Футбольная жизнь в зеркале СМИ

«Лего» на Трухановом
Марія Лебедєва
Главред
25.02.08
Збірно-розбірне містечко під Євро-2012 знищить мальовничу зелену зону в центрі Києва?
У прагненні догодити всім вимогам УЄФА з підготовки і проведення Євро-2012, Київ буквально зі шкіри пнеться. І не дивно: за короткий час звести у місті належну інфраструктуру з новими стадіонами, дво-, три-, п'ятизірковими готелями, не кажучи вже про транспортну систему, − таке нині важко уявити. Та ще й сама столична влада підкидає дров в багаття: депутати Київради затвердили програму підготовки до футбольного чемпіонату − і відразу ж назвали її практично нездійсненною! Щоправда, мер Леонід Черновецький вважає, що Київ вже нині готовий до Євро-2012, ось тільки стадіону нового немає. Але, на жаль, з мером погодитися важко: перша проблема, з якою зіткнулися б футбольні уболівальники, якби приїхали вже сьогодні, − де жити? До Євро-2012 треба приблизно 200 тисяч місць − нині є лише 18 тисяч з хвостиком.
Але наявність власне готелів − далеко не єдина проблема. Адже, як кажуть, цільова аудиторія переважної більшості готелів − люди якщо не з категорії VІР, то близької до неї, бо ціни в готелях ще ті. Ну, і як у такому разі бути з тисячами менш респектабельних гостей, футбольних фанатів, які приїдуть на чемпіонат? Ясна річ, цих туристів треба поселити туди, де дешевше, але щоб і до стадіону недалеко. Таке місце влада знайшла. На жах екологів, ним став Труханів острів − перевірена, скажімо так, територія: там уже зупинялися тисячі туристів під час проведення у Києві пісенного конкурсу «Євробачення» (2005 рік).
Подобається це киянам чи ні − але, судячи з усього, на Трухановому острові таки з'явиться новий ландшафтний парк − Міжнародний молодіжний центр «євроформату». Щоправда, деякі депутати Київради залишаються при своїй думці: мовляв, під шумок Євро-2012 просто почнуть «освоювати» нову мальовничу територію -практично в самому центрі столиці! − комерційні структури. Невже Київ втратить свої «легені»?
А проект такий. За 35 млн грн на площі близько 80 га столична влада збирається побудувати 16 спальних котеджів, адміністративні будівлі, оздоровчий і розважальний комплекси, ресторан-бар, інформаційний центр, гольф-клуб і будиночок для гостей категорії VІР. На березі затоки встановлять сцену, відведуть територію для наметового містечка. Ініціатори запевняють − будуватимуть модульні споруди, без фундаменту, за зразком європейських молодіжних хостелів. Причому тут, на острові, таким чином планують розмістити 15 тисяч туристів. Важливо, що бюджетних грошей на реалізацію проекту витрачати не збираються − він буде повністю інвестиційним. Ідея, до речі, належить Головному управлінню у справах сім'ї та молоді Київської міськдержадміністрації і його молодому керівникові Сергію Березенку із фракції Блоку Леоніда Черновецького у Київраді.
Варто нагадати, що з приводу доцільності такого проекту сперечалися ще під час затвердження його на нещодавній сесії Київради. Але все ж, незважаючи на численні зауваження депутатів, проект забудови Труханового острова було прийнято. З однією дуже суттєвою поправкою − капітальне будівництво заборонити! Щоправда, підтвердження того, що капбудівництва не уникнути, випадково вирвалося у самого ініціатора проекту Сергія Березенка: «Ну, ми ж не зможемо побудувати адмінкорпуси без фундаменту!».
«Є правила і норми УЄФА, які вимагають територіального розміщення туристів близько до місця події, тобто до стадіону, фанзон, − переконував нас Березенко. − Це буде, скажімо так, конструкторне місто, яке зберуть і розберуть. Йдеться фактично про два-три тижні чемпіонату. Мають же десь зупинитися люди, які не зможуть платити ?200-300 щодня?! Адже й зараз люди там і смітять, і витоптують все, ніхто не доглядає ні за чим. Ми ж пропонуємо взяти частину території острова і довести її до ладу, щоб у будь-який момент там можна було обладнати інфраструктуру для проведення якихось заходів − фестивалів, конференцій тощо. Кращого місця, ніж Труханів острів, не знайти! Генпланом Києва там передбачена рекреаційно-розважальна зона, і спираючись на нього ми пропонуємо свій проект».
Частіше за інші, до речі, депутати пропонували − як варіант розміщення молодіжного центру − стадіон «Чайка» у Святошинському районі. Проте більшість його резонно відхилила − мовляв, далеко, додатковий транспорт доведеться організувати за гроші міста. Як відхилили і територію Виставкового центру в Голосіївському районі й танкового заводу в Дарницькому.
