ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

1. Автономна Республіка Крим
 
На минувшей неделе в газете «Крымский обозреватель» (№ 46 от 13 ноября) вышло интервью почетного президента СК «Таврия» Сергея Куницына, в котором, в частности, была задета скандальная тема судейства.
На вопрос − каковы итоги рассмотрения протеста, поданного на действия арбитра Ореста Шмигельского во встрече «Таврии» с киевским «Динамо»? − Сергей Владимирович ответил следующее:
− После этого поединка тренерская группа работала до трех часов ночи, и мы насчитали 26 эпизодов, в которых судья принял решение не в пользу «Таврии». В том числе, не назначенный пенальти в ворота «Динамо» и сомнительный одиннадцатиметровый в наши ворота. Кстати, арбитр этой игры Орест Шмигельский из Львова до этого поединка четыре месяца не судил вообще. У нас сложилось впечатление (у болельщиков, кстати, тоже), что его выпустили для того, чтобы он нас «уничтожил». Мы знали, что никто не отменит результат матча, но все же подали протест. На днях нам пришел ответ, где по подавляющему большинству эпизодов претензии «Таврии» были признаны обоснованными. Однако никого так и не наказали. Я по этому поводу говорил даже с президентом «Шахтера» Ринатом Ахметовым и президентом «Днепра» Игорем Коломойским. Они сказали: «Деритесь. Мы вас поддержим». Это как в армии, если ты не будешь драться за справедливость, то тебя, по-русски говоря, «зачмырят»…Думаю, что на фоне такого судейства необходимо создавать премьер-лигу, чтобы она, как в России или Англии, самостоятельно решала вопросы с судейством и другими аспектами деятельности. Кстати, уже есть последствия нашего протеста. На наш матч с «Днепром» (состоялся 21 октября) судьей был назначен Виталий Годулян. Он был необъективен по отношению к «Таврии» в прошлом сезоне, и мы написали, чтобы на наши матчи его вообще не назначали. А его назначили на матч с «Днепром». Генеральный директор «Таврии» Николай Гостев позвонил одному из высокопоставленных функционеров ФФУ и задал вопрос: «Зачем вы это делаете?» На что последовал ответ: «Меньше пишите жалоб на судейство»… Сегодня все больше и больше клубов начинают объединяться против необъективного судейства, и даже судьи раскололись на несколько лагерей. Уже нет слепого подчинения действиям ФФУ. И я уверен в том, что бороться необходимо. Почему наши ведущие клубы (то же киевское «Динамо») проигрывают в еврокубках? Потому что там им некому помогать!
Тему судейства Куницын продолжил и в телепрограмме «Футбол-ТВ» (канал «Неаполь»). Всплыла она в свете предстоящих четвертьфинальных кубковых поединков «Таврии» и киевского «Динамо». Сергей Владимирович сообщил, что на домашний матч с киевлянами его клуб, воспользовавшись своим правом, выписал иностранных арбитров. «Было бы совсем честно, если бы и ответную игру в Киеве обслуживал иностранец. Но право выбора, конечно, за динамовцами». Кстати, как подчеркнул Куницын, перед «Таврией» стоит задача выхода в финал турнира, и нынешнее киевское «Динамо» при объективном судействе симферопольцам пройти по силам.
Дал «Футбол-ТВ» интервью и мэтр тренерского цеха Украины Анатолий Заяев. Анатолий Николаевич в пух и прах раскритиковал динамовцев («Ни в коем случае нельзя было убирать Сабо, только он мог навести порядок в команде», «Нужно убирать ветеранов − Реброва, Ващука, Шовковского, Гавранчича − большую половину состава, и строить новую команду, из молодежи», «Молодежь в Киеве отличная, но ее все время передерживают, не дают ходу, вот она и пропадает бесследно», «Новой (молодой) команде, которая должна состоять преимущественно из собственных воспитанников, нужно дать время стать на ноги − пусть играют, проигрывают, но они быстро вырастут, и только потом ставить перед ней серьезные задачи», «Иногда нужно сделать два шага назад, чтобы потом взлететь»).
Кстати, Заяев также уверен, что «Таврия» способна пройти динамовцев в Кубке. Но опять же − если судейство будет объективным.
 
 
2. Вінниця
 
Минулого тижня на Вінниччині футбольних подій, по суті, не було. Можливо, якісь незначні, про які широка громадськість не знала.
Футбольний символ області «Нива-Світанок» зайняла 7 місце в першому колі чемпіонату в другій лізі. Для новоствореної команди результат, звичайно, непоганий. Але, як відмічають спеціалісти, в команди немає стабільності. І це головне, що стає на заваді результатам а , головне доброзичливому ставленні спонсорів. Деякі з них « розлюбили» команду.
Нині формуються бюджети області, і міста. За нашою інформацією, Гарік (Гатаулін) намагається «пробити» більші суми для команди. Коли з міським головою Гройсманом, з яким в нього склались непогані стосунки, це виходить, то обласна влада непоступлива.
Заслуговує на увагу стаття в газеті «RIA» за 14.11.07 під заголовком «Винницкие фанаты жалуются на ФК». Вже сама назва говорить про проблему, яка виявляється є у найвідданіших болільників в стосунках з керівництвом клубу «Нива-Світанок»: «…Практически во всех городах Украины представителей фанатских группировок пускают на матчи бесплатно, а у нас за деньги, - отметил лидер самой активной группировки винницких «ультра-с» под названием «river boys» Артем. - Естественно, по этому вопросу мы обращались к директору ФК «Нива-Свитанок» Павлу Касанову, но он нам отказал. Кроме того, мы выезжаем на все матчи «Нивы» в другие города. Везде принято, что клуб оплачивает членам организованной фанатской группировки 50% расходов в поездках. Нам на 20 человек нужно около 1500 гривен на одну поездку. А ФК выделяет лишь... 100 гривен. За свои деньги мы покупаем и всю атрибутику - шарфики, флаги…»
Що тут скажеш? При такому ставленні до фанатів, які в будь-яку погоду і в будь-якому місті виразно і гаряче вболівають за команду, вона може залишитись без підтримки. А якщо втратити фанів, то при нестабільній грі, а відповідно і невеликій присутності глядачів на матчах, в один момент може статися так, що будуть грати при порожніх трибунах.
 
 
3. Волинь
 
Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс погрожує у зимове міжсезоння вигнати з керівництва команди Сабо, Базилевича і Буряка, − прямо з заголовка інтригує читача провідна газета області «Волинь-нова», далі докладно цитуючи Суркіса: «У нас узимку буде велика чистка, ми будемо наводити порядок у клубі. Я не буду дивитися на обличчя − Базилевич, Буряк, Сабо будуть звільнені і будуть шукати собі роботу в інших клубах...»
Загалом преса схвально оцінює рішучість президента «Динамо». Атмосферу в клубі за великим рахунком визначають не гравці, а керівники − тренерський склад.
Тимощук − найкращий в Росії!» − радіє волинська преса за свого знаменитого земляка. Власне, йдеться про те, що Тимощук зі своїм клубом став не тільки чемпіоном Росії, а й був визнаний найкращим гравцем останньої російської першості за оцінками авторитетного російського спортивного видання «Спорт-Экспресс».
Під рубрикою «Біс у ребро» і під заголовком «А Сабо − таки не слабо!» газета «Волинь-нова» розповідає про те, що «67-річний тренер київського «Динамо» Йожеф Сабо незабаром втретє стане татом»: «Не розлучаючись з дружиною, з якою щасливо прожив усе життя, одіозний футбольний функціонер зустрів нове велике кохання. Ним виявилася красуня «бальзаківського віку»... Далі газета з іронією згадує про те, що нещодавно, очоливши вп’яте «Динамо», Йожеф Йожефович замкнув футболістів на базі, щоб відгородити їх від жінок, тим часом сам он чим займався...
Незважаючи на відсутність у нашої збірної шансів на вихід у фінальну частину європейського футбольного турніру, вболівальницький інтерес до збірної та її тренера Олега Блохіна залишається доволі стійким. Власне, останнім часом він полягав у тому, щоб переконатися в бійцівських якостях наших футболістів незалежно від того, який буде результат у матчах, що залишилися.... На жаль, зустріч Україна − Литва розчарувала. Нашим футболістам бракує патріотизму. Литовці вийшли на поле, щоб відстояти честь своєї держави. Наші футболісти вийшли на те ж саме поле, щоб «відбути номер». Олегу Блохіну вже після цієї зустрічі треба було б подати у відставку з посади головного тренера збірної України. Наша збірна грала лише в центрі поля. Ні захисту, ні нападу не було. Футболісти просто-напросто не знають, що мають робити у своєму штрафному майданчику, а що − у штрафному майданчику суперника. Всі, абсолютно всі їхні дії були неефективними. Хіба можна в таких матчах посилатися на якість газону? Литовці йшли з поля до очей виваляні в болоті, а наші − чистенькі...- констатує місцева преса.
Напередодні цієї зустрічі Олег Блохін заявив, як зазначає волинська преса: «Хочу, щоб на Євро-2008 не потрапила Франція». Якщо це принципово, то принцип має відобразитися на грі. Після ганебного програшу Литві про жодні принципи стосовно Франції не може бути і мови. Цей матч заздалегідь програний. Хіба що станеться неймовірне диво!
Отож, важливим питанням для вболівальників залишається питання, чи піде Олег Блохін з посади головного тренера збірної. «Так, можливо, я залишу збірну, − цитують газети Блохіна, − Єдине, у чому можу вас запевнити, що я не буду суміщати посади головного тренера збірної України та київського «Динамо», куди ви мене так сватаєте. Скажу, що нині я не маю жодних запрошень від керівництва «Динамо». Я не контактував з президентом клубу Ігорем Суркісом і не вимагав від нього звільнити Сабо, Базилевича і Буряка. Інформація про мою зарплатню в «Динамо» − 2 мільйони євро − це також дурниці...»
Матчем «Динамо-2 − «Волинь» фінішувало перше коло чемпіонату України з футболу в першій лізі. Волинські футболісти поступилися другій динамівській команді, чим засвідчили, що наразі досягли своєї «стелі», посівши п’яте місце. Хоча преса відзначає, що в згаданому матчі суддя був не особливо прихильним до лучан, про що свідчать дві доволі суперечливі (судячи з он-лайн трансляції) червоні картки, які він показав футболістам «Волині», залишивши команду в меншості... Надалі, вже весною, починаючи з 18 березня, волинські футболісти спробують потіснити з третього місця ФК «Львів», якому, до речі, в першому колі програли. На весну головний тренер «Волині» Віталій Кварцяний обіцяє зробити нову команду.
Волинська преса повідомляє також про те, що 16 листопада президенти 16 клубів української вищої ліги домовилися про створення, починаючи із сезону-2008/9, національної прем’єр-ліги. До речі, не зайвим було б пояснити вболівальникам суть цієї ідеї в спеціальній публікації. У чому резон створення української прем’єр-ліги? Якщо виходити з рівня нашого футболу, то до неї закономірно можуть потрапити чотири-п’ять команд. Якщо туди ввійде 16 команд нинішньої вищої ліги, то в чому суть задуму? - запитують вболівальники.
Логотип Євро-2012 цього тижня у волинських ЗМІ не публікувався. Зовнішньої реклами на цю тему не зафіксовано.
 
 
4. Дніпропетровськ
 
Кулуары.
На данный момент опровергнуты слухи о переезде главного тренера футбольного клуба «Днепр» Олега Протасова на работу в Москву. По информации человека, приближенного к руководству клуба, Протасова таки звали в Москву, но не в «Локомотив», а в менее престижный муниципальный клуб «Москва». Как выразился этот же человек, «В Днепре Протасов − звезда, а там он будет «убогим». Тем более что предлагали Протасову в Москве немногим большую зарплату, чем в Днепропетровске − около 70 тысяч евро (а в «Днепре» у него 66 тысяч). Кроме этого, на днях Протасов встретился с Коломойским, и хозяин клуба лично убеждал тренера в огромных перспективах в «Днепре». Таким образом, сейчас этот вопрос пока закрыт.
Стадион.
Новым этапом в возведении стадиона «Днепра» является запуск котельной. Этот объект уже готовится к сдаче, так что в наступающее холодное время года на стадионе будет тепло. Продолжается благоустройство территории вокруг ядра стадиона. Идут подготовительные работы для асфальтирования, формирования дорожек и установки забора. В ближайшее время планируется усиление работ, связанных с формированием ограждения стадиона. Вскоре также будут начаты работы за так называемой «синей линией». Внутренние коммуникационные сети арены, которые уже выполнены, врежутся в городские магистрали.
 
На прошедшей неделе состоялась встреча руководителей клубов высшей лиги. Было принято решение о создании с сезона 2008/09 Премьер-Лиги. Во многих всеукраинских СМИ было сказано «Игоря Коломойского, хозяина ФК «Днепр», на встрече не было». Днепропетровские СМИ в своем большинстве это объяснили − его не было из-за очень уважительной причины − важных и неотложных дел.
Днепропетровский «Днепр» на этой встрече был представлен генеральным директором Андреем Стеценко, который прокомментировал журналистам итоги совещания и обозначил позицию клуба по некоторым ключевым вопросам. По его словам, на совещании была высказана точка зрения, что коль скоро в футбол с каждым годом вкладываются все большие и большие средства, необходимо иметь структуру, которая бы управлялась именно самими клубами в более значительной степени, чем при Профессиональной футбольной лиге. Поэтому руководители клубов приняли решение ее создать. Премьер-Лига должна обладать большими полномочиями, действуя согласно договорным отношениям с ФФУ. В этом плане нужно будет находить общий язык, потому что регламентирующие документы УЕФА и ФИФА закрепляют контроль над футбольными процессами в стране за федерациями футбола. Премьер-Лига должна будет выйти с предложениями к федерации и закрепить в договоре предложения, подготовленные рабочей группой.
Многие аспекты футбольной жизни будут, по мнению Стеценко, намного жестче контролироваться клубами. Хотелось бы, чтобы элитные клубы могли самостоятельно принимать решения, а не зависеть от количества голосов клубов из низших лиг. Премьер-Лига задумывается как коммерческий проект, и чуть ли не первым был поднят вопрос о поднятии привлекательности чемпионата для последующей продажи прав на телетрансляции, маркетинговых прав за более значительные суммы, чем это происходит сейчас. Клубы должны в этом пуле зарабатывать деньги.
Очень живо обсуждался на совещании лимит на легионеров. «Могу сказать, что «Днепр» выступает за то, чтобы лимита на легионеров, выходящих одновременно на поле, вообще не было. Другое дело, что не помешает «качественный» лимит на заявляемых иностранцев: для участия в чемпионате Украины игрок, к примеру, должен провести определенное количество матчей за сборную своей страны. Такая позиция расходится с мнениями и ФФУ, и главного тренера национальной сборной, но у нас она такова. Топ-клубы страны («Динамо», «Шахтер», «Металлист» и другие) считают, если и не так радикально, как мы («Шахтер» также выступает за отмену лимита, а «Динамо» − за сохранение нынешнего ограничения), то похоже. Есть клубы, которые наоборот высказываются за ужесточение лимита. Здесь мнения разделились, но я думаю, что когда люди, стоящие за клубами, собираются на таких встречах, они всегда смогут прийти к общему знаменателю. Вообще, должен сказать, что мне очень понравилась прошедшая встреча − чем больше будет таких обсуждений, тем лучше для всего нашего футбола.»

