Євро-2023 (U-21). Україна вибила Францію, вийшла до півфіналу та вперше в історії здобула право виступити на футбольному турнірі Олімпіади!

Підопічні Руслана Ротаня провели чвертьфінальний поєдинок проти французів у фінальному турнірі чемпіонату Європи-2023 серед команд U-21.

Свій третій матч групової стадії фінального турніру чемпіонату Європи-2023 підопічні Руслана Ротаня провели у вівторок, зігравши внічию з Іспанією (2:2). Враховуючи попередні перемоги над збірними Хорватії (2:0) та Румунії (1:0), синьо-жовті здобули в підсумку сім очок і посіли у своїй групі друге місце.

Згідно із сіткою, наша команда у чвертьфіналі вийшла на переможця квартету D — Францію. Враховуючи перемоги на цій стадії Іспанії та Англії, синьо-жовті перед грою гарантували собі участь у стикових матчах за вихід на Олімпіаду-2024 (як потенційно друга найкраща команда серед невдах 1/4 фіналу). Утім, українці мали чудову нагоду пробитися на Ігри напряму — для цього слід було сьогодні перемагати на «Клуж-Арені».

Якщо у грі з Іспанією наш тренерський штаб вдався до ротації, то в поєдинку з Францією повернувся до більш звичного варіанту складу. Із перших хвилин на полі нарешті з’явився Мудрик, а на лаві залишився Сікан. Через дискваліфікацію не міг допомогти нашій команді Ванат.

Перший момент у матчі виник на 6-й хвилині — Трубін виручив після ударів Баркола й Шеркі, які прийшли після втрати м’яча на власній половині. Наші хлопці відповіли кількома хорошими комбінаціями, але без завершення. Ближче до середини першого тайму ініціативою заволоділи французи, які на 19-й хвилині після розпасовки Ле Фе—Баркола—Шеркі відкрили рахунок.

Досить швидко українці й самі відправили м’яч у сітку, проте Криськів зробив це з положення «поза грою». Потім у триколірних головою замикав подачу Гуїрі — Трубін зреагував. А на 32-й хвилині на користь нашої збірної спрацював фактор Мудрика, який увірвався до штрафного й заробив пенальті на Калюлю. Судаков 11-метровий реалізував, установивши паритет.

На 38-й хвилині французи провели класну атаку, яку ударом із кута штрафного завершив Баркола — нашу команду виручила стійка. Натомість синьо-жовті свій шанс використали: після феноменального пасу Мудрика із власної половини поля Судаков реалізував «побачення» з голкіпером. На перерву збірна України пішла з перевагою — 2:1.

Другий тайм видався багатим на боротьбу, емоції та жовті картки. Проте моменти пішли вже ближче до завершення основного часу. Небезпечно в площину пробив Адлі, а Ваї навіть відправив м’яч у сітку воріт Трубіна, проте після перегляду повтору арбітри скасували гол Франції через офсайд. Українці ж зосередилися на контратаках — і це принесло свої плоди. Спершу Назаренко з класної позиції пробив поруч зі стійкою, проте невдовзі він уже асистував Бондаренку, який розібрався з Люкеба та пробив повз голкіпера. У підсумку збірна України здобула ефектну вікторію над одним із фаворитів — 3:1.

Це означає, що наша команда 5 липня зіграє в півфіналі молодіжного Євро-2023 з Іспанією. Крім того, українці гарантували собі одну з трьох путівок на Олімпіаду-2024, які розігрувалися на поточному чемпіонаті. Додамо, що наша країна буде представлена у футбольному турнірі Олімпійських ігор уперше!

Євро-2023 (U-21). Фінальний турнір

1/4 фіналу

Франція (U-21) — Україна (U-21) — 1:3 (1:2)

Голи: Шеркі (19) — Судаков (32, з пенальті, 44), Бондаренко (86).

Франція (U-21): Шевальє, Калюлю, Сімакан (Жандре, 72), Люкеба, Нкунку, Ле Фе, Какере (к), Тюрам (Адлі, 72), Баркола, Гуїрі (Ваї, 72), Шеркі (Калімуєндо, 80).

Запасні: Мельє, Баїч, Ларусі, Баде, Шотар, Діакіте.

Тренер: Сільвен Ріполь.

Україна (U-21): Трубін, Сич, Батагов, Таловєров, Вівчаренко, Бражко, Бондаренко (к) (Желізко, 88), Кащук (Назаренко, 59), Судаков, Мудрик (Брагару, 78), Криськів (Сікан, 59).

Запасні: Нещерет, Фесюн, Сирота, В’юнник, Салюк, Лях, Очеретько.

Тренер: Руслан Ротань.

Арбітр: Жоау Пінейро (Португалія).

Попереджені: Тюрам (58), Нкунку (67) — Криськів (51), Вівчаренко (56), Сікан (62).

08.07.2023

Переможець півфіналу 1 — переможець півфіналу 2 19.00 (Батумі)

Час початку матчів — київський.

08.07.2023 21:29

Євро-2023 (U-21): табло фінального турніру

Із 21 червня до 8 липня в Румунії та Грузії проходив фінальний турнір&...

08.07.2023 21:27

Збірна Англії перемогла у фіналі Євро-2023 (U-21) команду Іспанії й утретє виграла турнір

Сьогодні у грузинському місті Батумі на «Аджарабет-Арені»...

07.07.2023 17:00

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України у фінальному турнірі: усі матчі, кадровий потенціал

На початку липня 2023 року молодіжна збірна України вдруге в історії с...