Футбольная жизнь в зеркале СМИ

ДП «Сименс Украина» нацелен на крупномасштабные проекты
Press-release.com.ua
20.02.08
Сегодня, 19 февраля 2008 года, в Киеве проходил Технологический Форум «Инновации для Евро-2012». Форум организован совместно ДП «Сименс Украина» и Национальным Агентством Украины по вопросам подготовки и проведения в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 по футболу.
Участниками Форума стали представители Федерации Футбола Украины, футбольных союзов стран-организаторов европейских и мировых футбольных чемпионатов, центральных и местных органов власти, инвесторы, представители консалтинговых, архитектурных и строительных компаний, а также руководители и технические эксперты лидера мирового рынка высоких технологий компании Siemens AG.
Обсуждая проблемы подготовки к Евро-2012 на пленарном заседании, выступавшие выразили уверенность, что форум позволит найти конструктивные пути решения многих из этих проблем. Свой многолетний опыт в этой области предложила организаторам футбольного чемпионата в Украине компания Siemens AG. Как заявил на форуме Зигфрид Руссвурм, член Центрального правления компании, «Сименс располагает ноу-хау и огромным опытом в области технического обеспечения крупных объектов, предназначенных для проведения спортивных и других массовых мероприятий. Мы предлагаем комплексные решения проблем, связанных с проведением такого рода мероприятий. Большинство предлагаемых нами проектов, имеют долгосрочную перспективу и направлены на изменение всей инфраструктуры страны». На пресс-конференции для представителей СМИ выступила генеральный директор ДП «Сименс Украина» Андреа Раффаседер.
«Такое масштабное событие как Евро-2012, − заявила госпожа Раффаседер, − дает стране прекрасный шанс для развития инфраструктуры и решения многих наболевших вопросов в самых различных сферах. Речь идет не только о том, чтобы обеспечить проведение футбольных матчей чемпионата, − речь идет о создании объектов и инфраструктуры, которые смогут функционировать долгие годы. Однако, для достижения этих целей, необходима консолидация усилий всех причастных к подготовке Евро-2012 структур».
Она отметила, что Сименс полностью адаптирован к условиям местного рынка, поскольку присутствует в регионе уже более 150 лет, а ДП «Сименс Украина» официально работает в Киеве с 1997 года. Успеху крупномасштабных проектов, в которых может быть задействована компания, может способствовать также наличие 6 бюро Сименс в крупных городах Украины, где будет проходить чемпионат. В пресс-конференции приняли участие Вилли Руттенштайнер, представитель австрийской футбольной ассоциации, и Житессе Арквиссандас, технический директор крупнейшего стадиона Португалии. Они поделились опытом организации подобных мероприятий в своих странах, а также коснулись конкретных проблем организации футбольного чемпионата в Украине.
+++
Александр Волков: «Тимошенко и Янукович обречены договориться»
24.ua
21.02.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
«Директор парламента», «первый олигарх», «серый кардинал»… Это все про Александра Волкова, некогда всемогущего советника Леонида Кучмы, добрую пятилетку на пару с патроном тасовавшего политическую колоду Украины. «Референдум по народной инициативе», президентская кампания Кучмы-1999, «бархатная революция» − далеко не полный перечень деяний, которые в большей, или в меньшей степени можно считать детищами Александра Михайловича. (…)
(…)Сообщения о судьбе Евро-2012 напоминают сводки с фронта. То одна страна угрожает отобрать его у нас, то другая. Насколько серьезна ситуация?
Ситуация очень серьезна. Мы заигрались в политические игры. И за ними забыли о блестящей победе, полученной благодаря, прежде всего, Григорию Суркису. Но сегодня политическая составляющая не дает возможности местной власти готовится к Евро-2012 на должном уровне. Евгения Червоненко как бы назначили ответственным за подготовку, но реальных полномочий ему не дали. Кабмин натянул все на себя.
