Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України стартувала з перемоги над командою Хорватії

Підопічні Руслана Ротаня розпочали свій виступ у фінальному турнірі чемпіонату Європи-2023 серед команд U-21.

Молодіжна збірна України пробилася на Євро втретє у власній історії. Розпочинали свій шлях на турнірі синьо-жовті поєдинком у Бухаресті проти Хорватії, яка проводила свій перший матч під керівництвом Драгана Скочича.

Зазначимо, що напередодні із заявки нашої збірної через травму вибув Михайленко, якого замінив Салюк. Чотири гравці нещодавно прибули до молодіжки з розташування національної команди, причому Трубін одразу ж вийшов у стартовому складі. Водночас мали проблеми зі здоров’ям Мудрик і Ванат.

Синьо-жовті краще розпочали матч, тримали м’яч, акцентованіше проводили атаки. Хоча хорвати іноді й відповідали, як-от заблокованим ударом Фрігана. На 19-й хвилині наша команда забила з першої ж спроби — отримавши м’яч від Бондаренка, Кащук накрутив чотирьох візаві й поцілив у дальній кут. 1:0.

Балканці відповіли небезпечним штрафним ударом, під який підставився Бондаренко. Згодом у нашої збірної намагалися пробити Кащук і Сікан — їхні спроби були заблоковані. Пізніше Булат знову приклався зі штрафного, і цього разу довелося виручати Трубіну.

Надалі наша команда кілька разів непогано виходила в атаку, однак до удару справа не доходила. Натомість наприкінці першого тайму Трубіну довелося вступати в гру після ударів Бельйо і Фрігана.

У дебюті другої 45-хвилинки українці подвоїли перевагу — після вдалих дій на фланзі й подачі Кащука ударом головою кіпера переграв Сікан. 2:0. Незабаром та сама парочка знову організувала хорошу атаку, та цього разу після удару Данила Котарський був на місці.

Надалі ініціатива перейшла до наших суперників, які почали створювати небезпечні моменти. Так, кілька ударів були заблоковані останньої миті захисниками збірної України, а на 61-й хвилині Стойкович з убивчої позиції влучив у поперечину. Пізніше простріл Стойковича ударом поруч зі стійкою завершив Фріган.

На 75-й хвилині знову було гаряче біля воріт Трубіна — Бельйо обігрався зі Стойковичем і пробив повз ближній кут. Українці відповіли динамічною атакою, яку розіграв Назаренко, але його простріл ніхто з партнерів не замкнув. Згодом ударом зі штрафного запам’ятався Бондаренко, а в хорватів Франьїч після стандарту влучив головою в площину воріт.

На останніх хвилинах команди часто пробивали по воротах, але влучності їм бракувало. Балканці так і не зуміли забити, і в підсумку синьо-жовті здобули перемогу на старті чемпіонату Європи — 2:0. Наступний матч наші хлопці проведуть 24 червня з Румунією.

Євро-2023 (U-21). Фінальний турнір. Група В

1 тур

Україна (U-21) — Хорватія (U-21) — 2:0 (1:0)

Голи: Кащук (19), Сікан (48).

Україна (U-21): Трубін, Сич, Батагов, Таловєров, Вівчаренко, Бондаренко (к), Бражко (Желізко, 84), Кащук (В’юнник, 71), Криськів (Очеретько, 71), Брагару (Назаренко, 62), Сікан (Судаков, 84).

Запасні: Нещерет, Фесюн, Сирота, Салюк, Мудрик, Ванат, Лях.

Тренер: Руслан Ротань.

Хорватія (U-21): Котарський, Сігур, Франьїч (к), Перкович, Чоліна (Шего, 58), Булат, Пршір (Ходжа, 84), Качавенда (Стойкович, 58), Батуріна, Бельйо (Шімич, 84), Фріган (Відович, 73).

Запасні: Пандур, Чавліна, Палаверса, Сольдо, Галешич, Крізманич, Фрук.

Тренер: Драган Скочич.

Арбітр: Мохаммед Аль-Хакім (Швеція).

Попереджені: Качавенда (16), Стойкович (82).

21 червня. Бухарест. Стадіон «Рапід-Гулешті».

Румунія — Іспанія — 0:3 (0:0)

Голи: Баєна (55), Міранда (62), С. Гомес (90+5).

Євро-2023 (U-21): табло фінального турніру

Із 21 червня до 8 липня в Румунії та Грузії проходив фінальний турнір&...

08.07.2023 21:27

Збірна Англії перемогла у фіналі Євро-2023 (U-21) команду Іспанії й утретє виграла турнір

Сьогодні у грузинському місті Батумі на «Аджарабет-Арені»...

07.07.2023 17:00

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України у фінальному турнірі: усі матчі, кадровий потенціал

На початку липня 2023 року молодіжна збірна України вдруге в історії с...