«Узагалі, Труханів острів уже використовували раніше з такою метою − коли Київ приймав «Євробачення». Тобто так уже склалося, і це дуже добре, що для молоді, яка не має можливості десь зупинитися, там організовують відпочинок. Тим
паче, що управління сім'ї та молоді, що презентувало цей проект, запевняє: на Трухановому острові не буде капітальних споруд. Тому я не розумію, чим таке містечко може нашкодити «легеням Києва»? Ніхто ж не збирається вирубувати дерева!» − розмірковує секретар постійної комісії Київради з питань земельних відносин, депутат від фракції Блоку Черновецького Олександр Луцький.
А ось голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Анатолій Коваленко впевнений: під прикриттям підготовки до футбольного чемпіонату Європи на Трухановому острові просто хочуть побудувати торговельно-розважальний комплекс!
«Чемпіонат сьогодні є − завтра немає, а кияни тут залишаться! Коли приїжджав Папа Римський, його зустрічали на стадіоні «Чайка». Тобто є інші території, де можна розмістити такі містечка. Є багато спортивних баз − їх можна реконструювати, витративши значно менше грошей! Згідно з Генпланом Києва, Труханів острів − найцінніша рекреаційна зона в межах міста. І те, що влада збирається зробити, у жодному випадку робити не можна! Але у нас, на жаль, багато охочих реалізувати там свої інвестиційні проекти», − журиться Коваленко.
Не менш песимістично налаштований і колишній депутат Київради з фракції Віталія Кличка, а нині парламентарій від БЮТ Володимир Бондаренко. На його думку, місця для зведення таких споруд можна знайти де завгодно, але − це найголовніше − треба не просто задовольнити вимоги інспекторів УЄФА, а й отримати хоч якусь вигоду для самих киян. А київська влада, вважає депутат, хоче вбити відразу двох зайців, але для себе: більш-менш успішно відрапортувати про підготовку до Євро-2012 і паралельно «подружитися» з компаніями і фірмами, які отримують замовлення на будівництво на Трухановому острові. А ось збереження природної зеленої зони − це вже не таке важливе питання.
«Є, звичайно, проблема дешевого тимчасового житла для людей, які приїдуть до Києва на Євро-2012.1 треба таке житло споруджувати − дешеве і комфортне, яке в майбутньому перетворилося б на студентські гуртожитки (їх, як відомо, в Києві не вистачає), на дешеві готелі для молоді тощо», − пропонує народний депутат. Як один із варіантів − будівництво Студентського містечка.
Користь очевидна − після чемпіонату його можна віддати студентам під гуртожитки.
Є ще один аспект проблеми будівництва − нехай навіть тимчасових збірно-розбірних котеджів − на Трухановому острові. І аспект це юридичний. Не виключено, що на Труханів острів очікує доля Жукового. Як нагадала нам депутат із фракції Віталія Кличка, секретар постійної бюджетної комісії Київради Наталія Новак, є протест прокуратури Києва щодо Жукового острова: там вважають незаконним рішення Київради залишити під заповідник тільки 196 га, а на решті земель (загалом площа острова − понад 1500 га) дозволити будівництво.
Крім того, депутат упевнена, що намети чи легкі модульні будиночки можна поставити не лише на Трухановому острові: «Не можна тільки на догоду Євро напхати туди все що завгодно і запевняти, що це щось необхідне для міста! У програмі підготовки до Євро-2012, яку прийняла Київрада, щодо Труханового острова чітко вказано: торговельно-розважальний центр. А центр − це вже капітальне будівництво! Якщо ми хочемо бачити острів парковою зоною − треба спершу розробити детальний план цієї території, а вже потім щось із нею робити. До речі, ми вже маємо сумний досвід розміщення наметового містечка під час конкурсу «Євробачення». Все було у смітті − півроку вивозили! Вже не кажу про птахів, які в той період гніздилися на острові, але через шум так і не влаштувалися...».
Якщо уважно розглянути проект чи макет ММЦ на острові, побачимо, що споруди начебто дійсно розташовані досить вільно. Численні об'єкти − те ж наметове містечко і навіть «космічна споруда» в центральній частині − схожі на тимчасові конструкції. Після закінчення Євро-2012 вони стануть непотрібними. Але впевненості у тому, що на їх місці не побудують торговельний центр, чомусь немає! Адже якщо проаналізувати, якими методами останнім часом діють забудовники в Києві, то навряд чи викличе сумнів той факт, що побудувати можуть що завгодно, де завгодно і як завгодно. А раптом що − суди все прикриють, гроші все вирішать. Прикладів − десятки. Пригадати хоча б Пейзажну алею в історичному Граді Володимира − боротьба противників будівництва і представників забудовників дійшла до фізичного насильства, але рити котлован все-таки вирішили. І причину влада знайшла: мовляв, розкопки там, археологічні.