Что касается главы будущей Премьер-Лиги, то, по словам Андрея Стеценко, здесь есть несколько вариантов. Прозвучало предложение, чтобы эту организацию возглавил независимый от клубов человек, который бы при этом хорошо разбирался в бизнесе, ведь Премьер-Лига должна зарабатывать деньги. Второй вариант: на должность главы Премьер-Лиги избирается топ-менеджер одного из клубов, и выборы на этот пост проходят каждый год. И это наиболее вероятная перспектива, утверждает Андрей Стеценко. Но в кулуарах уже говорят, что наиболее вероятная кандидатура, по мнению ФК «Днепр», на пост главы Премьер-лиги − Игорь Коломойский. И он это заслужил и достоин.
13 ноября на заседании в ОГА начальник Службы автомобильных дорог в Днепропетровской области Валерий Фалюш рассказал, что именно состояние днепропетровских трасс и культура местных водителей в преддверии Евро-2012 смущают европейцев больше всего. Заботясь о будущих гостях из цивилизованных стран, областные власти расставят на дорогах огромные электронные табло и снабдят их камерами видеонаблюдения. По словам чиновника, до конца года на дорогах Днепропетровщины появится 21 информационное управляемое табло. Эти табло будут сообщать водителям температуру воздуха и дорожного покрытия, влажность, наличие осадков или гололеда, а также рекомендовать безопасную скорость движения. Кроме того, на электронных щитах будет показана дорожная разметка, схемы движения и дорожные знаки. Информация о метеоусловиях будет поступать от автоматической сети метеостанций, которые уже работают по всей области. Кроме того, в пресс-службе областной ГАИ сообщили, что на этих объектах также установят видеокамеры, которые позволят контролировать ситуацию на дороге. «У нас есть соответствующее указание Президента Виктора Ющенко, которое касается и видеонаблюдения за автодорогами города и области, - рассказал начальник пресс-службы Владимир Лебедев. - Однако остается открытым вопрос, как эти видеоматериалы применять, ведь законодательной базы пока нет».
15 ноября относительно того, как будет выглядеть город к Евро-2012, совещались власти города и области. Городской голова Иван Куличенко рассказал, что в ближайшие 20 лет должно быть построено 5 млн. квадратных метров жилья Из них 4 млн. кв. м — высотная застройка. Местами сооружения высотного жилья определены микрорайоны «Воронцовский», «Фрунзенский», «Парус-3» (на месте подтопленного частного сектора), «Приднепровский» и другие. «Это достаточно большие территории, где можно расположить жилье», — заметил городской голова. А практически вся центральная часть города станет территорией реконструкции. Новым Генпланом предусмотрена река Днепр как главная улица города, так вот вся архитектурная деятельность, мероприятия по реконструкции должны быть ориентированы на это, и эти требования уже выставляются», — подчеркнул руководитель города.
И.о. председателя облгосадминистрации Виктор Бондарь инициирует выделение 200-400 га земли близ города для сооружения объектов бизнеса-класса и «социального жилья». С инвестором, который согласится вложить деньги в строительство, будут работать по принципу: две трети земли — под мощные сооружения бизнеса-класса, остальное — под «социальное жилье» для молодых семей. Под строительство новых отелей может быть выделено 8-10 площадок По словам Виктора Бондаря, эти отели должны не только принимать туристов во время финала «Евро-2012», но и обеспечить на будущее для города «туристический поток». Среди этих отелей должны быть как 5-звездочные, так и 3-4-звездочные, которые бы отвечали требованиям обыкновенных граждан, поэтому в город должны прийти сети отелей среднего, высокого и высочайших уровней. Областная власть намеревается соединить усилия с городской, чтобы за 2-3 года в предместье Днепропетровска построить современные торгово-развлекательные комплексы, гипермаркеты площадью по 10-15 га, торговые комплексы европейского уровня с кинотеатрами, аквапарками, ресторанами, зонами отдыха для детей и катками.
 
 
5. Донецьк
 
На минувшей неделе речь о Евро-2012 шла только на страницах СМИ. В частности, «Жизнь» (14.11) напечатала краткий отчет о состоявшейся ранее встрече председателя облгосадминистрации Владимира Логвиненко с председателем турецко-украинского делового совета Сефой Гомденизом. Газета, в часности, пишет:
«Среди приоритетных направлений для турецких бизнесменов по-прежнему остается работа в строительной сфере. Они заинтересованы возводить гостиницы в Донецке в рамках подготовки Донецкой области к чемпионату Европы по футболу в 2012 году.
- Наши бизнесмены в Донецке занимаются строительством гостиниц, стадионов и других объектов, - сказал Сефа Гомдениз».
В следующем номере «Жизнь» (15.11) печатает статью «НСК «Олимпийский» реконструируют! Если успеют…», в которой идет речь о подготовке стадионов к чемпионату. Настораживает заключительный абзац публикации:
«По неофициальной информации, по результатам поездки инспекторы составили секретный отчет для президента УЕФА Мишеля Платини, в котором рекомендуется рассмотреть вариант лишения Украины и Польши права на проведение Евро-2012 в случае, если следующие инспекции выявят существенные недостатки в нашей подготовке».
Значительное место заняли сообщения о встрече владельцев клубов высшей лиги.
Отметим публикацию в «Салоне Дона и Баса» (16.11), которая на первой (цветной) полосе отображает двумя отдельными фотографиями Р.Ахметова и И.Суркиса, выходящими каждый из своей машины. Текстовка гласит: «Президенты двух ведущих клубов страны пошли друг другу навстречу и совместно занялись одним масштабным проектом: украинской Премьер-лигой». Сама статья называется «Рождение Премьер-лиги» и в ней еще раз подчеркивается: «наиболее активно продвигали идею президенты «Шахтера» и «Динамо» - Ринат Ахметов и Игорь Суркис соответственно. Но они тут же заверили, что создание вместо нынешней «вышки» Премьер-лиги - отнюдь не лоббирование интересов двух украинских грандов».
Далее эта тема развивается в приложении «Спорт-Салон» (16.11) под рубрикой «Украина: судьбоносное решение» размещена статья «Президенты берут судьбу футбола в свои руки» с фотографией на 1/4 полосы А2 беседующих Р.Ахметова (жестикулирует руками) и Г.Суркиса (слушает). Под снимком подпись: «Кто знает, возможно, президент «Шахтера» Р.Ахметов (слева) и президент ФФУ Г.Суркис еще два года назад обсуждали проект создания украинской Премьер-лиги…». В статье отдельной колонкой выделен блок под заглавием «Потенциальное руководство украинской Премьер-лиги», где снова подчеркивается: «Наиболее активно выступали за реформирование отечественного футбола президенты «Шахтера» и «Динамо» Р.Ахметов и И.Суркис».
Среди выделенных крупным шрифтом фамилий здесь далее названы (в алфавитном порядке): Ахметов Р., Колесников Б., Коломойский И., Сафиуллин Р., Суркис И.., Суркис Г., Шуфрич Н. и др.
Любопытно, что фамилия Ахметов в целом упомянута 7 раз, а Суркисов - 10.
А в авторском комментарии к событию журналист «Салона Дона и Баса» пытается дискутировать именно с Игорем Суркисом. Вот фрагмент из этой колонки:
«Лишь немного приоткрыв «закулисье», мы уже поражены хотя бы планами о создании нового телеканала, который будет призван транслировать матчи украинской Премьер-лиги (далее - УПЛ). А ведь чертовски привлекательно звучит - «трансляции матчей украинской Премьер-лиги», согласитесь. Сразу как-то по-европейски, солидно. Другой вопрос, как эта задумка осуществится на практике. И как можно совместить фразу Игоря Суркиса: «Мы должны научиться зарабатывать деньги на футболе» с созданием телеканала. Ведь получается, что нужно будет вложить в его создание немало денег. Допустим, раскошелятся сами владельцы клубов. Но тогда, владея правами на телеканал, они будут продавать права на трансляции самим себе? А где здесь прибыль? От рекламы? Я вас умоляю… Не в ближайшие как минимум несколько лет на рекламе во время трансляций матчей с украинскими командами можно будет заработать приличные деньги… В общем, с этим пока непонятно».
И далее автор делится своими сомнениями:
«С человеком, который возглавит будущую УПЛ, - тоже сплошные «непонятки». Игорь Суркис говорить, что это должен быть один из президентов клубов, а Вадим Рабинович - что это должен быть уважаемый человек «со стороны». Как разрешится эта дилемма? Непонятно…».
Независимый «Донбасс» (16.11) также откликнулся на новость недели статьей «Украинской Премьер-лиге - быть!» с иллюстрацией пожавших друг другу руки на ходу президентов «Динамо» и «Шахтера». Текстовка гласит: «В деле создания Премьер-лиги у Игоря Суркиса и Рината Ахметова нет никакого «конфликта интересов».
Об итоге матча в Киеве между чемпионом и «Шахтером» можно судить по заголовкам ведущих СМИ: «Бег с мячом по пересеченной местности», «Лучше бы лепили снежных баб…» - «Салон Дона и Баса» (13.11); «Как снег на голову» - «Панорама» (15.11); «Нам такой футбол не нужен - ни в метель, ни в туман!» - «Донбасс» (13.11).
В публикациях - сплошные сожаления о том, что пришлось играть в непогоду. Вот что отметил, в частности, «Салон Дона и Баса» (13.11):
«За несколько часов до игры, когда еще неясно было, состоится матч или нет, президент «Динамо» Игорь Суркис в разговоре с нашим корреспондентом сказал: «Я бы попросил о переносе игры, но не хочу, чтобы меня потом обвиняли. Пусть решения принимает делегат».
Но итог матча донецкие СМИ считают справедливым.
«Испытание сложнейшими погодными условиями лучше выдержала та команда, которая была больше мотивирована, которая больше стремилась выиграть. В итоге победа «Динамо» выглядит вполне заслуженной», - написал «Донбасс» (13.11).
А «Спорт-арена» (13.11) отчет о матче озаглавила четко - «Снежную битву выиграл Лужный».
Заслуживают внимания и публикации о ситуации в «Динамо». Так, «Панорама» (15.11) печатает резонансный комментарий президента «Динамо» после победы над «Шахтером» под таким заглавием: «Игорь Суркис: Бездельники Буряк, Сабо и Базилевич будут уволены». Материал публикуется со снимком И.Суркиса.
А «Салон Дона и Баса» (13.11) продолжает «подыскивать» чемпиону страны нового тренера. На сей раз - Альберто Дзакеррони, статья о котором более чем на 1/2 полосы А2 называется «Крестный отец Шевы». Наиболее интересен для нас последний абзац:
«И вот, как утверждают западные СМИ, генеральный директор «Динамо» Резо Чехонелидзе ведет переговоры с Дзаком. Правда, судя по заявлениям самого Дзака, он не горит желанием покидать родину, но уговорить его - дело не самое невыполнимое. К тому же, в команде уже есть Пинколини…».
 
 
6. Запоріжжя
 
Головною і приємною несподіванкою минулого футбольного тижня стала виїзна перемога запорізького «Металурга» над львівськими «Карпатами». Пропустивши на першій хвилині гол, запоріжці домінували на полі решту ігрового часу і перемогли 1:3. Після тривалої серії невдач цей результат став великою втіхою для вболівальників, які чекають продовження у домашній грі «Металурга» з «Кривбасом» 25 листопада.
Запорізькі клуби другої ліги цього тижня зустрічалися між собою: аутсайдер «Металург-2» несподівано переміг в Мелітополі місцевий «Олком» - 0:1.
Але найглобальнішою подією тижня став, безсумнівно, матч молодіжних збірних України та Ліхтенштейну на стадіоні «Славутич-Арена». Якщо у розгромному для гостей результаті мало хто сумнівався, і так воно і сталося - 5:0, то переживання стосовно належної організації гри такого рангу мали місце. Втім, Запоріжжя не осоромилося перед високими гостями. На післяматчевій прес-конференції тренер збірної Олексій Михайличенко відзначив високий рівень організації з боку господарів та прекрасну інфраструктуру, що її надали командам для підготовки. Залишається чекати гри українців зі збірною Чехії 21 листопада: вона буде справжнім випробуванням нашої збірної на міцність. Можливо, на принципову гру збереться більше вболівальників. Незважаючи на низьку ціну квитків, заповненість стадіону залишала бажати кращого.
Кулуарні джерела донесли інформацію, що несподівана перемога у Львові 1:3 була реакцією футболістів на повернення Анатолія Чанцева до обов’язків головного тренера. Гравцям остогидли безглузді експерименти з тренерством і постійне втручання власників клубу у тренувальний процес. Тому футболісти, зчепивши зуби, відіграли львівський матч на «п’ятірку», аби вболівальники і громадськість зрозуміли, що команда здатна на більше з головним тренером, якого гравці поважають.
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі відсутня. На жаль, під час гри Україна-Ліхтенштейн на запорізькому стадіоні так і не вдалося розгледіти на видних місцях бодай якогось банеру на честь Євро. Банер офіційного сайту федерації ffu.org.ua - був.
У пресі на тижні згадувалися Євро-2012 та місцева федерація футболу.
Газета «Остров Свободы» від 15.11.07 вмістила інформацію про те, що голова Запорізької ОДА Євген Червоненко провів зустріч із делегацією Світового банку на чолі з Пітером Томсоном. «Сподіваюсь на Ваше розуміння важливості спорудження у Запоріжжі ще одного мостового переходу через Дніпро», - звернувся Є. Червоненко до директора департаменту Світового банку Пітера Томсона. У відповідь гість зазначив, що Запоріжжя також має шанс разом з Дніпропетровськом стати учасником проекту Світового банку, спрямованого на будівництво об’єктів для проведення «Євро-2012». Наприклад, у Дніпропетровську проходитимуть футбольні матчі, а Запоріжжя може приймати уболівальників. Це означає, що інвестиції у розвиток запорізького готельного бізнесу, автомобільних доріг можуть увійти до проекту Світового банку.
Газета «Запорізька правда» від 17.11.07 з посиланням на інтернет-ресурси вмістила інформацію про плани Олега Блохіна на посаді тренера національної збірної. «Після завершення відбіркового циклу Евро-2008 у мене відбудеться зустріч з Президентом ФФУ Григорієм Суркісом. Тільки потім я зможу дати остаточну відповідь» − зазначає газета.
Газета «Индустриальное Запорожье» від 16.11.07 розповіла про підсумки чемпіонату області і згадала, що він проводиться під егідою обласної федерації футболу.
А газета «Улица Спортивная» від 13.11.07 вмістила замітку «От Ахметова требуют лишних $ 72 млн.», де говориться про те, що турецькі підрядники будівництва донецького стадіону хочуть додаткові гроші. В кінці замітки уточнюється, що новий стадіон має стати одним з головних стадіонів чемпіонату Європи-2012, який прийматимуть Україна та Польща.
 
