Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

К Евро-2012 в Донецке не собираются строить тюрьму для туристов

Novostroy.info
17.10.07

Власти Донецка не собираются следовать примеру Польши − к Евро 2012 года строить тюрьму для усмирения иностранных туристов. Как передает корреспондент «УРА-Информ.Донбасс», об этом сегодня в ходе пресс-конференции сообщил мэр Донецка Александр Лукьянченко.

«У нас достаточно таких заведений на территории Донецкой области, поэтому деньги тратить на это мы не планируем», − отметил городской голова.

+++

Состоялась официальная церемония открытия административного здания АФФА в Баку

Newsazerbaijan.ru
17.10.07

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

БАКУ, 17 октября − «Новости-Азербайджан», Али Мамедов, Парвана Мамедова. Состоялась официальная церемония открытия административного здания АФФА в Баку.

Как передает корреспондент «Новости-Азербайджан», в церемонии открытия приняли участие президенты ФИФА Йозеф Блатер и УЕФА Мишель Платини, министр молодежи и спорта АР Азад Рагимов, вице-президент Федерации футбола Украины Анатолий Биденко, представители Федерации футбола Сербии и генеральный секретарь АФФА Эльхан Мамедов. (...)

+++

Біг на місці, Або Львів готується до Євро

Інна Конончук
Glavred.info
17.10.07

Пройшло вже більше півроку від моменту, коли Львів дізнався, що прийматиме матчі футбольного чемпіонату Європи−2012. Що зроблено за цей час?

Це запитання адресують львів'яни своїм землякам, що відповідають за підготовку до чемпіонату Європи. Самим же львів'янам здається, що − нічого. І, мабуть, є на те підстави.

Євро−2012 − це наше все

Півроку у Львові слова «Євро−2012» вимовляються владою як таке собі магічне заклинання, сенс якого зводиться до того, що саме в рамках підготовки до континентальної першості будуть вирішені найскладніші проблеми області й міста. А саме: отримаємо 5 мільярдів інвестицій, реконструюємо дороги, аеропорт, залізничний вокзал, побудуємо 70 готелів, красень-стадіон, відкриємо сотні нових кафе і ресторанів. Все найсучасніше, нові високі технології на кожному розі. Таким чином, передбачається, що завдяки Євро−2012 Львівщина за п'ять років зробить те, що не вдавалося за всі попередні 16 років незалежності. Іншими словами, зробить ривок з напівсовкової реальності до модерної Європи.

Слухаючи оптимістичні промови представників львівської влади неможливо не пригадати приклад позитивної аналітики від Остапа Бендера: «НКШС побудує залізничну магістраль Москва − Васюки. Це − раз. Два − це готелі і хмарочоси для розміщення гостей. Три − підняття сільського господарства в радіусі на тисячу кілометрів: гостей потрібно забезпечувати − овочі, фрукти, ікра, шоколадні цукерки. Палац, в якому відбуватиметься турнір, − чотири. П'ять − спорудження гаражів для гостьового автотранспорту. Для передачі всьому світу сенсаційних результатів турніру доведеться побудувати надпотужну радіостанцію...»

Риторика вельми схожа, чи не так? Та Львів − це все ж таки не Васюки. І окрім того, Львів вже має позитивний досвід проведення Саміту президентів Центральної і Східної Європи в 1999 році, прийому 1 млн 700 тисяч паломників під час приїзду Папи Римського в 2001 році.

Що ж до Євро−2012, то провести його, як здається, зовсім не складніше, ніж організувати приїзд понтифіка − було б бажання! Уболівальників очікується трохи менше, ніж паломників, а що стосується інфраструктури, то за винятком стадіону, решта об'єктів відноситься до сфери забезпечення нормальної життєдіяльності міста. Навіть дивно говорити про це: невже у Львові ніхто не планував будувати дороги і готелі, коли б не Євро−2012?!

Натомість у Львові почастішали розмови про те, що керівництво міста й області нібито готове, «небезоплатно», завалити підготовку до Євро, передавши тим самим право на прийом матчів чемпіонату одному з міст-дублерів − Харкову чи Одесі. Джерелом подібних чуток є, мабуть, сам губернатор Львівщини Петро Олійник. Він заявив на засіданні облради про нібито наявні спроби представників цих міст незаконно «відрубати» собі право на Євро−2012.

Чому ж навколо підготовки до Євро сьогодні стільки непотрібних розмов? Чи не тому, що запахло грошима? Дуже великими грошима. Чиновники й депутати ще точно не підрахували сум, але цифри ці вже розбурхують фантазію і розпалюють пожадливість. Наприклад, у червні губернатор заявив, що до Євро−2012 в області мають освоїти 5 мільярдів євро інвестицій, у жовтні він вже називав нову цифру − 3 мільярди. Хто і як робив підрахунки? Невже, це відомо тільки губернаторові?

Слова й реалії

Поряд з необґрунтованим прожектерством, існує й інший підхід до підготовки чемпіонату у Львові, можливо, куди менш грандіозний, проте реальний. Тобто, зосередиться на тому, що має безпосереднє відношення до організації чемпіонату: 1) будівництво стадіону, 2) прийом спортсменів і туристів, 3) створення чесних і прозорих правил для бізнесу, який планує інвестувати свої капітали у Львів до Євро−2012.