«Противники забудови острова потім в судах нічого не оскаржать! − категорична відомий юрист Тетяна Монтян. − Кажуть, мовляв, все має відповідати нормам УЄФА. А хтось, окрім тих, хто так говорить, бачив ці норми? Де можна їх почитати?».
Труханів острів вибрали не випадково, вважає юрист. Дуже вже місце привабливе! І що, після Євро-2012 у киян вихід один − лягати під бульдозери?
І ще. Як переконують природоохоронці, Труханів острів − унікальна екосистема, порушити яку досить легко. Там є рослини, занесені до Червоної книги (наприклад, вид папороті, який радять шукати на Івана Купала), ще збереглися зникаючі види фауни. На острові навіть знайдено місце, куди прилітає найбільший у Європі орел − орлан-білохвіст. Але й це не все. Річ у тому, що ця територія є частиною Дніпровського екологічного коридора − основного перелітного шляху, яким птахи мігрують на південь і назад. Цей коридор охороняється не лише законодавством України, а й кількома міжнародними конвенціями. Оскільки велика частина схилів Дніпра забудована, все, що залишається птахам, − це каскад дніпровських островів. До речі, те, про що не раз нагадували наші співбесідники: під час «Євробачення» птахам так і не вдалося почати гніздування на Трухановому острові через шум. Це підтвердили і екологи. Адже на острові не лише жили гості конкурсу − там на декількох модульних сценах постійно влаштовували концерти. Щоб туристам нудно не було.
Нам також стало відомо, що в даний момент у Київраді на стадії затвердження перебуває цільова міська Програма охорони навколишнього середовища у Києві до 2011 року. Вперше до списку заходів внесли дослідження фауни та флори і створення нових природно-заповідних об'єктів у межах міста. І для дослідження фауни було обрано саме Труханів острів! Як і для створення природно-заповідного фонду, до речі. Таким чином, наступні чотири роки Київрада може проголосувати за фінансування збереження Труханового острова, але при цьому своїми рішеннями вона вже практично віддає під забудову значну його частину!..
+++
Украина имеет опасный рейтинг для крупных инвесторов − Богуш
Glavred.info
25.02.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
Бренд страны может стоить дороже ее запасов и ресурсов. Такое мнение высказал вице-президент Украинской лиги по связям с общественностью Денис Богуш, представляя доклад «Международный имидж и брендинг Украины» сегодня в пресс-центре «Главред-медиа». (…)
(…)Отрицательных сторон имиджа Украины в мире значительно больше. Как подчеркнул Богуш, инвестиционный климат находится на очень низком уровне, что крайне опасно перед проведением Евро-2012. В рейтинге стран, Украина занимает позицию в разделе «С», говорит специалист. «Прежде чем вкладывать капитал в экономику той или иной страны, инвесторы смотрят в таблицу рейтингов, разработанную мировыми организациями, в которой отмечены всевозможные риски вложений всех стран. Если позиции «А» и, в крайнем случае, «В» являются приемлемыми для более-менее крупных вложений, то в страну с позицией «С» крупные инвесторы денег вкладывать не будут никогда», − говорит Богуш.
«Имея шанс зарекомендовать себя в мире, завоевать безопасный для иностранных вложений рейтинг в международной базе, Чемпионат по футболу 2012 года должен стать национальным единством. Консолидируя усилия, зажав пояса покрепче и распределив бюджет должным образом под чемпионат, мы сможем значительно продвинуться в мировом сообществе и открыть доступ для инвестиционных потоков, необходимых украинскому государству», − резюмировал Богуш. (…)
+++
В.Бондарь: Укравтодор строит дороги «не там, где нужнее»
Rbc.ua
25.02.08
Экс-министр транспорта и связи, глава Днепропетровской областной государственной администрации Виктор Бондарь на брифинге в Секретариате президента раскритиковал деятельность Государственной службы автомобильных дорог (Укравтодор). «Укравтодор строит дороги не там, где нужнее», − отметил он. По словам В.Бондаря, значительная часть дорог, которые строит Укравтодор, не учитывают интересы местных общин, а также не согласованы с направлениями дорог, необходимыми для проведения Евро-2012. В этой связи он заявил, что председатели ОГА готовят соответствующее письмо к правительству.
