Прем’єр-ліга: розгромні перемоги «Динамо» й «Шахтаря»

У неділю в чемпіонаті України зіграли свої матчі команди, які цього тижня брали участь в єврокубкових змаганнях.

«Динамо» й «Шахтар» обіграли своїх чергових візаві з великим рахунком, причому більше уваги привертає успіх киян. Результат зустрічі біло-синіх із «Десною» — справжній прорив для клубу, який останні шість поєдинків у всіх турнірах лишався без перемог. У попередніх семи зустрічах поточного чемпіонату підопічні Олександра Хацкевича більше одного м'яча не забивали, а цього разу відзначилися чотирма та завдяки цьому результату обійшли в таблиці «Олександрію».

Напевно, далися взнаки корективи, на які вимушений був піти тренерський штаб киян. На позицію центрфорварда був переміщений Вербич, натомість на флангах атаки разом із Циганковим діяв Морозюк. Окрім того, лівий захисник Віталій Миколенко вперше в сезоні провів повний матч за головну динамівську команду.

Усе це зрештою дало ефект, але не відразу. «Десна» доволі впевнено тримала оборону на НСК «Олімпійський» і пропустила лише перед самою перервою, коли подачу Циганкова зі штрафного перетворив на гол Бурда, який влучно пробив головою. А вже після відпочинку динамівці діяли розкуто й довели справу до розгрому. Хоча хто знає, як би розгорталися події далі, якби за рахунку 1:0 гравець «Десни» Безбородько влучив не в стійку, а у ворота.

Внесок у переможний результат «Динамо» зробили гравці збірної України, які брали участь у вересневому зборі: Бойко, Бурда (гол), Буяльський (замінений на 86-й хвилині), Сидорчук, Циганков (гол та дві гольові передачі).

Якщо проводити паралелі між виступами «Динамо» й «Шахтаря», то гірники, як і кияни, протягом тижня зіграли внічию — 2:2 на євроарені, а сьогодні також перемогли з великим рахунком у першості. Щоправда, суперник в єврокубках, «Хоффенхайм», у них був набагато потужніший, ніж опонент «Динамо» — «Астана». Звитяга ж донеччан у грі з «Чорноморцем» виглядає набагато буденнішою, ніж успіх киян.

Гірники перемогли в чемпіонаті вшосте поспіль, причому втретє поспіль — без пропущених м’ячів. Варто відзначити кадрові перестановки, до яких вдався Паулу Фонсека, зокрема, відсутність на полі П’ятова й Ракіцького. Хоча, на відміну від «Динамо», ці зміни були більше схожі на планову ротацію. Незважаючи на великий рахунок, треба віддати належне й «Чорноморцю», який тримав свої ворота на замку майже годину ігрового часу, але зрештою пропустив тричі.

Доклали руку до перемоги гірників і гравці з останнього «призову» Андрія Шевченка: Кривцов, Матвієнко, Степаненко (гольовий пас, замінений на 71-й хвилині), Данченко (вийшов на заміну на 83-й хвилині).

Ще в одному матчі неділі «Ворскла» після повернення з Лондона, де вона поступилася «Арсеналу» в Лізі Європи, на останніх хвилинах дотисла «Зорю» — 2:1. Хоча полтавцям відверто пощастило. Після того, як Шарпар не забив з 11-метрової позначки, лише автогол Прийми приніс їм три очки. Гравець збірної України Олександр Караваєв відіграв за «Зорю» весь матч і відзначився голом та заробленою жовтою карткою.

«Шахтар» — «Чорноморець» — 3:0 (0:0)

Голи: Мораєс (57), Трубочкін (59, автогол), Тайсон (82).

«Динамо» — «Десна» — 4:0 (1:0)

Голи: Бурда (45), Вербич (67), Кендзьора (74), Циганков (87).

«Ворскла» — «Зоря» — 2:1 (0:0)

Голи: Ребенок (65), Прийма (90, автогол) — Караваєв (70).

На 89-й хвилині Шарпар («В») не реалізував пенальті.

24.04.2024 12:01

Арбітрів на матчі 26-го туру Vbet Ліги сезону-2023/2024 призначили за допомогою жеребкування

У Будинку футболу відбулося жеребкування, за допомогою якого було приз...

18.04.2024 17:26

Коментар Комітету арбітрів УАФ щодо трактування суддями окремих ігрових епізодів матчів 24-го туру Vbet Ліги-2023/2024

Комітет арбітрів Української асоціації футболу спільно з консультантом...

17.04.2024 20:32