Жіноча Ліга націй-2023/2024. Сьогодні збірна України зіграє у Гдині проти команди Польщі

26 вересня поєдинком із Польщею жіноча збірна України продовжить боротьбу в груповому раунді першого в історії розіграшу Ліги націй. 

22 вересня матчем із Сербією наша команда стартувала на турнірі, але, на жаль, ведучи в рахунку, поступилася — 1:2. Поєдинок пройшов у польському містечку Старогард-Ґданський на міському стадіоні імені Казімежа Дейни і став дебютним для виконувача обов'язків головного тренера синьо-жовтих Володимира Пятенка.

Фото Павла Кубанова

Сьогодні, 26 вересня жіноча збірна України проведе матч 2-го туру — гостьовий проти Польщі (початок — о 19:00 за київським часом). Прийматиме гру Міський стадіон у Гдині. Пряму трансляцію зустрічі можна буде подивитися на польському каналі TVP Sport.

Протистояння між збірними України та Польщі стане вже 15-м в історії цих команд: вісім перемог на боці синьо-жовтих, тричі кращими були полячки, двічі команди завершували матч без визначення переможця, а остання зустріч закінчилася серією післяматчевих пенальті. Загальна різниця забитих і пропущених м'ячів також на користь збірної України — 33—21.

Фото Павла Кубанова

Тим часом стало відоме місце проведення поєдинків 3-го та 4-го турів, відповідно Греція — Україна та Україна — Греція. Матчі пройдуть 27-го та 31 жовтня в Іракліоні на стадіоні місцевого клубу ОФІ — «Теодорос Вардіноянніс». Час початку ігор буде визначено пізніше.

Фото Павла Кубанова

Склад національної жіночої збірної України

Воротарі: Катерина Самсон («Ворскла» Полтава), Дар'я Келюшик («Кривбас» Кривий Ріг), Катерина Боклач («Марсель», Франція).

Захисники: Катерина Корсун, Яна Котик, Ірина Подольська, Ірина Котяш (усі — «Ворскла» Полтава), Анастасія Вороніна («Колос» Ковалівка), Любов Шматко («Галатасарай», Туреччина).

Півзахисники: Ірина Майбородіна («Колос» Ковалівка), Вікторія Головач («Шахтар» Донецьк), Анна Петрик, Ніколь Козлова, Вероніка Андрухів (усі — «Ворскла» Полтава), Вікторія Гірин («Ладомир» Володимир), Даяна Семків («Кривбас» Кривий Ріг), Натія Панцулая, Дар’я Апанащенко (обидві — «Житлобуд-1» Харків), Христина Перевізник («Карагюмрюк», Туреччина).

Нападники: Яна Калініна, Роксолана Кравчук (обидві — «Ворскла» Полтава), Ольга Овдійчук («Фомгет», Туреччина), Інна Глущенко («Ніцца», Франція).

Фото Павла Кубанова

Жіноча Ліга націй-2023/2024. Група В3

1 тур

22.09.2023

Україна — Сербія — 1:2 

Греція — Польща — 1:3

2 тур

26.09.2023

Польща — Україна

Сербія — Греція

3 тур

27.10.2023

Греція — Україна

Польща — Сербія

4 тур

31.10.2023

Україна — Греція

Сербія — Польща

5 тур

01.12.2023

Україна — Польща

Греція — Сербія

6 тур

05.12.2023

Сербія — Україна

Польща — Греція

Результати жеребкування жіночої Ліги націй-2023/2024

Ліга А

Група А1: Англія, Нідерланди, Бельгія, Шотландія.

Група А2: Франція, Норвегія, Австрія, Португалія.

Група А3: Німеччина, Данія, Ісландія, Уельс.

Група А4: Швеція, Іспанія, Італія, Швейцарія.

Ліга В

Група В1: Ірландія, Північна Ірландія, Угорщина, Албанія.

Група В2: Фінляндія, Румунія, Словаччина, Хорватія.

Група В3: Польща, Сербія, Україна, Греція.

Група В4: Чехія, Словенія, Боснія і Герцеговина, білорусь.

Ліга С

Група С1: Мальта, Молдова, Латвія, Андорра.

Група С2: Туреччина, Люксембург, Литва, Грузія.

Група С3: Азербайджан, Чорногорія, Кіпр, Фарерські о-ви.

Група С4: Ізраїль, Естонія, Казахстан, Вірменія.

Група С5: Північна Македонія, Косово, Болгарія.

Як відбуватимуться матчі у групах?

Усі матчі на груповому етапі проводитимуться відповідно до звичного формату — удома та на виїзді проти кожного суперника у групі. За перемогу нараховуватимуться три очки, за нічию — одне, за поразку — жодного.

Хто вилітає? Хто зіграє у стикових матчах?

Ліга A

Дві найкращі команди в кожній групі залишаються в Лізі А в межах європейської кваліфікації жіночого ЧЄ-2025.

Чотири команди, які посіли треті місця, грають у стикових матчах проти збірних, які посіли другі місця у групах Ліги B. Переможець кожного протистояння зіграє в Лізі A в межах європейської кваліфікації; команди, що програли, зіграють у Лізі B.

Команди, що посіли четверті місця, вилітають до Ліги B.

Ліга B

Чотири переможці груп переходять у Лігу А.

Чотири команди, що посіли другі місця, грають у стикових матчах проти збірних, які посіли треті місця в Лізі А. Переможці зіграють у Лізі А; команди, що програли, зіграють у Лізі B.

Три найкращі команди, які посіли треті місця, грають у стикових матчах проти трьох найкращих команд, що посіли другі місця у Лізі C. Переможці зіграють у Лізі B у межах європейської кваліфікації; команди, що програли, зіграють у Лізі C.

Команда з найнижчим рейтингом серед тих, хто посів третє місце, і чотири команди, що посіли четверті місця, переходять до Ліги C.

Ліга C

П'ять переможців груп переходять до Ліги B.

Три найкращі команди, що посіли другі місця, грають у стикових матчах із трьома найкращими командами, які посіли треті місця в Лізі B. Переможці зіграють у Лізі B у межах європейської кваліфікації; команди, що програли, зіграють у Лізі C.

Інші команди залишаються в Лізі C.

Матчі за підвищення/пониження у класі

Пари формуються жеребкуванням, у межах протистоянь проводяться матчі вдома та на виїзді. Команди, які посіли у своїх групах треті місця, вважаються сіяними й матчі-відповіді проводять удома.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
12.07.2024 20:56

Євро-2025 серед жіночих команд. Збірна України здобула розгромну перемогу над Косовом

Сьогодні національна жіноча збірна України продовжила кваліфікаційний...

10.07.2024 11:00

Володимир Пятенко: «Перемоги у двох матчах залишають шанси на перше місце у групі»

Національна жіноча збірна України завершила тренувальний збір у польсь...

10.06.2024 12:10

Євро-2025 серед жіночих команд. Визначено місце проведення й час початку поєдинку відбору Україна — Хорватія

Визначено місце проведення домашнього матчу національної жіночої збірн...

Підписатися на новини