Я бы ситуацию расценил как 50 на 50. Май месяц будет определяющим. Но если политики ввергнут страну в досрочные парламентские выборы, то проведение чемпионата Европы в Украине будет под большим вопросом. (…)
+++
Тема Євро-2012 ставить під сумнів профпридатність львівських ЗМІ
H.ua (ХайВей)
21.02.08
Візьму на себе нахабність сказати, що львівська журналістика капітулювала і не впоралася з тестом на професійність у вигляді Євро-2012. Те, як місцеві медіа висвітлювали і продовжують висвітлювати підготовку міста до єврочемпіонату, оголило дуже значущу і навіть системну проблему всіх без винятку ЗМІ. А саме: журналісти бавляться у невибагливе дзеркальне відображення дійсності, і замість того, аби мислити перспективними чи бодай аналітичними («на випередження») категоріями, вони демонструють стару професійну хворобу львівських ЗМІ − «диктофонне» мислення.
Ми є свідками невпинної редукції журналістики до банального новинарного репортерства. Останнє десятиріччя львівська журналістика тільки те й робить, що виразно засвідчує симпатії до тактичних, локальних тем-одноденок. Це більше нагадує тупе архівування інформприводів за принципом «а шо Бог пішле». Тож пролиставши підшивки тих видань, які гордо несуть прапор лідерів ринку і які формують його обличчя, ви навряд чи знайдете бодай один добряче продуманий і зрежисований редакціями «серіал». А всі «довбання» деякими виданнями якоїсь обраної теми (як правило, конюнктурної і такої, що напряму не зачіпає читачів) більше скидаються або на механічне відробляння завдань власника, або на невмінння розкрутити тему повномасштабно і зусебіч.
Тому коли перед львівською журналістикою постала така тематична глиба, як Євро-2012 (до того ж, розтягнута в часі мінімум років на чотири), − почався мандраж. Вочевидь, це від того, що з такою масштабною і «довгограючою» темою, як підготовка до Євро-2012, журналісти і їх редактори ще не стикалися. У чомусь ця професійна дилема, яка межує з професійною імпотентністю резонансно вистрелити глибиною розробки теми, є навіть корисною. Адже журналістська спільнота Львова має нагоду діагностувати свої хронічні недуги. Станом на зараз їх «вилізло» уже декілька, і без хірургії тут не обійтися.
Журналістика стала безособистісним ремеслом
Почну з глобального висновку (чи то пак суб’єктивного спостереження). На прикладі висвітлення підготовки міста до Євро-2012 свою цілковиту архаїчність засвідчила концепція об’єктивної, безособистісної журналістики. Аби не зачинати безкінечних дискусій на цю тему, я просто зазначу, що все, на чому базується класична школа об’єктивної журналістики, на львівській практиці вироджується у дзеркальне відтворення дійсності без найменших амбіцій побачити в довколишніх процесах глибину і підводну частину. Концепція так званої об’єктивної журналістики себе відживає, і недарма громадську думку здатні розворушити або суб’єктивні публіцистичні випади, з якими звіряє свою позицію читач, або персонал-орієнтовані блоги.
Сучасна об’єктивність у періодиці − це суха вихолощеність, позбавлений оцінок чи нюансів фактаж, який за великим рахунком є зоною науки і бібліографії. Основним ремеслом львівських журналістів стало відсторонено переповідати зміст заяв, зроблених на прес-конференціях. Тому, як на мене, місцеві медіа фатально монотонні і нецікаві насамперед тим, що вони ліквідували Журналіста. Редакторам фінансово вигідніше мати в штаті не журналістів, а виконавців функцій. Як наслідок, відбувається імітація об’єктивності і підміна поняття «поверхнева журналістика» поняттям «якісна журналістика».
Я вже мовчу про симптоматичну відсутність на львівському медіа-ринку ніші аналітичних видань − це ще раз засвідчує трагічне перетворення видань в інформаційні бюлетені, між якими основна конкуренція відбувається максимум за ексклюзивний коментар до тієї ж самої теми, про яку пишуть усі без винятку. Чи треба на це гаяти 5 років навчання в університеті − в мене виникає питання. Адже багато розуму не треба мати, аби прийти на прес-конференцію, увімкнути диктофон (перед тим вимкнувши власну пильність та спостережливість), потім чимскоріш розшифрувати запис і «відписатися» шефові. Дійшло вже до того, що у Львові преміюють репортерів, які зуміють видерти ексклюзивний коментар у того, хто щойно давав прес-конференцію і хто повторить іншими словами все те, що сказав усім журналістам.
