В УАФ створено експертну групу із забезпечення гендерної рівності у футболі

Футбол відповідальний за всі сфери сталого розвитку демократичного суспільства, зокрема — за розвиток рівності прав і можливостей жінок та чоловіків.

Усвідомлюючи це, 8 березня 2024 року УАФ зробила історичний крок — створила експертну групу, мета якої — забезпечення рівності прав і можливостей жінок і чоловіків (гендерної рівності) у футболі. Адже світова та європейська футбольна родина живе філософією «Футбол для всіх».

У гендерному питанні це означає як рівноцінний доступ жінок до гри у футбол як професійних спортсменок, без упереджень щодо «нежіночого виду спорту», так і повноправність при виборі футболу як кар’єрної можливості — змога обрати кар'єру менеджерки футбольної організації, тренерки, арбітрині, лікарки тощо, а також бути залученими до сфери прийняття рішень.

Першочерговими завданнями групи будуть актуалізація проблеми та робота з гендерними стереотипами, реагування на випадки сексизму та гендерно зумовленого насильства, міжнародна співпраця для залучення вдалого досвіду.

До складу групи, координаторкою якої є Єлизавета Степанюк, начальниця служби взаємодії з УЄФА та ФІФА, увійшли перший віце-президент УАФ Павло Бойчук, генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко, а також керівники та керівниці ключових департаментів та напрямів роботи УАФ.

Тож сьогодні ми святкуємо повагу, солідарність та визнання жіночих досягнень і віримо, що всі поділятимуть нашу позицію.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
11.07.2024 16:37

Виконком УАФ затвердив склад Комітету з етики і чесної гри УАФ

Виконком УАФ, що пройшов 10 липня, на пропозицію голови Комітету з ети...

10.07.2024 13:00

У Чернівцях пройшли курси підвищення кваліфікації шкільних учителів фізичної культури з модулю «Футбол»

На базі кафедри фізичної культури та основ здоровʼя факультету фізично...

09.07.2024 13:00

«Відкриті уроки футболу» завітали до Сквири, що на Київщині

У Сквирі відбувся фестиваль у межах проєкту Української асоціації футб...

Підписатися на новини