Для переосмислення підходів необхідний час, який непомітно, але впевнено спливає. Але таке переосмислення обов'язково має відбутися, воно вже відбувається в процесі підготовки до чемпіонату. Прикладом останнього може служити «свіжа» позиція властей Львова в питанні прийому туристів. Сьогодні вже відмовилися від планів спорудження в місті до 2012 року 70 готелів. Чиновники спокійно заявляють про те, що потрібно побудувати всього чотири п'ятизіркові готелі, решту туристів, мовляв, можна розмістити у відремонтованих гуртожитках, а також численних готелях і мотелях дво− і тризіркового класу, які, як гриби, останніми роками ростуть в околицях міста. Що ж, завдання цілком здійсниме. Принаймні, реальне.

Куди заплутанішою виглядає ситуація з будівництвом у Львові стадіону під Євро−2012. Як виявилось, земельна ділянка, обрана для цих цілей, раніше була передана в користування одній із львівських фірм, яка чомусь до останнього моменту замовчувала даний факт. Міський голова Садовий вирішив дивитися на речі просто: він назвав цю фірму шантажистами і відкинув будь-які їхні претензії на землю. Його позицію підтримав депутатський корпус. Проте цим солідарність мера й депутатів обмежилася.

Ось вже понад місяць міськрада Львова не може ухвалити рішення про проведення конкурсу на будівництво стадіону. 25 жовтня на його засідання будуть винесені дві альтернативні ухвали з цього питання. Перша народилася в надрах адміністрації мера. Вона передбачає передачу всіх прав на будівництво стадіону управлінню комунального будівництва (читай − мерові Садовому), яке надалі проведе тендер і визначить основного генпідрядника. Другий варіант рішення запропонували депутати, які вважають, що саме міськрада, і ніхто інший, має провести міжнародний тендер на будівництво стадіону і визначити переможця. Хто переможе в цій боротьбі, сьогодні сказати важко. Якщо ж мер і депутати домовляться і 25 жовтня ухвалять рішення про проведення тендеру на будівництво стадіону, то знову-таки виникає питання: хто має реальні шанси виграти цей конкурс. Українська преса багато писала про те, що на Львівському інвестиційному форумі були представлені три проекти: швейцарських компаній Marazzi й Implenia та іспанської OHL. Проте, здається, жоден з цих проектів не задовольнив запити львівського мера. Він порекомендував усім трьом фірмам подумати над тим, щоб об'єднати їхні проекти в один. У той самий час не забуватимемо, що існує ще один практично готовий проект стадіону німецької фірми Hochtif, створений на замовлення Львівської ОДА. Цей проект саме й був представлений до УЄФА в якості основного аргументу на користь того, що Львів готовий прийняти Євро−2012. І є ще один потенційний учасник − австрійська фірма Alpine, що раніше задекларувала свій інтерес до будівництва стадіону у Львові. А от об'єднання трьох компаній IMPLENIA, AXON та DANAPRO, що також підготувало свій проект будівництва стадіону, так і не змогло порозумітися з львівською владою і заявило про те, що не братиме участь у конкурсі на його будівництво.

Що ж до третьої позначеної нами умови успішного проведення футбольного чемпіонату у Львові, то вона найменш здійснима. Експерти вже підрахували, що за найоптимальніших умов реалізація інвестиційних проектів, поданих на розгляд у міськраду на початок 2008 року, в тому числі й проекту будівництва стадіону, неможлива до 2012 року за умови дотримання законодавства й процедурних моментів, що діють сьогодні у Львові! Іншими словами, якщо місто не внесе зміни до чинних процедур і чітко не визначить їх часові рамки, то всі потенційні інвестори приречені на роботу, так би мовити, в не зовсім прозорих умовах. Останнє автоматично приведе до дорожчання їхніх інвестиційних проектів на 35-70%.

Проте, судячи з усього, львівська влада саме й не поспішає змінювати правила. А те, що порушуватимуться закони − її, схоже, не дуже бентежить. І все тому, що, як нам здається, львівські чиновники ніяк не можуть вирішити для себе одну просту дилему.

Дилема для чиновників

Проведення Євро−2012 в Україні привернуло до України пильні погляди не тільки всієї Європи, а й світу, поставивши чиновників перед страшною дилемою.

З одного боку їм, як професіоналам, хочеться продемонструвати свої найкращі якості. Тим паче, що підготовка до чемпіонату полягає в реалізації широкомасштабних завдань, що припускають втілення в життя найсучасніших проектів у сфері обслуговування, будівництві, комунікаціях, інформаційних технологіях. Підготовка до Євро також припускає щедре фінансування, а всякий український чиновник з особистого досвіду знає, що «де п'ють, там і ллють». Доручите йому годувати громадського горобця − і в нього особиста пара корів буде ситою.

