Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України зіграла внічию з Іспанією та посіла друге місце в групі

Підопічні Руслана Ротаня провели свій заключний поєдинок групової стадії у фінальному турнірі чемпіонату Європи-2023 серед команд U-21.

Гру з піренейцями синьо-жовті розпочинали у статусі чвертьфіналістів, оскільки здобули вже шість очок, перемігши збірні Хорватії (2:0) та Румунії (1:0). Залишалося з’ясувати, з якого місця українці вийдуть до плей-оф. Це питання треба було вирішити саме з іспанцями. Щоб фінішувати на першій позиції у квартеті, зважаючи на кращу різницю забитих і пропущених м’ячів у конкурентів, підопічних Руслана Ротаня влаштовувала лише перемога.

Тренери обох команд вдалися до масштабної ротації. Так, у збірній України місце в стартовому складі зберегли лише Вівчаренко й Криськів. Додамо, що через дискваліфікацію не міг вийти на поле Ванат, причому нападник пропустить і чвертьфінал.

Матч розпочався з грубої помилки Очеретька, який подарував м’яч Камельйо, але той Нещерета в ближньому бою не переграв. Українці відповіли кількома непоганими атаками, але Агірресабалі в гру вступати не довелося. На 20-й хвилині невдало обійшовся з м’ячем Нещерет — Рікельме відправив сферу в порожні ворота, але арбітри вгледіли фол із боку іспанця. Пізніше «привіз» уже Салюк, але Камельйо знову не зміг переграти нашого голкіпера в ситуації сам на сам.

А на 43-й хвилині синьо-жовті ефектно забили. Назаренко промчав половину поля правим флангом і подав точно на голову В’юннику, який не схибив. 1:0.

Утім, одразу по перерві іспанці відігралися, причому знову українці невдало діяли біля власних воріт. Рікельме обігрався з партнером і виконав простріл, а Сирота вибив м’яч у ногу Желізка, від якого той влетів у ворота — автогол. 1:1.

Надалі піренейці контролювали хід поєдинку, частіше підбираючись до штрафного нашої збірної. Утім, гострих моментів біля воріт обох команд тривалий час не виникало. Попри це, на 80-й хвилині після закидання Сироти до штрафного Іспанії ввірвався Сікан, а Роман збив нашого форварда. Судаков упевнено реалізував пенальті. 2:1.

Проте на 90-й хвилині іспанцям вдалося зрівняти рахунок — Руїс скористався розрізним пасом від Родріго Санчеса, обіграв Сироту й пробив повз Нещерета. 2:2.

Нічийний результат означає, що збірна України посіла друге місце у квартеті. Свій чвертьфінал наша команда проведе 2 липня в Клуж-Напоці, де зіграє з переможцем групи D (Франція, Італія, Швейцарія).

Євро-2023 (U-21). Фінальний турнір. Група В

3 тур

Іспанія (U-21) — Україна (U-21) — 2:2 (0:1)

Голи: Желізко (49, автогол), Руїс (90) — В’юнник (43), Судаков (81, з пенальті).

Іспанія (U-21): Агірресабала (Роман, 46), Мартінес, Гільямон (к), Гіла, М. Санчес, Бернабе (Вейга, 82), Сансет (Руїс, 63), Барренечеа (Р. Санчес, 73), Орос, Рікельме, Камельйо (Бланко, 63).

Запасні: Тенас, В. Гомес, Міранда, Пачеко, Паредес, Баєна, С. Гомес.

Тренер: Санті Денія.

Україна (U-21): Нещерет, Лях, Салюк, Сирота (к), Вівчаренко (Сич, 46), Очеретько (Судаков, 73), Желізко, Назаренко (Сікан, 73), Криськів (Бражко, 63), Брагару (Кащук, 63), В’юнник.

Запасні: Трубін, Фесюн, Таловєров, Мудрик, Батагов, Бондаренко.

Тренер: Руслан Ротань.

Арбітр: Донатас Румшас (Литва).

Попереджений: Криськів (7).

27 червня. Бухарест. Стадіон «Рапід-Гулешті».

05.07.2023

Переможець чвертьфіналу 1 — переможець чвертьфіналу 3 19.00 (Батумі)

Переможець чвертьфіналу 2 — переможець чвертьфіналу 4 22.00 (Бухарест)

Фінал

08.07.2023

Переможець півфіналу 1 — переможець півфіналу 2 19.00 (Батумі)

Потенційний матч плей-оф за путівку на Олімпіаду-2024 може відбутися 7-го (22.00) або 8 липня (16.00) у Бухаресті.

Час початку матчів — київський.

08.07.2023 21:29

Євро-2023 (U-21): табло фінального турніру

Із 21 червня до 8 липня в Румунії та Грузії проходив фінальний турнір&...

08.07.2023 21:27

Збірна Англії перемогла у фіналі Євро-2023 (U-21) команду Іспанії й утретє виграла турнір

Сьогодні у грузинському місті Батумі на «Аджарабет-Арені»...

07.07.2023 17:00

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України у фінальному турнірі: усі матчі, кадровий потенціал

На початку липня 2023 року молодіжна збірна України вдруге в історії с...