Ліга націй. Збірна України зіграла внічию з командою Шотландії та залишилася в дивізіоні В

У заключному поєдинку групового раунду Ліги націй-2022/2023 збірна України в Кракові не зуміла обіграти Шотландію, тож залишиться в другому дивізіоні.

Після виїзних матчів із Шотландією (0:3) та Вірменією (5:0) синьо-жовті завершували вересневий збір новим поєдинком із британцями. Якщо пригадати плей-офф відбору ЧС-2022, то збірна України зустрічалася із цим суперником уже втретє за рік. Цього разу команди розігрували між собою перепустку у вищий дивізіон Ліги націй, причому українцям потрібна була лише перемога.

Через російське вторгнення синьо-жовті змушені були приймати суперника в польському Кракові. Попри це, сьогодні присутність «12-го гравця» наші хлопці відчували сповна.

Порівняно з грою в Єревані місце в стартовому складі зберегли лише п’ятеро збірників — Лунін, Тимчик, Забарний, Миколенко й Ігнатенко. Зазначимо, що шотландці мали значні кадрові проблеми, адже Стів Кларк не міг розраховувати на чотирьох провідних виконавців.

Уже на 2-й хвилині після помилки українців у захисті «Тартанова армія» отримала шанс забити, проте після скидки Макгінна під удар Адамсу господарів урятував рикошет. Українці відповіли супермоментом: Мудрик просочився лівим флангом і подав, а Ярмоленко не влучив у порожні ворота. До речі, капітан нашої команди проводив свій 112-й матч за збірну, піднявшись на перше місце в історичному списку гвардійців.

На 22-й хвилині наші хлопці створили ще один момент — після шикарного закидання Ярмоленка віч-на-віч із Гордоном вийшов Довбик, однак переграти кіпера не зумів. Пізніше шотландці відповіли ударом Джека над поперечиною після кутового. Кінцівка першого тайму лишилася за підопічними Олександра Петракова. Двох хороших ударів завдав Степаненко, зокрема поруч зі стійкою після корнеру, не скористався класним прострілом Миколенка Маліновський, пробивши повз ціль.

На початку другого тайму непоганими дальніми ударами відзначилися Мудрик та Ігнатенко, проте Гордон був на місці. Надалі українці притиснули суперника до його воріт. На 63-й хвилині після подачі Маліновського зі стандарту вище воріт пробив Забарний.

В останні півгодини шотландці всіляко сповільнювали темп гри, закрившись на своїй половині поля. На 78-й хвилині збірна України створила черговий момент — після невдалого вибивання Степаненко приклався з льоту, але м’яч пройшов поруч зі стійкою.

У підсумку шотландці все ж добилися нульової нічиєї та зберегли за собою першу сходинку в групі. Це означає, що наступний сезон Ліги націй збірна України також проведе в дивізіоні В.

Україна — Шотландія — 0:0

Україна: Лунін, Тимчик, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Степаненко, Маліновський (Піхальонок, 87), Ігнатенко, Ярмоленко (к) (Зубков, 87), Довбик (Яремчук, 75), Мудрик (Циганков, 75).

Запасні: Волинець, Різник, Бондар, Михайліченко, Кривцов, Сарапій, Качараба, Караваєв.

Тренер: Олександр Петраков.

Шотландія: Гордон, Фрейзер (Крісті, 72), Портеус, Гендрі, Гікі (Ролстон, 90+1), Тейлор (Кінгслі, 71), Макгінн (к), Джек (Армстронг, 72), Макгрегор, Маклін, Адамс (Дайкс, 79).

Запасні: Маккрорі, Келлі, Галлахер, Гілмор, Маккей, Дойг.

Тренер: Стів Кларк.

Арбітр: Анастасіос Сідіропулос (Греція).

Попереджені: Мудрик (17), Ярмоленко (23), Ігнатенко (27), Маліновський (90+1, не на полі) — Гікі (62), Дайкс (84), Маккрорі (90+3, не на полі).

27 вересня. Краків. Стадіон «Краковія» ім. Ю. Пілсудського.

Ірландія — Вірменія — 3:2 (1:0)

Голи: Іган (18), Обафемі (52), Брейді (90+1, з пенальті) — Дашян (71), Сперцян (73).

Вилучені: Амбарцумян (89, В), Дашян (90, В).