Плавання без супротиву в інформаційному потоці та ковзання по поверхні − ось головна характеристика нинішньої львівської журналістики. Мусимо визнати: дальше, ніж суха констатація фактів чи в кращому випадку − стилістично опрацьована констатація фактів, львівська преса не спроможна іти. І це печально. Журналісти не досліджують тему Євро-2012 − а просто висвітлюють її з оберненою у вчора головою. Газети просто ковзають по темі, не намагаючись «нарити» максимум кулуарної інформації чи проблематизувати тему.
Невипадково саме Євро-2012 цю проблему неабияк випукло показує. Адже при правильному підході ця тема є ідеальним майданчиком для росту тиражів та рейтингів. Це за умови, якщо львівська преса була би професійно спроможна вивищитися над безликим інформуванням. На жаль, періодика кількісно рясніє замітками про єврочемпіонат, однак це всього-на-всього дублювання чужих думок чи переповідання інформприводу, створеного не журналістами. Та й навіть ними не осмисленого − просто ретрансльованого. Я свідомо не буду посилатися на конкретні публікації конкретних видань, адже розмиті заголовки на кшталт «Дивна утаємниченість» та «Стадіонна лихоманка» (про будівництво стадіону та загрозливу відсутність інвестора, «Львівська газета», 21 січня і 5 грудня) говорять самі за себе. В аналогічні «галочки» бавився і «Високий замок»: 1 грудня газета запитала: «Хто дасть півмільярда доларів на стадіон?», і цю ж тему видання оригінально продовжило 6 грудня «Святий Миколай прийде з імям інвестора». Не варто навіть щось коментувати з висоти часу. І взагалі «Високий замок» найбільш підозріло повівся стосовно Євро-2012. Наприклад, 3 січня карикатура, на якій уявний інвестор забиває гол у ворота мерії, чудово ілюструє статтю «До початку будівництва стадіону півроку, а інвестора немає». Проте 10 і 12 січня видання двічі дає пряму мову мера Садового (в обидвах текстах міський голова упевнено «переводить стрілки» на Київ). І ці два виступи мера помітно вибили редакцію з загальної канви, адже після цього на тему зриву підготовки міста до чемпіонату «Високий замок» фактично не писав. Це називається «спригнути з теми». Дуже красномовна позиція.
У полоні конформізму
От що тут дійсно цікаво − в кулуарах від багатьох журналістів і редакторів я стільки всього наслухався про Євро! Якби на шпальтах з’явилося бодай третина того, що журналісти говорять знають про відкати для Садового, про неформальні ультиматуми потенційних інвесторів, про інтереси щодо відведеної під стадіон землі, − то львівська преса уже б била всі рейтинги. Тому, слухаючи всю цю голу правду, я завжди задавав зустрічне питання: а що вам заважає все це грамотно подати, обережно, з коментарями? На цьому питанні тема розмови раптом змінювалася, і воно сирітливо зависало в повітрі.
Прикро, але тема Євро-1012 витягує на поверхню ще один сумний діагноз. Львівська преса, яка за часів Кучми славилася своєю зубатістю, зараз усеціло перебуває в полоні конформізму і посереднім ставленням до всього владного. Аргументована опозиційність стала цькуванням, а отже, своєї благородної функції виконати не може. Та й це радше вийнятки. Як не парадоксально, та Помаранчева революція увінчалася смертю опозиційної (чи принаймні думаючої) львівської журналістики. Все те, що нас тримало на плаву при старому режимі, відмерло. І я всім своїм нутром відчуваю, як нам бракує оцього щемливого відчуття, що наша регіональна журналістика − єдиний острівець свободи слова на всю країну.
