Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України на останніх хвилинах вирвала перемогу над Румунією

Підопічні Руслана Ротаня провели свій другий поєдинок у фінальному турнірі чемпіонату Європи-2023 серед команд U-21.

Гру проти господарів синьо-жовті проводили у статусі одного з лідерів групи, оскільки три дні тому перемогли в першому турі збірну Хорватії — 2:0. Своєю чергою румуни поступилися іспанцям (0:3), тому відступати їм було нікуди: аби претендувати на вихід до чвертьфіналу, потрібно було брати очки. Руслан Ротань зробив лише одну зміну в стартовому складі, залишивши на лаві Брагару й випустивши Судакова.

На перших хвилинах господарі погнали вперед, тоді як у діях українців відчувалося певне хвилювання. Це вилилося в удар Мунтяну над верхнім ближнім кутом та його ж постріл у руки Трубіну. Синьо-жовті відповіли виходом Кащука сам на сам із голкіпером після передачі Бражка, але Олексій свою дуель програв. Згодом ударом із розвороту перевірив Тірновану вже Криськів.

Згодом Румунія створила моменти, але Петрілі завадив поцілити в площину рикошет, а Маркович, зігравши на випередження після флангової подачі, не влучив у ближній кут. Своєю чергою підопічним Ротаня непогано вдавалося комбінувати на вході до чужого штрафного. Чудову нагоду знову мав Кащук, якому тонкий пас віддав Судаков, але кіпер і цього разу виручив господарів.

На 39-й хвилині комбінація Бондаренко—Криськів—Кащук завершилася ударом останнього поруч зі стійкою. До перерви встигли створити момент і румуни — Маркович приклався з межі штрафного, але Трубін витягнув м’яч із дев’ятки.

Другий тайм розпочався з атак українців. На 56-й хвилині Сікан мав забивати, але після прострілу Сича пробив у поперечину. За мить уже Судаков перевірив голкіпера суперників. Румуни відповіли своїм моментом — Маркович віддав у штрафний на Альбу, а той покотив м'яч поруч зі стійкою.

В останні півгодини зустрічі українці мали значну перевагу. На 85-й хвилині Бражко вивів на ударну позицію Ваната, але нападник із гострого кута кіпера не переграв. Утім, невдовзі синьо-жовті таки зуміли пробити Тірновану — Брагару прорвався вздовж лицьової лінії й прострілив, а Дікан відправив м’яч у власні ворота.

У компенсований арбітром час емоцій вистачало, Ванат навіть заробив пряму червону картку. Утім, збірна України втримала переможний рахунок, 1:0, і тепер має у власному активі шість очок.

Євро-2023 (U-21). Фінальний турнір. Група В

2 тур

Румунія (U-21) — Україна (U-21) — 0:1 (0:0)

Гол: Дікан (89, автогол).

Румунія (U-21): Тірновану, Пантя, Раковіцан, Дікан, Ціку, Ліксандру (Поп, 82), Скречу (к) (Кімпану, 82), Іштфан, Мунтяну (Альбу, 57), Петріла (Попеску, 57), Маркович (Берліджа, 68).

Запасні: Попа, Горча, Мікулеску, Борза, Мазілу, Піту, Думітреску.

Тренер: Еміл Сендой.

Україна (U-21): Трубін, Сич, Таловєров, Батагов, Вівчаренко, Бондаренко (к) (Очеретько, 86), Бражко (Желізко, 86), Кащук (В’юнник, 77), Судаков, Криськів (Брагару, 68), Сікан (Ванат, 68).

Запасні: Нещерет, Фесюн, Сирота, Салюк, Мудрик, Лях, Назаренко.

Тренер: Руслан Ротань.

Арбітр: Мортен Крог (Данія).

Попереджені: Ліксандру (13), Петріла (30), Раковіцан (90+1), Альбу (90+1), Думітреску (90+4, не на полі).

Євро-2023 (U-21): табло фінального турніру

Із 21 червня до 8 липня в Румунії та Грузії проходив фінальний турнір&...

08.07.2023 21:27

Збірна Англії перемогла у фіналі Євро-2023 (U-21) команду Іспанії й утретє виграла турнір

Сьогодні у грузинському місті Батумі на «Аджарабет-Арені»...

07.07.2023 17:00

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України у фінальному турнірі: усі матчі, кадровий потенціал

На початку липня 2023 року молодіжна збірна України вдруге в історії с...