщик», а на третьей позиции − «Футбол». Это если брать в среднем. Если же смотреть по районам области, то в каждом имеется свой лидер, как, к примеру, «Спорт-Экспресс в Украине», не вошедший в вышеназванную тройку. Что до местных изданий, то в Ровно оно одно − «Спортивная ярмарка», которое, впрочем, особой популярностью не пользуется, про что свидетельствует тираж − 1000 экземпляров. Небольшой выбор у ровенчан на теле− и радио− просторе. Здесь функционируют Ровенская ГТРК и частный «Ровно-1».

Телевидение и радио собирают неплохой рейтинг на Буковине. Здесь интерес у зрителей вызывает телеканал ТВА, который достаточно подробно освещает спортивную жизнь региона, а внимание слушателей притягивает программа «Зустрічі» на радио «Буковина», где нередко поднимаются вопросы Евро-2012. Ситуация в области с печатными СМИ немногим отличается от своих соседей. Среди собственных изданий выделим газеты «Доба» и «Свобода слова».

Более разнообразен рынок местной прессы в Тернополе. Здесь с определенным успехом реализуются «Новая Тернопольская газета», «Свобода», «Вольная жизнь», ежедневная газета «20 минут», которые на своих страницах подают спортивную тематику в больших объемах. Кроме того, котируются львовские «Высокий замок» и «Экспресс». Естественно не обходится и без центральных изданий, уже неоднократно перечисленных нами ранее. Среди телепередач пользуются популярностью информационные программы «Провинциальные вести» (TV-4) и «Вести ТТБ» (государственное телевидение). Постоянно информирует о новостях спорта в Украине, мире и области FM-станции «Радио Тернополь», «Украинская волна» и «Радио ТОН».

+++

Конструктивний діалог керівників операторів мобільного зв'язку України та Мінтрансзв'язку дозволить реалізувати ряд важливих для держави завдань, − Й.Вінський   

      

Mintrans.gov.ua

04.04.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

З нагоди першого у світі мобільного стільникового дзвінку, який пролунав 3 квітня 1973 року − у п’ятницю, 4 квітня, Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський ініціював та провів зустріч у форматі “круглого столу” з операторами мобільного зв’язку.(…)

(…)На думку Міністра, тільки спільними зусиллями можливо вирішити ключові завдання та розв’язати першочергові проблеми, що накопичилися у сфері розвитку телекомунікацій України: надання можливості користування послугами телефонного зв’язку на всій території нашої держави, телефонізація сільських, важкодоступних і депресивних регіонів, забезпечення широкого доступу до Інтернет-послуг, забезпечення надійним покриттям існуючої та новозбудованої транспортної інфраструктури. Важливим питанням також є участь операторів мобільного зв’язку у підготовці та проведенні Євро-2012. (…)

(…)Міністр також закцентував увагу на питанні підготовки до Євро-2012. “Будівництво нових спортивних об’єктів, розвиток готельного та туристичного бізнесу, проведення культурно-просвітницьких заходів, яке потребує розвитку інфраструктури, в першу чергу транспорту, зв’язку, інформатизації, − питання престижу та всебічного розвитку  країни”, − сказав він.

У контексті Євро-2012 тільки у транспортній галузі Мінтрансзв’язку  відповідає за підготовку 52 об'єктів. “Усі ці об’єкти та заходи чемпіонату Європи мають бути забезпечені повним комплексом  телекомунікаційних послуг, у тому числі послуг мобільного зв'язку, цифрового телебачення, швидкісного доступу до Інтернету тощо, − сказав Міністр. − Передбачається, що під час проведення чемпіонату навантаження на мережі зв’язку, у тому числі і мобільного, суттєво зросте, і ваші мережі мають бути до цього готові. Ми з вами повинні забезпечити задоволення потреб клієнтів, що звикли до європейського рівня обслуговування”.