 
7. Закарпаття
 
За звітний період з в області особливих подій, пов’язаних із проведенням майбутнього чемпіонату, не сталося. Відсутньою була і будь-яка офіційна інформація про стан підготовки до Євро-2012.
Негативну реакцію серед серйозних бізнесменів Закарпаття викликала державна цільова програма підготовки та проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». За їхніми словами, обурення викликає те, що у документі не вказано жодного механізму, яким чином має здійснюватися фінансування, навіть у тій частині, де йдеться про бюджетні кошти. Чимало є дивних пунктів, наприклад, у розділі «туризм та супутня інфраструктура» зазначено , що в області будуватимуться туристичні комплекси «Синяк», «Боржава» та «Драгобрат-Кваси» і все це буде відбуватися за рахунок невідомого інвестора, але до 2012 року. До слова, під туристичний комплекс «Синяк» (назва його, правда, є умовною) Кабмін уже виділив 350 га лісового господарства у Мукачівському районі. Як стверджують в управлінні лісового господарства ОДА, об’єм інвестицій у туристичний комплекс складе 150-200 млн. дол.. США, кількість місць − 600-1000 чол. Окупиться проект за п’ять років. Однак, жодного слова про те, чи є вже хтось відомий із тих, хто вкладатиме у будівництво гроші. На думку багатьох підприємців, скоріш за все, об’єкт належатиме комусь із закарпатців, котрі зараз працюють у Києві, як то В.Балога, Н.Шуфрич. Також у багатьох розмовах згадується прізвище Г.Суркіса.
Інформація про будівництво на такій території туристичного комплексу викликала занепокоєння в екологів Закарпаття. Вони наполягають, зокрема, на серйозній екологічній експертизі ділянки, оскільки будівництво передбачає вирубку лісів, що може спричинити повінь у період танення снігів.
Огляд матчів.
Готуючись до важливого поєдинку проти полтавської «Ворскли» ужгородське «Закарпаття» зіграло спаринг проти львівських «Карпат» 17 листопада. Результат гри: 2:2. Нагадаємо, що клуб заповнив двотижневу паузу короткими зборами у Трускавці.
У післяматчевому коментарі в.о. головного тренера ФК «Закарпаття» Володимир Шаран зазначив, що задоволений спарингом, «Карпати» змогли підготувати поле і матч відбувся.
Завершилися районні першості в області. Наразі Федерація планує провести так званий кубок чемпіонів. За цей трофей боротимуться 8 команд, які стали чемпіонами у районних першостях. Дані змагання проходитимуть у два терміни 17-18 листопада та 24-25.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Інформація у ЗМІ.
У газеті «Ужгород» за 17.11.07 у матеріалі «Футбол: завірюха, мете завірюха…» аналізуються ігри 16 туру: «… більшість команд грала під акомпанемент снігового оркестру. А дехто навіть зовсім не грав. Зокрема через погодні умови полтавці не змогли дістатися вчасно до Луганська. Дещо дивна причина, бо, приміром, ті ж гірники мали не менше клопоту з погодою, а на матч-дербі з киянами прибули до столиці не просто своєчасно, а завчасно. Тож цілком логічно гравцям «Ворскли» вписати черговий «бублик» до графи «очки», що власне й було зроблено на черговому засіданні бюро ПФЛ».
У газеті «Закарпатська правда» за 17.11.07 у матеріалі «Батьки і діти, або Прообраз відродження футбольної спадкоємності в Закарпатті» - інтерв’ю з в.о. начальника управління молоді і спорту ОДА І.Качуром Йдеться про розвиток дитячого футболу у краї. Зокрема, піднімаються питання забезпечення інвентарем шкіл області, футбольними кадрами і т.д. За його словами, у більшості шкіл є спеціалізовані класи, які ефективно працюють і дають хороші результати.
На засіданні виконкому обласної федерації футболу піднімалося питання про те, щоб президенти клубів належним чином поставилися до дитячої футбольної ліги, дали можливість молоді грати на основних стадіонах. «Бо, на думку п.Качура, діти повинні сповна відчути атмосферу великого спорту».
 
Кулуарні розмови.
Серед футбольної громадськості краю ходять чутки, що окремі гравці ужгородського клубу «здали» гру в останньому 16-му турі проти «Таврії» у Сімферополі. Окрім того, на воротах стояв Романенко, який до цього часу не провів жодної гри в основі клубу. Як зазначив в.о. головного тренера Володимир Шаран, він поставив Романенка, бо у попередньому виїзному матчі 15-го туру проти луганської «Зорі» Бабенко навмисне пропустив гол. Більше того, стверджують, що тренер «Зорі» Косевич особисто займається організацією «договорняків».
Є інформація, що екс-тренер «Закарпаття» готує скаргу на розгляд бюро ПФЛ. Правда, поки що він її не подав. Скоріше за все, вона стосується заборгованості по зарплатні, яку так і не отримав Петро Кушлик після того, як залишив клуб.
Ужгородський клуб «Закарпаття» покинув сербський легіонер Мінья Поповіч. Офіційна версія розриву контракту − сімейні обставини. Але є інша сторона медалі − серб покинув клуб через невиконані обіцянки керівництвом клубу і те, що не зумів закріпитися в основному складі клубу. За осінній сезон Поповіч в основі відіграв всього один матч у першому турі − проти сімферопольської «Таврії». Окрім того, з обіцяних 25 тисяч доларів керівництвом команди він не отримав і третини.
 
 
8. Житомир
 
Про Євро − 2012 минулого тижня фрагментарно йшлося на FM − станції «Крок − радіо». Журналіст і власник цього радіо Ігор Іваницький постійно веде діалоги зі слухачами у прямому ефірі − це триває годинами, теми досить різні. Між іншим Іваницький є ще й депутатом Житомирської міськради від Партії Регіонів. Ото ж, коли мова зайшла про рівень культури на Житомирщині зокрема і в Україні в цілому, Іваницький резюмував, що журналістам дуже прикро й соромно за цю сферу в державі, бо Європа вже дивиться на нас, як на дикунів. Цитую:
- У той час, як там усе розвивається і прогресує, у нас − абсолютний культурний регрес, особливо в сфері обслуговування. А не за горами чемпіонат Європи 2012, до якого України пощастило долучитись і, очевидно, осоромитись на весь світ. Адже всім відомо, що ні наше транспортне обслуговування, ні дороги, ні готельно− ресторанні послуги не витримують ніякої критики. А така удача не всім випадає і чемпіонат міг би принести колосальні прибутки, в тому числі й Житомиру, який так близько від столиці. Однак влада, здається, абсолютно цим не переймається.
Щодо футбольного життя на рівні області. Про чемпіонат України з міні - футболу серед команд вищої ліги пише газета «20 хвилин». Публікація має назву «Привіт «Контингенту» із сонячної Одеси». Власне автор інформує, що чемпіонат взяв трьохтижневу паузу з тієї причини, що збірна України братиме участь в футбольному турнірі чемпіонату Європи.
Українці виступатимуть у групі «В» наряду з командами Іспанії, Росії, Сербії. А щоб потрапити у фінал, потрібно буде нашим землякам посісти першу чи другу сходинку. А Інтернет-видання «Журнал Житомира» повідомляє, що гравець житомирського ФК «Контингент» поїде на чемпіонат Європи в Португалію Головний тренер збірної України з фут-залу Геннадій Лісенчук назвав імена 14-ти футболістів, які братимуть участь у чемпіонаті Європи. Вперше до складу збірної команди України потрапив гравець житомирського «Контингенту», 24-річний Михайло Романов.
Тим часом журналіст «20 хвилин» інформує, що житомирський «Контингент» гостював у одеського «Маріону», який теж, як і житомиряни, дебютував нинішнього сезону у вищій лізі і після 8 турів займав шосте місце в турнірній таблиці. У звітному матчі одесити обіграли житомирян з рахунком 3:1 і вийшли на 5 сходинку, а житомиряни тим часом на 12.
Тут же автор пише про те, що стартував 10 чемпіонат міста Житомира з міні − футболу, який зібрав рекордне число учасників − 18 команд. Вони розділені на 2 ліги і щонеділі в спорткомплексі «Динамо» проходитимуть поєдинки.
Варто зазначити, що на інформаційному сайті Житомирщини розміщено інформацію з посиланням на Інформагенцію «УНІАН» під назвою «Мені набридли казки Сабо і Буряка про 50 мілліонів». У ній ідеться про те, що Президент ФК «Динамо» прийняв сторону критиків, які стверджують, що всі поразки «Динамо» через невмілих менеджерів, і вирішив позбавитись від колишніх керівників.
Інформація про обласну федерацію футболу в ЗМІ відсутня.
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу на теренах області відсутнє.
У друкованих місцевих і регіональних ЗМІ згадування про ЄВРО-2012 − передруківки інформаційних повідомлень інших ЗМІ, зокрема, з Інтернет. Теми − розпорядження київського міського голови щодо знесення недобудови перед НСК «Олімпійській», формування Прем’єр-Ліги.
У Житомирі продовжується готельний «бум». Про наміри будівництва 4-зіркового готелю заявили власники колишнього заводу «Електровимірювач», що у центрі міста. Самі інвестори експлуатувати готель не будуть, новобудова буде власністю одного із готельних операторів світового ринку.
Інформація про наміри розвитку готельної інфраструктури у Житомирі:
1. Проектування готелю на вул. Новий бульвар (центр);
2. Реконструкція пансіонату «Електронік» під готель (околиця міста в рекреаційному районі);
3. Реконструкція бази «Лісовий беріг» частково під готель (приміська зона рекреаційному районі);
4. Завершення будівництва готелю «Інтер» на трасі Київ-Чоп (10 км від Житомира);
5. Будівництво готелю (на в’їзді зі сторони Києва);
6. Реконструкція частини нежитлових приміщень колишнього меблевого комбінату під готель (біля автовокзалу);
 
Питання щодо приватизації готелю «Житомир» набуло широкого резонансу, кілька фракцій міськради мають намір ініціювати попередню незалежну експертну оцінку перед можливим прийняттям рішення про продаж.
У Черняхівському, Володарськ-Волинському, Коростишівському районах масово проводять землевідведення під розробку природнього каменю. На неофіційному «ринку» фірма, що має ліцензію, спеціальний дозвіл та землевідвід коштує близько 5 млн. доларів США. Також відчувається серйозний дефіцит спеціального транспорту для перевезення. Законтрактувати серйозну кількість щебеню популярних фракцій практично неможливо. Постійна інформація про майбутнє грандіозне інфраструктурне будівництво до ЄВРО-2012, «підігріває» й до того «перегрітий» ринок.
Сприйняття переважною більшістю населення проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне.
Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
 