+++
Конкурс щодо стадіону до «Євро-2012» у Львові − маніпуляція мера Садового та його оточення, − офіційне повідомлення «Danapro»
Zik.com.ua
25.02.08
«Розповсюджене 23 лютого в ЗМІ повідомлення прес-служби Львівської міської ради про позицію компанії «Implenia Global Solutions» стосовно результатів конкурсу щодо відбору учасника будівництва стадіону у Львові та інвестиційного договору в рамках підготовки міста до «Євро-2012» вважаємо маніпуляцією міського голови та його оточення», − про це йдеться в офіційному повідомленні Агентства культурно-інноваційних програм «Danapro», яке сьогодні. 25 лютого, надійшло на адресу ЗІКу. Під заявою стоїть підпис директора Агентства Ростислава Штиня.
Зокрема, у заяві сказано: «Компанія «Danapro» має пряме відношення до конкурсу по визначенню інвестора і забудовника стадіону та інфраструктури для реалізації програми «Євро-2012» у Львові. Для підтвердження цього та спростування повідомлення прес-служби Львівської міської ради надаємо таку інформацію.
1 листопада 2006 року на ім’я генерального директора компанії «Danapro» Ростислава Штиня прийшов лист за підписом міського голови Львова пана Андрія Садового з проханням посприяти в пошуках інвесторів для реалізації проекту з будівництва стадіону в рамках проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро 2012». (копія додається).
7 травня 2007 року між компаніями «Danapro» і «Axon Projektentwicklungs Gmbh & Co. KG» підписано угоду про кооперацію в проекті Львів − «Євро 2012».
2 серпня 2007 року між компаніями «Danapro» та «Implenia Global Solutions» в Цюріху підписано меморандум стосовно реалізації будівництва стадіону й інфраструктури у Львові. Згідно з меморандумом «Danapro» фінансувало архітектурний концепт стадіону та інфраструктури, а компанія «Implenia» зі своїми архітекторами його розробку та презентацію. Крім того компанія «Implenia» підтвердила свої наміри в сприянні пошуків інвесторів для даного проекту. (копія додається).
16 серпня 2007 року між компанією «Danapro» і Львівською міською радою був підписаний договір про конфіденційність, який стосується проекту Стадіону Євро 2012.
19 вересня 2007 року між компаніями «Axon» та «Implenia GS» підписано договір про заснування спільноти претендентів Львів − Стадіон 2012 для участі в конкурсі на визначення інвестора будівництва стадіону і інфраструктури, в якому «Axon» виступав представником інвестиційного фонду.
У період кооперації компаній «Implenia − Axon − Danapro» відбулось декілька презентацій, а фінальним акордом спільна участь компаній «Axon» і «Implenia» в офіційному конкурсі на визначення інвестора для будівництва стадіону у Львові.
6 лютого 2008 року на офіційному веб-порталі Львівської міської ради з’явилося повідомлення про те, що «Львів обрав компанію, яка будуватиме стадіон до «Євро-2012», якою стала компанія «Alpina Bau GmbH».
11 лютого 2008 компанія «Danapro», керуючись повноваженнями від 10 лютого 2008 року, надісланими компанією «Axon», подала скаргу в прокуратуру Львівської області на дії конкурсної комісії, захищаючи свій бізнесовий інтерес та інтерес своїх партнерів, володіючи підтвердженою інформацією про маніпулятивні методи провадження конкурсу і ненадання учасникам конкурсу правдивої інформації. Цей крок ми зробили в інтересах прозорої й чесної організації «Євро 2012» у Львові. Він має стати застереженням для організаторів, які зобов’язані працювати згідно з європейськими стандартами.
Консорціум «Implenia − Axon/Danapro» був єдиним учасником конкурсу, який відповідав критеріям Проектування − Інвестування − Будівництво».
«Стосовно заяви компанії «Implenia» про те, що участь в конкурсі принесла компанії багато задоволення. Це зрозуміло та логічно, адже основне фінансове навантаження, ризики та організаційні моменти були в компанії «Danapro» та її партнерів. Цю обставину і було використано для маніпуляції. Шкода, що швейцарська компанія, не змогла розібратися з методами роботи міського голови та його оточення, стала заручницею їхніх маніпуляцій», − йдеться в офіційній заяві «Danapro».
«Що ж стосується компанії «Danapro», то ми не отримали задоволення від співпраці з Львівською міською радою та міським головою і тому залишаємо за собою право отримати відповідь на питання, які нас цікавлять. А саме: за якими критеріями проводився конкурс і який насправді інвестор став переможцем?», − йдеться у повідомленні директора агентства культурно-інноваційних програм «Danapro», − сказано в офіційному повідомленні».
+++
Юрий Шляхта: Евро-2012: шаг вперед − два шага назад
Maidan.org.ua
25.02.08
До ЕВРО-2012, половина матчей и финал которого состоятся в Украине, осталось 4 года. У нас слышны шапкозакидательские разговоры о том, что все будет хорошо, и пятилетки за три года проходили, поэтому бояться нечего, построим и сейчас, были бы только деньги.