 “Послуги зв’язку мають надаватися за європейськими стандартами та повинні охопити всі спортивні об'єкти, дороги,  вокзали й аеропорти в містах, де будуть проводитися змагання, всі культурні та інші заходи, готелі та інші місця перебування вболівальників, − сказав Йосип Вінський. − Спільними зусиллями ми маємо знайти вирішення соціально значущих проблем, виробити консолідовану позицію щодо реалізації важливих соціальних та економічних завдань, поставлених Президентом та Урядом України”.(…)

+++

Шурма розкритикував львівських чиновників за споживацькі настрої у підготовці до Євро-2012

Portal.lviv.ua

04.04.08

Заступник міського голови Харкова Ігор Шурма під час сьогоднішньої прес-конференції у Львові розкритикував посадовців Львівської міської ради за споживацькі настрої під час підготовки до Євро-2012. «Львівським ура-патріотам потрібно позбутися споживацьких настроїв. Сьогодні від львівських чиновників тільки і чути: «а що дасть міністерство, а що дасть Кабмін, а що дасть національна агенція…». Львів’янам потрібно зрозуміти, що, не залучивши власні кошти, не створивши умов своїм фінансовим ресурсом, сюди не прийде інвестор», − заявив Ігор Шурма.

Крім цього він запевнив, що Харків не хоче відбирати у Львова право приймати Євро-2012. Натомість Ігор Шурма наголосив, що Харків робить дуже багато для того, аби бути конкурентоспроможним у проведенні Євро-2012.

«До чого тут Харків, якщо до сьогодні у Львові не можуть виділити землю? До чого тут Харків, якщо у Львові тендер виграє «Альпіне», яка пізніше іде до іншої австрійської фірми просити грошей, бо у неї немає коштів? До чого Харків до стану львівських доріг? До чого Харків, якщо до сьогодні у Львові не підтримують свого інвестора і не створюють умов для розвитку бізнесу», − наголосив Ігор Шурма.

+++

Позиция Стороженко по стадиону Динамо в Харькове

Football.ua

04.04.08

Наш сайт получил ответ Сергея Стороженко относительно обвинений Днепра о невозможности проведения матча в Харькове против Металлиста на местном стадионе Динамо.

Предлагаю Вашему вниманию два документа. Текст идентичен оригиналу, печатается на языке оригиналов.

Документ №1

Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд професіональних клубів 2007/2008 рр.

«Стаття 10. Місця проведення змагань

1. Матчі проводяться на стадіонах, що заявлені клубом та відповідають вимогам «Положення про атестацію футбольних клубів України».

2. Прийом стадіонів відповідно до встановлених вимог проводиться державною комісією з контролю за станом спортивних споруд…»

Довідка: Голова державної комісії з контролю за станом спортивних споруд в Харківській області − заступник голови ХОГА Стороженко С.М.

Документ №2

Система ФФУ з атестації футбольних клубів. Керівництво. Версія 2.0

Сторінка 88. Вимоги до інфраструктури. Додаток 3

«…Починаючи з сезону 2003/2004 років, всі футбольні клуби зобов’язані проводити всі свої домашні матчі в рамках будь-якого змагання на стадіоні, що за своїми спорудами, оснащенням і рівнем обслуговування відповідає таким критеріям:

Критерії розряду «А» і «В»

І.0.1 розряд А Стадіон − процедура сертифікації

Стадіон повинен бути сертифікований та прийнятий до експлуатації відповідно до вимог ФФУ з цього питання.

Сертифікат повинен містити в собі, як мінімум, таку інформацію:

− стан споруд стадіону з погляду забезпечення безпеки і заходи щодо вдосконалення споруд стадіону;

− повідомлення про дотримання правил забезпечення безпеки компетентних громадських органів (див.критерій і.02);

− підтверджені дані щодо загальної місткості стадіону (кількість індивідуальних місць, місць на лавках і загальна кількість місць;…»

Довідка: 1. Положення про атестацію футбольних клубів України акредитоване УЕФА 27.11.2006 р.

2. Прошу обратить внимание − «МІСЦЬ НА ЛАВКАХ».

3. Мені аж ніяк не соромно, що я є автором цього документу.

Обо всем этом не хотелось писать, но после абсолютно немотивированного выступления А.Стеценко хочу, чтобы все знали правовые документы, которые служат основанием для проведения матча на стадионе Динамо в г. Харькове. Таким образом, документ №2 имеет приоритет над другими любыми, так как аккредитован, то есть признан УЕФА. Минимальная вместимость стадиона для матчей евротурниров для Украины установлена в 5000 мест. Вопросы есть?

