Ліга націй. Збірна України поступилася Шотландії та втратила лідерство в групі

Підопічні Олександра Петракова провели свій перший вересневий матч, в якому на виїзді поступилися команді Шотландії.

Збірна України продовжила свій виступ у другому дивізіоні Ліги націй перенесеним поєдинком 1-го туру проти Шотландії. Синьо-жовті знову опинилися в Глазго, де на початку червня обіграли господарів у плей-офф відбору ЧС-2022.

Олександр Петраков зіштовхнувся зі значними кадровими негараздами. Через проблеми зі здоров’ям не поїхали на збір Бущан, Шапаренко, Зінченко та Соболь. Новачок національної команди Волинець не мав британської візи, Забарний відбував дискваліфікацію, а Миколенко та Коваленко отримали мікротравми. Тож головний тренер синьо-жовтих виставив експериментальну «основу».

Початку матчу передувала хвилина оплесків у виконанні обох збірних на спомин про королеву Великої Британії Єлизавету II, яка померла 8 вересня у віці 96-ти років. Додамо, що на трибунах «Хемпден Парк» були присутні близько тисячі наших уболівальників.

Фото Mark Scates - SNS Group

Українці непогано почали зустріч, зокрема, гостроти атакам нашої команди додавали прориви Мудрика, проте загалом у першому таймі перевага була на боці Шотландії. Так, на 11-й хвилині Адамс увірвався з лівого флангу до штрафного та пробив у руки Трубіну, хоч арбітри й зафіксували офсайд у нападника. Пізніше небезпечних ударів головою завдали Макгінн і Крісті, а на 22-й хвилині Армстронг перевірив нашого кіпера з лінії штрафного. Надалі гра набула більш хаотичного характеру, було чимало боротьби, а регулярні помилки синьо-жовтих на власній половині поля викликали занепокоєння.

По перерві українці взяли м’яч під контроль, хороший момент після невдалого виходу Гордона був у Мудрика, однак Михайло не влучив у порожні ворота. Проте далі на полі домінували вже виключно господарі. Спершу Тірні перехопив м'яч біля нашого штрафного і прострілив на Армстронга, з ударом якого впорався Трубін. Потім небезпечно, але неточно пробивали той самий Армстронг і Гікі.

На 63-й хвилині двічі після подач Макгінна міг забивати Адамс, проте спершу поцілив у поперечину, а потім його удар парирував Трубін. Утім, шотландцям таки вдалося розпечатати ворота Анатолія на 70-й хвилині — Макгінн у штрафному збірної України відібрав м'яч у Бондаря та пробив точно в дальній кут.

На жаль, надалі домінування господарів продовжилося, зокрема Трубіну довелося рятувати після удару Тірні з підбору. Однак на 80-й хвилині джокери Стіва Кларка таки організували другий гол — Фрейзер подав корнер, а Дайкс замкнув на ближній стійці. Ну а на 87-й хвилині українці пережили дежавю, адже після чергового кутового Дайкс оформив дубль. Тож маємо невтішний для нашої команди підсумок — 0:3.

Таким чином, збірна України зазнала першої поразки в Лізі націй-2022/2023 і втратила першу сходинку в групі. Попереду на синьо-жовтих чекає переліт до Єревана, де в суботу, 24 вересня вони зустрінуться з Вірменією.

Голи: Макгінн (70), Дайкс (80, 87).

Шотландія: Гордон, Паттерсон (Гікі, 26), Мактоміней, Гендрі, Маккенна, Тірні (Тейлор, 85), Армстронг (Фрейзер, 76), Макгінн (к), Макгрегор, Крісті (Маклін, 85), Адамс (Дайкс, 76).

Запасні: Келлі, Маккрорі, Портеус, Гілмор, Ролстон, Джек.

Тренер: Стів Кларк.

Україна: Трубін, Михайліченко, Матвієнко, Бондар, Караваєв, Степаненко (Сидорчук, 46), Мудрик (Ігнатенко, 83), Маліновський, Піхальонок (Зубков, 83), Ярмоленко (к) (Циганков, 67), Довбик (Яремчук, 67).

Запасні: Лунін, Різник, Кривцов, Качараба, Миколенко, Тимчик.

Тренер: Олександр Петраков.

Арбітр: Мауріціо Маріані (Італія).

Попереджені: Степаненко (18), Бондар (45+1), Яремчук (71), Сидорчук (83), Маліновський (90+2).