Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

Зіркова недостатність

Vgolos.com.ua
20.12.07

До Євро-2012 у кожному з міст-господарів чемпіонату має бути по шість п'ятизіркових готелів. Поки що цей показник зможе виконати лише Київ.

Ситуація з п'ятизірковими готелями у Львові чи не найгірша серед усіх чотирьох приймаючих і двох резервних міст. Про це свідчать останні дослідження стану готельного бізнесу, які провела Федерація Футболу України.

За словами Андрія Ставенка, експерта з питань розміщення та тренувальних центрів Федерації футболу України, згідно з вимогами У ЄФА, кожне місто має запропонувати чотири п'ятизіркові готелі для двох команд (щоб кожна команда могла вибрати готель), один для міні-штаб-квартири УЄФА мінімум на 90 місць та окремий готель для рефері й людей, які проводитимуть допінг-контроль. Особливі вимоги до цих готелів − максимальна безпека й відсутність доступу до готелів уболівальників і представників засобів масової інформації.

− Якщо місто не встигне побудувати необхідну кількість п'ятизіркових готелів, то ми вибиратимемо для УЄФА найкращий чотиризірковий готель, який на ту пору буде у Львові, − розповів «Газеті» пан Ставенко. − Нині в чотирьох приймаючих і в двох резервних містах бракує приблизно 60% готельних номерів високого класу, тобто чотири-п'ятизіркових.

Найкраща ситуація з розвитком готельної інфраструктури − у столиці. Там уже є три п'ятизіркові та три чотиризіркові готелі. За словами Андрія Ставенка, з Києвом проблем не буде, оскільки там точно буде необхідна кількість готелів. До 2012 року в столиці планують побудувати два десятки чотири− та п'ятизіркових готелів і близько 40 тризіркових. Доволі непогана ситуація з готелями високого класу у Дніпропетровську. Там є два п'ятизіркові, для будівництва ще шести вже відвели земельні ділянки. У Донецьку є лише один п'ятизірковий готель. А от у Львові немає взагалі. Недостатньо готелів і в резервних містах, тобто Харкові й Одесі.

− У жодному місті, крім Києва, ще не почали реалізовувати плани, − розповідає Андрій Ставенко. − Говорити про початок робіт і щось прогнозувати можна буде на початку 2008 року. Щодо Львова, то знаю, що місто вело переговори з трьома великими світовими мережами: «Редісон», «Хілтон» і «Хаят».

Експерти заспокоюють, мовляв, навіть якщо в місті на час проведення чемпіонату не буде потрібної кількості п'ятизіркових готелів, матчі Євро-2012 усе ж відбудуться.

− Може скластися ситуація, що до 2012 року Україна не матиме достатньо готелів, натомість Польща їх матиме, − пояснює експерт ФФУ. − Вже тепер у Польщі значно краща ситуація: лише три з шести міст не мають необхідної кількості готелів. Але до 2012 року точно матимуть. Можливий такий варіант: команди житимуть у Польщі, а на матчі приїжджатимуть в Україну. Хоча нам це не вигідно. Наприклад, німці порахували, що під час чемпіонату з кожного туриста вони отримували щоденно 300 євро прибутку.

− Тобто за місяць проведення чемпіонату мінімальний прибуток може становити 300 млн. євро.

Чому в Україні бракує готелів високого класу? За словами фахівців, одна з основних проблем − складна процедура виділення земельної ділянки. Інша − недосконалість законів і відсутність спрощеного оподаткування. До прикладу, в Туреччині та Єгипті готелі на сім років звільнили від сплати податків, що сприяло стрімкому розвитку готельного бізнесу. Як розповів «Газеті» пан Ставенко, зараз такий закон готують і в Україні.

− Якщо його ухвалять, буде інвестиційний бум із будівництва готелів. Зараз на наш
ринок приходять лише поодинокі міжнародні готелі. Бюрократична тяганина суттєво перешкоджає, і в людей зникає бажання будувати.

Нині в нашій країні будують готелі здебільшого українські бізнесмени, які мають вплив на владу в місті. Зазвичай це не великі всеукраїнські компанії, а місцеві фірми. На думку експерта ФФУ, проблема України в тому, що значна частина компаній бере ділянку під будівництво офісно-готельного центру, а за півроку до відкриття змінює проектну документацію під офісний центр. Місцева ж влада просто заплющує на це очі.

