Ліга чемпіонів. «Шахтар» у яскравій грі поступився «Порту» та перебирається до Ліги Європи

У заключному турі групового раунду Ліги чемпіонів донецький «Шахтар» на виїзді зустрічався з португальським «Порту».

Після п’яти турів гірники гарантували собі єврокубкову весну. А перемога в сьогоднішній грі з «Порту» виводила «Шахтар» у плей-оф Ліги чемпіонів.

Початок поєдинку залишився за господарями. Різнику одразу довелося виручати після удару головою від Таремі, пізніше Ракіцький виправив помилку кіпера, заблокувавши удар візаві. Утім, на 9-й хвилині «Порту» таки забив — після закидання з глибини Еванілсон проштовхнув м'яч на Галено, який розписався у воротах.

«Шахтар» відповів ударом Сікана над поперечиною, також непоганою була спроба Гочолейшвілі, який завершував контратаку, але не переграв Кошту. А на 29-й хвилині пройшла комбінація Степаненко—Зубков—Сікан, і українці зрівняли рахунок. Надалі в гірників у площину пробив Криськів, на що португальці відповіли небезпечним ударом Галено, який потягнув Різник. І все ж на перерву господарі пішли з перевагою — всюдисущий Галено оформив дубль ударом із лінії штрафного.

У другому таймі також вистачало голів. На 62-й хвилині після втрати м'яча гірниками Галено асистував Таремі. Українці відповіли своїм голом — Сікан зачепився перед чужим штрафним, пройшов далі і пробив, а м'яч рикошетом від Кошти й Еуштакіу влетів у ворота. Проте дуже скоро 40-річний капітан португальців Пепе пробив Різника після кутового. Наприкінці матчу забили футболісти, які вийшли на заміну — Консейсау й Егіналду.

У підсумку маємо яскравий поєдинок, в якому «Шахтар» програв із рахунком 3:5. Тож помаранчево-чорні посіли третє місце у групі, яке дає перепустку в стикові матчі Ліги Європи. Жеребкування цієї стадії відбудеться 18 грудня (початок — о 14:00 за київським часом).

У складі «Шахтаря» в поєдинку взяли участь гравці, які викликалися на листопадовий збір національної команди: Різник, Бондар (жовта картка), Матвієнко, Судаков (жовта картка), Степаненко (гольовий пас), Зубков (гольовий пас, замінений на 85-й хвилині), Сікан (гол), Назарина (вийшов на заміну на 85-й хвилині, жовта картка).

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. Група Н

6 тур

«Порту» (Португалія) — «Шахтар» (Україна) — 5:3 (2:1)

Голи: Галено (9, 43), Таремі (62), Пепе (75), Ф. Консейсау (82) — Сікан (29), Еуштакіу (72, автогол), Егіналду (88).

«Порту»: Кошта, Санчес (Маріу, 76), Пепе (к), Кардозу, Заїду, Пепе (Франку, 81), Варела, Еуштакіу (Груїч, 81), Галено (Хайме, 88), Таремі, Еванілсон (Ф. Консейсау, 81).

Запасні: Рамуш, Карму, Венделл, Намасо, Наварро, Боржеш, Фолья.

Тренер: Сержіу Консейсау.

«Шахтар»: Різник, Гочолейшвілі, Бондар, Ракіцький (Келсі, 73), Матвієнко, Бондаренко (Назарина, 85), Степаненко (к), Судаков, Зубков (Егіналду, 85), Сікан, Криськів (Невертон, 59).

Запасні: Рудько, Лемкін, Кастілло, Швед, Азаров, Педріньйо, Міроші, Козік.

Тренер: Маріно Пушич.

Арбітр: Іштван Ковач (Румунія).

Попереджені: С. Консейсау (30, не на полі), Рамуш (30, не на полі) — Судаков (54), Назарина (90), Бондар (90+1).

13 грудня. Порту. Стадіон «Драгау».

«Антверпен» (Бельгія) — «Барселона» (Іспанія) — 3:2 (1:1)

10.04.2024 14:01

Донецький «Шахтар» має шанс розпочати Лігу чемпіонів-2024/2025 із групового етапу: роз'яснення УЄФА

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) виступив із роз'ясненням...

15.03.2024 13:19

Ліга чемпіонів. Визначилися суперники «Арсеналу» Зінченка та «Реалу» Луніна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги чемпі...

19.01.2024 16:00