Прем’єр-ліга. «Ворскла» в меншості втримала нічию із «Шахтарем», «Динамо» перемогло «Олександрію» й очолює таблицю

Матч «Шахтаря» з «Ворсклою» мав відбутися в Полтаві, але через епідеміологічну ситуацію був перенесений до Києва і пройшов на НТК ім. В. Баннікова.

Тренери гірників виставили на гру той самий склад, який трьома днями раніше шокував футбольну Європу, поклавши на лопатки мадридський «Реал». Хоча травмовані та інфіковані раніше гравці донеччан уже починають повертатися до основної обойми, деякі з них тренуються, а деякі навіть були включені до заявки на звітний матч. Зокрема, Тайсон, Матвієнко, Степаненко та Алан Патрік вийшли на заміну, а Пятов із Болбатом залишилися в запасі.

Гра розглядалася як центральна в турі, оскільки зустрічалися команди з групи лідерів. І загалом поєдинок підтвердив такий статус, пройшовши в цікавій боротьбі з великою кількістю яскравих моментів. «Ворскла» вперше цього сезону грала з топ-суперником і зуміла продовжити свою безпрограшну серію.

На початку матчу екс-гірник Кулач обікрав Бондаря та переграв Трубіна, відкривши рахунок. Поки помаранчево-чорні приходили до тями, Кулач міг оформити хет-трик, але не використав ще дві нагоди відзначитися. Потім Соломон із передачі Тете відновив рівновагу, і рахунок 1:1 зберігся до фінального свистка попри те, що «Ворскла» більшу частину другого тайму грала в меншості після вилучення Альюна.

Фото shakhtar.com

У поєдинку взяли участь гравці «Шахтаря», викликані на листопадовий збір національної команди України: Бондар, Корнієнко (замінений на 73-й хвилині), Марлос, Матвієнко (вийшов на заміну на 73-й хвилині), Степаненко (вийшов на заміну на 73-й хвилині).

«Динамо», на відміну від «Шахтаря», внесло певні корективи до складу порівняно з матчем Ліги чемпіонів, який відбувся цього тижня. Зокрема, уперше після повернення з оренди в Туреччині на поле вийшов Гармаш.

Старт поєдинку киян з «Олександрією» виявився неочікуваним — насамперед для гостей. У першій же атаці біло-синіх після розіграшу штрафного Попов із передачі Миколенка ударом головою відкрив рахунок. Узагалі гравці команди Володимира Шарана, відомі своєю непоступливістю, програвали незвично багато мікродуелей, і динамівці лише через власне невезіння та сейви Паньківа не змогли розвинути успіх у першому таймі.

Після перерви кияни створили ще декілька моментів, але Паньків продовжував грати надійно, і гол Попова так і залишився єдиним у матчі. Наприкінці зустрічі арбітр Козиряцький після перегляду відеоповтору пред’явив червону картку Шапаренку за серйозне порушення правил, і після цього рятувати свої ворота довелося й Бущану — удар Стецькова голкіпер парирував.

У складі «Динамо» на поле виходили футболісти, викликані Андрієм Шевченком на найближчий збір синьо-жовтих: Бущан, Миколенко (гольовий пас), Попов (гол, жовта картка), Сидорчук (жовта картка), Циганков, Шапаренко (вийшов на заміну на 46-й хвилині, червона картка), Супряга (вийшов на заміну на 46-й хвилині), Караваєв (вийшов на заміну на 69-й хвилині).

Змінила місце дислокації в 7-му турі, окрім матчу «Шахтаря» з «Ворсклою», і ще одна гра. «Олімпік» із «Десною» з тієї самої причини грали не в Чернігові, а в Києві. На стадіоні «Динамо» ім. В. Лобановського підопічні Олександра Рябоконя забили суперникам два сухі м’ячі. Конопля, який також отримав виклик від Андрія Шевченка, відіграв за «Десну» повний поєдинок.

І, нарешті, в останньому поєдинку суботи «Дніпро-1» на виїзді впевнено переміг «Львів».