Євро-2024 (U-19): юнацька збірна України в еліт-раунді відбору перемогла команду Латвії

Сьогодні, 23 березня юнацька збірна України (футболісти не старші 2005 року народження) продовжила боротьбу в еліт-раунді відбору Євро-2024 (U-19).

Синьо-жовті успішно стартували в групі, обігравши господарів міні-турніру, македонців, — 2:0. Сьогодні в Скоп’є наша команда протистояла одноліткам із Латвії.

У першому таймі українці зіштовхнулися із серйозним опором суперників. На початку неточним ударом відзначився Пономаренко, на 18-й хвилині на ударній позиції опинився Евелонс, але Крапивцов виручив. Синьо-жовті відповіли новим ударом Пономаренка, який заблокували останньої миті. Згодом із лінії штрафного перевірив кіпера Синчук.

На 34-й хвилині наша команда повела в рахунку — після закидання Маткевича вперед Пономаренко змістився в центр і влучно пробив у лівий нижній кут воріт. Надалі нагоди забити мали Кревсун, Синчук і Гаджиєв, у латвійців можна пригадати удар Ямонтса в площину.

На початку другого тайму Маткевич іздалеку перевірив кіпера. На 60-й хвилині перевагу синьо-жовтих подвоїв Пономаренко, реалізувавши пенальті, який сам же й заробив. Наприкінці матчу латвійці могли скоротити відставання, але нашу команду виручила стійка. Потім міг забивати Тутєров, але не реалізував вихід віч-на-віч із кіпером.

На 89-й хвилині Тутєров скористався закиданням від Ващенка, увійшов до штрафного й забив третій гол збірної України. Тож підопічні Дмитра Михайленка відсвяткували перемогу — 3:0. Заключний поєдинок еліт-раунду наші хлопці проведуть 26 березня проти Швейцарії. Для здобуття першої сходинки в групі й путівки на Євро українцям буде достатньо нічиєї.

Євро-2024 (U-19). Еліт-раунд відбору. Група 7

20.03.2024

Швейцарія — Латвія — 1:0

Північна Македонія — Україна — 0:2

23.03.2024

Україна (U-19) — Латвія (U-19) — 3:0 (1:0)

Голи: Пономаренко (34, 60, з пенальті), Тутєров (89).

Україна (U-19): Крапивцов, Гусєв, Мельниченко, Єрмачков, Дрозд (Стрюков, 90), Кревсун (Шевченко, 90), Ващенко, Гаджиєв (Цуканов, 67), Синчук, Пономаренко (Дубровний, 74), Маткевич (Тутєров, 67).

Латвія (U-19): Чеверс, Тіхоновічс, Пурс, Смірновс, Лієпіньш (Лорманіс, 84), Кангарс (Валутадатілс, 67), Єссе, Ямонтс, Грабовскіс (Барковскіс, 84), Бочс (Івуланс, 61), Евелонс (Межсаргс, 61).

Попереджені: Дрозд (38), Кревсун (57), Єрмачков (85), Дубровний (87) — Кангарс (29), Єссе (55).

Швейцарія — Північна Македонія — 2:0 (1:0)

Час початку матчів — київський.

Жеребкування еліт-раунду поділило 28 команд на сім груп, поєдинки яких пройдуть у березні. Переможці груп еліт-раунду приєднаються до господаря, Північної Ірландії, у фінальній стадії, яка проходитиме 15—28 липня 2024 року і стане відбором від УЄФА до ЧС-2025 (U-20).

Євро-2024 (U-19). Еліт-раунд відбору

Група 1: Іспанія, Австрія, Косово, Словенія.

Група 2: Нідерланди, Бельгія, Франція, Литва.

Група 3: Норвегія, Ізраїль, Боснія і Герцеговина, Чорногорія.

Група 4: Португалія, Данія, Сербія, Греція.

Група 5: Шотландія, Чехія, Грузія, Італія.

Група 6: Туреччина, Німеччина, Хорватія, Румунія.

Група 7: Швейцарія, Україна, Північна Македонія, Латвія.

Нагадаємо, українці під керівництвом Олега Кузнецова посіли перше місце у своїй групі кваліфікаційного раунду.

18.04.2024 14:18

Дмитро Михайленко: «Група, яка нам дісталася, — абсолютно нормальна»

17 квітня відбулося жеребкування фінальної стадії Євро-2024 (U-19), за...

17.04.2024 17:20

Євро-2024 (U-19): визначилися суперники юнацької збірної України у фінальному турнірі

Відбулося жеребкування фінального турніру чемпіонату Європи 2024 року...

30.03.2024 16:00

U-19. Україна ввосьме стала учасником фінального турніру чемпіонату Європи: історичний ракурс

Юнацька збірна України U-19 уперше з 2018 року пробилася до фінальної...

26.03.2024 16:56

Євро-2024 (U-19). Юнацька збірна України розгромила Швейцарію і здобула путівку до фінального турніру!

Сьогодні, 26 березня юнацька збірна України (футболісти не старші 2005...