Анастасія Кліпаченко: «Ми прагнемо створити максимально комфортні умови для розвитку жіночого та дівочого футболу в Україні»

17 грудня відбулася зустріч, присвячена розвитку жіночого та дівочого футболу в Україні. Вона об’єднала голову Комітету жіночого та дівочого футболу УАФ Анастасію Кліпаченко, представників відділу жіночого та дівочого футболу УАФ, а також керівників клубів першої ліги та тренерів дівочих команд — учасників чемпіонатів України. 

Обговорювалися ключові аспекти функціонування першої ліги та дівочих чемпіонатів, а також стратегічні завдання на найближче майбутнє. Учасники зустрічі акцентували увагу на проблематиці розвитку дівочого футболу на місцях, важливості покращення умов для тренувань, підвищенні рівня змагань та залученні нових команд до чемпіонатів України.

Анастасія Кліпаченко наголосила на необхідності конструктивного діалогу між УАФ та клубами й регіональними асоціаціями для досягнення спільних цілей.

«Ми прагнемо створити максимально комфортні умови для розвитку жіночого та дівочого футболу в Україні. Наше завдання — не лише підтримати існуючі команди, а й залучати молодих дівчат до занять футболом в регіонах та областях. Ми маємо виводити дівочий та жіночий футбол на новий рівень», — підкреслила вона.

Також Анастасія представила проєкт комплексного розвитку футболістки, який формує вплив тренера як наставника на кожну гравчиню від початківця до професійної гравчині.

Особлива увага була приділена питанням формування календаря змагань на перше півріччя 2025 року та розширення інфраструктури для клубів. Тренери та керівники команд також мали можливість висловити свої пропозиції, заперечення та поставити питання, які їх хвилюють у роботі та для подальшого плідного розвитку жіночого футболу.

Зустріч пройшла у конструктивній атмосфері, а її підсумком стало досягнення домовленостей щодо подальшої співпраці та створення нових ініціатив для підтримки жіночого та дівочого футболу на всіх рівнях. Усі пропозиції та зауваження учасників були уважно вислухані і взяті до уваги. Керівництво планує поглиблено вивчати актуальні питання, тісно співпрацювати з обласними асоціаціями та докладати максимум зусиль для покращення умов і подальшого розвитку жіночого футболу в Україні.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
05.04.2026 13:02

Відбір ЧС-2027 серед жінок: збірна України оголосила склад на матчі проти Ісландії та Іспанії

Головний тренер жіночої збірної України Ія Андрущак оголосила склад, я...

15.03.2026 12:47

Жіноча збірна України дізналася місця проведення матчів проти Ісландії та Іспанії у відборі до ЧС-2027

Сталі відомі стадіони та час початку квітневих виїзних поєдинків жіноч...

13.03.2026 16:45

Анастасія Кліпаченко про ЧС-2027, перші кроки нової тренерки збірної та стратегію розвитку національних команд

Голова Комітету жіночого та дівочого футболу УАФ Анастасія Кліпаченко...

08.03.2026 13:48

Ія Андрущак: «Матч проти Іспанії — це аванс для нас, що Україна може грати на такому рівні»

Головний тренер жіночої збірної України Ія Андрущак після матчу проти...

Підписатися на новини