 
9. Івано-Франківськ
 
Ось і настали канікули у футбольному житті Івано-Франківщини. Минулого тижня відбулися останні матчі першого кола для івано-франківців.
Свій останній матч першого кола івано-франківське «Прикарпаття» на стадіоні «Рух» провело з командою «Іллічівець» з Маріуполя і зазнало поразки з рахунком 0:2. З самого ранку у Франківську падав сніг, тож до обіду довелося розчистити поле, а під кінець матчу навіть увімкнути освітлення, що є досить незвичним для «Руху». Враховуючи стан поля, матч можна було зводити до нічиї, але цього підопічним Пташника не вдалося зробити. Як кажуть, є бажання, немає виконання.
«На після матчеву прес-конференцію ніхто з гостей не з’явився, аргументуючи це запізненням на літак. Натомість «Прикарпаття» представляли одразу двоє − президент клубу Анатолій Ревуцький і головний тренер Сергій Пташник. Головні тези виступу президента були такими: результат першого кола міг би бути для команди кращим; підсилення у міжсезоння потребують усі ланки; невизначеною є доля вікових гравців (їх у команді четверо − Тофан, Нодь, Микуляк і Щастливий, останнього брали лише на кілька місяців); тренером − задоволений, результатом − ні; фінансове становище клубу поволі виправляється» (неофіційний сайт ФК «Прикарпаття»). Щодо вікових гравців, то чому саме їхня доля є невизначеною? Можливо, причиною є чутки у команді, що саме ці футболісти здавали ігри? Це і справді могло б залишатися лише чутками, якби не згадка про «вікових» футболістів на прес-конференції.
А от футболісти бурштинського «Енергетика» в Миколаєві, після поразки клубові Волинь з Луцька — 1:2, зіграли внічию з місцевим МФК — 0:0. Таким чином «Енергетик» ще більше наблизився до «Прикарпаття»(«Прикарпаття» з 16 очками посідає 17 сходинку, а «Енергетик» з 17 очками-16 сходинку). І зовсім не хочеться, щоб саме ці два клуби у наступному колі змагалися за місце у першій лізі, бо, як на мене, варіантів у «Прикарпаття» небагато. Один з них - підсилити склад новими гравцями і зіграти команду до початку другого кола, бо у першому вони вже досить сильно наблизилася до зони вильоту. Інший варіант повернутися до другої ліги і награвати досвіду, що не дуже збігається з планами президента клубу, який поставив за мету команди залишитися у першій лізі.
Інформація, висвітлена у ЗМІ. У газеті «Захід-Пост» з’явилась публікація під назвою «В Україні з’явиться мережа недорогих готелів» про те, що до 2009 року компанія «Clubhouse Group» співвласника мережі «Фуршет» Ігоря Баленка планує до 2009 року збільшити кількість своїх готелів в Україні до дев’яти із загальним фондом у 1853 номери. За інформацією видання, ця компанія вже управляє двома готелями у Києві (36 номерів) та Кам’янець-Подільському (220 номерів). «Захід-Пост» повідомив, що по два готелі будуть побудовані у Києві, Львові, Трускавці, та ще один у Криму. Для цього компанія вже встигла викупити шість земельних ділянок (крім однієї в Трускавці). Приблизна цифра інвестицій, потрібних для цього проекту — 95 млн. доларів.
У кінці публікації повідомляється, що ще один готельний оператор «Hyatt International» (США) планує звести в Україні готель до чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
У додатку до газети «Західний кур’єр», «Кур’єр футболу», що випускається за сприяння обласної федерації футболу, розміщена публікація «Збережімо стадіон!» У статті йдеться про те, що один з інвесторів, який налагодив виробництво на базі колишнього промислового гіганта Івано-Франківська ВАТ «Автоливмаш», для збільшення своїх потужностей може використати територію стадіону ВАТ «Автоливмаш». Стадіон, що знаходиться на околиці обласного центру, зараз перебуває у дещо занедбаному стані, і автор публікації приводить за приклад стадіони «Локомотив» (нині «Гірка») та «Електрон» в обласному центрі, які теж були у занедбаному стані, проте для них свого часу були знайдені інвестори, спортивні споруди були відновлені і зараз успішно діють. Автор статті пише, що рано чи пізно буде забудована територія навколо стадіону «Рух» (а це тренувальні футбольні поля) і задає питання, куди подінуться діти? Саме тому у статті вміщено заклик про збереження стадіону ВАТ «Автоливмаш».
Кулуарна та інша інформація по цій темі.
Цього тижня завершився чемпіонат Івано-Франківської області з футболу. Перемогу здобула команда «Карпати» з міста Яремче. З цього приводу у журналістських колах кажуть, що підйом «Карпат» в області пояснюється таким же «підйомом» колишнього міського голови міста Яремче Миколи Палійчука. Новий губернатор підтримував цю команду, коли займав керівну посаду у Яремче, і деякі журналісти вважають, що тепер ця підтримка тільки посилиться.
Ніхто не береться прогнозувати, як відобразиться призначення Миколи Палійчука на посаду голови Івано-Франківської ОДА на обласний футбол. З одного боку він був міським головою Яремче і за його головування місцева команда «Карпати» непогано розвивалась, і тому він повинен би продовжувати підтримувати футбол в області, як це робили його попередники. З іншого боку, Микола Палійчук може зменшити фінансування футбольному клубові «Прикарпаття». Це пояснюється тим, що Палійчук почав своє головування в області із заяв про те, що буде робити широкі кадрові зміни як в апараті ОДА, так і на місцях в районах, тобто він себе ставить в області як суворого та вимогливого керівника. З таких заяв деякі журналісти роблять висновок, що зокрема керівництву івано-франківського ФСК «Прикарпаття» буде непросто знайти спільну мову з Миколою Палійчуком, щоб домовитись про те, що обласна державна адміністрація продовжить фінансувати цей клуб.
Деякі журналісти Миколу Палійчука пов’язують з фінансово-промисловою групою «Приват». Кажуть, він є в близьких стосунках зокрема з Олександром Шевченком, керівником туристичного комплексу «Буковель», який теж пов’язують з групою «Приват». Підтвердженням цього стала участь губернатора області у неділю 18 листопада у відкритті зимового сезону на «Буковелі». Через такі зв’язки Миколи Палійчука з «Приватом» подейкують, що тепер для області загалом буде легше знайти інвесторів, зокрема в лиці «Привату». Це може вилитися у відновленні фактично замороженої добудови івано-франківського стадіону «Рух», адже «Приват» вже пов’язували з цим проектом, проте міський голова Івано-Франківська та голова обласної федерації футболу Віктор Анушкевичус у справі домовленостей з «Приватом» так і не змогли від слів дійти до діла.
 
 
10. Кіровоград
 
Закінчилися ігри сімнадцятого чемпіонату області з футболу серед аматорських колективів на призи газети «Народне слово».
Серед команд другої групи змагання проводилися у двох зонах, у яких перші місця посіли «Вись» з Малої Виски та «Тясмин» з Олександрівки. У двобої за золоті нагороди двічі перемогу святкували футболісти «Висі» - 3:2 та 3:0.
За «бронзу» суперечку вели колективи, які посіли другі місця в зонах, - «Агрокомплекс» з Устинівки та «Ятрань» з Новоархангельська. Сильнішими виявилися спортсмени «Агрокомплексу», які двічі подолали своїх опонентів з «Ятрані» з рахунками 1:0 та 4:1.
Останній матч у першій групі, який відбувся минулої суботи в Гайвороні між місцевою «Зорею» та командою «Сокіл» із с. Соколівського Кіровоградського району, визначив долю другого й третього місць у чемпіонаті. У цій грі сильнішими виявилися футболісти «Зорі», які здобули перемогу з рахунком 1:0, а з нею й срібні нагороди чемпіонату області.
Бронзові медалі - у спортсменів ФК ПСП «Степ» з Долинської.
А переможець серед команд першої групи визначився раніше: золоті нагороди та звання чемпіона 2007 року виборола молода й амбітна команда з Олександрії ФК «Олександрія - Аметист». Визначено й кращих гравців чемпіонату.
Футболістів та тренерів команд-призерів чемпіонату області-2007 нагороджено дипломами і медалями обласної федерації футболу й пам'ятними призами редакції газети «Народне слово».
Багато футбольних вболівальників і спортивних журналістів області негативно відзиваються про останній тур у вищій і першій лігах, мовляв, для чого було проводити їх на засніжених полях, що призвело до зриву окремих зустрічей, додаткових травм футболістів, невдоволення вболівальників. До речі, через сильний снігопад не відбувся і матч «Дніпро» - ПФК «Олександрія» - черкаській команді зараховано технічну поразку.
Кіровоградські ЗМІ повідомили про рішення обласної федерації футболу провести з 30 листопада по 11 грудня цього року змагання ветеранів на Кубок області з фут-залу, пам’яті Анатолія Кравченка на призи щотижневика «Спортревю».
 
 
11. Луганськ
 
Тренер алчевской «Стали», после проигрыша его команды ПФК «Севастополь» со счетом 0:2, получил лишние козыри для выполнения своего обещания по замене в межсезонье большого количества игроков. Неудачную игру нельзя объяснить невезением или списать на некачественное судейство. Грубые ошибки игроков в конце первого и второго таймов и привели к такому результату.
Во второй лиге луганский «Коммунальник» постепенно пробирается к верхней части турнирной таблицы. Выиграв у «Ильичевцев-2» со счетом 3:1, команда занимает четвертую строчку.
Развитию сельского футбола был посвящен кубок областной федерации среди сельских районных команд, победителем оказался Марковский район. Такие соревнования будут проводиться и дальше, в частности федерация совместно с обществом колос планирует организовать «сельские игры». Для этого будет привлечено гораздо большее количество команд, и соревнования будут проводиться по зонам.
В поселке Кленовое местным энтузиастом Сергеем Ниничуком был организован турнир для детей «Золотая осень». Сергей сам тренирует «Сокол», который и занял первое место, обыграв в финале команду - участницу юношеского первенства области. Кубковые финалы под таким же названием - «Золотая осень» закончились в Брянке, где стал победителем местный «Горняк» и в Красном Луче, где кубок завоевал петровский «Химик». Надо сказать, что оба финала прошли совсем не при осенней погоде, футбольные поля скорее напоминали лыжную трассу.
Президент областной федерации Виктор Безрук отметил хорошую работу федераций Ачевска и Стаханова. В этих городах по несколько юношеских команд выступают не только в первенстве Украины, но и области.
С окончанием сезона многие команды переключились на мини-футбол. С начала ноября проходит кубок Луганска по этому виду, команды разбиты на семь групп. В это же время начался аналогичный турнир и в Станично-Луганском районе.
 
 
12. Львів
 
Жодної акції стосовно проведення Євро-2012 у Львові та області цього тижня не відбувалося.
Жодних елементів зовнішньої реклами стосовно підготовки до Євро-2012 (роздача листівок, біг-борди) у Львові помічено не було
Цього тижня, а саме у четвер, 15 листопада, відбулася сесія Львівської міськради, на якій знову не розглянули питання земельної ділянки під стадіон. Річ у тім, що до слова попросився голова підприємства, що висловлює свої права на цю ділянку (ВАТ «Зеленбуд») Володимир Муштук, який зазначив, що готовий віддати 25 га з 50-ти під будівництво стадіону. У свою чергу секретар Львівської міськради Володимир Квурт доручив перенести розгляд цього питання на 29 листопада, оскільки ВАТ «Зеленбуд» так і не представив усіх належних документів на право володіння ділянкою. Депутати, що входять до комісії з вивчення цього питання повинні підготувати на наступну сесію усі необхідні документи, аби на ділянці уже розпочали будувати стадіон.
Прес-служба Львівської міськради розіслала по місцевим ЗМІ прес-реліз, в якому директор департаменту Євро-2012 Львівської міськради Олег Засадний прокоментував певне незадоволення львів’янами підготовки до Євро-2012. «Те, що львів’яни не цілком задоволені темпами підготовки до Євро-2012 - це абсолютно нормально. Люди хочуть бачити реальні будівельні роботи, нові будівлі і транспортні розв’язки. Але цьому повинні передувати проектні роботи і пошук грошей. Проекти надто важливі для міста, і ми не маємо права на помилку. На це пішло півроку, і ми зробили дуже багато. Інвестори, яких ми знайшли, готові вкладати в місто рекордні для Львова суми. Такого ще не було», - так прокоментував результати соцопитування щодо підготовки чемпіонату Європи з футболу у Львові, Інтернет виданню ZAXID.NET, директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради Олег Засадний. У цій інформації він зокрема повідомив, що наступного тижня Львів мають відвідати з перевіркою інспектори УЄФА, але поки що достовірної інформації про їхній приїзд наразі немає. На одній із прес-конференцій перший заступник голови ДПА у Львівській області Микола Князевич висловив припущення, що зарплати у львів’ян до Євро-2012 будуть в межах 1,5 тисяч євро.
Місцеві ЗМІ продублювали інформацію з прес-служби Президента України про те, що Віктор Ющенко та Шимон Перес підписали меморандум про взаєморозуміння з питань підготовки Євро-2012.
Цього тижня у Львові відбулася прес-конференція керівника центру «Соціоінформ» Олексія Антиповича, на якому він оприлюднював результати соцопитувань зокрема і по Євро-2012. Але найцікавіше, про що сказав Антипович, так це те, що оргкомітет з підготовки до Євро-2012 за результатами соцопитувань має очолити почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський. На це одразу відреагував голова Львівської ОДА Петро Олійник у коментарі, де сказав, що «Петро Димінський може у будь-яку хвилину увійти до оргкомітету з підготовки до Євро-2012»- zaxid.net.
Після цієї прес-конференції в кулуарах усі журналісти зійшлися на думку, що результати соцопитування настільки неприховано замовні, що далі нікуди. До речі, прес-конференція проводилася в приміщенні інформагентства ЗІК, яке належить власне Димінському. До речі, Антипович, який вів прес-конференцію, знаний на Львівщині «спеціаліст» із замовних соціологічних досліджень.
 