Общественное внимание сконцентрировано на проблемах поиска средств и ответственного органа, который мог бы взять на себя руководство и координацию процесса освоения денежных ресурсов, выделяемых на вышеупомянутое мероприятие. На данный момент создано несколько различных агентств, комитетов и департаментов по подготовке к проведению ЕВРО-2012 в Украине при различных ветвях власти. В связи с этим, дабы не углубляться в детали, хочется напомнить поговорку: «У семи нянек дитя без глазу».
Но не менее важной проблемой, незаслуженно находящейся в тени, есть воплощение планов подготовки к проведению Евро-2012 в жизнь. Тем более, что на сегодняшний день отсутствуют детально расписанные и аргументированные с точки зрения различных аспектов этого процесса проекты!
Для того чтобы наши мечты стали реальностью, и возникла качественная инфраструктура к чемпионату, а это не только стадионы, − необходимо эту инфраструктуру еще построить.
Как человек, непосредственно занимающийся строительством, я знаю, что для того, чтобы что-то построить, например гостиницу или дорогу, надо сначала их спроектировать − этот процесс занимает приблизительно от 6 до 12 месяцев. А потом нужно определить под них место, сделать землеотвод, провести процедуру выделения земли на нескольких сессиях соответствующих советов, получить бесконечное количество согласований с различными инстанциями, провести тендер и многое-многое другое.
Боюсь, что более или менее точно представить себе масштаб и глубину стоящих перед нами задач, мы сможем только после того, как будут освоены первые сотни миллионов гривен.
Сталкиваясь на протяжении последних лет с дефицитом квалифицированных инженеров и рабочих − а в последний год кадровый дефицит продолжает расти большими темпами − я хочу спросить: «Кто строить будет? Кто будет осваивать эти миллиарды? Китайцы? Турки?».
Строительство, как отрасль, имеет очень много проблем, которые могут серьезно влиять на сроки возведения объектов инфраструктуры. К отсутствию в данный момент высококвалифицированных строителей, я бы добавил такие проблемы: отсутствие современной строительной техники в необходимом объеме, недостаточное количество разработанных карьеров по добычи песка, щебня, извести (сырья для производства цемента), нехватка бетонных узлов, вагонов, битума (сырья для производства асфальтобетона).
Все эти проблемы являются решаемыми. Но их необходимо решать уже сегодня, а не блокировать трибуну, муссируя неинтересные и неактуальные для большинства граждан нашей страны темы, преследуя свои корыстные желания возвращения во власть, живя по принципу: «Чим гірше − тим краще», забывая при этом, что обещали «покращення життя вже сьогодні». Но видно «сьогодні» не получается!
Лишь немедленно, системно приступив к подготовке проведения ЕВРО-2012, страна имеет шанс без фанатизма, без моральных и финансовых потерь провести чемпионат Европы. Только перековав мечи на орала, у нас есть шанс. Проведение чемпионата Европы по футболу − это мощный, объединяющий импульс, который должен сплотить нацию, Украину сделать красивее и богаче. Все здоровые силы страны должны приложить усилия для этой задачи. Но, видно, наша элита не готова к созидательной работе. И приближение чемпионата все больше и больше будет доказывать несостоятельность всей вертикали власти.
Дорога в тысячу лье начинается с первого шага и надо этот шаг сделать!
+++
Комиссия УЕФА посетила стадион «Черноморец»
Chernomorets.odessa.ua
25.02.08
Сегодня центральный стадион «Черноморец» посетила комиссия УЕФА. Европейские эксперты осмотрели арену и ознакомились с планом работ, которые будут произведены. Затем возглавлявший комиссию швейцарец Филипп Бови поделился своими впечатлениями с прессой.
− Ваши впечатления от визита в Одессу?
− Первые впечатления самые положительные, потому что мы приехали в ваш город в феврале, а здесь так тепло и такая солнечная погода.
− Что скажете по поводу стадиона?
− Наш визит в Одессу очень короткий − всего полтора дня, за которые мы должны ознакомиться и с транспортом, и аэропортом, и стадионом. Мы пока воздержимся от официальных комментариев. Дело не только в стадионе, но и во всем городе. Дело в том, доверят ли Одессе быть одним из городов, принимающих чемпионат Европы в 2012 году. Это будет решаться на официальном уровне.
