Розпочався процес ухвалення рішень з ліцензування футбольних клубів УПЛ

У Будинку футболу відбулося засідання комітету УАФ з атестації футбольних клубів за участю першого віце-президента Української асоціації футболу Олега Протасова.

Порядок денний передбачав розгляд питань щодо відповідності клубів УПЛ мінімальним критеріям ліцензування згідно з вимогами Регламенту УЄФА з ліцензування клубів і фінансової стійкості, який було затверджено Виконкомом УЄФА у 2022 році.

Члени комітету розглянули заяви та відповідні матеріали клубів українського топ-дивізіону для участі у клубних змаганнях УЄФА, у тому числі зроблено змістовну доповідь щодо заяв клубів для участі у Всеукраїнських змаганнях серед команд клубів ОПФКУ «Прем’єр-ліга» майбутнього сезону.

Фото Павла Кубанова

Окремий акцент зроблено на особливостях функціонування клубів у теперішніх економічних умовах під час військового стану, їхній фінансовій стійкості, простроченій кредиторській заборгованості та зміні стратегії фінансової діяльності, переважно тих клубів, які претендують на участь у змаганнях під егідою УЄФА. Також не оминули увагою питання обов'язкової підтримки розвитку жіночого футболу всіма без винятку ліцензіатами. Відзначимо, що в цьому аспекті є позитивна динаміка, зокрема сім клубів топ-дивізіону вже мають жіночу команду у своїй структурі, а дев'ять — надають підтримку жіночим футбольним клубам на договірних засадах.

Фото Павла Кубанова

Була розглянута інформація щодо нововведень, які вступають в силу 1 червня 2023 року, з огляду їхньої подальшої інтеграції в структурах клубів УПЛ. Нагадаємо, що такі зміни торкнуться кадрово-адміністративного (фахівець з організації матчів, ліцензовані тренери воротарів першої команди, ліцензовані тренери воротарів юнацької команди) та фінансового критеріїв.

Підбиття попередніх підсумків дозволяє констатувати взаємну зацікавленість та конструктивність діалогу УАФ із клубами УПЛ в контексті дотримання мінімальних вимог критеріїв ліцензування.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
01.09.2023 13:30

Група тренерів-аналітиків отримала дипломи за програмою C УАФ

У Будинку футболу відбулося вручення дипломів Української асоціації фу...

29.08.2023 12:46

Офіційно. Щодо наступного засідання Контрольно-дисциплінарного комітету УАФ

30 серпня відбудеться засідання Контрольно-дисциплінарного комітету Ук...

24.08.2023 13:28

УАФ на своєму YouTube-каналі презентує документальний фільм «Особливий сезон»

У річницю поновлення змагань в українському футболі в умовах повномасш...

Підписатися на новини