Євро-2024. Збірна України зіграла внічию з Бельгією й не змогла пробитися до плей-оф

Національна збірна України завершила виступ на Євро-2024 в Німеччині поєдинком у Штутгарті проти Бельгії.

У фінальному турнірі синьо-жовті поступилися Румунії (0:3) та здолали Словаччину (2:1). У третьому матчі групи Е наша команда протистояла Бельгії, яка перед цим програла словакам (0:1) та взяла гору над румунами (2:0). Усі чотири команди квартету мали рівну кількість очок, тому сьогодні були можливі різні сценарії.

Сергій Ребров вирішив зіграти за схемою 5—3—2. Наставник синьо-жовтих зробив у стартовому складі три заміни — із перших хвилин з’явилися Сваток, Миколенко та Яремчук. Не могли сьогодні допомогти збірній Мудрик і Циганков.

Фото Андрія Ющака

Перший момент створили бельгійці — на 7-й хвилині Де Брюйне віддав уперед на Лукаку, а той під тиском послав м’яч у руки Трубіну. Загалом же на полі домінував повільний тактичний футбол. На 20-й хвилині наша команда відповіла дальнім ударом Яремчука у площину. Потім команди обмінялися неточними спробами Довбика й Теата.

Українці провели кілька непоганих атак, зокрема Яремчук пробив неточно після подачі Миколенка. У бельгійців небезпечно приклався зі стандарту Де Брюйне — поруч зі стійкою. Далі виділимо удар Судакова в руки Кастелсу, був хороший момент у Яремчука, якого запустили до карної зони суперників, але йому не вдався пас на Довбика. Також пригадаємо удар Судакова зі штрафного в площину та сейв Трубіна після чергової спроби Де Брюйне.

На початку другого тайму бельгійці намагалися загострювати на нашій половині поля. У синьо-жовтих відбулася вимушена заміна Миколенка на Зінченка. На 65-й хвилині в небезпечній зоні опинився Лукаку, але з його ударом Трубін упорався. Незабаром наші захисники завадили як слід пробити Карраско. На 73-й хвилині Карраско обігрався з Лукаку й знову змусив Трубіна рятувати нашу збірну.

Українці відповіли кількома непоганими підходами до воріт Кастелса, але Довбику не вдавалося завершити. На 79-й хвилині Судаков здорово віддав на Довбика, а удар Артема пройшов поруч зі стійкою. Пізніше Маліновський закрутив м’яч із кутового, змусивши Кастелса вибити його з лінії воріт.

Згодом бельгійці провели хорошу атаку із заблокованим прострілом Лукаку, також небезпечно пробив Бакайоко. Надалі потужний удар Маліновського заблокував Кастань. Уже в компенсований час Судаков зі входу в штрафний пробив, але кіпер упорався. У підсумку в поєдинку у Штутгарті так і не було забитих голів. Зважаючи на нічию — 1:1 у паралельному матчі, збірна України із чотирма очками фінішує на останній сходинці в групі.