Євро-2022. Жіноча збірна України перемогла команду Ірландії та продовжує боротьбу за путівку до фінального турніру

У черговому матчі кваліфікації Євро-2022 жіноча збірна України на своєму полі перемогла команду Ірландії.

Задля збереження шансів на потрапляння до чемпіонату Європи синьо-жовтим не залишалося нічого іншого, як перемагати у трьох останніх матчах відбірного турніру. Особливо важливою була домашня зустріч із головним конкурентом у боротьбі за друге місце у групі — Ірландією.

Фото Павла Кубанова

На жаль, напередодні матчу шість викликаних Наталією Зінченко футболісток здали позитивні тести на COVID-19, тож не змогли допомогти команді. У підсумку з урахуванням довикликаних гравців до заявки на матч потрапили 20 українок.

Після стартової «розкачки» обидві команди почали створювати моменти. Краще виходило в ірландок — Маккейб зі стандарту потрапила в каркас воріт, а удар Пейн Саніна парирувала. Утім, контрвипади українок виявилися ефективнішими. Саме після одного з них рахунок було відкрито: О’Горман, перериваючи передачу з лівого краю, помилилася, і м’яч пройшов повз голкіпера прямісінько у ворота.

Далі українки відзначилися ударами у площину від Козлової та Хімич, а на 33-й хвилині гості здобули право пробити пенальті — у карному майданчику сфолила Шматко. Проте капітан збірної Ірландії Маккейб потужним пострілом із 11-ти метрів влучила у поперечину. До завершення першого тайму ірландки створили ще один гольовий момент, коли Джарретт вивели сам на сам, проте Шматко підстрахувала Саніну й вибила м’яч із лінії воріт. Українки не забували відповідати, зокрема, пробивали Андрущак та Апанащенко.

У другому таймі ірландки більше володіли ігровою перевагою, намагаючись відігратися. На 54-й хвилині небезпечно замикала простріл Джарретт, проте Саніна виручила. Пізніше О'Салліван пробила трохи вище воріт з лівого кута штрафного майданчика. На 90-й хвилині Козлова могла подвоїти перевагу України, проте її удар після флангової подачі виявився занадто слабким.

У підсумку синьо-жовті втримали перевагу, а здобуті три очки допомогли нашій команді піднятися на третю сходинку в групі. Проте задля збереження шансів на вихід до фінального турніру обов'язково треба перемагати в останніх двох матчах. Перший із них пройде 27 жовтня на виїзді з Грецією.

ЧЄ-2022 серед жіночих збірних. Відбірний турнір. Група I

23.10.2020

Україна — Ірландія — 1:0 (1:0)

Гол: О’Горман (25, автогол).

Нереалізований пенальті: Маккейб (33, поперечина).

Україна: Саніна, Панцулая (А. Вороніна, 46, Петрик, 70), Шматко, Кравець, Філенко, Калініна (Куніна, 46), Бойченко (Малахова, 90+1), Козлова (Г. Вороніна, 90+4), Андрущак, Апанащенко (к), Хімич.

Ірландія: Броснан, Скотт (Моллой, 86), Конноллі, Квінн, Колдуелл, О’Салліван, Маккейб (к), Джарретт (Барретт, 86), О’Горман, Пейн, Літлджон.

Арбітр: І. Мартінчич (Хорватія).

Попередження: Шматко (15), А. Вороніна (67) — Колдуелл (41), Маккейб (66).

23 жовтня. Київ. Стадіон «Оболонь-Арена».

Ірландія — Німеччина

Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації Євро, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як до господаря ЧЄ приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки. Ці поєдинки відбудуться 5—13 квітня 2021 року.

Нагадаємо, що 23 квітня Виконавчий комітет УЄФА ухвалив рішення про перенесення фінальної частини чемпіонату Європи серед національних жіночих збірних. Таким чином, Євро в Англії проходитиме в період із 6-го по 31 липня 2022 року.

27.02.2024 20:24

Володимир Пятенко: «Підопічні діяли першим номером, і цей план виправдав себе»

Жіноча збірна України двічі перемогла в стикових матчах Ліги націй-202...

03.10.2023 17:06

Жіноча Ліга націй-2023/2024: визначився час початку матчів між збірними України та Греції

Національна жіноча збірна України провела два стартові матчі в новоств...

28.09.2023 14:01

Володимир Пятенко: «Поки не звертаю уваги на турнірну таблицю. Незважаючи на невдалий старт, ще не все втрачено»

21.09.2023 19:00