З іншого боку, загальна увага до проблеми підготовки чемпіонату обіцяє вельми ускладнити життя чиновництва. І не тільки тому, що громадськість, у тому числі й міжнародна, пильно дивитиметься за їх руками, а й тому, що представникам української влади мало не вперше від часів скасування планової економіки доведеться брати на себе конкретні зобов'язання щодо втілення в життя якихось планів на подальші п'ять років. Українське чиновництво вже давно розучилося відповідати за свої дії перед будь-ким, окрім свого безпосереднього начальства. А з начальством завжди можна домовитися. Натомість «посадовці» вельми набили руку в умінні запудрювати мізки громадськості шляхом маніпулювання статистичними цифрами: не зважаючи на об'єктивні факти, вони завжди можуть довести, що на ввіреній їм ділянці відбулося помітне поліпшення ситуації в порівнянні з довільно обраним ними періодом: чи то з минулим роком, чи то з 1995-м, а ще краще − з 1913 роком. Нині ж за виконанням зобов'язань стежитиме українська, і міжнародна спільнота, а тому випробувані «отмазки» так легко не пройдуть.

+++

Польща на туристичній виставці отримала «Кришталевий глобус»

Maidan.org.ua
17.10.07

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

У Національному комплексі «Експоцентр України» пройшов 14 Міжнародний туристичний салон «Україна'2007».

Турсалон традиційно зібрав велику кількість учасників − представників самоврядування, які працюють у сфері туризму, регіональних туристичних організацій, готелів, туроператорів − та гостей. (…)

(…) В рамках туристичної виставки між Польською туристичною організацією і Національною туристичною організацією України відбувся обмін листами про наміри щодо співробітництва в спільному просуванні туризму між Польщею та Україною в зв’язку із спільним проведенням ЄВРО-2012.

«ЄВРО-2012 є гарною можливістю пробудити потенціал обох наших країн щодо розвитку туризму і ми повинні максимально цей шанс використати», − наголосила пані Собєрайська.

Стенд Польщі користувався постійною увагою численних гостей виставки і був нагороджений організаторами почесною нагородою − «Кришталевим глобусом».

+++

Донецкая область к ЕВРО-2012 намерена завоевать славу туристического региона

Ostro.org
17.10.07

Донецкая область намерена в 2008 году выделить финансовые ресурсы для развития и содержания туристско-рекреационных зон. Об этом председатель Донецкой облгосадминистрации Владимир Логвиненко сообщил сегодня на пресс-конференции.

«На сессии областного совета утвержден перечень таких объектов, он расширен − начиная с юга и заканчивая севером области. И в бюджете 2008 года будут предусмотрены финансовые ресурсы из областного совета для развития и содержания этих зон», − сказал губернатор.

В. Логвиненко не смог назвать размер финансовых вливаний из областного бюджета, отметив, что он «сейчас считается».

«Принято, будем говорить так − политическое решение, Сегодня рабочая группа работает над предложением по каждому району. Это очень важная тема, она уже поддержана и будет развиваться. Программа 2012 требует этого, и мы обязаны подготовится, и есть возможность подготовиться, потому что футбол в 2012 году − это будет 64 часа, по-моему. Это люди 64 часа, порядка 50 тысяч планируется приехать гостей, проведут на стадионе. А остальное − это порядка 400 часов, это нужно занять людей. Нужно рассчитывать, чем занять и что показать кроме стадиона», − пояснил В. Логвиненко.

По его словам, проектами, связанными с туризмом, интересуются как внутренние, так и внешние инвесторы.

«Мы достаточно хорошо продвинулись в этой части…. Мы заканчиваем работу в определениях и дальше − это уже стадия проектных предложений, когда можно садиться с инвестором и рассматривать те или иные предложения», − сказал губернатор.

+++

На магистралях, которые соединяют Украину и Польшу, будут пункты скорой медпомощи

Zaxid.net
17.10.07

«Львовская областная администрация выиграла грант от Европейского союза на создание пунктов скорой медицинской помощи на магистралях, которые соединяют Украину и Польшу», − сообщил сегодня, 17 октября, во время пресс-конференции заместитель городского председателя Львова по гуманитарным вопросам Василий Косив.

«Этот проект осуществляется в рамках подготовки к Евро-2012», − прибавил Василий Косив.

+++

17-го жовтня відбулося чергове засідання Бюро ПФЛ

Pfl.com.ua
17.10.07
      
За запалення вболівальниками команди «Шахтар» піротехнічних засобів під час матчу 12-го туру чемпіонату «Шахтар» − «Карпати» донецький клуб покарано штрафом у розмірі 5000 у.о.

Порушення громадського порядку в Одесі під час матчу «Чорноморець» − «Дніпро» коштували клубу-господарю 3 000 у.о., а гостям − 2 000 у.о., при чому дніпропетровський клуб змушений буде компенсувати збитки, завдані його вболівальниками майну стадіону.

Втім, пристрасті вирували у цьому матчі не лише на трибунах, а й на полі. У 3 матчі дискваліфікації обійшлося футболісту «Чорноморця» Альваро Мело вилучення у грі з дніпрянами з формулюванням «удар суперника, що не володів м’ячем, головою в обличчя».

+++
Підписатися на новини