Євро-2024. Збірна України здобула вольову перемогу над командою Словаччини

Національна збірна України продовжила виступ на Євро-2024 в Німеччині поєдинком у Дюссельдорфі проти Словаччини.

Синьо-жовті розпочали фінальний турнір із поразки від Румунії (0:3). Сьогодні ж наша команда протистояла Словаччині, яка стартувала з несподіваної перемоги над Бельгією (1:0). Порівняно з минулим матчем Сергій Ребров зробив у стартовому складі збірної України чотири заміни.

Фото Андрія Ющака

Перші хвилини зустрічі пройшли спокійно, а потім у словаків почали виникати моменти. Трубін виручив після ударів Гарасліна й Шранца, на що Бражко відповів своїм дальнім ударом у площину. Потім нашого кіпера зі штрафного перевірив Ганцко. А на 17-й хвилині словаки повели в рахунку — після ауту й подачі Гарасліна Шранц виграв боротьбу в Зінченка та влучно пробив головою.

Надалі ініціативу перехопили українці, створивши чимало хороших нагод. Так, Пекарик останньої миті накрив удар Довбика, Ярмоленко після розіграшу стандарту не зміг як слід замкнути дальню стійку. У ще одній атаці Ярмоленко не зумів забити після дотепного пасу п'ятою від Довбика, а потім Тимчик сильним ударом струсонув стійку. Згодом Мудрик увірвався до штрафного, але під час зближення програв свою дуель Дубравці. Незадовго до перерви команди обмінялися ударами в площину з боку Зінченка зі штрафного й Гарасліна в контратаці.

На початку другого тайму українці продовжили атакувати. Спершу Довбик із чудової позиції не замкнув подачу Мудрика, та на 54-й хвилині наші хлопці зрівняли рахунок, відкривши лік своїм голам на Євро. Мудрик розігнав контратаку, у другій фазі якої Зінченко виконав пас до штрафного, а Шапаренко замкнув у дотик.

Надалі словаки зосередилися на грі в обороні, тоді як синьо-жовті шукали різні варіанти в атаці. Утім, наступний небезпечний момент виник аж на 74-й хвилині, коли Мудрик завершив контратаку ударом у стійку з гострого кута. Але на 80-й тиск наших хлопців приніс другий гол: Шапаренко закинув уперед на Яремчука, і той проштовхнув м’яч повз Дубравку.

На останніх хвилинах синьо-жовті відбили навалу суперників і, таким чином, здобули свою першу перемогу на турнірі — 2:1. Свій наступний матч на Євро-2024 збірна України проведе 26 червня в Штутгарті з командою Бельгії.