Водночас експерти запевняють, що український ринок дуже вигідний для готельного бізнесу, а будівництво готелю − надзвичайно прибуткова справа.

− Нині в країні великий попит на готелі, − розповів А. Ставенко. − Наприклад, номер у готелі «Редісон» у центрі Берліна коштує 160 євро, а в нас − 370, оскільки немає альтернативи. Сьогодні середньорічне наповнення готелів у всіх містах не нижче ніж 70%. Готелі не можуть будувати спеціально під Євро. Вони просто потрібні Україні.
За словами Остапа Процика, начальника управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львівської міської ради, середнє наповнення хороших готелів у Львові − 60%. Це дуже гарний показник, оскільки готель уважають рентабельним, якщо він заповнений на 30% протягом року. Посадовець переконаний, що Львів є привабливим містом для інвесторів, які захочуть будувати тут готелі.

Водночас питання розвитку готельної інфраструктури не зводиться лише до спорудження готелів високого класу. У кожному з міст має бути достатня кількість тризіркових готелів, у яких зможуть зупинитися вболівальники й туристи, які приїдуть у місто на час проведення чемпіонату Європи з футболу.

− Ми розраховуємо, якщо львівський стадіон побудують на 35 тисяч осіб, то на матч до Львова приїдуть 70 тисяч, − розповів «Газеті» А. Ставенко. − Очевидно, не всі проживатимуть у Львові. Значна частина замешкає в сусідніх містах: Тернополі, Івано-Франківську, Трускавці тощо. Плануємо створити великий інформаційний портал. Купуючи квиток, людина відразу вибиратиме готель і бронюватиме собі номер у різних містах. Очевидно, почнемо продавати квитки ще за два роки до чемпіонату. Також маємо велику надію на реконструкцію гуртожитків. Із Міністерством освіти і науки вже погоджено перелік тих ВНЗ, які отримують кошти на реконструкцію гуртожитків. Загалом у Львові планують поселити в гуртожитках близько 20 тисяч туристів.

Федерація футболу України вже зараз серйозно працює з готелями. Цього року почали підписувати спеціальні угоди, УЄФА починає бронювати місця на час проведення чемпіонату. 2010 року готелі зможуть отримати певний завдаток. Причому готелі зобов'язують уже тепер назвати конкретні ціни, які можуть зрости на 10, максимум 15%. Є ще такий чинник: якщо 2008 року таки зміниться законодавство й відбудеться готельний бум, то ціни автоматично природним шляхом «упадуть» на 30-40%. Якщо цього не станеться, то готелі продаватимуть номери за нинішніми цінами.

Тарас ДОБРЯНСЬКИЙ
експерт із готельного господарства Львівської міської ради

Відповідно до вимог УЄФА, ми повинні побудувати чотири чотири-п'ятизіркові готелі. І зобов'язані зробити це, бо мусимо провести чемпіонат.

Відомі світові мережі зацікавилися будівництвом готелів у Львові. Йдеться про такі мережі, як «Редісон», «Хаят», системи «Акор» і «Сосітель». їхні представники визнали: в разі відповідних пропозицій вони готові оглянути місця під побудову готелів. Звісно, вони встигнуть завершити будівництво до 2012 року. Зараз міська рада розглядає вісім-дев'ять потенційних ділянок, які відповідають вимогам будівництва три-п'ятизіркових готелів. Якщо відповідні законодавчі вимоги виконають протягом півроку, земельні ділянки віддадуть на аукціон чи конкурс, то готелі встигнуть відкрити до 2011 року.

Скільки саме буде чотири− та п'ятизіркових готелів у Львові до проведення чемпіонату, вирішуватиме не міська рада й не держава. Це має вирішувати сам ринок. Якщо в нас підвищиться рівень обслуговування туристів не лише в готелях, а й на митницях, в аеропортах, то з Європи до нас їздитимуть багаті туристи, які зможуть дозволити собі жити в дорогих готелях.

