Бельгійський досвід – на користь Україні

Бельгійський досвід − на користь Україні
У понеділок, 3 березня, в Будинку футболу відбулася бельгійсько-українська конференція, присвячена підготовці нашої країни до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року. Представницьку зустріч, у ході якої бельгійська сторона презентувала свій досвід підготовки та забезпечення міжнародних спортивних заходів, організували Посольство Королівства Бельгія в Україні спільно з Федерацією футболу України, Європейською бізнес-асоціацією та Національним агентством Євро-2012.
Масштабна робота
«Сьогодні Україна перебуває на шляху глибоких перетворень, − привітав учасників конференції віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. − Вже прийнято Державну цільову програму підготовки до Євро-2012, яка фактично являє собою пооб’єктний план завдань. Затверджена та починає працювати управлінська вертикаль, що відповідає усім вимогам УЄФА. Отже, на країну очікує масштабна робота, яку неможливо уявити без активної участі впливових європейських структур».
Єдине інвестиційне вікно
«Запрошуючи до співробітництва солідний зарубіжний капітал, ми розраховуємо, у першу чергу, на набуття практики залучення інвестицій, які дозволять реалізувати ідею розбудови нашої країни, − акцентував увагу присутніх президент ФФУ Григорій Суркіс. − Найефективнішим інструментом у цьому сенсі стане реалізація концепції «єдиного інвестиційного вікна», яка позбавить бюрократичну машину можливостей створювати штучні бар’єри для іноземних капіталовкладень». На думку глави ФФУ, успішна підготовка до Євро-2012 стане серйозним іспитом на повноправне партнерство України у міжнаціональних гуманітарних проектах.
Шляхом Бельгії та Нідерландів
До складу делегації гостей увійшли представники офіційних кіл та футбольної спільноти Бельгії, які разом із партнерами з Нідерландів готували перший в історії футболу спільний фінал − Євро-2000. Зокрема, один з керівників оргкомітету турніру восьмирічної давнини Ален Куртуа нині очолює агентство з питань участі країн Бенілюксу у тендері на проведення світової першості 2018 року. «Ми стали піонерами у справі проведення масштабних футбольних подій на стадіонах кількох країн, − зазначив він. − По цьому ж шляху згодом пішли Японія та Південна Корея, Австрія та Швейцарія, а тепер − Україна з Польщею».
Поради Алена Куртуа
«Один з головних викликів організації такого заходу полягає, насамперед, в надійному контакті між національними асоціаціями та урядами обох країн. Надзвичайно важливо уникнути разючих розбіжностей у сфері законодавства, − додав Ален Куртуа. − На мій погляд, також потрібно вже думати й про те, як провести жеребкування відбірного турніру, що заплановано на початок 2010 року. Це − своєрідний рубіж, коли всі мають пересвідчитися, що Євро-2012 пройде на належному рівні, а основні етапи підготовки якщо не пройдені, то принаймні близькі до завершення. І, звичайно, готуючись до фіналу, ви повинні ставити перед собою максимальну планку. Я особисто вірю, що Україна та Польща здатні провести найкраще Євро».
Серйозний виклик для країни
«Організація такого престижного турніру, як Євро-2012 − це дійсно надзвичайно серйозний виклик для України. Тож ключовим моментом у вирішенні цього завдання є встановлення зрозумілих та прозорих правил, здатних сприяти надійному інвестиційному співробітництву, − вважає Міністр закордонних справ Королівства Бельгія Карел Де Гухт. − Ми сподіваємось зробити свій вагомий внесок у цей амбітний проект. Адже робота, яка передусім стосується створення в Україні сучасної інфраструктури, не є нездійсненною».
Готовність до співпраці
Із презентаційними виступами до учасників конференції звернулися й представники Бельгійського олімпійського бізнес-клубу, який очолює Пітер Демунк. Таким чином, провідні компанії цієї країни, маючи чималий досвід роботи на наймасштабніших спортивних подіях і об’єктах міжнародного значення, висловлюють готовність до активної інвестиційної діяльності в Україні. Тож не дивно, що насамперед їх цікавить інформація з приймаючих міст Євро-2012, якої учасникам конференції було надано вдосталь. До того ж, із перших вуст.
Левова частка − інвестиції
«До нас інвестори приходять ледь не щодня, − запевнив присутніх заступник голови Нацагенства України з питань Євро-2012 Ігор Довбань. − Вимога в них одна: показати чіткі механізми співпраці та повернення вкладених в підготовку турніру коштів». Як відомо, нагадав він, державна програма виділяє на підготовку до чемпіонату Європи 18 млрд. грн. з держбюджету, ще 4 млрд. грн. − з міських бюджетів. Решту, а це понад 100 млрд. грн., − мають скласти залучені кошти інвесторів.
Дипломатія шкіряного м’яча
Отже, як засвідчила чергова зустріч під дахом Будинку футболу, ініційована національною федерацією «дипломатія шкіряного м’яча» вже реально стає тим «золотим ключиком», який здатен відкрити двері світлої європейської перспективи для України.