Мы представители УЕФА, которые приехали в Одессу для того, чтобы проверить − сможет ли ваш город быть в числе тех мест, в которых пройдет чемпионат Европы. Мы проверим не только сам стадион, но и отели, и аэропорт. Последнее − одна из главных тем, потому что 70 процентов всех болельщиков будут добираться на Евро-2012 именно самолетом. Могу сказать вам по секрету, что мои первые впечатления о городе − очень хорошие. Но для Евро-2012 все должно быть готово уже к весне, предшествующей чемпионату. Поэтому очень важно, чтобы и городские власти, и правительство страны, и частный сектор показывали отличное сотрудничество в плане подготовки к Евро-2012. Если какие-то из строящихся объектов, будут готовы заранее, допустим, за год до турнира, то это будет большим плюсом для Одессы. Для вашего города было бы очень важно оказаться на карте мировых спортивных событий. Но мы только советчики, решение о проведении Евро-2012 в тех или иных городах будет принимать правительство вашей страны и Федерация футбола Украины.
− Были ли у вас встречи с кем-то из городских властей?
− У меня были встречи с представителями города и сегодня утром мы обсуждали порт. Это мне кажется очень важным, потому что порт есть только в двух городах, которые могут принимать Евро-2012, в Одессе и Гданьске. В Гданьск будут прибывать паромы из Швеции, а в Одессе можно использовать корабли-отели, для размещения туристов, которые прибудут на чемпионат.
+++
Віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря взяв участь в Інвестиційному форумі «Україна-2012»
Kmu.gov.ua
25.02.08
Сьогодні за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) та за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) й британської Всепартійної парламентської групи дружби з Україною у лондонському офісі ЄБРР відбувся Інвестиційний Форум «Україна-2012».
Під час свого візиту до Великобританії Віце-прем’єр-міністр у справах європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря взяв участь в Інвестиційному форумі «Україна-2012».
Під час свого виступу Григорій Немиря наголосив, що проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні і Польщі є великою честю для України та чудовою нагодою гідно прийняти кращих представників європейської футбольної сім’ї.
За словами Віце-прем’єр-міністра, ця подія матиме суттєвий вплив на економічний розвиток України та сприятиме модернізації всієї інфраструктури країни.
Під час свого виступу Григорій Немиря поінформував інвесторів Великобританії щодо Ініціативи прозорості Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та повідомив про започаткування нової філософії співпраці уряду з бізнесом заради створення сприятливого інвестиційного клімату.
Віце-прем’єр-міністр наголосив, що Ініціатива прозорості включає в себе, зокрема, запровадження прозорої системи українського правосуддя, прозорі відносини влади і бізнесу, прозорі податки (спрощена система податків без шансів на ухилення) і прозоре повернення ПДВ тощо.
«Я закликаю вас інвестувати в Україну. Запевняю вас в тому, що Україна рухається до повноцінної ринкової економіки і цей рух є незворотнім. Новий Уряд прийшов, щоб провести довгоочікувані реальні реформи та використати нові можливості для створення сприятливого клімату для бізнесу», − сказав Григорій Немиря.
Крім того, Віце-прем’єр-міністр звернув увагу учасників форуму на нещодавнє започаткування офіційного переговорного процесу щодо створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною та на підписання протоколу про приєднання України до СОТ.
На першій сесії форуму також виступили Президент ЄБРР Жан Лем’єр та Принц Майкл Кентський.
Захід, який був присвячений інвестиційним можливостям в Україні в контексті Євро-2012, відвідали близько 300 інвесторів з Великобританії.
Нагадаємо, що 21-25 лютого Григорій Немиря перебуває з візитом у Великобританії.
+++
Эксперт УЕФА изучил возможности включения нашего аэропорта в резервный состав воздушных ворот Евро-2012 и был удивлен его размерами
Mukola.net
25.02.08
В преддверии Евро-2012 по футболу эксперты УЕФА инспектируют украинскую «инфраструктуру»: дороги и аэропорты. В понедельник, 25 февраля, Николаевский аэропорт посетили эксперт исполкома УЕФА по вопросам эксплуатации и развития аэропортов господин Питер Хэмпсон и сопровождающие его лица: Петр Липовенко, эксперт Федерации футбола Украины по аналогичным вопросам, и заместитель губернатора Одессы Иван Чорбаджи. Они прилетели из Одессы вертолетом погранвойск, дабы ознакомиться с состоянием нашего аэропорта для того, чтобы включить его в резервный состав «воздушных ворот» Украины, готовых принять участников чемпионата Европы. Как футболистов, так и их «торсиду».
Помогло осуществиться этому визиту то, что незадолго до этого николаевский мэр Владимир Чайка встретился с президентом ФФУ Григорием Суркисом и «лоббировал» резервирование нашего аэропорта на Евро-2012.
Высоких гостей на взлетном поле встречали представители областной и городской власти: первый вице-губернатор Светлана Карпий, первый заместитель городского головы Юрий Гранатуров, заместители мэра Тамила Бугаенко и Александр Женжеруха, а также − директор аэропорта «Николаев» Андрей Кейан и председатель Николаевской областной Федерации футбола Николай Еропунов, член исполкома ФФУ, сообщивший скучавшим в ожидании приземления вертолета журналистам о том, что государство уже готово выделить Николаеву 40 млн. гривень для приведения в порядок аэропортовской инфраструктуры в случае признания его годным для приема современных «Боингов» − в общих чертах.