Ну Бог із ним − що «Високий замок» став напівофіційним рупором БЮТ, а «Експрес» по-бізнесовому лояльний до всіх і вся. Але ж тема Євро-2012 − це чудовий шанс для безбарвної, знекровленої, позбавленої потужних мотиваторів, львівської журналістики хоча б трохи повернутися до стандартів не тупо-інформативної професії, а громадянської! Принаймні це моє бачення. Однак це всього лишень роздуми. Про Євро-2012 і далі преса писатиме як про черговий інформпривід, причому інколи за масштабами навіть менший, ніж побутова різанина десь на Левандівці. Так і напрошується приклад «Експресу»: коли почала нагнітатися тема відсутності інвестора на будівництво стадіону, «Експрес» вийшов із передовицею «Катя Бужинська лишилася без джипа» (11 січня). Чомусь аж руки опускаються...
Рівняйсь на поляків
Тут доречно буде порівняти професійний рівень львівської журналістики і польської. Не хочу виглядати заангажованим симпатиком поляків, однак факти говорять самі за себе. У той час, коли львівські журналісти приречено ідуть у фарватері новин навколо Євро-2012, польські про Євро-2012 розмірковують. Тут важливо вловити сенс слова «розмірковують». Читаючи польські газети, важко однозначно відповісти на запитання «буде Євро у Польщі чи ні?», оскільки одного дня можемо знайти статтю про те, що поляки встигнуть і ніяких проблем не буде, а наступного дня у цій же газеті знайдемо думки, що краще вже чемпіонат віддати, щоб потім не осоромитись. Однак різниця із львівськими медіа основоположна: у Польщі тональність обговорення задають яксамраз журналісти.
Візьмемо хоча би близьку Львову тему стадіонів. Польські видання детально описують, як стадіони будують Гданськ і Вроцлав, як свій стадіон модернізує Познань, Хожув і Краків. Так само є достеменна інформація про схему будівництва стадіону у Варшаві (з грошей держбюджету, а інші міста хочуть стадіони навпіл із інвесторами, тоді як мер Познані хоче, щоб держава доклала 1500 євро на одне сидяче місце на стадіоні). І тут виникає логічне питання: на тему львівського стадіону була тьма заміток − та чи бодай десь ви бачили економічну аналітику на тему інвестиційної привабливості стадіону, структури інвестицій, опис навколостадіонної інфраструктури? Атож.
Схожа ситуація з іншими темами, вмонтованими в тему Євро-2012. У польській пресі почалася ціла дискусія навколо доріг та автобанів (там потрібно побудувати майже 1000 км автобанів та 3000 км швидкісних доріг). Приклад для наслідування для львівських колег − це аналітична стаття газети «Дзєннік» «Побудова автобанів: нам загрожує параліч», в якій розписано основні проблеми побудови автобанів А18 та А4, що є ключовими для розіграшів у Євро. Натомість у Львові про проект «Євроколія» та будову Європейського автомобільного коридору − ні слова. І це при тому, що дороги в нас відомо які. В мене є пояснення, чому місцева преса про автобани та дороги мовчить. Тому що про це мовчать чиновники. А оскільки наші журналісти лише відтворюють кимось сказану інформацію, то навіщо самим шукати злободенні теми?
Я вже не кажу про дебати, які започаткував «Нюсуік Польща» щодо планів уряду залучати китайців до будівельних робіт. Пригадую, як ще минулого літа губернатор Олійник схожу тезу висловив на брифінгу, однак преса ніяк не зреагувала. Хоча тема більше ніж вдячна: невже в нас немає кваліфікованих будівельників? Розкрути цю тему − і стань героєм!
На загал тема Євро-2012 у польській пресі втрачає присмак скандалу, і день за днем щоразу ближче іде до справді змістовної дискусії. Уявіть собі на мить, чи навіть теоретично могла б відбутися фахова дискусія львівської журналістики і влади на тему Євро-2012? Думаю, це з розряду фантастики. І думаю, що це з вини насамперед журналістів. Бо вони завідомо зайняли позу дзеркала і примітивного ретранслятора.
