Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула путівку на Всесвітні пляжні ігри 2023 року на Балі

Жіноча збірна України з пляжного футболу провела третій матч у відборі до Всесвітніх пляжних ігор 2023 року.

Після поразки в першому поєдинку від збірної Швейцарії (3:5) і сенсаційної перемоги у другому над командою Іспанії (2:1) сьогодні у вирішальному для себе матчі в групі В збірна України зустрілася зі Швецією.

Підопічні Юрія Клименка дуже вдало провели перший період. На 6-й хвилині Сніжана Воловенко, а на 11-й Юлія Дехтяр забезпечили нашій команді досить комфортну перевагу — 2:0.

У другій 12-хвилинці збірна Швеції зусиллями Кайси змогла скоротити відставання, але Юлія Дехтяр під завісу періоду оформила дубль і знову встановила попередній розрив, а в останні секунди до перерви Мирослава Випасняк ще й збільшила його — 4:1.

Коли ж у третьому періоді на 28-й хвилині Анастасія Кліпаченко забила п'ятий м'яч у ворота наших суперниць, долю матчу фактично було вирішено. Гол Туви за чотири хвилини лише підсолодив пігулку шведській команді. У підсумку 5:2 — перемога українок.

Цей успіх дозволив жіночій збірній України набрати шість очок і вийти до півфіналу турніру, що автоматично забезпечує нашій команді путівку на Всесвітні пляжні ігри, які відбудуться із 6-го до 12 серпня 2023 року на Балі в Індонезії.

Всесвітні пляжні ігри 2023 року. Жінки. Кваліфікація

Група В

Україна — Швеція — 5:2

Голи: Воловенко (6), Дехтяр (11, 23), Випасняк (24), Кліпаченко (28) — Кайса (19), Тува (32).

Україна: Терех, Воловенко, Дехтяр, Костюк, Василюк, Кліпаченко, Кирильчук, Крамна, Дубицька, Випасняк, Тихонова.

4  Швейцарія 3 1 0 0 0 0 2 9—15 3

Відзначимо, що, крім збірної України, путівки на Всесвітні пляжні ігри 2023 року від Європи вибороли команди Англії, Італії та Іспанії.

1/2 фіналу

03.09.2022

Англія — Іспанія. 16.00

Україна — Італія. 17.15

Всесвітні пляжні ігри 2023 року

Проходитимуть в Індонезії, на Балі, із 6-го до 12 серпня 2023 року. У чоловічому фінальному турнірі гратимуть 16 команд, а в жіночому — 12. До 2 липня 2023 року мають відбутися п’ять континентальних кваліфікаційних турнірів, і найкращі команди отримають місця на Всесвітніх пляжних іграх.

Розподіл місць за континентальними конфедераціями в чоловіків:

УЄФА (Європа) — 5 команд;

КОНМЕБОЛ (Південна Америка) — 3 команди;

КАФ (Африка) — 2 команди;

КОНКАКАФ (Північна та Центральна Америка) — 2 команди;

АФК (Азія) та ​​ОФК (Океанія) — 2 команди.

Розподіл місць за континентальними конфедераціями в жінок:

УЄФА (Європа) — 4 команди;

КОНМЕБОЛ (Південна Америка) — 2 команди;

КАФ (Африка) — 1 команда;

АФК (Азія) та ​​ОФК (Океанія) — 1 команда.

Крім того, у фіналі Всесвітніх пляжних ігор 2023 року візьмуть участь чоловіча й жіноча збірні Індонезії як господарі змагань, а також по одній спеціально запрошеній команді, що не проходили кваліфікаційні турніри.

Якщо Національний олімпійський комітет якогось із учасників відмовиться або не підтвердить свою участь до 2 липня 2023 року, то це місце на турнірі буде передано наступній команді з найвищим рейтингом на континенті.

Якщо ж до 2 липня 2023 року не відбудеться континентальний відбірний турнір, то для визначення команд-учасниць буде використовуватися світовий рейтинг пляжного футболу станом на 1 липня 2023 року.

Додамо, що чинними переможцями Всесвітніх пляжних ігор є команди Бразилії (у чоловіків) та Іспанії (у жінок), які здобули титули 2019 року в Катарі.

17.01.2024 16:01

Жіноча збірна України з пляжного футболу продовжує перебувати в топ-3 світового рейтингу

Всесвітня організація пляжного футболу (BSWW) уперше у 2024 році онови...

14.12.2023 13:01

2023: підсумки року для жіночої збірної України з пляжного футболу

2023 року жіноча збірна України з пляжного футболу взяла участь у двох...

06.10.2023 15:04

Юрій Клименко: «Євроліга стала для нас стимулом до визначної перемоги в Кубку чемпіонів світу»

Головний тренер жіночої збірної України з пляжного футболу та команди...