Прем’єра «Футбольного прес-клубу»

У п’ятницю, 25 січня, у Будинку футболу відбулося установче засідання «Футбольного прес-клубу». На пропозицію президента ФФУ Григорія Суркіса  спортивні та футбольні журналісти провідних вітчизняних ЗМІ − газет і журналів, телеканалів та Інтернет-порталів започаткували традицію корпоративних  зустрічей за «круглим столом» задля відвертої розмови та професійного обміну думками. Темою обговорення прем’єрного  зібрання стало  нещодавнє призначення головним тренером національної збірної України Олексія Михайличенка.


Очікуємо підсилення з Ізраїлю
«Бойовим» склад учасників прес-клубу першого скликання назвати важко − дехто з майбутніх його членів наразі перебуває в Ізраїлі на Кубку «Першого каналу». Втім, прізвища Валерія Мирського, Валентина Щербачова, Ігоря Лінника, Юрія Корзаченка, Юрія Малишева, Олексія Маргієва, Віктора Вацка, Олександра Власенка, Дмитра Короткова, Ігоря Чемериса багато що скажуть любителям футболу. Модераторами першого засідання виступили популярні телеведучі Микола Васильков та Ігор Мірошниченко.


Без ворогів
«Сьогоднішнє наше зібрання − реалізація стратегії ФФУ щодо поглиблення зв’язків із пресою, − сказав у вступному слові керівник Управління інформаційної політики федерації Сергій Васильєв. − Ці двері завжди відкриті для тих, хто прагне цивілізованого діалогу й готовий до професіональної дискусії. Як зазначив президент ФФУ Григорій Суркіс, серед журналістів у нас не може бути ворогів, а лише опоненти».


Думки розділилися
Працівників національної асоціації аніскільки не засмучує той факт, що підсумки різних опитувань з приводу кандидатури головного тренера збірної наразі не збігаються. «Адже в кожного інформаційного майданчику − своя аудиторія відвідувачів, а відтак − свої пріоритети», − нагадав Сергій Васильєв. Подальша дискусія, що тривала  протягом двох годин, відбувалася, так би мовити, на зустрічних курсах. Думки по певних аспектах майбутньої діяльності наставника національної команди розділилися.


Учень Лобановського
Так, Юрій Малишев вважає, що Михайличенко продовжує зростати як футбольний фахівець, Валентин Щербачов відзначив психологію переможця, лідера, що нею володіє новий тренер, а Валерій Мирський бачить в особі Олексія Олександровича чи не найталановитішого учня Валерія Лобановського. «Вчення Лобановського ніколи не лежатиме на антресолях мертвим вантажем, − сказав патріарх спортивно-журналістського цеху. − Треба тільки вміти скористатися ним. Михайличенко, на мій погляд, здатний до цього. Упевнений, що разом зі збірною він неодмінно зросте − і як тренер, і як особистість».


Не на порожньому місці
А ось Дмитро Коротков вважає, що уболівальникам важко розраховувати на великі успіхи головної команди, принаймні в найближчому відбірному циклі. «Команда зараз перебуває у такому стані, що їй, хоч із Михайличенком, хоч із ким іншим, складно сподіватися на вихід до фіналу світової першості», − така особиста думка репортера. Із нею погодилися не всі, висловивши сподівання на те, що новий наставник прийшов не на порожнє місце. Принаймні, Михайличенко зараз аж ніяк не менш перспективний тренер, ніж Блохін у той час, коли приймав пропозицію ФФУ.


Чи потрібні жертви?
Ігор Лінник проаналізував календар відбірного турніру ЧС-2010: «Три матчі з чотирьох проти головних конкурентів − Англії та Хорватії − наша команда зіграє до липня 2009 року. Із результатів можна буде робити певні висновки щодо того, чи надавати Олексієві Михайличенку карт-бланш до Євро-2012». На переконання Олександра Власенка, саме нинішній наставник має готувати збірну до домашнього європейського форуму, навіть якщо в процесі перебудови колективу доведеться пожертвувати світовим відбірним циклом.


Хотіти й могти
Втім, думка щодо жертви не була популярною. Більшість учасників прес-клубу зійшлася на тому, що амбіції Михайличенка штовхатимуть тренера до досягнення результату вже в найближчій кваліфікації. Так, на відміну від Блохіна, він не робить гучних заяв, однак усім своїм виглядом дає зрозуміти, що не тільки хоче, а й може працювати з національною командою. На користь «футбольного поліглота» промовляють і гучні досягнення, здобуті протягом кар’єри гравця, і патріотичний настрій, і дипломатичні здібності.


Спадщина та мотивація
Іще, без сумніву, Олексію Олександровичу знадобиться психологічна стійкість, адже на нинішній посаді він перебуває у світлі юпітерів − у фокусі пильної уваги журналістів та уболівальників. Тим більше, що в спадщину Михайличенко та його підопічні отримали невтішні підсумки відбірного турніру Євро-2008, і вся футбольна громадськість вимагатиме від головної команди покращення результатів.


Михайличенко почує все
Якщо збірна хоче вигравати, вона не потребує тепличних умов, однак на нинішньому етапі преса, на думку-резюме Сергія Васильєва, має створити молодому наставнику сприятливе психологічне тло для старту на важкому й відповідальному шляху. До речі, відеозапис засідання прес-клубу буде переданий особисто Михайличенку, а одне з наступних зібрань, цілком імовірно, пройде за його присутності. Планується також запрошувати інших цікавих гостей. А вибір тем для обговорення − за вами, колеги!..

Підписатися на новини