+++
Кабінет Міністрів України Розпорядження
Kmu.gov.ua
20.02.08
від 15 лютого 2008 р. № 292-р
Київ
Про заходи щодо удосконалення системи управління підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу
1. З метою реалізації наданих УЄФА державних гарантій і належної підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі − чемпіонат) визначити відповідальними:
1) Віце-прем’єр-міністра України згідно з розподілом функціональних повноважень − за:
реалізацію державної політики з питань підготовки та проведення чемпіонату;
координацію в межах, що не передбачені повноваженнями Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, діяльності органів державної влади, установ та організацій у зазначеній сфері;
взаємодію між Федерацією футболу України та Польською футбольною асоціацією (далі − приймаюча асоціація), органами виконавчої влади, установами і організаціями з питань підготовки та проведення чемпіонату;
внесення на розгляд Кабінету Міністрів України проектів відповідних нормативно-правових актів;
інформування громадськості з питань підготовки та проведення чемпіонату;
організацію контролю Кабінетом Міністрів України за виконанням державних програм і заходів з питань підготовки та проведення чемпіонату;
2) Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу (далі —Агентство) − за:
співпрацю з приймаючою асоціацією, спрямовану на забезпечення виконання вимог УЄФА щодо підготовки та проведення чемпіонату;
підготовку пропозицій щодо включення об’єктів, будівництво яких необхідне для забезпечення проведення чемпіонату, до відповідних проектно-планувальних документів;
моніторинг ефективності використання залучених інвестицій; створення відповідно до законодавства і забезпечення діяльності бізнес-центру та інформаційно-довідкового центру для інвесторів;
розроблення разом із заінтересованими органами виконавчої влади та подання на розгляд Кабінету Міністрів України:
− проектів нормативно-правових актів з питань підготовки та проведення чемпіонату;
− щорічного комплексного плану заходів з підготовки та проведення чемпіонату;
− концепції інформаційного забезпечення підготовки та проведення чемпіонату;
− пропозицій щодо створення системи управління інвестиційними проектами, визначення особливостей проведення тендерних закупівель у рамках підготовки до чемпіонату, а також щодо утворення у приймаючих містах фінансових установ;
здійснення контролю за виконанням відповідних актів законодавства щодо підготовки та проведення чемпіонату;
координацію заходів, що здійснюються органами виконавчої влади, їх структурними підрозділами, зокрема з підготовки об’єктів, необхідних для підготовки та проведення чемпіонату (далі − об’єкти);
опрацювання та подання матеріалів для проведення засідань Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;
сприяння у розробленні міських, регіональних та галузевих програм, комплексних планів підготовки та проведення чемпіонату;
впровадження механізму залучення інвестицій для підготовки до чемпіонату спортивних споруд та об’єктів за процедурою «єдиного інвестиційного вікна»;
запровадження процедури залучення органів виконавчої влади до співпраці з юридичними і фізичними особами, зокрема щодо надання консалтингових послуг з організації підготовки та проведення чемпіонату;
моніторинг стану та результатів проведення тендерних закупівель у рамках підготовки до чемпіонату з наданням працівникам Агентства права брати відповідно до законодавства участь у роботі тендерних комітетів, що функціонують у відповідних органах;
інформування відповідно до його повноважень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інших заінтересованих організацій про встановлені УЄФА вимоги до проведення чемпіонату;
участь у підготовці візитів інспекторів УЄФА до України у рамках здійснення заходів з підготовки та проведення чемпіонату;
інформування за участю Федерації футболу України громадськості з питань підготовки та проведення чемпіонату;
разом з Мінрегіонбудом − за підготовку пропозицій щодо запровадження спрощеного порядку оформлення відповідних дозвільних документів для будівництва об’єктів;
3) Мінсім’ямолодьспорт − у співпраці з Агентством за:
приведення спортивних споруд, інших об’єктів, що належать до сфери управління Міністерства, у відповідність з вимогами УЄФА;
надання всебічної підтримки у будівництві та реконструкції спортивних споруд і об’єктів відповідно до вимог УЄФА;
створення належних умов для футбольних уболівальників під час проведення матчів чемпіонату;
вжиття заходів до підвищення рівня проведення чемпіонату України з футболу в усіх лігах, а також забезпечення належної підготовки національної збірної команди з футболу та створення з цією метою сучасної спортивно-тренувальної бази;