Андрей Кейан и служащие аэропорта показали гостям и его «лицо», и «изнанку», поведали скрупулезно записывающему и фотографирующему аэропортовскую жизнь эксперту УЕФА, который некогда был заместителем директора Манчестерского аэропорта, все параметры взлетно-посадочных полос, способных принимать до 10 «Боингов-737».
А также и о том, что наш аэропорт больше Одесского, и может «взять на якорь» большегрузные авиалайнеры весом до 395 тонн. Это известие вызвало неподдельное удивление у Питера Хэмпсона, выразившего по прибытии свою благодарность принимающей стороне за понимание краткосрочности встречи. Хозяева успели за короткий срок проинформировать гостей о главном и показать аэропорт «со всех сторон».
Как рассказал Андрей Кейан, «конкурентами» наших полос в Украине являются взлетно-посадочные полосы только четырех аэропортов. Кроме того, уже подписан договор о намерениях с венгерской авиакомпанией «Виз-аэро» о том, что следующей зимой мы станем принимать самолеты из английского Лутона, что под Лондоном. И отправлять их туда же.
Эксперт УЕФА вскоре отбыл. Он был преисполнен впечатлениями, но о решении насчет нашего аэропорта не обмолвился ни словом. Это решение будет принято исполкомом Европейской федерации футбола. Будем надеяться, что оно будет положительным.
+++
УЄФА не сумнівається, що Україна проведе Євро-2012, − офіційна заява
Zaxid.net
25.02.08
УЄФА спростувала чутки про те, що в Україні може не відбутися Євро-2012 через проблеми зі стадіонами. Офіційну заяву УЄФА розміщено на сайті Європейської футбольної асоціації.
«Повідомлення ЗМІ, в яких було висловлено припущення, що УЄФА поставила під сумнів здатність України провести фінальну стадію Євро-2012 через плани з реконструкції стадіону в Києві, далекі від дійсності. У мас-медіа з’явилася інформація, що УЄФА виразила надмірну стурбованість планами щодо стадіону на недавній зустрічі в Ньоні з представниками двох країн-організаторів − Польщі і України».
«УЄФА хотіла б відзначити, що метою зустрічі був глобальний огляд ситуації з організаторами щодо всіх ключових напрямів і спроба окреслити загальні кроки, які б дозволили покласти початок проекту. УЄФА зовсім не стурбована питаннями, пов'язаними зі стадіонами до Євро-2012, і під час зустрічі не загострювала на них свою увагу. Нарешті, УЄФА хотіла б відзначити, що зараз всі її зусилля сконцентровані на організаційній роботі по Євро-2008, яка набрала крейсерський хід», − йдеться у заяві УЄФА.
Нагадаємо, у квітні на зустрічі виконавчого комітету УЄФА в Уельсі було ухвалено рішення про те, що фінальна стадія чемпіонату Європи-2012 з футболу пройде на території Польщі і України.
+++
Садовий вдруге втік від Сеника до Лондона, де зможе з Гурвіцом домовитися про перенесення Євро-2012 зі Львова до Одеси
Zik.com.ua
25.02.08
Міський голова Львова Андрій Садовий знову не буде звітувати перед сесією Львівської обласної ради з питання підготовки міста до «Євро-2012». Оскільки, як повідомила ЗІКу керівник прес-служби Львівської міської ради Наталія Міхнова, міський голова перебуває з робочим візитом у Лондоні, де зустрічається з керівництвом Європейського банку реконструкції та розвитку, інвесторами та повернеться до Львова лише 27 лютого.
Як повідомляв ЗІК раніше, 19 лютого міський голова Львова Андрій Садовий не звітував перед сесією Львівської облради з підготовки до «Євро-2012». Тоді голова облради Мирослав Сеник переніс розгляд питання на чергову сесію 26 лютого, аргументуючи це тим, що Андрій Садовий перебуває на нараді у Києві у віце-прем’єра Івана Васюника. Як виявилося пізніше, за словами депутата Львівської обласної ради Олега Нємчінова, 19 лютого Андрій Садовий перебував у Львові.
Як повідомив офіційний сайт Кабінету Міністрів України, сьогодні, 25 лютого, за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) та за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) й британської Всепартійної парламентської групи дружби з Україною у лондонському офісі ЄБРР відбувся Інвестиційний Форум «Україна-2012». Участь у форумі з української сторони, крім Андрія Садового, віце-прем’єр міністр Григорій Немиря, міністр з питань молоді і спорту Юрій Павленко, а також міський голова Одеси Едуард Гурвіц.
