Ліга чемпіонів. «Шахтар» поступився «Лейпцигу» та перебирається до Ліги Європи

У заключному турі групового раунду Ліги чемпіонів донецький «Шахтар» у Варшаві поступився німецькому «Лейпцигу».

Після п’яти турів підопічні Ігора Йовічевича гарантували собі єврокубкову весну. А перемога в сьогоднішній грі з «Лейпцигом» виводила «Шахтар» у плей-офф Ліги чемпіонів. Зазначимо, що через російське воєнне вторгнення гірники знову проводили домашній матч у Варшаві.

У першому таймі німці мали значну перевагу, створили кілька небезпечних моментів. На 8-й хвилині Трубін упорався з ударом Вернера з меж штрафного, однак невдовзі «Лейпциг» вийшов уперед. Нкунку перехопив м’яч поблизу штрафного донеччан, віддав на Вернера, удар того потягнув Трубін, проте на добиванні той самий Нкунку відправив м’яч у сітку.

Фото uefa.com

Згодом кіпер «Шахтаря» парирував удар Форсберга, на що українці відповіли неточною дальньою спробою Петряка. Під кінець стартової 45-хвилинки помаранчево-чорні провели кілька перспективних атак, однак потурбувати Бласвіха не зуміли.

На жаль, у другому таймі «Лейпциг» був на голову вищий за «Шахтар». На 50-й хвилині Сімакан головою скинув на дальню стійку, а Сілва подвоїв перевагу німців. Пізніше Трубін потягнув потужний удар Форсберга під поперечину.

На 62-й хвилині Собослаї скористався пасом Нкунку, обіграв кіпера й відправив м’яч у порожні ворота. А згодом класним обвідним ударом у дальній кут від стійки відзначився Ольмо, причому зробив це за кілька секунд після виходу на заміну. Щоправда, м'яч зачепив Бондаря, на якого записали автогол.

«Шахтар» відповів небезпечним пострілом Мудрика над поперечиною, пізніше головою в площину пробив Бондар, проте забити бодай гол гірники не зуміли. У підсумку — поразка з рахунком 0:4. Тож помаранчево-чорні посіли третє місце у групі, яке дає перепустку в стикові матчі Ліги Європи. Жеребкування цієї стадії відбудеться 7 листопада (початок — о 14.00 за київським часом).

У складі «Шахтаря» в поєдинку взяли участь гравці, які були викликані на останній збір національної команди: Трубін, Бондар (автогол), Матвієнко, Михайліченко (жовта картка), Степаненко, Мудрик (замінений на 74-й хвилині).

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. Група F

6 тур

«Шахтар» (Україна) — «Лейпциг» (Німеччина) — 0:4 (0:1)

Голи: Нкунку (10), Сілва (50), Собослаї (62), Бондар (68, автогол).

«Шахтар»: Трубін, Конопля (Тейлор, 59), Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Судаков (Джурасек, 59), Степаненко (к), Петряк, Бондаренко (Криськів, 81), Мудрик (Тотовицький, 74), Траоре (Сікан, 59).

Запасні: Шевченко, Пятов, Кривцов, Кулаков, Топалов, Очеретько, Козік.

Тренер: Ігор Йовічевич.

«Лейпциг»: Бласвіх, Сімакан (Генрікс, 67), Орбан (к), Гвардіол, Раум (Гальстенберг, 67), Собослаї (Ольмо, 67), Шлагер (Діалло, 74), Кампль, Вернер (Форсберг, 19), Нкунку, Сілва.

Запасні: Нікіш, Шлік, Айдара, Новоа.

Тренер: Марко Розе.

Арбітр: Майкл Олівер (Англія).

Попереджені: Михайліченко (24), Тейлор (66), Сікан (89).

2 листопада. Варшава. Стадіон Війська Польського.

«Реал» (Іспанія) — «Селтик» (Шотландія) — 5:1 (2:0)

15.03.2024 13:19

Ліга чемпіонів. Визначилися суперники «Арсеналу» Зінченка та «Реалу» Луніна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги чемпі...

19.01.2024 16:00