Євро-2024 (U-19). Юнацька збірна України розгромила Швейцарію і здобула путівку до фінального турніру!

Сьогодні, 26 березня юнацька збірна України (футболісти не старші 2005 року народження) завершила боротьбу в еліт-раунді відбору Євро-2024 (U-19).

Раніше підопічні Дмитра Михайленка здолали Північну Македонію (2:0) та Латвію (3:0). Швейцарці також оформили дві перемоги, але мали гіршу різницю м’ячів. Тож для здобуття першої сходинки в групі й путівки на Євро українцям було достатньо нічиєї в сьогоднішньому поєдинку в Скоп’є.

На початку зустрічі Маткевич головою пробив у площину, незабаром іншу його спробу заблокував візаві. Швейцарці відповіли небезпечним ударом зі штрафного поруч зі стійкою. На 26-й хвилині Синчук пробив із гострого кута, але Хубер свою команду виручив. Наприкінці першого тайму після кутового вище цілі прийшовся удар Михавко. Незадовго до перерви Беней скористався помилкою українських захисників, але з убивчої позиції пробив у руки Крапивцову.

На 55-й хвилині Беней знову опинився на хорошій позиції, але пробив вище. Українці відповіли небезпечним ударом Синчука, який у стрибку потягнув Хубер. Але на 63-й хвилині той же Синчук перехопив м’яч біля чужого штрафного й цього разу влучив точно в дев’ятку, відкривши рахунок.

Спроби швейцарців швидко відігратися виявилися невдалими. Натомість на 68-й хвилині після закидання Кревсуна випередив кіпера й відправив м’яч у порожні ворота Пономаренко. Пізніше Матвій оформив дубль, скориставшись класним пасом Михавка із центра поля. У підсумку збірна України здобула звитягу з рахунком 3:0.

Таким чином, наші хлопці здобули три вікторії, посіли першу сходинку в групі та кваліфікувалися на чемпіонат Європи, який проходитиме 15—28 липня в Північній Ірландії за участі восьми збірних. Жеребкування фінального турніру відбудеться 17 квітня в Белфасті.

26.03.2024

Україна (U-19) — Швейцарія (U-19) — 3:0 (0:0)

Голи: Синчук (63), Пономаренко (68, 78).

Україна (U-19): Крапивцов, Гусєв (Стрюков, 90+1), Мельниченко, Михавко, Огарков, Гаджиєв (Тутєров, 90+1), Ващенко, Кревсун (Баденко, 84), Синчук, Пономаренко (Дубровний, 84), Маткевич (Цуканов, 71).

Швейцарія (U-19): Хубер, Аншо (Манзамбі, 78), Огбус, Зайлер, Деме, Окафор (Джемалія, 54), Маркес, Кесслер (Ваттара, 69), Беней, Ліг (Люті, 54), Зе (Нілакандан, 54).

Попереджені: Маткевич (64), Огарков (65), Пономаренко (72), Кревсун (73) — Окафор (15), Нілакандан (58), Аншо (77), Ліг (90, не на полі).

1

Жеребкування еліт-раунду поділило 28 команд на сім груп, поєдинки яких пройдуть у березні. Переможці груп еліт-раунду приєднаються до господаря, Північної Ірландії, у фінальній стадії, яка проходитиме 15—28 липня 2024 року і стане відбором від УЄФА до ЧС-2025 (U-20).

Євро-2024 (U-19). Еліт-раунд відбору

Група 1: Іспанія, Австрія, Косово, Словенія.

Група 2: Нідерланди, Бельгія, Франція, Литва.

Група 3: Норвегія, Ізраїль, Боснія і Герцеговина, Чорногорія.

Група 4: Португалія, Данія, Сербія, Греція.

Група 5: Шотландія, Чехія, Грузія, Італія.

Група 6: Туреччина, Німеччина, Хорватія, Румунія.

Група 7: Швейцарія, Україна, Північна Македонія, Латвія.

Нагадаємо, українці під керівництвом Олега Кузнецова посіли перше місце у своїй групі кваліфікаційного раунду.

18.04.2024 14:18

Дмитро Михайленко: «Група, яка нам дісталася, — абсолютно нормальна»

17 квітня відбулося жеребкування фінальної стадії Євро-2024 (U-19), за...

17.04.2024 17:20

Євро-2024 (U-19): визначилися суперники юнацької збірної України у фінальному турнірі

Відбулося жеребкування фінального турніру чемпіонату Європи 2024 року...

30.03.2024 16:00

U-19. Україна ввосьме стала учасником фінального турніру чемпіонату Європи: історичний ракурс

Юнацька збірна України U-19 уперше з 2018 року пробилася до фінальної...