разом з Мінрегіонбудом − за затвердження згідно з вимогами УЄФА головного експерта − керівника робочої групи з питань стадіонів;
4) Мінекономіки − у співпраці з Агентством за:
надання методологічної допомоги у розробленні програмних документів та нормативно-правових актів з питань залучення інвестицій в рамках підготовки та проведення чемпіонату;
залучення міжнародної технічної допомоги в рамках підготовки та проведення чемпіонату, утворення у разі потреби відповідних робочих груп;
подання пропозицій про внесення змін до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу;
5) МВС у співпраці з Агентством − за підготовку та реалізацію згідно з вимогами УЄФА концепції забезпечення безпеки та правопорядку під час проведення чемпіонату;
6) СБУ − за запобігання, виявлення, припинення терористичної діяльності, гарантування безпеки відповідної категорії осіб згідно із законодавством під час підготовки та проведення чемпіонату;
7) Адміністрація Держприкордонслужби − за здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон осіб і транспортних засобів, що прибуватимуть в Україну для участі у чемпіонаті;
8) МЗС у співпраці з Агентством − за:
сприяння розробленню міждержавних нормативно-правових актів з питань належної підготовки та проведення чемпіонату;
застосування спрощеного візового режиму та порядку пропуску через державний кордон під час проведення чемпіонату;
формування у світі позитивного іміджу України як держави, на території якої проводиться чемпіонат;
вивчення досвіду інших держав щодо організації аналогічних спортивних заходів;
моніторинг інформації про підготовку та проведення чемпіонату, що розповсюджується у зарубіжних засобах масової інформації;
сприяння роботі спільної Координаційної ради України та Республіки Польща з підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року;
9) Держмитслужба разом з місцевими органами виконавчої влади − за митне оформлення товарів, необхідних для підготовки та проведення чемпіонату, облаштування додаткових пунктів пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення;
10) МНС − за запобігання загрозам техногенного характеру та запровадження сучасних систем надання допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації під час підготовки та проведення чемпіонату;
11) Мінтрансзв’язку − у співпраці з Агентством за:
підготовку до чемпіонату об’єктів транспортної інфраструктури, у тому числі з урахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями;
затвердження згідно з вимогами УЄФА менеджера з транспортної інфраструктури, національних експертів з питань аеропортів, внутрішнього залізничного та міжміського і міського автобусного сполучення;
підготовку разом з Укравтодором з урахуванням вимог УЄФА та затвердження концепції розбудови міських та приміських маршрутів і управління дорожньо-транспортним рухом під час проведення чемпіонату;
разом з Укравтодором та органами місцевого самоврядування − за:
складення реєстру автомобільних доріг, що використовуватимуться під час проведення чемпіонату;
будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг загального користування, що використовуватимуться під час проведення чемпіонату;
розвиток об’єктів інфраструктури вздовж автомобільних доріг загального користування;
разом з Укрзалізницею − за будівництво, реконструкцію і ремонт залізниць у напрямку приймаючих та резервних міст, а також Польщі, Росії та Білорусі;
разом із Державіаадміністрацією та органами місцевого самоврядування приймаючих міст − за:
розроблення та затвердження концепцій розвитку аеропортів у приймаючих та резервних містах;
будівництво, реконструкцію і ремонт аеропортів у приймаючих містах, а також резервних аеропортів;
разом із Мінжитлокомунгоспом та місцевими органами виконавчої влади − за забезпечення надання транспортних послуг належної якості в межах і навколо приймаючих та резервних міст, безпечної доступності шляхів, що ведуть до стадіонів;
разом з Укравтотрансом та місцевими органами виконавчої влади − за:
розроблення та затвердження програми будівництва, реконструкції та ремонту автовокзалів приймаючих та резервних міст;
виділення необхідної кількості та належного технічного стану автомобільних транспортних засобів для забезпечення регулярних пасажирських перевезень під час проведення чемпіонату;
12) МКТ разом з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади у співпраці з Агентством − за:
затвердження згідно з вимогами УЄФА національного експерта з питань розміщення гостей та учасників чемпіонату, розвитку туристичної інфраструктури;
розроблення та затвердження концепції розбудови мережі готелів, туристичної інфраструктури і відповідного обслуговування гостей та учасників чемпіонату;