Сергей Стороженко

+++

Если во Львове не будет «Евро-2012», то его не будет в Украине, − Петр Дыминский

Zik.com.ua

04.04.08

«Я пришел на телепередачу ради того, чтобы львовяне услышали правду, насколько реальным является проведение «Евро-2012». Следует понять главное: коммунальные услуги, дороги и все другое напрямую связано с тем, будет ли во Львове «Евро-2012». Вся Западная Украина должна понимать, что если будут шаги навстречу «Евро-2012», то это пойдет на пользу всем. Если нет, то мы потихоньку будем превращаться, по существу, в депрессивный регион», − об этом вчера, 3 апреля, во время программы «Прямым текстом» на 12 канале («Львовское телевидение») сказал львовский бизнесмен и почетный президент ФК «Карпаты» Петр Дыминский.

По мнению почетного президента «Карпат», дискуссионным остается вопрос, будет ли «Евро-2012» в Украине вообще, если его не будет во Львове. По поводу этого Петр Дыминский отметил: «В Украине есть Президент, которого избрала Западная Украина. В то же время он приезжает сюда раз в четыре года, чтобы снова что-то нам пообещать. В то же время тот же Президент говорит, что Львов может остаться без «Евро-2012». Поэтому вдумайтесь: какую мы власть привели? Все министры пришли из политики, они не специалисты, их цель − подготовиться к следующим выборам», − отметил Дыминский.

«Нужно менять этот совдеповский подход, когда власть считает, что у нее все должны что-то просить. Я самодостаточный и законопослушный гражданин, и мне от власти ничего не нужно. Но если речь идет о серьезном проекте, таком как «Евро-2012», который нужен всем, в том числе и моим детям, которые здесь родились и живут, я готов подставить свое плечо. Но если мне говорят, что когда ты хочешь помочь, то переведи деньги и отойди, разве это государственнический подход, может у Садового (городской голова Львова, − ЗИК) личный благотворительный фонд?», − прибавил Петр Дыминский.

Справка ЗИК.

Цитата из чат-конференции мэра Львова Андрея Садового на сайте «Корреспондент.net»:

− Какие у Вас взаимоотношения с Петром Дыминским, который готов вложить в подготовку к Евро-2012 200 миллионов (в то время как его в ЛМР просто игнорируют)?

Отношения равные, с радостью будем принимать его деньги. Номер расчетного счета есть на сайте городского совета.

+++


 

Интернет − негативные оценки

 

Март

Дмитрий Кушниров, Артем Войцеховский, Юрий Алин

Donbass.dn.ua

04.04.08

ЗАТМЕНИЕ МЕСЯЦА

Закон один для всех или только для избранных?

     Весенний футбол в Украине привычно вышел за пределы игрового поля и стал предметом нелицеприятных разборок. У арбитров − «затмение», и, как следствие, на зеленых и не совсем прямоугольниках воцарилась тьма.

     Сознательно или случайно, но именно арбитры в очередной раз искусственно столкнули лбами «Шахтер» и «Динамо». Ни с кем не собираемся вступать в полемику, а тем более отстаивать чьи-то интересы. Нам не понятно только одно: почему одни всегда непорочны и чисты, а вторые все время только и делают, что скандалят и высказывают свое недовольство? А Мирча Луческу, по мнению столичных СМИ, так и вовсе исчадие ада. Любое высказывание рулевого «Шахтера» перекручивается на свой лад, из контекста выбрасываются ключевые слова, акценты смещаются в нужную сторону − и в итоге получился портрет эдакого вечно бурчащего субъекта, который во всех неудачах винит судей, ФФУ и плохие поля. Ну а поведение Луческу − ни больше ни меньше как «позорное явление». Это надо же, выйти на поле и высказать свое недовольство арбитру! А когда в финале Кубка Первого канала тренер «Динамо» по физподготовке Винченцо Пинколино чуть ли не за горло хватал швейцарского рефери Массимо Бузакку, так это ничего, нормально? Во всяком случае никто из наших столичных коллег, которые поливают Луческу грязью, в своих отчетах даже не упомянул о том инциденте. Ну как же! Ведь это родное «Динамо»! Мы тоже, кстати, ни словом не обмолвились о недостойном поведении Пинколино. По той простой причине, что вошли в положение итальянца, которого переполняли эмоции. Ну сдали у человека нервы, потерял контроль над собой − с кем не бывает?