На першій сесії форуму виступили Президент ЄБРР Жан Лем’єр та Принц Майкл Кентський.
Захід, який був присвячений інвестиційним можливостям в Україні в контексті Євро-2012, відвідали близько 300 інвесторів з Великобританії.
Довідка ЗІКу.
Одеса має шанс підвищити свій статус на «Євро 2012», − про це під час зустрічі з місцевим оргкомітетом з підготовки до проведення матчів чемпіонату Європи з футболу повідомив координатор інспекційної групи УЄФА Маттео Гамбуто.
Інспекційна група позитивно оцінила підготовку, яка триває в Одесі для прийому матчів «Євро 2012». Про це йдеться на офіційному сайті міста Одеса.
«Ми маємо бути чесними і говорити відверто. У нас є певні складнощі в інших українських містах. Йдеться про відсутність аеровокзалів з високими можливостями прийому, стадіонів, місць для розміщення гостей, учасників та футбольних вболівальників, зручних транспортних мереж. Одеса наразі має найкращий шанс отримати статус основного міста, бо деякі міста можуть не дійти до остаточного рішення», − підкреслив координатор інспекційної групи УЕФА.
«Одеса гідна бути не резервним, а основним містом, яке прийматиме «Євро-2012». Експерти УЄФА це підтвердили. Всі плани у нас вже визначено. Буде необхідне фінансування і триває пошук інвесторів. Не менш важливо, щоб держава виконала частку своїх зобов’язань».
Група інспекторів УЄФА 25 лютого ознайомиться з можливостями та перспективами реконструкції Міжнародного аеропорту Одеса, з підготовкою до «Євро 2012» готельних комплексів, закладів охорони здоров’я, залізничного вокзалу.
Завтра, 26 лютого, повноважна делегація інспекторів вилетить до Харкова.
Під час зустрічі з оргкомітетом з підготовки до прийому ЄВРО 2012 для інспекторів УЄФА 24 лютого провели презентацію плану робіт, які планується реалізувати в Одесі. Зокрема, в рамках програми розвитку інфраструктури міста до 2012 року, в Одесі з’явиться експрес-трамвай, велика мережа автопаркінгів в районі стадіону «Чорноморець» (загальною кількістю на 5000 місць). Йшлося також про плани реконструкції міських автошляхів (зокрема, від Митної площі до Аркадії, автомагістраль «Північ − Південь»), що дозволить забезпечити на належному рівні оперативне і безпечне перевезення учасників Чемпіонату та численних вболівальників (від 35 до 40 тисяч осіб),
будівництво нового футбольного стадіону в Лузанівці на 30 тисяч місць.
Всі дороги до району стадіону «Чорноморець» буде обладнано візуальними знаками та інформацією, поданою мовою футбольної команди, яка гратиме в Одесі, та українською й англійською мовами.
Особливу увагу планується приділити реконструкції Міжнародного аеропорту «Одеса», яку буде проведено у два етапи, модернізації залізничного вокзалу.
+++
Демонтаж ТЦ «Троицкого» оценивается в 30 млн. гривен
Ukranews.com
25.02.08
Киевская городская государственная администрация оценивает стоимость демонтажа недостроенного здания торгово-развлекательного центра «Троицкий» возле Национального спортивного комплекса «Олимпийский» в 30 млн. гривен.
Об этом журналистам сказал первый заместитель председателя Киевгорадминистрации Анатолий Голубченко, отвечая на вопрос Українських Новин.
«Мы оцениваем где-то миллионов до 30 гривен, это по первичным прикидкам сделали такой расчет», − сказал Голубченко после совещания рабочей группы относительно демонтажа «Троицкого».
Он также сказал, что для сноса ТРЦ необходимо, чтобы компания-застройщик «Юджин» дала задание проектной организации «Архитектурный союз» разработать проект на демонтаж и проект на подземную часть здания, которой снос не коснется.
Голубченко поручил «Юджину» заказать эти работы проектировщику и выполнить их до 3 марта, а до 10 марта − согласовать на градостроительном совете.
По его словам, на месте «Троицкого» должна остаться ровная заасфальтированная площадка или должны быть посажены деревья.
Он предположил, что демонтировать ТРЦ будет компания-генподрядчик строительства «Киевметрострой».
По словам председателя правления «Киевметростроя» Владимира Петренко, демонтаж займет более 3 месяцев.
Как сообщало агентство, ранее Киевгорадминистрация выбрала компанию «Остров» оценщиком недостроенного здания ТРЦ «Троицкий» возле НСК «Олимпийский».
7 февраля Кабинет Министров и компания-застрйощик «Юджин» договорились о демонтаже «Троицкого» до 1 июня.
+++