Євро-2022. Жіноча збірна України розгромила Грецію та наблизилася до другого місця у групі

У черговому поєдинку кваліфікації Євро-2022 жіноча збірна України на виїзді забила чотири м'ячі у ворота команди Греції.

У попередньому матчі відбору синьо-жовті здобули надважливу перемогу над Ірландією (1:0), однак для збереження шансів на вихід на чемпіонат Європи потрібно було здобувати три очки й у Афінах. Ситуація ускладнювалася пошкодженнями в Панцулаї та Андрущак, які, утім, сьогодні вийшли у стартовому складі, а також виявленим COVID-19 в Апанащенко та Бойченко. Хоч у підсумку до Греції відправилися лише 18 наших дівчат, це не завадило їм показати гідну гру.

Фото Андрія Майорова

Українки швидко повели в рахунку — на п’ятій хвилині після флангової подачі Філенко відзначилася ударом головою Панцулая. Гості продовжили володіти ініціативою й тиснути, небезпечний момент на добиванні втратила Козлова. На 29-й хвилині синьо-жовті подвоїли свою перевагу: Шматко пробила зі штрафного, голкіпер гречанок парирувала м’яч у поперечину, а першою на добиванні виявилася Кравець.

Малюнок на полі у другому таймі майже не змінився. Гречанки ніяк не могли створити гостроту біля воріт Саніної, тоді як українки відзначилися ще двічі. Спершу на 55-й хвилині Кравець оформила дубль після подачі Куніної з кутового, а під кінець зустрічі сама Куніна замкнула фланговій крос від Шматко.

У підсумку збірна України здобула переконливу перемогу в Афінах. Тепер від другого місця у групі нашу команду відділяє лише один пункт. Для продовження боротьби за вихід на Євро-2022 синьо-жовтим в останньому поєдинку треба обіграти чорногорок та сподіватися, що ірландки не переможуть німкень.

Президент Української асоціації футболу, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко привітав синьо-жовтих з ефектною перемогою в Афінах: «Національна жіноча збірна знову громить Грецію у кваліфікації до Євро-2022! 4:0, як і в першому матчі! Завдяки цьому успіху відставання від ірландок скорочується до одного очка. Команда Наталії Зінченко продовжує боротьбу за вихід до фінальної частини континентальної першості. Чудовий результат і прекрасна гра українських футболісток! Пишаємося! Вітаю наших уболівальників і жіночу збірну зі ще однією важливою перемогою!»

ЧЄ-2022 серед жіночих збірних. Відбірний турнір. Група I

27.10.2020

Греція — Україна — 0:4 (0:2)

Голи: Панцулая (5), Кравець (29, 55), Куніна (83).

Греція: Папаконстантіну, Мітку, Зерва (Піціу, 64), Страдзалі, Какабукі (к) (Морайту, 63), Сідіра (Нефру, 75), Марку (Пуліу, 33), Спірідоніду, Гацу, Хамаліду (Саррі, 75), Патерна.

Україна: Саніна, Петрик (Подольська, 74), Філенко (А. Вороніна, 80), Калініна (Малахова, 46), Козлова (Христюк, 80), Куніна, Панцулая, Шматко, Андрущак (к) (Г. Вороніна, 60), Хімич, Кравець.

Арбітр: С. Схукрула (Нідерланди).

Попередження: Гацу (28), Мітку (85), Страдзалі (90+3).

27 жовтня. Афіни. Стадіон «Апостолос Ніколаїдіс».

Ірландія — Німеччина

Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5—13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.

27.02.2024 20:24

Володимир Пятенко: «Підопічні діяли першим номером, і цей план виправдав себе»

Жіноча збірна України двічі перемогла в стикових матчах Ліги націй-202...

03.10.2023 17:06

Жіноча Ліга націй-2023/2024: визначився час початку матчів між збірними України та Греції

Національна жіноча збірна України провела два стартові матчі в новоств...

28.09.2023 14:01

Володимир Пятенко: «Поки не звертаю уваги на турнірну таблицю. Незважаючи на невдалий старт, ще не все втрачено»

21.09.2023 19:00