 
13. Миколаїв
 
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
На Миколаївщині в обласних державних органах про ЕВРО-2012 не згадували.
У суботу, 17 листопада, відбувся матч за Суперкубок Миколаївської області, у якому зустрілися команди «Воронівка» і «Торпедо». Основний час зустрічі завершився з рахунком 0:0, а пенальті краще били торпедівці. Суперкубок переможцям вручав голова Миколаївської обласної держадміністрації Олексій Гаркуша.
Серед журналістів і футбольних функціонерів краю обговорювалися ухвалені рішення щодо створення української прем'єр-ліги. У розмовах більшість людей називають це рішення − революційним, ставляться до нього схвально, як правило згадують відразу російський чемпіонат, хоча висловлюють також думку, що у нас прем’єр-ліга − не може бути панацеєю від усіх бід. А саме, деякі люди не бачать сенсу в її створенні, у чому принципова різниця між Вищою лігою і Прем’єр −лігою? Адже сьогодні футбол у нас розвивається тільки завдяки відданості йому ділової еліти України. Називають Рената Ахметова, братів Суркісів, Ігоря Коломойського і Петра Димінського. На думку деяких, зміни будуть і з позитивним результатом, адже, нарешті, про прем’єр-лігу заговорили не функціонери ФФУ, а самі президенти клубів, маючи на увазі, що у засіданні робочої групи щодо створення української прем'єр-ліги взяли участь господарі усіх клубів вищої ліги чемпіонату України.
Зазначимо, що зі створенням української прем’єр-ліги занепокоєння у журналістів і представників ФФУ області і міста викликає доля таких команд , як МФК «Миколаїв». На їх погляд, подібні команди ще довго не гратимуть не тільки у прем’єр-лізі, а й вищій лізі. Адже прем’єр − ліга посилює вимоги до інфраструктури клубів, щоб грати в рівних умовах на хороших полях. Безумовно, що зросте і грошовий заявочний внесок для клубів, будуть потрібні серйозні фінансові гарантії. Усього цього, принаймні, у МФК «Миколаїв» немає, навіть за сьогоднішніми нормами. Тому, поки командою майстрів міста не будуть володіти бізнесмени серйозного калібру - прем'єр-ліга нам не світить.
Зовнішня реклама.
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами, тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області - не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Про Євро-2012 згадували на сторінках газети «Флагман-Н». Без посилань на першоджерело це видання повідомило, що протягом 2008-2011 років у Києві будуть введені в експлуатацію більше 30 об'єктів готельного господарства, які на даний момент перебувають на різних стадіях будівництва. «…Строительство гостиниц проводится в рамках подготовки к проведению Чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Напомним, согласно требованиям UEFA, столица должна иметь не менее 2 тыс. 815 номеров в четырех - и пятизвездочных гостиницах для размещения национальных команд участников, врачей по антидопинговому контролю, представителей и коммерческих партнеров UEFA, VIP-гостей, а также не менее 2 тыс. номеров в двух - и трехзвездочных гостиницах для размещения представителей СМИ» («Флагман - Н»,14.11.07) .
Місцеві журналісти переймалися поразками українських клубів у матчах Ліги чемпіонів. Спортивний щотижневик «Николаевские новости» дав розширений огляд про виступи наших команд під назвою «Тяжелая неделя украинских лидеров». У підзаголовок винесено: «Олег Лужный дебютировал на тренерском мостике в Лиге чемпионов с разгрома в Манчестере».
На думку авторів миколаївської газети, італійський «Мілан» переграв український «Шахтар» за рахунок досвіду і класу. А рахунок у матчі «Манчестер Юнайтед» - «Динамо» (Київ) - 4:0 міг бути і більшим, адже «скептики обещали примерно то же, что произошло в Ливерпуле, где «Бешикташ» был разгромлен 0:8. Английская пресса, как и после первого матча соперников в Киеве, вновь разнесла динамовцев в пух и прах за «безвольную и трусливую игру» ( «Николаевские новости», 13.11.07).
У матеріалі також констатується, що з «київської» групи достроково визначився перший учасник 1/8 фіналу - «Манчестер». А нічия у матчі «Спортінг» - «Рома» ще залишає шанс киянам ще зачепитися за кубок УЄФА.
Завершилося перше коло чемпіонату України серед команд першої ліги. Більшість друкованих видань миколаївської області подали звіт про останній домашній матч МФК «Миколаїв» з командою «Енергетик» (Бурштин): «На грани замерзания» («Николаевские новости», 13.11.07), «Ничья на промежуточном финише» («Флагман - Н», 14.11.07), «Последняя футбольная игра сезона» («20 хвилин». 15.11.07), «Очко накануне межсезонья» («Николаевский бизнес», 15.11.07), «Осенний полумарафон» («Южная правда»,15.11.07), «Подождем до весны» («Вечерний Николаев»17.11.07).
Загальна думка журналістів про цю гру така, що останній матч першого кола не вдався. І справа, навіть, не стільки у нічийному результаті 0:0 з командою, що перебуває в нижній частині турнірної таблиці, скільки у тій грі, яку продемонстрували господарі поля.
Всі видання цитують керівників миколаївського клубу щодо виступу команди у першому колі чемпіонату України. Головний тренер В’ячеслав Мазараті: «Если коротко подвести итоги первого круга, то мы смазали его концовку, потеряли очки там, где не должны были этого делать. Планировали набрать пятьдесят процентов очков. Для выполнения этого задания нам не хватило всего одного очка. С позиций главного тренера, оцениваю выступление команды в первом круге, как удовлетворительное».
Президенту МФК «Миколаїв» Сергію Дергунову, як і журналістам, остання гра у першому колі не сподобалася. Щодо планів команди, у перерві чемпіонату, керівник клубу відповів: «Теперь футболисты уходят в отпуск, а мы с тренерами будем думать о том, как дальше комплектовать команду».
ЗМІ області, розповідаючи про перипетії останнього матчу у Миколаєві, зупинилися на цікавому інциденті, який трапився на 56 хвилині гри. «Развеселил приунывшие было трибуны выскочивший на поле щенок - стаффордшир, ставший увлеченно гонять футбольный мяч от ворот к воротам. Собака развлекалась несколько минут, отобрав у футболистов мяч, а потом разогнала обе скамейки запасных игроков. Из-за бровки попытались было ввести в игру второй мяч, но и он попал в лапы разыгравшемуся псу. Наконец, судья дал свисток, и матч был приостановлен. На поле выбежал хозяин собаки и увел своего отличившегося питомца в туннель под трибунами» (газета «Mukola.net»,13.11.07).
«Все по местам», «Сражались до последних секунд» - це матеріали про підсумки чемпіонату Миколаївської області з футболу. Отже, чемпіонат області в першій групі подарував не тільки інтригу, що зберігалася до останніх ігор, а й нового чемпіона, ним стала команда «Воронівка».
На думку авторів публікацій, рівень учасників змагань зрівнявся, якість гри виросла. У командах грають як досвідчені, так і молоді талановиті виконавці. «Некоторые из них уезжают в команды мастеров, но лишь единицы попадают «на карандаш» наставникам МФК «Николаев» ( «Николаевские новости», 13.11.07).
Важливим кроком на шляху росту майстерності є виступи команд області на всеукраїнському рівні. Футболісти «Колоса» брали участь у сільських аматорських турнірах, а «Торпедо» - у кубку України серед аматорів. Виступили успішно: перші виграли два чемпіонських титули, а торпедівці стали фіналістами. «Руководство «Торпедо» отмечает, что матчи турнира, проведенные на полях высокого качества, - неоценимый плацдарм для профессионального роста. Только у нас в области с полями почти ничего не улучшается. К позитивным факторам можно отнести лишь то, что «Вороновка» играет теперь на собственном зеленом поле, а качество газона на стадионе «Молодежный» в Корабельном районе стало немного лучше» («Южная правда», 17.11.07).
Негативним явищем чемпіонату Миколаївської області з футболу названо перенесення ігор. Укладальники календаря не враховують всі моменти: участь команд у всеукраїнських і обласних турнірах, форс-мажорні обставини. Тому із року в рік чемпіонат затягується, поки не дограють всі пропущені зустрічі. Автори публікацій роблять резюме, що календар повинен бути пріоритетом для всіх без винятку!
Радіо. Телебачення.
Електронні ЗМІ про Євро-2012 не згадували.
У інформаційних випусках обласної телерадіокомпанії і 35 телеканалу «НІС - ТВ» були матеріали про останній матч першого кола чемпіонату України за участю МФК «Миколаїв».
 
 
14. Одеса
 
Молодежная команда одесского клуба «Черноморец-2» стала серебряным призером чемпионата Одессы 2007 года. Это стало известно 15 ноября после того, как «моряки» переиграли ФК «Диджитал». Встреча проходила на искусственном поле в Отраде и завершилась со счетом 4:2 в пользу «Черноморца-2». Первое место занял «Бастион» (Ильичевск), третье − «Реал-фарм».
Вместе с тем одесситов беспокоит, что ФК «Черноморец» покинуло 4 игрока, которые отправились в расположения сборных команд своих стран (Владимир Корытько, Игорь Бугаев, Паоло Де Ла Аса, Константин Ярошенко).
Тренер одесского футбольного клуба «Черноморец» Андрей Телесненко заявил, что предстоящий поединок очередного тура Чемпионата Украины - одесской команды с донецким «Металлургом» - должен быть перенесен. Такое заявление он сделал в интервью агентству «Репортер»: «Матч против донецкого «Металлурга» должен состояться 23 ноября. Но четверо футболистов «Черноморца» отправляются в национальные сборные, и большинство из них сыграют 21 ноября официальные матчи, а уедут в Одессу лишь 22-го. То есть на восстановление перед игрой с «Металлургом» у наших ведущих исполнителей Корытько, Де ла Асы, Бугаева и Ярошенко останется меньше суток. Я считаю, что при определении дат матчей 17-го тура произошла ошибка», - сообщил Андрей Телесненко.
Он отметил, что одесский клуб уже обращался в Профессиональную футбольную лигу с просьбой перенести игру на 24 ноября, но получил отказ.
«ПФЛ отказала «Черноморцу» в ходатайстве по поводу переноса матча с формулировкой «в связи с отсутствием объективных причин», хотя причина ясна всем здравомыслящим людям. Нам было сказано, что невозможно перенести запланированную телевизионную трансляцию этого поединка, но это же абсурд. «Черноморец» выступает за честное соперничество на футбольных полях и за соблюдение принципов fair play. Надеюсь, что на одном из предстоящих заседаний Бюро ПФЛ все же будет принято соответствующее решение в нашу пользу», - отметил тренер.
Обсуждалась и тема перенесения матча 18 тура чемпионата Украины по футболу между киевским «Динамо» и одесским «Черноморцем». «Динамо» и «Черноморец» встретятся не 2 декабря, как было запланировано ранее, а на день раньше, то есть 1-го декабря. Решение о переносе принято на основании просьб со стороны обоих клубов. Многие СМИ Одессы сообщили об этом в нейтральном контексте (газета «Вечерняя Одесса», ИА «Контекст Причерноморье», ИА «Информационный сайт Одессы», ТРК «ГЛАС», ИА «Репортер» и др.)
В Одессе проходят Всеукраинские финальные соревнования по мини-футболу среди школ-интернатов для детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки. Открытие игр состоялось 12 ноября на территории детского центра «Молодая гвардия». Инициаторами проведения соревнований выступили Министерство внутренних дел Украины, Министерство образования и науки Украины и Центральный Совет футбольно-спортивного общества «Динамо». «Проведение предыдущих отборочных областных и региональных турниров засвидетельствовало их действенность как в плане профилактической работы среди воспитанников школ-интернатов, так и в привлечении их к занятиям физической культурой и спортом, формировании здорового образа жизни, коллективизма, дружбы», — отметили в отделе связей ГУ МВД.
На финише осенней части сезона овидиольский «Днестр» столкнулся с невиданной доселе эпидемией травм и болезней: сразу восемь (!) футболистов находятся в клубном лазарете. Как результат, 12.11.07 Овидиопольский футбольный клуб «Днестр» проиграл со счетом 0:1 киевской «Оболони» в рамках очередного тура первенства Украины среди команд первой лиги. Матч с лидером первой лиги «Днестр» провел в Овидиополе. Это поражение стало для «Днестра» первым в текущем году в родных стенах.
Сыграв в понедельник заключительный матч первого круга чемпионата первой лиги с киевской «Оболонью», футболисты овидиопольского «Днестра» ушли в отпуск. Как сообщил «Одесскому футболу» президент клуба Андрей Продаевич, он продлится чуть больше месяца - до 16 декабря.
Одесса начинает строить дорогу вдоль государственной границы
Производственные структуры Одесского облдорстроя начали строительство дороги вдоль государственной границы с Молдовой. Как сообщил на пресс-конференции и.о. председателя Одесской ОГА Николай Сердюк, «это взято под личный контроль Президента». Пока работы выполняются в пределах проектно-сметной документации на сумму в шесть миллионов гривен.
 
 
15. Полтава
 
«К вылету готовы?» та «Недоїхали, недолетіли…» - ось такі заголовки в полтавській пресі найбільш зрозуміло характеризують неявку «Ворскли» на матч в Луганську. Ситуація така: керівництво клубу запланувало виліт о 12 годині, а гра мала відбутися о 16.00. В Полтавському аеропорті не дали дозвіл на виліт, бо злітна смуга покрилася кригою. Було вирішено їхати клубним автобусом до міжнародного аеропорту Харкова. Якщо Харків дав добро на виліт, то відмовився прийняти літак Луганськ, мотивуючи це складними погодніми умовами. Команда поїхала клубним автобусом до Луганська. Просили представники «Ворскли» господарів перенести матч на пізніше, але ті відмовилися. Автобус полтавців недоїхавши 100 км до пункту призначення змушений був взяти курс додому.
Полтавська преса звичайно ж трішечки покритикувала, на кшталт єдиний матч, який не відбувся в турі, зірвана пряма трансляція на Першому національному, хто ж за це відповість? І таке інше… але найбільше «відвела душу» газета «Полтавщина спорт». Власне їх можна зрозуміти, адже матчі за участю «Ворскли» займають значно частину їхніх шпальт, а тут немає про що писати. То ж вирішили опублікувати «Глас народа», тобто незадоволені вислови вболівальників на гостьових форумах сайтів «Ворскли». Досить гнівний матеріал, привожу деякі цитати: «За словами футболістів, тренерів та персоналу клубу, із зрозумілих причин які побажали не називатися, такого бардаку, як зараз в полтавському клубі, ще не було ніколи», «…чому так вийшло нехай дадуть відповідь пани Бабаєв та Яворський президент клубу та найнятий ним на роботу менеджер. Навряд чи вони це зроблять. Можливо просто не вважатимуть за потрібне, вважаючи, що клуб їх власність, іграшка, можливо знайдуть якогось «стрілочника», замість того, щоб мовчки по-чоловічому піти у відставку.»
Зрештою, після оголошення прогнозованого рішення засідання бюро ПФЛ про зарахування «Ворсклі» технічної поразки, журналістам таки вдалося хоч від когось добитись пояснень. Роль «цапа відбувайла» взяв на себе віце-президент клубу Дмитро Яворський, який дав інтерв`ю кореспонденту газети «СЄ в Украине». В цілому пан Яворський виправдався.
Представники Полтавщини у другій лізі на мажорній ноті завершили перше коло. Особливо порадував «Кремінь», який на виїзді переміг «Хімік» - 1:0. Жодна команда в цьому сезоні не вивозила з Красноперекопська три очки. Комсомольський «Гірник-Спорт» хоча й зіграв вдома у нічию 1:1, але з лідером «Титаном» з Армянська. Кажуть тренер гостей після матчу в роздягальні довго міцно висловлювався на адресу своїх підопічних. ФК «Полтава» вдома мінімально переміг аутсайдера «Газовик ХГВ» з Харкова - 1:0. Сподіваємось зимова перерва, яка вже не за горами, команді піде на користь. Як на користь ідуть поради президента ФК «Полтава» своїм гравцям. Соболев все частіше почав робити підказки своїм хлопцям, підбігаючи до кромки поля. Тренер ФК «Молодь» Сергій Ходирєв, розповідав в кулуарах, що Соболєв все більше перетягує владу в свої руки і Віктор Пожечевський (консультант клубу) стає якби, кажучи російською, «неудел».
І на останок: Футбольний клуб «Велика Багачка» втретє поспіль став чемпіоном області серед команд першої ліги. Поєдинки останнього туру проводилися в складних погодних умовах. Із шести запланованих матчів відбулося тільки три. Якщо претендент на чемпіонство кременчуцька «Криничка» свої три очки взяла без бою, бо на гру не приїхав ФК «Пирятин», то багачанам довелося викладатися на всю. У домашньому поєдинку ФК «Велика Багачка» приймав «Локомотив» з Гребінки. Початок гри для господарів видався не надто оптимістичним, бо вже в її дебюті вони пропустили м’яч. Та все ж в другому таймі підопічні Володимира Гришка забили три голи. Підсумок зустрічі 3:1 на користь ФК «Велика Багачка». То ж за кращою різницею забитих та пропущених м’ячів перше місце посів ФК «Велика Багачка». Нагородження команди повинно відбутися цими вихідними.
Зовнішньої реклами щодо Євро 2012 в місті не зафіксовано.
 
