Ліга чемпіонів. «Шахтар» обіграв «Антверпен» і забезпечив собі продовження євросезону

У 5-му турі групового етапу Ліги чемпіонів донецький «Шахтар» у німецькому Гамбурзі зустрічався з бельгійським «Антверпеном».

Сенсаційна перемога над «Барселоною» (1:0) дозволила гірникам претендувати на вихід у плей-оф Ліги чемпіонів. Для збереження шансів їм потрібно було знову взяти три очки з «Антверпеном». Додамо, що Маріно Пушич сьогодні не міг розраховувати на Коноплю й Назарину.

Помаранчево-чорні здорово розпочали матч, і якщо після удару Невертона м'яч пройшов повз дальню стійку, то Матвієнко кивком головою в падінні після подачі Зубкова зі штрафного відкрив рахунок. Надалі бельгійці перехопили ініціативу, зокрема з небезпечним пострілом Муї впорався Різник. Наприкінці першого тайму «Шахтар» не використав гарну нагоду: Невертон у ближньому бою не переграв Бюте, а Судаков добив над поперечиною.

Другий тайм розпочався з тиску від «Антверпена» — оборона й голкіпер гірників пережили кілька неприємних миттєвостей. Своєю чергою донеччани відповіли двома класними ударами здалеку, але і Азаров, і Степаненко влучили в поперечину.

Наприкінці матчу українці зосередилися на утриманні переваги. У компенсований час «Шахтар» міг забивати вдруге, але Бондаренко й Судаков момент не використали. В «Антверпена» двічі пробивав Алдервейрелд — Різник упорався. У підсумку гірники здобули мінімальну перемогу та гарантували собі як мінімум вихід у Лігу Європи.

У складі «Шахтаря» в поєдинку взяли участь гравці, які викликалися на листопадовий збір національної команди: Різник (жовта картка), Матвієнко (гол), Бондар, Степаненко, Зубков (гольовий пас), Судаков, Сікан (замінений на 90+6-й хвилині).

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. Група Н

5 тур

«Шахтар» (Україна) — «Антверпен» (Бельгія) — 1:0 (1:0)

Гол: Матвієнко (12).

«Шахтар»: Різник, Гочолейшвілі, Бондар, Матвієнко, Азаров, Степаненко (к), Зубков, Судаков, Криськів (Келсі, 89), Невертон (Бондаренко, 70), Сікан (Ракіцький, 90+6).

Запасні: Рудько, Лемкін, Кастілло, Егіналду, Топалов, Педріньйо, Очеретько, Козік, Кащук.

Тренер: Маріно Пушич.

«Антверпен»: Бюте, Вейндал, Алдервейрелд (к), Кулібалі, Батай, Вермерен, Юсуф (Іленіхена, 73), Керк (Еджуке, 46), Баліквіша, Муя, Янссен.

Запасні: Девалкенер, Ламменс, ван ден Бош, Смітс, Корбані.

Тренер: Марк ван Боммел.

Арбітр: Бартош Франковський (Польща).

Попереджені: Гочолейшвілі (83), Різник (90+7) — Кулібалі (30), Керк (45+1), Муя (90+4).

Вилучений: Муя (90+7, «А»).

28 листопада. Гамбург. «Фолькспаркштадіон».

«Барселона» (Іспанія) — «Порту» (Португалія) — 2:1 (1:1)

16.05.2024 14:00

Представництво України в єврокубках сезону-2024/2025: схема та графік старту клубів

Після фіналу Vbet Кубку України, в якому 15 травня в Рівному «Ша...

10.04.2024 14:01

Донецький «Шахтар» має шанс розпочати Лігу чемпіонів-2024/2025 із групового етапу: роз'яснення УЄФА

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) виступив із роз'ясненням...

15.03.2024 13:19

Ліга чемпіонів. Визначилися суперники «Арсеналу» Зінченка та «Реалу» Луніна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги чемпі...