Євро-2024. Збірна України стартувала у фінальному турнірі з поразки від Румунії

Національна збірна України розпочала виступ на Євро-2024 в Німеччині поєдинком у Мюнхені проти Румунії.

У четвертий ігровий день Євро-2024 в боротьбу вступила українська команда. Сьогодні не міг зіграти Миколенко, тож зліва в захисті з’явився Зінченко, також відзначимо одночасну появу на полі Шапаренка й Судакова.

Фото Андрія Ющака

Матч розпочався з позиційних атак збірної України, на що румуни відповіли дальнім ударом Комана в площину. Синьо-жовті старалися будувати атаки через фланги, можна пригадати небезпечний простріл Циганкова, а також невлучний удар Довбика. Та на 29-й хвилині в рахунку повели трикольорові — помилка Луніна з вибиванням м'яча завершилася перехопленням від Мана й невідпорним ударом Станчу з-за меж штрафного в дальню дев'ятку.

Потім українці провели кілька гострих атак, однак останньої миті румуни не давали пробити своїм візаві. Приміром, небезпечний простріл Мудрика над власними воротами зрізав Дрегушин. Під кінець тайму синьо-жовтим пощастило не пропустити знову. Спершу удар Мана з рикошетом прийшовся поруч зі стійкою, а потім Станчу закрутив м’яч із кутового в поперечину.

По перерві опоненти відправили нашу команду в нокдаун. На 53-й хвилині вони забили вдруге — під час контратаки м’яч відскочив до Резвана Маріна, який у дотик поклав його в лівий нижній кут. Незабаром наші захисники заблокували небезпечний удар Станчу, а в наступній фазі атаки суперників Лунін потягнув удар Раціу. Проте вже за мить після кутового Дрегуш із передачі Мана проштовхнув м’яч у ворота, збільшивши перевагу своєї команди.

На такий удар Сергій Ребров відреагував потрійною заміною. Був момент у Ярмоленка, який із хорошої позиції пробив вище цілі, на що румуни відповіли небезпечною спробою Станчу зі штрафного. На 77-й хвилині синьо-жовті нарешті поцілили в площину, але Ніце парирував удар Судакова. Пізніше румунський кіпер відбив зрізку від партнера після стандарту.

Згодом на ударну позицію вивели Мудрика — Михайло приклався повз ближню дев’ятку. Уже в компенсований час Яремчук перекинув кіпера, але влучив у поперечину, а потім Мудрик дальнім ударом перевірив Ніце. Тож наші хлопці поступаються з рахунком 0:3.

Свій наступний матч на Євро-2024 збірна України проведе 21 червня в Дюссельдорфі з командою Словаччини.