 
16. Суми
 
Протягом звітного тижня помітних подій в футбольному житті Сумщини не відбулося. В цей час увага вболівальників була прикута до кваліфікаційних поєдинків Євро-2008. По їх закінченні місцеві прихильники футболу говорили про те, що Україні треба брати приклад зі своїх сусідів-росіян і призначати на пост тренера іноземця. Навіть попри програш збірної Росії Ізраїлю гра очолюваної Гусом Хіддінком команди, на думку вболівальників, справляє сьогодні хороше враження, і це, говорять вони, є великою мірою заслугою Президента РФС Віталія Мутко. На його фоні зусилля президента ФФУ Григорія Суркіса, спрямовані на створення боєздатної української збірної, видаються вболівальникам такими, що заздалегідь приречені на невдачу. І мова тут йде не тільки про особу головного тренера команди, а й про самі принципи формування збірної, яка на сьогодні не має надійної бази у вигляді розвиненого дитячого та юнацького футболу. Нинішнє місце збірної у своїй відбірковій групі − це її реальний потенціал на сьогоднішній день. Невпевнена гра українців у відборі на Євро-2008 ще раз говорить про те, що минулорічний успіх команди на чемпіонаті світу був скоріше випадковістю, а невиразні нинішні виступи − невтішна для українського футболу закономірність.
Незважаючи на пристойні результати, які демонструє у чемпіонаті України серед команд другої ліги краснопільський «Явір», у команди продовжує залишатися складним фінансове становище. На цьому ще раз наголосив головний тренер команди Володимир Богач. «Деякі команди, які грають в чемпіонаті області, живуть краще. Хлопці грають на ентузіазмі, хоча в декого з них є сім’ї… Є люди, котрі люблять футбол і готові утримувати команду. Але влада не йде на діалог. Якщо ситуація не зміниться, до весни команди може й не бути», - цитує наставника «Явора» газета «Ваш шанс» за 14 листопада.
Президент «Явора» Володимир Саєнко у приватних розмовах говорить про те, що він начебто вже знайшов спонсора, який готовий взяти на себе утримання команди. Про це, зокрема, він заявив і після недільного матчу з кременчуцьким «Кременем». Однак і гравці, і тренери не схильні щодо цього заряджатися надмірним оптимізмом, адже розмови щодо спонсора ходять вже давно, а грошей у краснопільців для виступів у чемпіонаті як не було, так і немає.
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня.
Місцеві ЗМІ у публікаціях за минулий тиждень приділили увагу виступам повпредам Сумщини у чемпіонаті України, охтирському «Нафтовику-Укрнафті» та краснопільському «Явору». Крім уже згаданої газети «Ваш шанс» звіт про поєдинок «Явора» з «Олімпіком» опублікувала газета «Данкор». А газета «Сумщина» за 14 листопада під заголовком «На результат матчу вплинув асистент арбітра» вмістила матеріал про гру «Нафтовика» з «Металістом». На думку автора, у цій грі асистент арбітра неправомірно відмінив гол Каракевича, зафіксувавши гру рукою, якої насправді, як потім засвідчив відео повтор, не було.
Також інформація про виступи згаданих колективів у футбольній першості пролунала на місцевих ОДТРК та ТРК «Відікон»
 
 
17. Рівне
 
На заключному матчі «Вереса» в першому колі між вболівальниками мова здебільшого йшла про рівень технічної підготовки команд другої ліги, в тому числі рівненської. Вочевидь, що молоді гравці «Динамо-3» помітно перевершували в класі навіть досвідчених «вересівців». Отож, у своїй більшості вболівальники зійшлися на висновку, що підготовка у місцевій футбольній школі перебуває на дуже низькому рівні. Звичайно. Певною мірою дається відсутність належних умов для тренувань: поганий газон поля, недостатня кількість м’ячів тощо. На думку окремих вболівальників, ситуацію певною мірою можна було б поліпшити, коли б над ДЮСШ шефство взяв Ф «Верес». Проте команда майстрів сама переживає далеко не найкращі фінансові часи. В усякому разі, на сьогоднішній день існує двомісячна заборгованість із виплати зарплати. Зі слів президента клубу Святослава Власюка, він постарається до кінця року погасити цю заборгованість з допомогою спонсорів. Однак така ситуація не дуже втішає самих футболістів, адже традиційно у ФК «Верес» футболістам не виплачують зарплату впродовж міжсезоння, а це з листопада до квітня. Більше того, футболістів здивувало те, що після останнього матчу їм навіть не сказали на який час їх розпустили на канікули. Спілкуючись з футболістами, від багатьох з них почув наміри підшуковувати собі підробітки, адже чимало футболістів мають свої сім’ї. Зрештою, нинішня ситуація в клубі стала звичною за останні вісім років, що дуже непокоїть вболівальників.
З навколо футбольних новин, які заслуговують на увагу, - «наїзд» міської прокуратури на місцеву владу після перевірки ходу реконструкції центрального стадіону. Подейкують, що, зокрема, виявили крадіжку коштів, а також відсутність необхідних дозволів і погоджень. Щоправда, з достовірних джерел довідався, що, швидше за все, обійдеться оголошенням суворої догани начальнику управління у справах сім’ї, молоді та спорту Сергію Шевчуку. Інша подія − підгонка до святкування 50-річчя ФК «Верес». Щоправда вже третій раз переноситься дата урочистостей. Хоча Святослав Власюк запевняє, що за будь-яку ціну організує свято для ветеранів «Вереса».
Щодо інвесторів, які мають намір взяти в оренду центральний стадіон, де на трибунах за воротами планують збудувати офісні центри, натомість завершити реконструкцію спортивної арени, на жаль, не вдалося з’ясувати хто саме. Президент Ф «Верес» каже, що це київська фірма, котра хоче, взявши в оренду на 10 років, використовувати стадіон для організації концертів та інших розважальних закладів. З його слів інвестор додатково бере на себе зобов’язання утримувати футбольну команду впродовж 10 років. Натомість начальник управління капітального будівництва міськвиконкому Сергій Полоцький каже, що йдеться про російську фірму. Однак, як твердить, не йдеться про утримання команди. Втім, і один і другий не називає фірму.
До речі, в Рівному останнім часом з’явилося чимало інвесторів, які готові вкладати кошти у спортивні споруду. Однак існують проблеми з виділенням землі. Головна причина, як подейкують, бажання депутатів отримати з цього особистий зиск. Зокрема, вже з півроку триває тяганина з виділенням ділянки розміром три гектари для спорудження спортивно-розважального комплексу. Зі слів в.о. міського голови Рівного Юрія Торгуна, на цю землю претендують відразу чотири фірми: дві київські, одна львівська і одна сан петербурзька. Особисто Юрію Торгуну більше до вподоби проект запропонований киянами. Планується, зокрема, звести спортивний палац з льодовою ареною, котра перевертається на паркет, де можуть виступати баскетболісти, волейболісти і міні-футбольна команда. Однак , будучи свідком суперечки з цього питання між депутатами міської ради Юрієм Торгуном («Наша Україна»), Олексієм Губановим (Партія регіонів) та Русланом Мальованим (БЮТ), де кожен відстоював свою позицію, зрозумів, що по великому рахунку, окрім Торгуна, ніхто навіть не переймається інтересами міста. Принаймні видається, що представники тієї чи іншої політичної сили тупо відстоюють «свого» претендента.
На жаль, тема Євро-2012 у рівненських футбольних колах наразі не на часі. Більш актуальним є питання подальшої долі «Вереса» та намір заявитися у другу лігу студентської команди «Штурм-МЕГУ».
Емблеми та реклами Євро-2012 у Рівному також не спостерігається.
Обійшли питання проведення чемпіонату Європи в Україні й місцеві засоби масової інформації, які розмістили на своїх сторінках лише звіти про поєдинок «Вереса» з «Динамо-3».
 
 
18. Тернопіль
 
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає.
Заходи.
Після завершення весняно-осінньої частини першості України з футболу сезону 2007-2008 років серед команд групи А другої ліги гравці і тренери тернопільської «Ниви» ще кілька днів у відпустку не йшли. Після напруженого змагального циклу, до якого, крім матчів першості, входили ще й кубкові баталії, провели кілька відновлювальних тренувань та контрольний поєдинок з місцевою талановитою молоддю.
Також керівники «Ниви», тренери та гравці команди провели зустріч зі своїми прихильниками та представниками ЗМІ. Зустріч відбулася 14 листопада у Тернопільському театрі актора і ляльки. Спілкування тривало півтори години.
Про виступи команди в цьому сезоні, перспективи і проблеми колективу розповіли президент футбольного клубу Степан Рубай, віце-президент Олег Садовський, головний тренер Юрій Коваль, голова Тернопільської обласної федерації футболу Володимир Мариновський. Успішний виступ команди, яка нині займає у першості друге місце, лише трьома пунктами поступаючись «Княжій» зі Щасливого на Київщині, а в розіграші Кубка України змогла пробитися до 1/8 фіналу, на їхню думку, став можливим завдяки професійному підходу до справи. Усіх - як керівництва клубу, яке взяло на себе нелегкий тягар значних фінансових витрат, так і тренерів та гравців. Запросивши у міжсезоння лише кілька досвідчених виконавців, авторитетний наставник Юрій Коваль уже під час турніру зумів прищепити своїм новим підлеглим психологію переможців.
Треба зауважити, що відродження команди буде неможливим, якщо осторонь залишатимуться представники місцевої влади. Про це також мовилося під час зустрічі. Зокрема, Володимиром Мариновським. Ненормально, вважає він, коли керівництво ОДА та обласної ради за два роки жодного разу не побувало на стадіоні. Добре, що хоча з приходом нової людини на посаду глави виконавчої влади − Юрія Чижмаря, - з’явилася надія, що ситуація може змінитися на краще.
Уже найближчим часом керівництво обласного футболу і футбольного клубу планує потрапити на прийом до Юрія Чижмаря. Проблем, про які вестиметься мова, вистачає. Це і база команди, і необхідність ремонту стадіону. За сьогоднішнього його стану «Ниву» просто не допустять до змагань у першій лізі.
Також йшлося про підготовку футбольної сфери Тернопільщини до Євро-2012.
Тернопільська спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з футболу провела змагання своїх вихованців у трьох молодших вікових групах. У турнірі взяли участь майже 300 юних футболістів.
Неприємна звістка надійшла до клубного офісу ФК «Нива». Керівництво ПФЛ наклало на тернопільський клуб штраф у розмірі 1000 у.о. за незабезпечення порядку під час кубкового матчу «Ниви» з сімферопольською «Таврією». Клуб покарано через нецензурну лайку на адресу арбітра та масове кидання на футбольне поле пластикових пляшок.
Кулуарні новини.
Спортивні оглядачі тернопільських ЗМІ у неформальній розмові з головою Тернопільської федерації футболу Володимиром Мариновським обговорювали стан справ на Центральному стадіоні, де замість сидінь − шифер та інші розрухи. Журналістів цікавило, допоки це триватиме. Володимир Мариновський сказав: наразі стадіон знаходиться в комунальній власності Тернопільської міської ради. Теперішні власники ФК «Нива» беруть стадіон і його інфраструктуру в оренду. Тому реконструкцією арени повинні займатися його безпосередні власники.
Депутати Тернопільської міської ради на одній з найближчих сесій повинні розглянути питання оновлення стадіону.
Щодо участі Тернополя в можливій організації Євро-2012, Володимир Мариновський сказав: така можливість була. Тернопіль міг стати резервним містом Львова на Західній Україні. У цей проект були б вкладені солідні інвестиції А це − ремонт доріг, інша інфраструктура. Але наш шановний «гаспадін Стойко» (Іван Стойко − екс-голова Тернопільської облдержадміністрації) про це заздалегідь не подбав. А коли схаменувся, то було занадто пізно, тому що резервним містом став Івано-Франківськ.
Тепер залишається надія, що Тернопільщина під час Євро-2012 зможе використати свій туристичний потенціал.
Моніторинг тернопільських друкованих ЗМІ.
Щоденна газета «20 хвилин»:
«Олег Протасов може очолити ФК «Москва» (за інформацією ЗМІ) − росіяни пропонують українському тренеру удвічі більшу платню. «Бангура ставить підніжку «Шахтарю» − «Дніпро» на крок наблизився до «Шахтаря» в боротьбі за медалі чемпіонату України. «Тимощук − чемпіон Росії» − «Срібло» отримав клуб українця Максима Калініченка − московський «Спартак». «Нові втрати «молодіжки» − через травми з молодіжної збірної України вибули кілька гравців. А попереду − відповідальні матчі − з Чехією і Ліхтенштейном у Запоріжжі. «Олег Блохін: «Посада тренера збірної − найбільш розстрільна» (за інформацією ЗМІ) − зустріч Олега Блохіна з журналістами. «Ляльковий «захопили» фанати» − керівники ФК «Нива» зустрілися з пресою і фанатами, й розповіли про підсумки першої частини сезону. «Воробей» порівнює «Дніпро» і «Шахтар» (за інформацією ЗМІ) − форвард «Дніпра» Андрій Воробей провів з уболівальниками пряму телефонну лінію.
«Свобода»:
«Футбол. Чемпіонат України. Зимові метаморфози» − розповідь про результати 16 туру. «Кубок світу-2014 відбудеться в Бразилії» (за інформацією ЗМІ). «Головна проблема українського футболу» (за інформацією ЗМІ) − президент ФФУ Григорій Суркіс вважає головною проблемою ФК «Динамо» (Київ) велику кількість легіонерів. Про це він сказав, відповідаючи на запитання читачів газети «Спорт-Експрес».
«Тернопіль вечірній»:
«Інтрига зберігається» − про гру ФК «Динамо» і «Шахтар» та результати 16 туру чемпіонату України; «0:3, 0:4 − що далі?» четвертий тур групового турніру Ліги чемпіонів для українських клубів виявився невдалим.
«Вільне життя»:
«Нива» зустрілася зі своїми прихильниками»; «Український футбол. Вища ліга. Матч відбудеться за будь-якої погоди?» − про результати 16 туру чемпіонату України; «У нагороду − солодкі призи» − про змагання юних футболістів Тернопільської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву.
«Нова Тернопільська газета»:
«Подвійний «облом»-2» (за інформацією ЗМІ) − після катастрофи українських клубів у третьому турі Ліги Чемпіонів видавалося, що гірше вже нікуди, але з’ясувалося, «потенціал» «Динамо» та «Шахтаря» ще далеко не вичерпаний. У четвертому турі вони сумарно поступилися − 0:7; «У футболі на снігу київське «Динамо» було би чемпіоном» − про гру «Динамо» і «Шахтаря».
«Номер один»:
«До Євро-2012 через Буковину проляже новий транспортний коридор» (за повідомленням ЗМІ).
«Місто»:
«Олег Саленко: Про покійника або добре, або нічого...» (за інформацією ЗМІ) − екс-гравець київського «Динамо» на своєму блозі на одному з Інтернет-сайтів прокоментував результати матчів за участю «Шахтаря» та «Динамо». На адресу «Динамо» Олег Саленко висловився дуже критично; «Блохін викликав у збірну Романчука» (за інформацією ЗМІ); «Калиниченко ще на рік у «Спартаку».
Про чемпіонат Тернопільської області з футболу розповіли газети «Свобода», «Номер один», «Місто», «Тернопіль вечірній», «Нова Тернопільська газета», «Нова ера», «20 хвилин», «Вільне життя», «Четверта влада», «RIA-плюс».
Про гру «Ниви» з ФК «Коростень» інформували: «Свобода» («Завершили рік без поразок»), «Тернопіль вечірній» («На зимову перерву − без поразок»), «Нова Тернопільська газета» («Відрив знову скорочено»), «Номер один» («Нива» закінчила футбольний рік красивою перемогою»).
Тернопільське державне телебачення, телеканал «TV-4», «Smile TV», ФМ-станції «Українська хвиля», «Радіо Тернопіль», «Радіо ТОН» та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин повідомляли про чемпіонат області з футболу, про гру ФК «Нива» з командою «Коростень». А також подали розповідь про зустріч керівників ФК «Нива» з представниками ЗМІ та уболівальниками.
 
