ЧС-2024 з футзалу. Збірна України, перемігши Польщу, пробилася до фінального турніру

Підопічні Олександра Косенка завершували виступ у групі В елітного раунду відбору чемпіонату світу 2024 року з футзалу поєдинком проти команди Польщі.

П’ять днів тому синьо-жовті в угорському місті Беретьйоуйфалу розгромили Бельгію (8:2), завдяки чому гарантували собі друге місце в групі В та право на виступ у плей-оф еліт-раунду.

Аби здобути пряму путівку на чемпіонат світу, куди від Європи вже пробилися Казахстан, Франція, Іспанія й Португалія, нашій команді в останньому турі потрібно було на виїзді, у Лодзі, обіграти Польщу. Додамо, що підтримати підопічних Олександра Косенка прийшло чимало наших уболівальників.

Початок матчу вийшов нервовим, суперники обмінялися кількома ударами. На 7-й хвилині наші хлопці повели в рахунку, коли Абакшин зіграв на добиванні після дальнього пострілу Чернявського. Поляки відповіли небезпечними спробами Заставника й Лютецького, тоді як у нашої команди вбивчий момент не використав Абакшин. Утім, на 9-й хвилині Шотурма з передачі Шведа з кутового подвоїв перевагу гостей.

Поляки почали нервувати, чим і скористалися синьо-жовті. Фаренюк зачепився за м’яч на чужій половині поля й віддав на Корсуна, який вразив ворота, перекинувши голкіпера. Надалі в українців було ще чимало моментів, а на 20-й хвилині Корсун оформив дубль із передачі Жука. Перший тайм наша збірна завершила з перевагою в чотири голи.

Друга половина зустрічі розпочалася з атак господарів. На 27-й хвилині Каневський після розіграшу кутового таки зумів пробити Савенка. Надалі наш кіпер кілька разів виручив свою команду, проте Каневський забив удруге, причому знову після корнера. Утім, на 32-й хвилині важливий гол забили вже наші хлопці — після вкидання від Савенка м’яч між ніг Наврату запустив Семенченко.

Наприкінці матчу поляки задіяли п’ятого польового й відіграли один м’яч. Проте в підсумку синьо-жовті втримали необхідну перевагу — 5:3. Тож збірна України посіла перше місце в групі та здобула путівку на ЧС-2024. Наша команда виступить на футзальному мундіалі вперше з 2016 року.

Польща — Україна — 3:5 (0:4)

Голи: Каневський (27, 30), Рашковський (37) — Абакшин (7), Шотурма (9), Корсун (12, 20), Семенченко (32).

Польща: Калужа (Наврат, 21) — Скепко, Заставник, Лютецький, Крезель (к); Кубік, Мадзьонг, Сендлевський, Каневський, Лещак, Мровець, Марек, Рашковський.

Україна: Савенко — Швед, Жук, Корсун, Шотурма (к); Сухов, Сірий, Чернявський, Абакшин, Фаренюк, Семенченко, Педяш, Зварич, Завертаний.

Попереджені: Лютецький (5), Заставник (24), Мровець (28) — Шотурма (5), Абакшин (24).

1

Вийшли у фінальний турнір: Казахстан, Україна, Франція, Іспанія, Португалія.

Зіграють у плей-оф елітного раунду: Нідерланди, Польща, Хорватія, Фінляндія.

Плей-оф елітного раунду

Жеребкування: 25 січня 2024 року.

Матчі: 8—17 квітня 2024 року.

Чотири команди буде розбито на дві пари, поєдинки проходитимуть удома й на виїзді. Переможці пар вийдуть на ЧС-2024.

Чемпіонат світу проходитиме в Узбекистані із 14 вересня до 6 жовтня 2024 року.

08.05.2024 17:00

ЧС-2024 з футзалу. Під час жеребкування збірна України перебуватиме в другому кошику

Фінальний турнір чемпіонату світу з футзалу 2024 року в період із 14 в...

07.05.2024 14:00

Чоловіча та жіноча збірні України з футзалу посідають 12-те місце в рейтингу ФІФА

ФІФА оприлюднила перший рейтинг національних збірних із футзалу. Так,...

02.05.2024 13:10