створення необхідної туристичної інфраструктури у межах і навколо приймаючих міст, розроблення спеціальних туристичних маршрутів з урахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями;
організацію розміщення гостей та учасників чемпіонату;
координацію в межах своїх повноважень заходів, що здійснюються суб’єктами господарювання для розміщення гостей та учасників чемпіонату;
13) МОН у співпраці з Агентством − за:
забезпечення підготовки та перепідготовки у навчальних закладах необхідних спеціалістів з обов’язковим вивченням іноземних мов, які можуть бути залучені для підготовки та проведення чемпіонату;
підготовку гуртожитків навчальних закладів для розміщення учасників та гостей чемпіонату;
забезпечення захисту інтелектуальної власності УЄФА щодо чемпіонату;
14) МОЗ у співпраці з Агентством − за:
розроблення та затвердження згідно з вимогами УЄФА концепції медичного забезпечення чемпіонату;
затвердження згідно з вимогами УЄФА національного експерта з питань медичного забезпечення;
утворення центру надання спортсменам медичної допомоги та здійснення контролю за підготовкою кандидатів у члени національної збірної команди з футболу на базі Українського центру спортивної медицини МОЗ з належним матеріально-технічним оснащенням та кадровим забезпеченням;
15) Мінрегіонбуд у співпраці з Агентством − за:
участь у межах своїх повноважень у розгляді та погодженні проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів;
внесення відповідних змін до державних будівельних норм у частині забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення;
координацію заходів щодо проведення робіт з реставрації пам’яток архітектури;
моніторинг розроблення (коригування) містобудівної документації (схем планування територій, генеральних планів приймаючих міст) у рамках підготовки та проведення чемпіонату;
разом з МКТ та іншими органами виконавчої влади − за координацію робіт з ремонту будівель театрів, музеїв, упорядження територій національних заповідників, парків культури і відпочинку у приймаючих містах, а також у містах і населених пунктах, де перебуватимуть гості та учасники чемпіонату;
16) Мінпраці разом з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади у співпраці з Агентством − за:
сприяння комплектуванню кадрами відповідного професійно-кваліфікаційного рівня підприємств, установ і організацій, залучених до підготовки та проведення чемпіонату;
запровадження оплачуваних громадських робіт, пов’язаних з підготовкою та проведенням чемпіонату, визначення сфери можливого застосування праці волонтерів;
проведення через громадські організації інвалідів моніторингу створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів;
17) Держкомтелерадіо у співпраці з Агентством − за:
інформаційне забезпечення підготовки та проведення чемпіонату;
створення належних умов для роботи представників засобів масової інформації;
технічне переоснащення у разі потреби державних телерадіоорганізацій відповідно до вимог УЄФА;
утворення міжнародного телерадіоцентру для надання послуг акредитованим представникам засобів масової інформації;
забезпечення на належному рівні теле− і радіотрансляції футбольних матчів у приймаючих містах, зокрема для осіб з вадами слуху та зору;
організацію роботи з інформування населення, проведення рекламної кампанії та вирішення питання щодо придбання авторських прав на трансляцію футбольних матчів.
2. Затвердити згідно з вимогами УЄФА генеральним менеджером з інфраструктури Голову Агентства.
3. Взяти до відома, що Федерація футболу України забезпечить:
визначення делегата для проведення фінальної частини чемпіонату відповідно до Угоди УЄФА з приймаючою асоціацією;
координацію взаємодії з УЄФА щодо оптимізації моделі фінальної частини чемпіонату;
інформування органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інших заінтересованих організацій про встановлені вимоги до проведення чемпіонату;
інформування УЄФА про стан підготовки до проведення чемпіонату;
підготовку візитів інспекторів УЄФА до України у рамках здійснення заходів з підготовки та проведення чемпіонату;
підготовку національної збірної команди з футболу до чемпіонату.
4. Агентству підготувати та подати у місячний строк на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про організацію та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу», в якому передбачити норми щодо покладення на Агентство функцій з координації діяльності органів виконавчої влади, спрямованої на підготовку та проведення чемпіонату, і відповідальності за його підготовку та проведення, а також пропозиції про внесення до актів Кабінету Міністрів України змін, що випливають з цього розпорядження.
Прем’єр-міністр України Ю. ТИМОШЕНКО
+++