     Да, Луческу жалуется на предвзятое судейство. Да, ведет себя экспрессивно. Но, наверное, имеет на то основания. А как бы на месте румынского специалиста повел себя другой тренер, если бы игроков его команды арбитры наказывали по полной программе, а на фолы главного конкурента закрывали глаза? Динамовцы могут нарушать правила не только безнаказанно, но даже с пользой для себя! Примеры? Пожалуйста. В матче с запорожским «Металлургом» Олег Гусев пнул в спину Владимира Полевого, виновник остался на поле, а пострадавшего удалили. В игре с «Карпатами» Андрей Несмачный коленом ударил в лицо Дениса Кожанова, а желтую карточку получил партнер Кожанова Василий Кобин. В кубковом поединке с донецким «Металлургом» Тарас Михалик откровенно сбил в своей штрафной Александра Косырина, но арбитр не назначил законный пенальти. Затмение? Ну конечно, оно самое.

     И в то же время голкипер «Шахтера» Богдан Шуст за 30 секунд до конца матча с «Арсеналом» при счете 4:2 в пользу дончан получил «горчичник» за затяжку времени (!). Во встрече с «Таврией» якобы за симуляцию схлопотал предупреждение Александр Гладкий, а разве того же самого наказания не заслуживал голкипер крымчан Андрей Дикань, изображавший смертельную боль во время атаки соперника? Через минуту медики поставили его на ноги, и он продолжал играть как ни в чем не бывало. Но своей цели Дикань добился: атака сорвана, к тому же Фернандиньо, высказавший себе под нос недовольство решением арбитра остановить игру, получил желтую карточку и тут же вторую за неспортивное поведение. Которое сам же рефери и спровоцировал. Представьте себе, что во время опасности вратари начнут падать в обморок? И что тогда? Всякий раз останавливать игру, потому что голкиперы не умеют симулировать?

     Разумеется, такое судейство, когда одни и те же нарушения по-разному трактуются арбитрами, не может не возмущать Луческу, который, как, впрочем, и все нормальные люди, ни в какие судейские «затмения» не верит.

     А не лучше ли вместо взаимных обвинений и упреков играть честно, и чтобы закон был одинаков для всех? Или в чемпионате Украины подобное невозможно?

ПОЧИН МЕСЯЦА

45 минут, которые вселили надежду

     Сложно предположить, чего сможет добиться с национальной сборной Алексей Михайличенко, но в одном он уже превзошел своего предшественника Олега Блохина. Под руководством нынешнего наставника ФК «Москва» − главная команда страны − добилась первой победы только в седьмом по счету матче. Михайличенко, чтобы добиться того же, потребовалось всего лишь два контрольных поединка. За выездной ничьей с Кипром (1:1) последовала домашняя победа над Сербией − 2:0.

     Первый тайм этого матча украинцы провели не лучшим образом. Наши футболисты по привычке суетились, допускали множество ошибок в простых ситуациях, на чужой половине поля не могли сделать три-четыре точных передачи подряд. Все это вызывало вполне обоснованный пессимизм. Что это за игра? Куда мы движемся? Как собираемся бороться за путевку в финальную часть ЧМ-2010? Подобными вопросами, думается, в нашей стране в тот момент задавались многие болельщики.

     Ответ на них мы частично получили во втором тайме. Украинцы прибавили в скорости, заиграли агрессивнее, неплохое взаимопонимание демонстрировали старожилы и новички сборной, опасные моменты у ворот сербов стали возникать с завидной регулярностью. В итоге команда Михайличенко уверенно переиграла довольно крепкого соперника. По голу в ворота гостей забили Шевченко и Назаренко, и это еще не самое худшее из того, что могли в Киеве получить сербы.

УДАРНИКИ/НЕУДАЧНИКИ МЕСЯЦА

Рывок «Динамо», провал «Зари»

     Весенняя часть чемпионата стартовала в последний день зимы − 29 февраля в Киеве миром разошлись «Арсенал» и «Заря» (тот поединок завершился со счетом 1:1). Если принимать во внимание этот матч, то за прошедший месяц в высшей лиге было сыграно пять полных туров. Без потерь эту часть турнирной дистанции прошла только одна команда − «Динамо». Команда Юрия Семина выиграла все пять матчей, к тому же вместе с запорожским «Металлургом» и «Нефтяником» составило трио команд с самой надежной обороной. Все названные коллективы в марте пропустили по два мяча. Кроме «Динамо» без поражений мартовскую дистанцию прошла только «Таврия». Команда Михаила Фоменко два матча выиграла и трижды сыграла вничью.

