Ліга націй-2024/2025. Збірна України у виїзному матчі поступилася команді Чехії

Національна збірна України продовжила виступ у Лізі націй-2024/2025 виїзним матчем проти команди Чехії в Празі.

У стартовому турі в дивізіоні В Ліги націй обидві команди зазнали невдачі. Чехія розгромно поступилася Грузії (1:4), тоді як Україна програла Албанії (1:2). Додамо, що синьо-жовті знову проводили свій поєдинок у Празі, але тепер — у статусі гостей.

Порівняно з минулим матчем Сергій Ребров зробив шість змін у стартовому складі. Відзначимо, що Сидорчук залишився поза заявкою, а Мудрик повернувся до основи.

Фото Віталія Клюєва

Початок матчу запам’ятався зустрічними атаками обох команд. У синьо-жовтих після подачі Мудрика зі стандарту над поперечиною пробив Матвієнко, згодом Ванат підловив суперника на помилці, але його удар накрили. Наші хлопці теж заблокували кілька ударів господарів, а Трубін потягнув удар із рикошетом від Провода.

На 21-й хвилині підопічні Івана Гашека вийшли вперед — Шапаренко невдало зіграв у власному штрафному, Черний підхопив м’яч, а Шульц замкнув передачу партнера. Українці могли відігратися на 35-й — Забарний поцілив у поперечину після подачі Мудрика з кутового. Та невдовзі синьо-жовті таки забили, коли Ванат головою замкнув подачу Шапаренка, оформивши дебютний гол за збірну.

Чехи відповіли дальнім ударом Черного поруч зі стійкою. А перед самою перервою атака господарів завершилася навісом, низкою рикошетів і підбором від Шульца, який чудовим ударом із другого дотику змусив Трубіна капітулювати.

Українці здорово почали другий тайм, проте справді небезпечний момент створили аж на 64-й хвилині — Ванат дивом не влучив у ворота після стандарту від Зінченка. Згодом Мудрик отримав у штрафному пас від Зінченка, але пробив повз дальню стійку.

Утім, забити вдалося чехам. На 80-й хвилині Соучек реалізував пенальті, призначений за руку Матвієнка. Невдовзі збірна України відіграла один м’яч — Судаков головою замкнув класну подачу Циганкова.

Згодом на ударну позицію вивели Піхальонка — Коварж виручив. У компенсований час був момент у Судакова, але Коварж знову не дав себе пробити. На жаль, у підсумку синьо-жовті зазнали другої поразки поспіль у Лізі націй — 2:3.

Ліга націй-2024/2025. Група В1

2 тур

Чехія — Україна — 3:2 (2:1)

Голи: Шульц (21, 45+2), Соучек (80, з пенальті) — Ванат (37), Судаков (84).

Чехія: Коварж, Вітик, Крейчі, Зелений, Цоуфал, Соучек (к), Черв (Крал, 89), Провод (Лінгр, 65), Черний (Гложек, 65), Хорий (Шик, 80), Шульц (Кушей, 80).

Запасні: Задражил, Маркович, Зіма, Гранач, Чванчара, Калвах.

Тренер: Іван Гашек.

Україна: Трубін, Тимчик, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Степаненко (Маліновський, 80), Ярмоленко (к) (Циганков, 68), Шапаренко (Судаков, 68), Зінченко (Піхальонок, 84), Мудрик, Ванат (Яремчук, 80).

Запасні: Бущан, Лунін, Конопля, Бондар, Таловєров, Кабаєв, Бражко.

Тренер: Сергій Ребров.

Арбітр: Джон Бітон (Шотландія).

Попереджені: Крейчі (47), Вітик (48), Черний (54), Соучек (64), Зелений (68) — Судаков (70), Яремчук (81).

11.09.2024 00:57

Ліга націй-2024/2025. Тренер збірної Чехії Іван Гашек: «Часом було таке відчуття, що ми граємо не вдома, а на виїзді»

Головний тренер збірної Чехії Іван Гашек після матчу 2-го туру групово...

11.09.2024 00:31

Сергій Ребров: «У матчі із Чехією все вирішили помилки, яких ми припустилися в обороні»

За підсумками поєдинку Ліги націй-2024/2025 із командою Чехії, як...

10.09.2024 23:59

Ліга націй-2024/2025. Група В1: технічні дані матчів, турнірна таблиця, регламент

Національна збірна України виступає в першій групі дивізіону В Ліги на...

10.09.2024 23:58