 
19. Харків
 
На прошедшей неделе в облгосадминистрации состоялась встреча зам.губернатора Сергея Стороженко с одним из руководителей немецкой консалтинговой компании «Roland Berger Strategy Consultants» по России Уве Кумом. Уве Кум сообщил о серьезном намерении компании сотрудничать в рамках подготовки к Евро-2012, т.к. компания имеет опыт соответствующей работы, в частности, готовила Чемпионат мира по футболу в Германии. Пока стороны договорились только обсудить в ближайшее время перспективы сотрудничества, которое может выражаться в проведении на Харьковщине мастер-классов для работников сферы обслуживания, помощи в подготовке презентации Харьковщины и ее возможностей.
С жестким заявлением на прошедшей неделе выступило областное управление здравоохранения: Евро-2012 в Харькове под угрозой срыва из-за отсутствия центра медицины, соответствующего современным требованиям. Экзаменом для медиков уже стал матч между «Металлистом» и «Эвертоном»: согласно требованиям УЕФА на стадионе должно быть не менее шести медпунктов, а для оказания только медпомощи пришлось устанавливать дополнительные посты − машины скорой. Харьковские медики действительно работают с большим перегрузом и не могут полноценно обеспечивать требования УЕФА при проведении таких матчей, а одно из главных требований: наличие центра медицины катастроф. Эта тема неоднократно уже поднималась, возможно такое заявление облуправления здравоохранения связано с лоббированием создания в Харькове «университетской» клиники для богатых (ее услугами смогут воспользоваться только люди с высоким достатком) в контексте подготовки к ЧЕ (см.отчет от 25.09.07, новости «Меди-Порт»).
Мэр города М.Добкин заявил о твердом намерении городских властей после Нового года заняться реконструкцией одной из центральных улиц − Пушкинской. Об этом мэр заявлял неоднократно, собираясь сделать улицу туристическим маршрутом. Реконструкция Пушкинской даже включалась в план подготовки к Евро-2012, в культурную программу ЧЕ.
Внешней рекламы по Евро-2012 кроме той, что вывешена на стадионе «Металлист» не появилось.
Перед всеми матчами и в перерывах на экране на стадионе «Металлист» продолжают крутить рекламный ролик (до 2-3-х минут), на котором демонстрируется проект «Металлист-сити» и реклама фирмы Ярославского «DCH».
В «Новостях −АТН» на 7-м канале 14.11.07 прошел репортаж «Евро-2012 в Харькове под угрозой срыва», в котором поднималась проблема создания в Харькове центра медицины катастроф.
17.11.07 «Новости-АТН» на 7-м канале показали сюжет по пресс-конференции президента ФК «Харьков» Виталия Данилова, на которой он, по мнению авторов, сделал резонансное заявление: «Я, например, в корне не согласен с тем, что Блохин говорит, что у нас нет украинских футболистов... Почему не пригласить Яценко, который на сегодняшний день является хорошим защитником и нормально играет. Он был у нас в клубе. Вице-чемпион Европы. На хорошем уровне играл. Капитан команды. Березовчук - тоже играл в свое время в молодежке. Никому из них не дали шанс. Даже в сборную не приглашают для спаррингов».
Этой же пресс-конференции В.Данилова посвящена статья в газете «Вечерний Харьков» : «Блохин должен дать больше шансов нашим футболистам». В этом интервью Данилов высказывает свое мнение относительно взаимоотношений Премьер-Лиги с ФФУ: «… мы (прим.: владельцы клубов высшей лиги) должны сами принимать непосредственное участие в исполнительных органах ФФУ. Ведь там работают разумные люди. Они не будут против хороших идей. Григорий Михайлович Суркис − прогрессивный человек. Как он может возражать против того, что люди, которые вкладывают в футбол огромные деньги, будут принимать участие в его развитии. Разве можно не считаться с такими людьми».
Также в интервью критикуется позиция Блохина по непривлечению молодых футболистов в сборную: «То, что ФФУ искусственно уменьшает количество легионеров, не приведет ни к чему хорошему. Потому что у украинских футболистов будут постоянно завышенные требования. …Почему клуб должен держать двух-трех украинских футболистов только для того, чтобы они находились в заявке. Я в корне не согласен с тем, что постоянно Олег Владимирович Блохин говорит, что у нас нет хороших украинских футболистов … многие украинские футболисты обижены такой постановкой вопроса …Я считаю, что это некорректное заявление».
 
 
20. Херсон
 
Биг-бордов и плакатов о Евро-2012 замечено не было.
Основным футбольным событием недели были матчи розыгрыша кубка закрытия сезона - Кубок «Нового дня». К счастью, игрались они в субботу, непогода не повлияли. В городе каждая игра собирала в Херсоне до 50 зрителей, в области показатель в среднем выше - до 90-100. Пресс-конференции по завершению матча специально не проводились. Обычно узнавать мнение тренеров - личная инициатива интересующихся.
На неделе сыграли пропущенные матчи. «Азовец» (Геническ) не поехал в гости к чемпиону «Миру» в Горностаевку и заработал техническое поражение. Два матча завершились со счетом 5:0. Так в херсонском дерби «Сигма» разгромила «Кристалл», а СК «Каховка» дома «приняла» «Колос» (Хлебодаровка).
Мини-футбол, чемпионат области.
Из-за непогоды состоялись только 4 из 6 матчей 1-й лиги. Новые технологии − ХМУ РП 10:2, Надра Банк − ФК Зеленовка 4:0, СШ №39 − Казино 6:8, Продэксим-2 − Будпостач 7:3. Зрителей было немного, света не было, но кто пришел - болели и прыгали, чтоб согреться в зале ДЮКФП №5 на Шуменском.
 
 
21. Хмельницький
 
Начальник хмельницького міського спорткомітету Валерій Вешко, підсумовуючи виступи Хмельницького «Поділля» в 2007 році, прийшов висновку, що футбольній команді-комунальному підприємству заважали облаштовуватися тендери. Зокрема, придбати автобус змогли тільки після третього тендеру, і тільки 7 грудня мають поставити автобус «МАН-ЛАЗ» зі Львова. Також після проведення тендерних процедур почали нарешті готувати тренувальне поле. Навіть провести ремонт гуртожитку заважали гравці, котрі там мешкали.
 - Ставилося завдання посісти перше-третє місце. І команда, хоч і не виконала його, але по очках практично знаходиться на третьому місці, - зауважив Валерій Вешко. Як виявилося, спортивний чиновник навіть не сподівався, що за переважання у команді місцевих футболістів, «Поділля» так пристойно виступить.
Колишній керівник клубу і теперішній член правління Іван Вознюк створення комунального підприємства «ФК «Поділля-Хмельницький» вважає недоцільним: «... це не означає, що воно стало футбольним підприємством. Бо чимало грошей «засіло». Вони не втрачені, вони десь є, але донести їх до результату − автобуса, поля, розвитку футболу − дуже складно. Тому потрібно міняти специфіку, бо комунальне підприємство не дуже підходить для футболу».
На зміні специфіки роботи наполягає й головний тренер Богдан Блавацький: «Потрібно поміняти комунальне підприємство на громадську організацію. У нас є група гравців, які просто «киснуть». Якщо не будуть грати певну кількість ігор Слободян, Шпіца, Мошківський, то вони не прогресуватимуть. І їх потрібно десь задіювати. Вважаю, що вони можуть грати в «U-19», а перспективні хлопці 1987-88 років народження нехай грають в колективах фізкультури. І це була б чудова вертикаль - чемпіонат України «U-19» − КФК - команда майстрів. Хай два чи три гравці кожного року нам видає ця вертикаль. А для того, щоб команда була сильнішою, потрібно запрошувати гравців. У нас було сімнадцять місцевих гравців, і команда боролася. Але ми були слабшими насамперед за Тернопіль та «Княжу», бо ми - новостворена команда. Якби я назвав цифру, скільки грошей витрачено на гравців у Тернополі, то мені б міський голова сказав: «Йдіть звідси. Мені це не потрібно».
Секретар міської ради Валерій Лесков, що на посту голови правління клубу не може позбутися ролі весільного генерала, вважає основним завданням міської влади залучення вболівальників на стадіон. Запровадження безкоштовного відвідування матчів приваблювало до п’яти тисяч уболівальників.
Член правління клубу Ігор Хіблін, колишній футбольний рефері, вважає, що у головного тренера Богдана Блавацького було обмаль часу, щоб сформувати добротну команду для виконання амбітних завдань. І цей час у нього з’явився тільки зараз, під час відпустки та зборів. А щодо першої ліги, то на думку Хібліна, команді ще перед стартом другої ліги потрібні були 5 - 6 гравців рівня першої ліги, на яких би розраховували на весь сезон. А оскільки перше коло команда зіграла без таких футболістів, то нині неправильно виштовхувати «Поділля» до першої ліги. Щоб команда не вилетіла звідти назад, потрібно ще рік, аби зробити команду, якій вже на 2008/2009 роки можна було би ставити завдання підвищення в класі.
Як відомо, голова обласної федерації футболу України Вадим Федоренко, сподівається на придбання «ФК «Поділля» футболістів такого рівня у зимовий період. Але директор приватної футбольної школи Микола Шершун, який вважає своїм завданням давати «Поділлю» гравців безкоштовно, не бачить можливості укладати дорогі контракти із висококласними футболістами. На його переконання, треба міняти схему роботи клубу: «Міські комунальні команди лише у нас, і в Миколаєві. Потрібні гроші на придбання футболістів, потрібно залучати бізнесменів, інакше це все утопія!»
У школі в Шершуна займається сорок 18 − 19-літніх футболістів. Всіх у команду взяти не можуть, але багатьох забирають у Білу Цервку, в «Поліграфтехніку» тощо. Тому створення команди для «U-19» напрошується не тільки з міркувань головного тренера «Поділля». Але для Хмельницького це не вирішувана проблема через брак полів. Директор КП «ФК «Поділля-Хмельницький» Олександр Островський вважає, що замість «U-19» краще тримати команду на КФК для аматорської ліги.
Тим часом чимало уболівальників і футбольних функціонерів у Хмельницькому сподіваються на реорганізацію у футболі і створення Прем’єр-ліги. Вважається, що при цьому перша ліга під керівництвом ПФЛ матиме дві зони, які поглинуть кращі команди другої ліги.
 
