Сотні пропозицій від інвесторів

У п’ятницю, 5 жовтня, закінчив роботу VII Міжнародний економічний форум «Євро-2012: Україно, вперед!», який проходив у Львові за участю представників 300 організацій та компаній з усього світу.
Підтримка на найвищому рівні
Учасників форуму привітав Президент України, голова Координаційної ради Євро-2012 Віктор Ющенко. «Наша країна потребує кращого світового досвіду, потужних інвестицій для ефективної підготовки до чемпіонату Європи, модернізації спортивної інфраструктури, досягнення європейських стандартів у всіх галузях свого життя», − наголосив він у своєму зверненні, запевнивши, що держава зробить усе для підтримки інноваційних ідей. Звернувся до присутніх і президент ФФУ, делегат турніру Євро-2012 Григорій Суркіс, якій не зміг прибути на форум через хворобу.
Нова посада в структурі Уряду
Голова Виконавчої дирекції Євро-2012 Іван Федоренко повідомив, що в структурі Уряду буде утворена посада віце-прем’єра з питань підготовки до континентальної першості, який розпочне роботу вже з 1 січня 2008 року. За словами Федоренка, введення нової посади, створення відповідного департаменту в структурі уряду та профільного агентства при Кабінеті Міністрів мають скоординувати дії органів державної влади в процесі підготовки до Євро-2012.
Найболючіша проблема
Стан доріг, супутньої інфраструктури та рівень безпеки голова Виконавчої дирекції назвав найболючішою проблемою, з якою доведеться зіштовхнутися організаторам. «Будівництво нових автошляхів і залізничних колій має відбуватися із урахування інтересів туристичного бізнесу, − вважає фахівець. − І саме тому національна федерація ініціювала співробітництво в цьому напрямку Міністерства регіонального розвитку й будівництва та Міністерства культури й туризму».
127 мільярдів на підготовку
На форумі представили понад 200 інвестиційних проектів, левову частку яких запропонували компанії та організації Львівщини. Разом із тим минулого тижня стало відомо, що Міністерством економіки України затверджена загальнодержавна Цільова програма підготовки до проведення в країні Євро-2012. Її кошторис − 127 мільярдів гривень, причому 103 мільярда із цієї суми держава планує залучити за рахунок інвестицій.
Туристичні потяги
Також учасники форуму дізналися, що під час проведення Євро-2012 територією України та Польщі курсуватимуть по 10 туристичних потягів. Кожен буде розрахований щонайменше на 1000 пасажирів, матиме необхідне сучасне обладнання та пересуватиметься найбільш популярними туристичними маршрутами обох країн.
Дві тисячі готельних місць
Експерт Виконавчої дирекції Євро-2012 з питань розміщення Андрій Ставенко впевнений, що Львову потрібно 1413 готельних місць категорії 4-5 зірок у випадку, якщо в місті буде споруджено стадіон на 36 тисяч місць, і 2000 готельних місць − при наявності 50-тисячної арени.
Інвестор стане власником
Три іноземних інвестори − швейцарська компанія Marazzi, швейцарсько-угорська Implemia та іспанська OHL − презентували концепцію будівництва у Львові нового стадіону. На думку Івана Федоренка, найконструктивнішим є проект швейцарців. Таку ж позицію займає міський голова Андрій Садовий. Він підкреслив, що майбутній інвестор буде власником арени, а сам стадіон має бути зданий в експлуатацію навесні 2010 року. Мер Львова також зауважив, що місцева влада міст-господарів Євро-2012 та ФФУ фактично беруть на себе функцію координації підготовчих заходів в масштабі всієї України. «Саме федерація футболу сьогодні об’єднує країну», − додав він.
Шість форумів до кінця року
До кінця поточного року заплановано проведення шістьох аналогічних форумів − у Києві, Донецьку, Познані, Дніпропетровську, Гданську та Вроцлаві. «Для української столиці актуальна тема співпраці бізнесу та влади; Познань пропонує сконцентруватися на питаннях волонтерів; Дніпропетровськ цікавиться організацією безпеки; Гданськ опікується спільним туристичним продуктом Євро-2012», − прокоментував цю інформацію директор програми польсько-українського форуму приймаючих міст Євро-2012 Іван Слободяник.