Чемпіонат України U-19: золотий сезон для київського «Динамо»

За час весняної частини сезону-2023/2024 в чемпіонаті України U-19 футболісти Ігоря Костюка зуміли відіграти в «Шахтаря» фору в одне очко та одну гру в запасі (що могло перетворитися в перевагу в чотири бали). Після зимової перерви «Динамо» набрало 34 очки в 13 матчах, а гірники — 31 в 14.

Додаткову інтригу в боротьбу юнацьких команд пари вітчизняних грандів внесла несподівана поразка киян від «Колоса» (2:3) у 27-му турі. А в наступному «Шахтар» мав приймати саме «Динамо», де все й мало вирішуватися.

У принциповій зустрічі підопічні Олексія Бєліка пропустили «гол у роздягальню» (Андрій Маткевич забив на другій компенсованій хвилині першого тайму), здобули перевагу в кількості гравців на полі (вилучення Владислава Захарченка) на 50-й хвилині, але на 57-й випустили з поля зору Назара Балабу, після чого зуміли лише скоротити відставання стараннями Миколи Огаркова — 1:2.

Проте чемпіонський титул «Шахтар» програв не у 28-му турі, а раніше. Наприкінці березня юні гірники сенсаційно поступилися аутсайдеру, «Оболоні» (1:2), а в середині квітня й узагалі шокували футбольну Україну, зазнавши розгромної поразки від «Ворскли» з рахунком 2:7. Причому другий гол «Шахтар» забив уже на 90+3-й хвилині...

До числа найкращих команд чемпіонату України U-19 у весняній частині сезону-2023/2024 ввійшли також: «Кривбас» — 26 очок, «Ворскла», «Колос» — по 23, «Полісся» — 22, «Металіст 1925» — 21, «Верес» — 20.

А от «Дніпро-1» просто посипався (15 очок у 13 матчах). Тим не менше, завдяки заробленому раніше запасу дніпряни втримали місце в топ-3 за підсумками сезону. А їхній головний тренер Імад Ашур, незважаючи на турнірний провал, несподівано для всіх отримав шанс показати своє вміння здобувати результат із дорослими футболістами — у «Поліссі».