 
 
22. Чернівці
 
Впродовж тижня в контексті «Євро-2012» в області не проводились.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях по згаданій темі відсутня.
ЗМІ.
Газета «Молодий Буковинець» за 13 листопада у статті «На шестикілометровій ділянці облаштують п’ять смуг для руху транспорту», розповідаючи про спорудження шестикілометрового шляху від КПП «Порубне» на Україно-румунському кордоні, зазначає, «її буде введено в експлуатацію в 2008-му. А до Євро-2012 приведуть до ладу напрямок дороги на Чернівці та Заліщики».
Кореспонденти «МБ» побували на контрольно-пропускному пункті «Порубне» та розповіли, що сьогодні тут використовується німецька технологія, придбане електронне обладнання, з допомогою якого створюється ідеально рівне полотно. До нового року тут буде укладено понад 20 тисяч тонн асфальтобетону. Якість робіт майже щодня перевіряють працівники лабораторій ШБУ-60 та Служби автомобільних доріг області».
В цьому ж номері вміщено інформацію «Бронзова» осінь «Буковини», у якій йдеться про те, що завершила «Буковина» осінню частину друголігової першості України з футболу на третій позиції. При цьому зазначається, що у заключному перед «зимовими канікулами» турі підопічні Віктора Мглинця не впоралися в гостях з одним із аутсайдерів − «Нафтовиком» (Долина).
В статті підкреслюється «перспективність буковинського футболу» з посиланням, зокрема, на те, що серед кращих гравців ІІ ліги фігурують одразу троє буковинців − Андрій Будний, Степан Маковійчук та Максим Ілюк.
Газета «Вечірні Чернівці» за 15 листопада у статті «У лізі чемпіонів «розбили» киян і гірників» наголошується, що «наші клуби знову зганьбились в престижному турнірі».
При цьому «пану Ахметову» пропонується «викласти мільйони на придбання одного чи двох кваліфікованих захисників».
Щодо гри київських динамівців, «Вечірка» зазначає: «Немає змісту злитися на гравців, які не усвідомлюють, що захищають кольори титулованої команди. Для окремих футболістів головне, так би мовити, «збити бабло», а про честь клубу вони навіть і не думають.»
Стаття завершується риторичним зверненням автора Олексія Марчука: «Гравці київського «Динамо»! Змилуйтеся, нарешті, над своїми уболівальниками!»
Програма радіостанції «Буковина» «Зустрічі»(13.11. 8.10) в матеріалі нагадали про Обіцянку мера міста Миколи Федорука поліпшити інфраструктуру Чернівців до «Євро 2012». В цьому контексті йшлось про будівництво нових готелів, відновленні готелів у старій історичній частині міста.
Зокрема, зазначає кореспондент, «вже знайдено непростий варіант вирішення проблеми із реставрацією колишнього готелю «Брістоль», що на площі Філармонії, зараз підшуковують інвестора для спорудження ще одного великого готелю по вулиці Франка.
 
 
23. Черкаси
 
Події.
У зв’язку з тим, що ФК «Дніпро» (Черкаси) не вжив необхідних заходів для проведення 11 листопада матчу 19-го туру команд першої ліги «Дніпро» (Черкаси) − «ПФК Олександрія», 13 листопада на засіданні бюро ПФЛ було прийнято рішення черкаській команді зарахувати технічну поразку, а олександрійській − технічну перемогу. Крім того, ФК «Дніпро» Черкаси оштрафований на 500 у. о. Нагадаю, що 11 листопада матч не відбувся в зв'язку з непридатністю поля через погодні умови.
Керівництво «Дніпра» не погоджується з таким рішенням і звернулося до президента ПФК «Олександрія» Миколи Лавренка із закликом підтримати їх та опротестувати рішення бюро ПФЛ, а навесні провести цей матч. Всі матеріальні витрати ПФК «Олександрія» ФК «Дніпро» готовий взяти на себе.
Наразі футболісти та тренерський штаб ФК «Дніпро» у відпустці до 24 грудня.
Кулуари.
Генеральний менеджер черкаського ФК «Дніпро» В’ячеслав Заховайло заявив, що рішення ПФЛ є нелогічним і невмотивованим. Він поділився своїм баченням ситуації:
- У день матчу о дев’ятій годині ранку в Черкасах взагалі не було снігу. Всю ніч йшла злива. У працівників стадіону не було навіть можливості розмітити поле, оскільки розмітку змивало. Потім злива закінчилася, почався шквальний вітер і справжній снігопад, які продовжувалися з пів на десяту до дванадцятої години, практично все поле було заметене. Близько дванадцятої години працівники стадіону змогли розчистити майже всю розмітку. Вона була нанесена чітко, як і має бути, згідно з нормами регламенту. Але прибрати весь сніг за такий короткий час було неможливо. Футбольний клуб докладав для цього максимум зусиль, звернувшись за допомогою навіть до МНС та Академії пожежної безпеки. Але у зв’язку з тим, що цього дня на Черкащині було введено надзвичайний стан, вони не змогли швидко відреагувати. Перед матчем на стадіоні був присутній президент ПФК «Олександрія» Микола Лавренко, ми з ним попросили арбітра Андрія Шандора, щоб матч відбувся. На що головний арбітр відповів, що проведе тестування поля. Взяв м‘яч, підкинув його, і той не відскочив на потрібну висоту. Після цього в нашій присутності був заповнений протокол щодо цієї гри, де було чітко виписано: «Матч неможливо провести, у зв‘язку з метеорологічними умовами в місті Черкаси».
Втім, 13 числа на засіданні бюро ПФЛ було прийнято рішення без нашої присутності і не було заслухано жодних наших аргументів. До речі, ми ж бачили матч «Динамо» — «Шахтар». Якщо навіть порівняти ці два матчі, то в Черкасах були створені просто ідеальні умови для проведення гри. Але, вибачте, в Києві грали гранди, цього матчу чекала уся країна. Там чомусь арбітр вирішив проводити матч. Я не хочу кинути тінь на арбітра (це його позиція), але, подивіться, в усій країні цього дня був надзвичайний стан, увесь тур пройшов у непростих умовах. Бюро ПФЛ приймало рішення непослідовно — в одному випадку грати, в іншому — перенести, в третьому — технічна поразка.
Фани команди по-різному оцінили той факт, що матч не відбувся. Є судження, що треба було грати за принципом «Матч відбудеться за будь-якої погоди», інші вважають, що проводити змагання при таких умовах − повне безглуздя. Втім, всі, з ким ми спілкувалися, категорично (часто − не літературно) не погоджуються з рішенням ПФЛ і вважають, що гру треба перенести на весну.
 
Преса.
У газетах «Антенна», «Спорт та здоров’я» розміщено інформацію про те, що запланований на 11 листопада матч ФК «Дніпро» з «Олександрією» не відбувся через незадовільний стан газону і що рішення про нову дату проведення гри мають ухвалити у вівторок на засіданні ПФЛ (примітка: газети друкуються у вівторок, і на той час ще не було відомо про рішення ПФЛ).
Ці ж газети повідомили, що в Шполі 11 листопада на засніженому стадіоні виборювали право 2008 року грати у першій обласній лізі «Авангард» (Монастирище) та «Зеніт» (Канів). За словами голови обласної федерації футболу Володимира Фощія, господарі матчу виклалися, як кажуть, на всі «сто» і забезпечили гру всім необхідним (прибирання поля від снігу, присутність правоохоронців і медиків, гарячий чай для суддів та гравців, душ тощо).
«Спорт та здоров’я» поінформувала читачів про розширене засідання комітету арбітрів обласної федерації футболу, яке відбулося в Шполі. На зібранні точилася дискусія щодо суддівства на обласних змаганнях. Керівництво ФФО висловило незадоволення слабкою теоретичною та фізичною підготовкою арбітрів.
У цій же газеті опубліковано статті про перебіг чемпіонату України з футболу серед команд вищої ліги, а також про поєдинки 1/8 фіналу Кубка України.
У цьому ж виданні передрук із «Спорт обозу» про Олега Блохіна (до його 55-річчя).
 
Зовнішня реклама «Євро-2012» в місті відсутня.
 
 
24. Чернігів
 
Протягом тижня Чернігівська регіональна федерація футболу не проводила ніяких заходів.
У кулуарах журналісти та експерти на всі заставки критикують чиновників від футболу, які примушують команди першої ліги грати і в холод, і в сніг. Велике здивування викликала поразка Росії у матчі проти Ізраїлю, але це перекрила злива критики після нікчемної поразки України у Литві. Ось деякі найбільш зарактерні коментарі:
-Думаю, никому не стоит задерживаться у руля сборной больше одного цикла, потому что эта работа означает тренерскую деградацию - слишком уж она однобокая: выбирай да несколько раз в году ори. Я не говорю, что это просто, наоборот, но легко разучиться именно ТРЕНИРОВАТЬ - каждый день по сантиметрику обеспечивать прогресс отдельно взятых игроков
- Вчера смотрел документальный фильм о Лобановском.
Насколько же отличаются требования к игрокам его и Блохина!
Там Калитвинцев говорил, что если бы расслабились в последние 15 минут, даже выиграв матч со счетом 3:0 - Лобан два дня бы их терроризировал.
А тут? Одно и то же: некого ставить, нет мотивации, нет претензий к игрокам, какая разница - хоть последнее место. Литве не все равно, а ему и игрокам - все равно.
- Якщо взяти збірну Польщі. У них футболісти взагалі ніякі, але на полі трупом лягають щоб тільки виграти! А наші, крім грошей мають всіх далеко − і, перш за все, нас простих вболівальників, які за цих дибілів переживають! Поки буде гра за гроші, а не за країну нічого у нас не буде!
- Передматчеві інтерв'ю О.Блохіна перед матчами з Шотландією і Литвою просто шокують! Враження, що попав у Comedy Club! Своїм дембельським настроєм Блохін просто розвалює збірну. Рехагель на такий рівень ніколи не опускався. Невже ми знову повертаємося у часи до повернення Лобановського в Динамо, коли Литва була вище від нас у відбіркових турнірах?
- Збірна просто зобов’язана грати для своїх ВБОЛІВАЛЬНИКІВ за будь-яких обставин! Те, що бачив по ТБ ніяк, крім, як плювок у наші обличчя, не назвеш!
- Тяжело смотреть на команду, которой нет. Виноват не только тренер, но и наша «бiдолаха» федерация футбола…нет мотивации, - нет и игры, у нас не так много «замотивированных» футболистов. А на одном патриотизме далеко не выедешь...
- Стоит все-таки констатировать, что в игровом плане Блохин так и не создал КОМАНДЫ!
 
В інформаційному просторі Чернігівщини, в містах і селах області зовнішня реклама щодо ЄВРО-2012 поки що відсутня.
 
Протягом тижня у ЗМІ Чернігівщини футбольна тема порушувалася у таких друкованих виданнях та електронних ЗМІ:
Обласний тижневик «ГАРТ»:
«Зимовий спорт» -
 Звіт про матч чернігівської «Десни» з командою «Геліос» Харків, в якому погодні умови − сніг, мороз вплинули на якість гри та результат зустрічі − 2:2.
«Кубок поїхав до Харкова»
Інформація про фінальний матч Кубка України з футболу серед жіночих команд, в якому «Житлобуд» Харків переміг «Легенду» з Чернігова з рахунком 5:4.
Всеукраїнська тижнева газета «СІВЕРЩИНА»:
«ЄВРО-2012: Чернігів поки що в положенні «поза грою» -
Футбольний огляд стану справ на Чернігівщині у плані підготовки та проведення Євро-2012. Автор зазначає, що «проведення такого форуму значною мірою допоможе наблизити Україну до НАТО та Євросоюзу. Чернігівщина − єдина область в Україні, яка має спільний кордон Росією та Білорусією, а тому саме через область рухатимуться на ігри чемпіонату вболівальники цих держав. Тож автор особливо ретельно висвітлює аспекти діяльності регіонів у підготовці Євро-2012 і з цією метою бере невеличке інтерв’ю у голови Національного комітету з підготовки Євро-2012 Івана Федоренка.
На запитання, чи залишається Чернігівщина в ролі лише спостерігачів під час підготовки і проведення Євро-2012, Іван Федоренко, підкреслює, що керівництво Чернігова та області поки що не повернулися обличчям до Євро-2012 і знаходяться «в офсайді». Час іде, стверджує автор, і Чернігівщина може втратити інвесторів та гостей Євро-2012.
Городская газета «В КАЖДЫЙ ДОМ»:
«Ничья на финише»
Інформація про хід боротьби у чемпіонаті України серед команд І ліги та нічию чернігівської «Десни» проти харківського «Геліоса» - 2:2.
Городская еженедельная газета «СЕМЬ ДНЕЙ»:
«Брянськ» готовиться к ЕВРО-2012» -
Інформація про підготовку чернігівського готелю «Брянськ» до чемпіонату Європи та реконструкцію готельного господарства, на яке вже витрачено понад 500 тисяч гривень.
«Снежками на «факи» -
Саме так відповіли фани чернігівської «Десни» на гидотні кривляння футболістів харківського «Геліоса» у матчі чемпіонату України, який завершився з рахунком 2:2.
Газета Чернігівської міської громади
 »ЧЕРНІГІВСЬКІ ВІДОМОСТІ» :
«Засніжена нічия» -
Репортаж про матч чернігівської «Десни» з командою «Геліос» Харків, в якому погодні умови − сніг, мороз вплинули на якість гри та результат зустрічі − 2:2. Автор засуджує негідну поведінку харківських футболістів, які дебільними жестами провокували чернігівських вболівальників на негативні дії.
Міська газета «МІСТО»:
«Домашній синдром» -
Інформація про хід боротьби у чемпіонаті України серед команд І ліги та огляд матчів 19 туру.
«Кубок вислизнув з рук»
Інформація про фінальний матч Кубка України з футболу серед жіночих команд, в якому «Житлобуд» Харків переміг «Легенду» з Чернігова з рахунком 5:4.
Чернігівська універсальна газета «ВЗГЛЯД»:
«Десна» - «Геліос» - 2:2
Інформація про хід боротьби у чемпіонаті України серед команд І ліги та нічию чернігівської «Десни» проти харківського «Геліоса» - 2:2.
На обласному радіо та телебаченні «СІВЕР-ЦЕНТР» -
Протягом тижня звучали інформації про хід боротьби у чемпіонаті України серед команд І ліги.
В ефірі Чернігівської ТРК «ДИТИНЕЦЬ» -
Протягом тижня прозвучали інформації про чемпіонат України, Кубок України серед жінок:
Фортуна посміхнулася харків’янкам
Інформація про фінальний матч Кубка України з футболу серед жіночих команд, в якому «Житлобуд» Харків переміг «Легенду» з Чернігова з рахунком 5:4.
Чемпіонат України: друга ліга
Підсумки першого кола у другій лізі чемпіонату України та про результати команди «Єдність» з Плисок Борзнянського району, яка у турнірній таблиці знаходиться на 8 місці.

Підписатися на новини