     Безусловным аутсайдером прошедшего месяца можно назвать «Зарю». Луганчане в марте набрали лишь одно очко. После ничьей в том самом «зимнем» матче с «Арсеналом» они потерпели четыре «сухих» поражения подряд, пережив по ходу дела смену главного тренера − место Александра Косевича у руля занял Анатолий Волобуев. В плане результативности сравниться с «Зарей» может только «Харьков», забивший лишь один гол в пяти поединках. Кроме этих команд ни разу не выиграли в марте «Кривбасс» и «Закарпатье».

КРИМИНАЛ МЕСЯЦА

51 предупреждение в одном туре

     Как показал 21-й тур национального первенства, за короткий зимний перерыв футболисты соскучились не только за футболом и забитыми мячами, но и за желтыми карточками. По крайней мере фолили ребята в этом туре от души, собрав на всех рекордное для нынешнего чемпионата число желтых карточек − 51!

     Шесть из них пришлись на долю одних и тех же футболистов, а потому автоматически трансформировались в красные карточки. В число «избранных» попали Дарио Срна из «Шахтера», Андрей Зборовский из «Таврии» и Антон Монахов из «Нефтяника». Впрочем, есть версия, что большинства предупреждений можно было бы избежать, трактуй арбитры похожие нарушения одинаково. Ну да оставим сие прегрешение на совести самих служителей фемиды и карательных органов, которые оценивают их работу.

     Рекордсменами по числу заработанных «горчичников» стали футболисты «Шахтера» и «Металлиста», которые в очном противостоянии на двоих получили от киевлянина Олега Деревинского 13 предупреждений, восемь из которых пришлись на долю дончан.

НЕДОРАЗУМЕНИЕ МЕСЯЦА

Горе-газон стадиона «Металлист»

     Ожидаемый всеми харьковчанами финал Кубка Украины, который намечен на 7 мая, в первой столице нашей страны может и не состояться. Правда, сейчас все делается для того, чтобы решающий матч за второй по значимости трофей украинского футбола прошел именно в Харькове.

     Местом театра абсурда стал газон харьковского стадиона «Металлист», на котором проводят свои домашние поединки две команды высшей лиги. Именно эти команды вместе с матушкой-природой поспособствовали превращению главного футбольного поля города в непригодное.

     Сначала «горожане» за 90 минут поединка с «Таврией», прошедшего под аккомпанемент сильного дождя, сделали из газона «кашу», а неделю спустя уже футболисты «Металлиста» в игре с киевскими «канонирами» вынесли харьковскому газону смертельный приговор. В результате подобных катаклизмов встал вопрос о невозможности проведения на стадионе «Металлист» не только финала национального Кубка, но и футбольных матчей вообще.

     Первым на помощь многострадальному полю пришел Харьковский городской совет, для которого отмена футбольного праздника в мае стала бы серьезным ударом по собственному имиджу. В итоге депутатами горсовета было принято решение о запрете использования стадиона «Металлист» для проведения различных соревнований на всех уровнях.

ТРАНСФЕР МЕСЯЦА

Ребров не хуже татарина

     В начале минувшего месяца лучший бомбардир в истории украинских чемпионатов Сергей Ребров покинул ставший для него родным Киев и отправился в столицу Татарстана − Казань. Экс-форвард «Динамо», «Тоттенхэма» и «Фенербахче» подписал двухлетнее соглашение с «Рубином».

     Изначально планировалось, что 33-летний игрок начнет выступать в составе новой команды с лета, однако руководители казанского клуба не стали откладывать дело в долгий ящик и за один миллион долларов выкупили контракт Реброва. Таким образом, футболист покинул Киев, не дожидаясь окончания чемпионата страны, но вместе с тем успел перебраться в Казань аккурат к старту российского первенства. Несмотря на то, что из-за небольших проблем со здоровьем Сергей пока не провел за «Рубин» ни одного матча, он уже вошел в десятку самых высокооплачиваемых игроков российской Премьер-лиги.

     Как отметил сам Ребров, переход в другой клуб дался ему нелегко: «Мне уже 33 года, а в таком возрасте вольно или невольно задумываешься о будущем. Казанцы были очень настойчивы, и я видел серьезную заинтересованность в моих услугах с их стороны. Это и решило исход дела. Я хочу доказать, что еще не исчерпал себя как футболист».

+++
Підписатися на новини