+++

Огляд найважливіших подій 2007 року

Korrespondent.net
20.12.07

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Перемога року: Євро-2012

Головна перемога цього року була здобута далеко від спортивних арен. У столиці Вельса Україна й Польща здобули почесне право на Євро-2012. У завзятій боротьбі були переможені Італія, Хорватія й Угорщина. Європейські футбольні боси були так налякані сплеском футбольного насильства на Апеннінах, що вирішили обдарувати правом проведення Чемпіонату Європи країн-переможниць, погано уявляючи собі стан справ у футбольній і, що головніше, навколофутбольній сфері в центрально-східній Європі.

Здобуте завдяки кипучій діяльності голови ФФУ Григорія Суркіса Євро-2012 стало великою несподіванкою для вітчизняного політикуму, на чиї плечі відтепер лягла нечувано тяжка ноша відповідальності. Як і росіянам із Зимовою Олімпіадою в субтропіках, Україні й Польщі доведеться починати фактично з нуля. Усього за 4 роки нам з нашим сусідою треба зробити справжній подвиг − не зганьбитися. Приклад Португалії, якій у схожій ситуації таки вдалося не спотикнутися на слизькому, свідчить, що все ще може вийти, от тільки вже давно надійшов час перейти від слів до справи. (...)

 (...) Провал року: Український футбол

Розпещених торішніми успіхами вітчизняних футбольних уболівальників цього року чекали суцільні розчарування. Провалилися всі й відразу − на всіх рівнях. Національна збірна зайняла лише підсумкове четверте місце у кваліфікації до Євро-2008, пропустивши вперед італійців, французів і шотландців, молодіжка − нинішній віце-президент Європи, також завалила відбір. Ще більше засмутили клуби. І якщо провал Динамо був, в принципі, прогнозованим, то Шахтар з його астрономічним кошторисом (75 млн доларів у міжсезоння на посилення складу) неприємно здивував. Причому, не тільки вболівальників, але й свого власника. Засмутив і Дніпро, звільнивши дорогу в Кубок УЄФА заштатному Абердіну. І тільки Чорноморець і Металіст, хоч і програли, Лансові й Евертону відповідно, але зуміли зберегти обличчя. Однак на тлі тотального провалу це стало невеликою втіхою. (...)

+++

Володимир Бабаєв провів урочистий прийом з нагоди вшанування футболісток ФК «Житлобуд-1»

Kharkivoda.gov.ua
20.12.07

У заході взяв участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Стороженко і начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Василь Жданов.

Виступаючи перед спортсменками і тренерами ФК «Житлобуд-1», Володимир Бабаєв привітав їх з високими результатами − завоюванням Кубка України з футболу серед жіночих команд і другим місцем у футбольній першості країни 2007 року.

«За вашими перемогами стоїть величезна праця і самовіддана робота на футбольному полі. Крім того, команду треба було забезпечити технічно і матеріально. Все це й дало, кінець кінцем, такий високий результат, − сказав перший заступник керівника області. Наступного року ми святкуватимемо 100-річчя харківського футболу, і, сподіваюся, що до цієї славної дати ви завоюєте все, що можна не тільки в Україні, але й за її межами».

Володимир Бабаєв подякував спортсменкам і їх наставникам за високі спортивні результати і побажав їм нових успіхів, здоров'я і благополуччя.

У свою чергу, поздоровляючи членів команди ФК «Житлобуд-1», Сергій Стороженко − перший віце-президент Федерації футболу України − сказав: «Дорогі дівчата, ми дуже гордимося і дорожимо вами, і сподіваємося, що Харків стане столицею жіночого футболу». Заступник керівника області виразив готовність надавати всемірну підтримку для досягнення цієї мети.

Володимир Бабаєв і Сергій Стороженко вручили спортсменкам, тренерам й керівникам команди ФК «Житлобуд-1» срібні медалі футбольної першості країни і Кубок України по футболу.

+++

Степан Юрчишин: «Лобановский хотел, чтобы я играл в нападении с Блохиным...»

Profootball.com.ua
20.12.07

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Розмовляти з легендарним форвардом «Карпат», збірної СРСР та найкращим бомбардиром в історії союзної першої ліги (42 голи за сезон 1979 року) Степаном Юрчишиним − одне задоволення.(...)

(...) − Чому так сталося, що Юрчишину − одному з найвідоміших футболістів «Карпат» − не знайшлося місця в клубній структурі?..

