Олімпійська збірна України в товариському матчі поступилася команді Японії U-23

У межах підготовки до Ігор-2024 олімпійська збірна України провела товариський матч проти команди Японії.

Після чотириденного збору в угорському Сегеді команда Руслана Ротаня здійснила подорож на острів Кюсю, до міста Кітакюсю, що в префектурі Фукуока. Там за підтримки Асоціації футболу Японії синьо-жовті проводили поєдинок із місцевою збірною U-23. Це був перший в історії матч олімпійської збірної України.

Перший тайм проходив за переваги господарів. Фесюну довелося регулярно вступати в гру, низка ударів японців прийшла повз ворота, а на 33-й хвилині Мацукі з підбору влучив у поперечину. Українці відповідали своїми нечастими випадами, також незадовго до перерви Сич перевірив пильність Кокубо.

На старті другої половини гри Фесюн парирував небезпечний удар Аракі. Проте незабаром Сато зіграв на добиванні після кутового й відкрив рахунок. Надалі господарі продовжували контролювати хід гри, а Руслан Ротань спробував змінити ситуацію замінами.

Проте на 76-й хвилині господарі забили вдруге — Танака скористався помилкою синьо-жовтих біля власних воріт і поцілив у дальній кут. Відіграти бодай один м’яч нашим футболістам не вдалося, тож маємо поразку з рахунком 0:2.

Товариський матч олімпійської збірної

Японія (U-23) — Україна (U-23) — 2:0 (0:0)

Голи: Сато (48), Танака (76).

Японія (U-23): Кокубо, Охата (Учіно, 85), Баба, Секіне, Сузукі, Ямада (Хіракава, 46), Сато (Комі, 78), Д. Фудзіта (к), Мацукі (Венака, 78), Сомено (Хосоя, 46), Аракі (Танака, 67).

Запасні: К. Фудзіта, Нозава, Нісіо, Бангнаганде, Ханда, Такаї, Кавасакі, Ямамото, Фудзіо.

Тренер: Го Оїва.

Україна (U-23): Фесюн (Єрмаков, 60), Боль (Фарина, 46), Дідик (Дячук, 60), Мартинюк, Сич (к) (Маценко, 72), Назаренко (Федор, 72), Сігеєв, Шостак (Кулієв, 46), Шулянський (Кащук, 60), Желізко, Кухаревич (Кулаковський, 72).

Тренер: Руслан Ротань.

Арбітр: Льюїс Сміт (Англія).

25 березня. Фукуока. Kitakyushu Stadium.

Нагадаємо, 20 березня Україна дізналася суперників на футбольному турнірі Олімпіади-2024. Перебуваючи в четвертому кошику, вона отримала в опоненти по групі В Аргентину, Марокко та третю команду Азії. Свої матчі квартету синьо-жовті проведуть 24-го, 27-го й 30 липня.

Олімпіада-2024. Чоловічий футбольний турнір

Група А: Франція, США, переможець міжконтинентального плей-оф, Нова Зеландія.

Група В: Аргентина, Марокко, АФК-3, Україна.

Група С: АФК-2, Іспанія, Єгипет, Домініканська Республіка.

Група D: АФК-1, Парагвай, Малі, Ізраїль.

Час початку матчів — київський.

Дві найкращі команди групи В за сіткою виходять на представників групи А.

Формат олімпійського турніру традиційний: боротьба в чотирьох групах по чотири команди, по дві найсильніші виходять у плей-оф, потім — чвертьфінали, півфінали, матч за третє місце й фінал (9 серпня, Париж, «Парк де Пренс»).

Нагадаємо, що минулого літа, перемігши Францію (3:1) у чвертьфінальному матчі Євро-2023 (U-21) і здобувши путівку до півфіналу, наша команда досягла історичного успіху — виборола для країни право вперше виступити на футбольному турнірі Олімпіади. Разом з Україною ліцензії на літні Ігри-2024 від Європи в цій дисципліні через молодіжне Євро-2023 здобули збірні Іспанії та Ізраїлю.

На сьогодні відомі вже 12 учасників чоловічого футбольного турніру Олімпійських ігор 2024 року, які змагатимуться в період із 24 липня до 9 серпня в семи містах Франції: Парижі, Марселі, Ліоні, Бордо, Сент-Етьєні, Ніцці та Нанті. У змаганнях, згідно з регламентом, можуть узяти участь гравці, які народилися після 1 січня 2001 року. Крім того, кожна команда може внести до заявки трьох футболістів, які старші цього віку.

Загалом у турнірі візьмуть участь 16 збірних: Франція — як господар, три команди представлятимуть Європу (Україна, Іспанія, Ізраїль), три — Африку (Марокко, Єгипет, Малі), три — Азію (стануть відомі до 3 травня), дві — Південну Америку (Парагвай, Аргентина), дві — зону КОНКАКАФ (США, Домініканська Республіка), одна — Океанію (Нова Зеландія), також до них приєднається переможець плей-оф між четвертими командами Африки (Гвінея) та Азії.

15.04.2024 19:30

Визначився календар матчів олімпійської збірної України на турнірі у Франції

Олімпійська збірна України в червні виступить на міжнародному турнірі...

15.04.2024 16:00

До уваги вболівальників! Купуйте квитки на матчі чоловічого футбольного турніру Олімпіади-2024!

Збірна України U-23 вперше в історії братиме участь у чоловічому футбо...

08.04.2024 16:42

Олімпіада-2024. Перший суперник збірної України у футбольному турнірі визначиться 2 травня

20 березня Україна дізналася суперників на футбольному турнірі Олімпіа...

27.03.2024 14:00

Руслан Ротань: «Результат нас, звісно, засмучує, але цей матч в Японії принесе нам користь»

Головний тренер олімпійської збірної України Руслан Ротань прокоментув...