U-19: сьогодні збірна України розпочинає вирішальний етап відбору на Євро-2019

Сьогодні, 20 березня, о 12.30 у невеличкому італійському муніципалітеті Кальдьєро (регіон Венето, провінція Верона) юнацька збірна України проведе перший матч еліт-раунду Євро-2019 (U-19).

Суперники команди Сергія Нагорняка дуже серйозні — Сербія, Італія та Бельгія. До фінального турніру, який відбудеться у Вірменії 14—27 липня, потрапить лише переможець нашого квартету.

Але цій юнацькій збірній України не вперше долати складнощі. Ми пам’ятаємо, як в еліт-раунді Євро-2017 (U-17) під керівництвом тоді ще Сергія Попова наші хлопці вирвали вольову перемогу в господарів — Австрії (2:1) — та вийшли до фінального турніру.

Характер довелося демонструвати й на першому етапі відбору Євро-2019 (U-19), який проходив в Албанії в жовтні 2018 року. У першій грі завдяки голу Михайла Мудрика команда Попова виграла в господарів — 1:0, але у другій грі поступилася Норвегії — 1:2 (гол Ростислава Ляха). Напередодні фінального туру Словаччина мала шість очок, Україна та Норвегія — по три, Албанія — нуль. Причому по особистих зустрічах Словаччина була кращою за Норвегію (2:1), а Норвегія — кращою за нас (2:1). Завдання було простим і складним одночасно: потрібно було перемагати Словаччину з різницею у два м’ячі. Тоді навіть за перемоги норвежців над албанцями за фінішного підрахунку особистих зустрічей трьох збірних Україна була б першою.

Але початок був просто кошмарний — вже на 1-й хвилині Мірослав Гоно вивів Словаччину вперед у рахунку. Нам потрібно було забивати вже три м’ячі, але із цим завданням хлопці Попова повністю впоралися ще до перерви. На 11-й хвилині Євгеній Ісаєнко відновив рівновагу, на 35-й Данило Сікан зробив рахунок 2:1, а на 45+2-й хвилині Михайло Мудрик реалізував пенальті — 3:1. Крапку в матчі поставив Георгій Цітаішвілі на 70-й хвилині — 4:1.

Нижче — склади збірної України в цих матчах. Виділені футболісти, які отримали виклик на ігри еліт-раунду.

Матч проти Албанії: ЛТАЙФ, СНУРНІЦИН, АГАПОВ, СУПРЯГА (Ісаєнко, 80), КАЩУК (МУДРИК, 70), ЦІТАІШВІЛІ, СІКАН, ГОРІН, БОНДАРЕНКО (Приходько, 62), Харжевський, Ярош (СЛИВА, 62).

Матч проти Норвегії: ЛТАЙФ, СЛИВА, СНУРНІЦИН, МУРАВСЬКИЙ, АГАПОВ, СУПРЯГА (СІКАН, 59), КАЩУК (МУДРИК, 46), Ісаєнко (Лях, 81), Приходько (БОНДАРЕНКО, 46), Назаренко (ГОРІН, 36), Харжевський.

Матч проти Словаччини: ЛТАЙФ, СЛИВА, СНУРНІЦИН, МУРАВСЬКИЙ, АГАПОВ, ЦІТАІШВІЛІ, Ісаєнко (КАЩУК, 80), МУДРИК (СУПРЯГА, 79), СІКАН (Лях, 90), ГОРІН, БОНДАРЕНКО (Приходько, 62).

Не потрапили до складу команди її старожили — Петро Харжевський, Ростислав Лях (обидва — «Карпати»), Євгеній Ісаєнко («Динамо»), Клим Приходько («Шахтар») та Олександр Назаренко («Дніпро-1»). Немає й Миколи Яроша («Динамо») — футболіста 2001 року народження.

Натомість виклик отримали інші гравці 2001 року народження  — Анатолій Трубін («Шахтар»), Кристіан Біловар («Динамо»), Іван Желізко («Карпати»), Ярослав Надольський та Артем Шулянський (обидва — «Динамо»).

Нагадаємо, що в лютому 2019 року відбулася зміна головного тренера цієї збірної. Сергій Попов вирішив спробувати себе у тренерському штабі «Зорі», а його місце зайняв Сергій Нагорняк, який перед цим вдало допомагав Володимиру Єзерському у збірній U-17.

Уже під керівництвом Нагорняка збірна U-19 провела два спаринги в Ізраїлі з місцевими однолітками. Перший виграла з великим рахунком 3:0, другий програла зі ще більшим — 0:4. Для нового тренера це був перший і останній шанс на власні очі перевірити потенціал його нових підопічних. А що з цього вийшло, побачимо вже найближчими днями.

2019: підсумки року для юнацької збірної України U-19

Раніше збірної 1999 року народження припинила своє існування інша юнац...

27.07.2019 23:25

U-19: збірна Іспанії увосьме в історії стала чемпіоном Європи

Сьогодні у фінальному поєдинку першості Європи серед команд U-19 збірн...

23.03.2019 20:21

U-19: юнацька збірна України поступилася команді Італії в матчі еліт-раунду Євро

Тепер лише диво може допомогти підопічним Сергія Нагорняка пробитися д...

20.03.2019 16:39

U-19: юнацька збірна України стартувала в елітному раунді Євро з нічиєї

Сьогодні юнацька збірна України U-19 (футболісти не старші 2000 року н...