− Для мене стало неприємною несподіванкою, що мене звільнили з «Карпат» разом з Ігорем Кульчицьким. Адже грав і працював у клубі, виводив «Карпати» до фіналу Кубка України, маю відношення до появи у Львові талановитих Худоб’яка і Ткачука. Дуже хотілося працювати, мав чудові стосунки з Петром Димінським, але... Здогадуюся, хто ініціював моє звільнення, але наразі не хочу називати цю людину... Сподівався, що «Карпати» допоможуть мені в плані операції на колінах, адже віддав клубу все своє життя і здоров’я...


− ...а допоміг Григорій Суркіс?

− Так, Григорій Михайлович сам зателефонував, поцікавився, скільки потрібно грошей на операцію, і за півгодини вирішив усі питання. Було дуже приємно. Операція в Москві пройшла успішно.(...)

+++

«Нашего сына на футбол теперь не отпустим!» Часть 2.

Ua-football.com
20.12.07

Уголовное дело завели на тренера после драки во Врадиевке на матче Николаевской областной детской лиги.

Публикация «Нашего сына на футбол теперь не отпустим!», опубликованная на сайте «UА-Футбол», вызвала немалый резонанс. Сообщение о массовой драке во время матча Врадиевка-Доманевка команд 1992-1993 годов рождения обсуждалось на самых высоких уровнях. В адрес областной федерации из ФФУ прислана копия материала с требованием «Разобраться!» за подписью вице-президента Бандурко.

Получена информация от прокурора Врадиевского района Николаевской области советника юстиции С. П. Мочалко. В ней сообщается:

«Установлено, что тренер ДЮСШ во время пребывания на центральном стадионе пгт Врадиевка во время футбольной игры умышленно на почве неприязненных отношений к несовершеннолетнему А., которые возникли спонтанно, нанес последнему телесные повреждения в виде сотрясения мозга, кровоизлияния правого бедра, ссадин спинки носа. В соответствии с актом судебно-медицинского освидетельствования, они относятся к категории легких телесных повреждений, что послужило причиной ухудшения здоровья. В действиях тренера усматриваются признаки преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 125 Уголовного кодекса Украины.

Постановление

1. Возбудить уголовное дело по ч. 2 ст. 125 УК Украины.

2. Уголовное дело отправить в следственное отделение Врадиевского РО УМВД Украины для постановки на учет и проведения досудебного следствия».

Примечание автора. Пресс-служба Прокуратуры Николаевской области попросила в интересах следствия не указывать фамилии подследственных и место их работы.

Мы связались с известным в Николаеве адвокатом Сергеем Безушко, который поведал о наказаниях, предусмотренных по ч. 2 ст. 125 УК Украины. Вариантов решений суда может быть несколько, а именно:

− общественные работы от 150 до 240 часов;

− исправительные работы на срок до 1 года;

− или арест до 6 месяцев;

− или ограничение свободы на срок до 2 лет.

Инцидент во Врадиевке стал и главной темой на расширенном исполкоме областной детской лиги, состоявшемся в пятницу. Кроме членов исполкома, в его работе приняли участие тренеры «отличившихся» команд, директоры и завучи ДЮСШ. После трехчасовой дискуссии (возможность выступить получили как непосредственные участники конфликта, так и руководители школ) исполком принял решение:

1. Исполком областной детской лиги ходатайствует перед областным управлением физического воспитания и спорта министерства образования и науки Украины о принятии мер и рассмотрении вопроса о соответствии занимаемым должностям тренеров ДЮСШ Врадиевки и Доманевки. А также обращает внимание на усиление учебно-воспитательной работы в этих ДЮСШ.

2. В отношении тренера одной из ДЮСШ возбуждено уголовное дело, по итогам которого исполкомом будет принято решение.

3. Дисквалифицировать обе команды 1992-1993 г.р. на второй круг чемпионата областной детской лиги 2007-2008.

4. За неявку на игру арбитра Михаила Коробаня отстранить от судейства на три месяца.

5. Дисквалифицировать на один год игроков Анатолия Черноусова (Врадиевка) и Владислава Дзюнько (Доманевка).

6. Дисквалифицировать условно на один год стадион Врадиевки.

7. Решение исполкома по факту инцидента во Врадиевке довести до сведения общественности через СМИ.

