Жіноча збірна України з пляжного футболу пробилася до фіналу відбірного турніру Всесвітніх пляжних ігор

У півфінальному поєдинку відбору до Всесвітніх пляжних ігор 2023 року жіноча збірна України з пляжного футболу перемогла команду Італії.

На груповому етапі підопічні Юрія Клименка зазнали поразки від збірної Швейцарії (3:5) і здобули перемоги над Іспанією (2:1) та Швецією (5:2). Це дозволило їм вийти в півфінал європейської кваліфікації й забезпечити собі перепустку на Всесвітні пляжні ігри 2023 року, які проходитимуть із 6-го до 12 серпня на індонезійському острові Балі.

А сьогодні в півфінальному матчі збірна України зустрілася з господарками відбору — італійками. У стартовій 12-хвилинці перевага залишилася на боці наших дівчат. Уже на 3-й хвилині Ірина Дубицька розпечатала ворота суперниць.

На початку другого періоду Юлія Дехтяр подвоїла перевагу українок, однак Джулія Олів'єрі швидко відновила початковий розрив — 2:1.

У заключному 12-хвилинному відрізку Марія Веккіоне зрівняла рахунок, а потім команди обмінялися голами Юлії Костюк та Роберти Ільяно. Гра перейшла в овертайм, перемогу в якому синьо-жовтим приніс влучний удар Анастасії Кліпаченко — 4:3.

Таким чином, жіноча збірна України завтра у фінальному матчі турніру зіграє з Англією.

Всесвітні пляжні ігри 2023 року. Європейська кваліфікація. Жінки

03.09.2022

1/2 фіналу

Україна — Італія — 4:3 ОТ

Голи: Дубицька (3), Дехтяр (13), Костюк (26), Кліпаченко (38) — Олів'єрі (16), Веккіоне (25), Ільяно (36).

Україна: Терех, Воловенко, Дехтяр, Костюк, Василюк, Кліпаченко, Кирильчук, Крамна, Дубицька, Випасняк, Тихонова.

Всесвітні пляжні ігри 2023 року

Проходитимуть в Індонезії, на Балі, із 6-го до 12 серпня 2023 року. У чоловічому фінальному турнірі гратимуть 16 команд, а в жіночому — 12. До 2 липня 2023 року мають відбутися п’ять континентальних кваліфікаційних турнірів, і найкращі команди отримають місця на Всесвітніх пляжних іграх.

Розподіл місць за континентальними конфедераціями в чоловіків:

УЄФА (Європа) — 5 команд;

КОНМЕБОЛ (Південна Америка) — 3 команди;

КАФ (Африка) — 2 команди;

КОНКАКАФ (Північна та Центральна Америка) — 2 команди;

АФК (Азія) та ​​ОФК (Океанія) — 2 команди.

Розподіл місць за континентальними конфедераціями в жінок:

УЄФА (Європа) — 4 команди;

КОНМЕБОЛ (Південна Америка) — 2 команди;

КАФ (Африка) — 1 команда;

АФК (Азія) та ​​ОФК (Океанія) — 1 команда.

Крім того, у фіналі Всесвітніх пляжних ігор 2023 року візьмуть участь чоловіча й жіноча збірні Індонезії як господарі змагань, а також по одній спеціально запрошеній команді, що не проходили кваліфікаційні турніри.

Якщо національний олімпійський комітет якогось із учасників відмовиться або не підтвердить свою участь до 2 липня 2023 року, то це місце на турнірі буде передано наступній команді з найвищим рейтингом на континенті.

Якщо ж до 2 липня 2023 року не відбудеться континентальний відбірний турнір, то для визначення команд-учасниць буде використовуватися світовий рейтинг пляжного футболу станом на 1 липня 2023 року.

Додамо, що чинними переможцями Всесвітніх пляжних ігор є команди Бразилії (у чоловіків) та Іспанії (у жінок), які здобули титули 2019 року в Катарі.

17.01.2024 16:01

Жіноча збірна України з пляжного футболу продовжує перебувати в топ-3 світового рейтингу

Всесвітня організація пляжного футболу (BSWW) уперше у 2024 році онови...

14.12.2023 13:01

2023: підсумки року для жіночої збірної України з пляжного футболу

2023 року жіноча збірна України з пляжного футболу взяла участь у двох...

06.10.2023 15:04

Юрій Клименко: «Євроліга стала для нас стимулом до визначної перемоги в Кубку чемпіонів світу»

Головний тренер жіночої збірної України з пляжного футболу та команди...