Ліга чемпіонів. Нічия із «Селтиком» гарантувала «Шахтарю» єврокубкову весну

У 5-му турі групового раунду Ліги чемпіонів донецький «Шахтар» у Глазго зіграв унічию із шотландським «Селтиком» і гарантував собі єврокубкову весну.

Підопічні Ігора Йовічевича підійшли до матчу з п’ятьма очками в активі, перебуваючи на третій сходинці у групі. «Селтик» же свій єдиний пункт набрав у виїзній грі з гірниками. Відповідно, непрограш сьогодні в Глазго гарантував «Шахтарю» єврокубкову весну.

Із перших хвилин зустрічі шотландці мали ігрову перевагу, регулярно били повз ворота, зокрема О’Райлі ледь не закрутив у «дев'ятку». На 34-й хвилині господарі таки повели в рахунку — після прострілу з флангу м'яч дістався Якумакісу, який не мав шансів схибити. 1:0.

Згодом Трубін потягнув небезпечний дальній удар від того ж таки Якумакіса. Наприкінці першого тайму створив момент і «Шахтар» — Траоре вивів Мудрика віч-на-віч із кіпером, однак Михайло не зміг проштовхнути м'яч повз Гарта.

Фото uefa.com

По перерві гірники додали й стали більш упевнено почуватися на чужій половині. Зокрема після невдалої спроби пробити від Траоре м’яч відлетів до Зубкова, який не зумів влучити у ближній кут. А на 58-й хвилині Мудрик розігнав контратаку, яку сам же й завершив шикарним ударом під поперечину. 1:1.

Невдовзі «Селтик» міг повернути собі перевагу, проте Трубін не дозволив забити Фурухасі з меж штрафного. На 72-й хвилині вже «Шахтар» упустив супермомент, коли Мудрик блискуче втік від усіх опонентів, але Сікан з його передачі якимсь дивом не влучив у порожні ворота.

Згодом після чергового удару з-за меж штрафного від О’Райлі довелося виручати Трубіну. На 88-й хвилині той самий О'Райлі ледь не влучив у дальній кут після прострілу партнера. Однак у підсумку поєдинок завершився нічиєю. Це означає, що гірники гарантували собі продовження боротьби в Лізі Європи, а в разі перемоги над «Лейпцигом» у наступному турі вийдуть у плей-офф Ліги чемпіонів.

У складі «Шахтаря» в матчі взяли участь гравці, які були викликані на останній збір національної команди: Трубін, Бондар (жовта картка), Матвієнко (жовта картка), Михайліченко, Степаненко (жовта картка), Зубков (жовта картка), Мудрик (гол, замінений на 90-й хвилині), Кривцов (вийшов на заміну на 90-й хвилині).

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. Група F

5 тур

«Селтик» (Шотландія) — «Шахтар» (Україна) — 1:1 (1:0)

Голи: Якумакіс (34) — Мудрик (58).

«Селтик»: Гарт, Юранович, Картер-Вікерс (к), Єнц, Г. Тейлор, О'Райлі, Гатате (Тернбулл, 84), Абада (Форрест, 66), Гакшабанович (Маєда, 66), Якумакіс, Фурухасі (Муй, 66).

Запасні: Бейн, Зігріст, Маккарті, Бернабеї, Абільдгор, Ролстон.

Тренер: Ангелос Постекоглу.

«Шахтар»: Трубін, Л. Тейлор, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Бондаренко, Степаненко (к), Судаков (Кривцов, 90), Зубков, Траоре (Сікан, 57), Мудрик (Петряк, 90).

Запасні: Шевченко, Пятов, Тотовицький, Криськів, Джурасек, Кулаков, Топалов, Конопля, Козік.

Тренер: Ігор Йовічевич.

Арбітр: Сердар Гезюбююк (Нідерланди).

Попереджені: Матвієнко (31), Бондар (50), Степаненко (56), Зубков (90).

25 жовтня. Глазго. «Селтик Парк».

«Лейпциг» (Німеччина) — «Реал» (Іспанія) — 3:2 (2:1)

10.04.2024 14:01

Донецький «Шахтар» має шанс розпочати Лігу чемпіонів-2024/2025 із групового етапу: роз'яснення УЄФА

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) виступив із роз'ясненням...

15.03.2024 13:19

Ліга чемпіонів. Визначилися суперники «Арсеналу» Зінченка та «Реалу» Луніна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги чемпі...

19.01.2024 16:00