Президент областной детской лиги Александр Ливик откликнулся на просьбу прокомментировать «врадиевский инцидент» и решение исполкома:

− Я относительно недавно возглавляю областной детский футбол, пришлось сразу столкнуться со многими проблемами. Принятое решение по данному инциденту − максимально жесткое, которое позволял принять регламент. На Николаевщине есть серьезные взрослые коллективы, где работа четко организована и ведется профессионально. А есть и юношеские команды ДЮСШ, находящиеся в ведении министерства образования и науки. На них, таким образом, влиять сложно. Поэтому первый пункт решения обращен непосредственно к руководству ДЮСШ. На мой взгляд, тренеры и директора ДЮСШ не принимают должных мер в воспитании юных футболистов. И если дети нецензурно ругаются − то это проблема их родителей, а также тех, кто работает с этими детьми. Надеюсь, что уже скоро нам удастся исправить и улучшить ситуацию в областном детском футболе.

А нам остается верить, что максимально серьезно ознакомятся с подробностями врадиевского скандала все, кто работает в детско-юношеском футболе Николаевской области. Учиться, если помните, лучше на чужих ошибках.

+++

Георгий Духовичный: Уничтожение памятников в Киеве приобрело гротескный и неприличный характер

Glavred.info
20.12.07

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Сегодня на «Главреде» прошла интернет-конференция известного киевского архитектора Георгия Духовичного. Георгий Самуилович рассказал о наивных застройщиках, голливудских новоделах и о разъедающей древний Киев коррупции. (…)

(…) Что там со стадионом Олимпийский? Он действительно уже признан непригодным для проведения итогового матча Евро-2012 или это только разговоры? И почему так цацкаются с застройщиками, которые на площади строят какой-то офис-центр? На них нельзя никак повлиять, что ли?

Ответ: Застройщики площади перед стадионом Олимпийским − идеальный пример наивных жертв киевских коррупционных схем. Они работают на основании полного комплекта разрешений и согласований, предусмотренных действующим законодательством. А уж как они были получены − судите сами. Если учесть, что сегодня этой застройкой занимаются третьи или четвертые по счету перекупщики площадки, становится понятно, что ситуация юридически очень сложная. (…)

+++

Россия будет инвестировать в украинские транспортные коридоры?

Novosti.ua
20.12.07

Народный депутат от Блока Юлии Тимошенко Наталия Королевская считает, что современный украинский и российский бизнес становится все более самостоятельным игроком на наднациональном уровне − на мировых рынках капитала.

«Бизнес начинает самостоятельно представлять не только свои интересы − без посредничества государства, но и интересы самого государства. «Это новая реальность и для России и особенно для Украины. С учетом этого, мы видим необходимость качественных изменений модели такого сотрудничества − а именно переход к модели приватно-государственного партнерства», − такую мысль нардеп высказала сегодня на совете стратегических инвесторов, где обсуждались основные направления российско-украинского инвестиционного сотрудничества.

Одно из ключевых направлений, которое, по мнению Королевской будет определять в ближайшие годы сотрудничество двух стран: модернизация и изменения транспортной инфраструктуры Украины к Евро-2012.

«Здесь мы очень заинтересованы в участии российского капитала − как в строительстве новых транспортных коридоров, так и в реконструкции существующих. Очевидно, что общие транспортные коридоры − это общая основа как для развития бизнес-, так и межгосударственных связей Украины и России», − отметила депутат.

+++

Киевсовет принял к рассмотрению проект бюджета

Unian.net
20.12.07

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Прохожие смотрят на новую табличку с названием Киевской городской государственной администрации. 31 июля Киевсовет принял к рассмотрению проект бюджета столицы на 2008 год.

Как передает корреспондент УНИАН, консолидированный (с учетом показателей районов города − УНИАН) бюджет Киева на следующий год предусматривается в объеме около 24 млрд. грн., а чистый бюджет города − 20 млрд. грн (…)

(…) В.ПАДАЛКА также сообщил, что на капитальные вложения в проекте бюджета Киева предусмотрены расходы в объеме 5 млрд. 313 млн. грн. Еще 1 млрд. 378 млн. грн. предусмотрено в проекте госбюджета-2008 для Киева с целью реализации мероприятий по подготовке к Евро-2012, что также учтено в расходах бюджета города. (…)

+++

Підписатися на новини