Олімпіада-2024. Футбольна збірна України стартувала з поразки від команди Іраку

Сьогодні, 24 липня олімпійська збірна України в межах літніх Ігор-2024 провела свій перший в історії офіційний матч. У Ліоні команда Руслана Ротаня зустрічалася з представником Азії — Іраком.

У межах підготовки до Олімпіади в червні синьо-жовті стали переможцями міжнародних змагань Tournoi Maurice Revello, а вже напередодні ОІ-2024 зіграли у Франції два контрольні поєдинки — проти Єгипту (1:1) та Парагваю (2:2).

Фото Віталія Клюєва

Історична гра з Іраком розпочалася з обміну ударами — Мартинюк пробив повз ціль із підбору, а Амін здалеку перевірив Фесюна. На 13-й хвилині здорово приклався з кута штрафного Михайленко, але Хассан свою команду врятував.

Надалі тотальною перевагою заволоділи українці, які створили кілька небезпечних моментів. Так, ударам Хланя та Брагару не вистачило влучності. На 36-й хвилині після класного проходу Брагару якимось дивом не влучив у ворота Хлань. Пізніше Крупський видав класне соло із завершенням, але Хассан був на місці.

На початку другого тайму хороший шанс змарнував Сікан, пробивши над поперечиною з передачі Криськіва зі штрафного. Проте вже на 53-й хвилині наші хлопці відкрили рахунок — голкіпер відбив удар Батагова після стандарту, а Рубчинський зіграв на добиванні. Утім, дуже швидко іракці відігралися — Хуссейн реалізував пенальті за фол Таловєрова.

Українцям не вдавалося повернути собі перевагу, тоді як азіати змогли забити вдруге. На 75-й хвилині Джасім змістився з флангу в центр і з-під опонента влучно пробив у ближній кут. У цей період Руслан Ротань швидко використав усі заміни, проте змінити результат синьо-жовті не зуміли.

Навала нашої команди на останніх хвилинах також дивідендів не принесла, натомість суперники в компенсований час мали свій шанс, коли Фесюну допомогла стійка. У підсумку синьо-жовті стартували з поразки — 1:2.

Наступний матч наша олімпійська збірна проведе 27 липня проти Марокко.

Олімпіада-2024. Чоловічий футбольний турнір. Група В

Ірак — Україна — 2:1 (0:0)

Голи: Хуссейн (57, з пенальті), Джасім (75) — Рубчинський (53).

Ірак: Хассан, Алі (Джасім, 58), Макнзі, Тахсін, Баєш, Амін (Саад, 79), М. Мохаммед (Н. Мохаммед, 58), К. Мохаммед, Саадун, Хуссейн (к) (Аль-Імам, 90+12), Оджаймі.

Запасні: Аль-Рекабе, Абдуллах, Абдул-Амір.

Тренер: Радхі Шенайшил.

Україна: Фесюн, Крупський, Мартинюк, Таловєров (Салюк, 73), Рубчинський, Михайленко (Федор, 73), Брагару (Сич, 73), Хлань, Сікан (к) (Краснопір, 79), Батагов, Криськів (Очеретько, 79).

Запасні: Єрмаков, Велетень.

Тренер: Руслан Ротань.

Арбітр: Махмуд Ісмаїл (Судан).

Попереджені: Оджаймі (52), Хассан (90+13) — Криськів (26), Таловєров (56), Брагару (56).

Час початку матчів — київський.

Дві найкращі команди групи В за сіткою виходять на представників групи А.

Олімпіада-2024. Чоловічий футбольний турнір

Група А: Франція, США, Гвінея, Нова Зеландія.

Група В: Аргентина, Марокко, Ірак, Україна.

Група С: Узбекистан, Іспанія, Єгипет, Домініканська Республіка.

Група D: Японія, Парагвай, Малі, Ізраїль.

Формат олімпійського турніру традиційний: боротьба в чотирьох групах по чотири команди, по дві найсильніші виходять у плей-оф, потім — чвертьфінали, півфінали, матч за третє місце й фінал (9 серпня, Париж, «Парк де Пренс»).

Нагадаємо, що минулого літа, перемігши Францію (3:1) у чвертьфінальному матчі Євро-2023 (U-21) і здобувши путівку до півфіналу, наша команда досягла історичного успіху — виборола для країни право вперше виступити на футбольному турнірі Олімпіади. Разом з Україною ліцензії на літні Ігри-2024 від Європи в цій дисципліні через молодіжне Євро-2023 здобули збірні Іспанії та Ізраїлю.

Учасники чоловічого футбольного турніру Олімпійських ігор 2024 року змагатимуться в період із 24 липня до 9 серпня в семи містах Франції: Парижі, Марселі, Ліоні, Бордо, Сент-Етьєні, Ніцці та Нанті.

Загалом у турнірі беруть участь 16 збірних: Франція — як господар, три команди представлятимуть Європу (Україна, Іспанія, Ізраїль), три — Африку (Марокко, Єгипет, Малі), три — Азію (Японія, Узбекистан, Ірак), дві — Південну Америку (Парагвай, Аргентина), дві — зону КОНКАКАФ (США, Домініканська Республіка), одна — Океанію (Нова Зеландія), також до них приєднався переможець міжконтинентального плей-оф (Гвінея).

24.07.2024 22:15

Чоловічий футбольний турнір Олімпійських ігор-2024: календар, табло, регламент

Чоловічий футбольний турнір Олімпійських ігор-2024 триватиме в семи мі...

24.07.2024 16:00

Восьма спроба виявилася вдалою: як збірна України боролася за вихід на Олімпіаду протягом багатьох років

На Олімпійські ігри футбольна збірна України потрапила з восьмої спроб...

24.07.2024 11:00

Ірак: представляємо суперника олімпійської збірної України в її першому поєдинку на Іграх-2024

Перший суперник збірної України на Олімпійських іграх у Парижі, команд...

24.07.2024 10:00

Олімпійська збірна України: шлях на Ігри-2024 у Франції

Перший крок на турнірному шляху до Олімпійських ігор 2024 року команда...