Євро-2023 з футзалу (U-19). Юнацька збірна України розпочала свій шлях в основному раунді відбору з перемоги над Чорногорією

Юнацька збірна України з перемоги розпочала свій виступ в основному раунді відбору третього чемпіонату Європи з футзалу (U-19).

У групі 2 основного раунду відбору Євро-2023 (U-19) суперниками юнацької збірної України з футзалу є Румунія, Сербія та переможець групи В попереднього етапу — Чорногорія. Міні-турнір приймає сербське місто Врнячка-Баня. На чемпіонат Європи вийде лише переможець групи.

Синьо-жовті стартували поєдинком із Чорногорією. Уже з перших хвилин наші хлопці заволоділи ініціативою. На 4-й хвилині після ауту українці вийшли вперед — м’яч залетів у сітку від Сужнєвича. Дуже скоро збільшив перевагу нашої збірної Скибчик, скориставшись розрізним пасом Рибіцького.

Незабаром у стійку влучив Малиновський, а чорногорці зуміли розмочити рахунок, скориставшись помилкою українців на власній половині. Згодом певний час команди обмінювалися моментами, поки протягом однієї хвилини дублем не вистрелив Малиновський. До перерви після двох кутових свій дубль оформив і Єлішев, а Четкович зрізав м’яч у власні ворота. 7:1.

У другому таймі наша команда не знизила оберти. Своїми дублями відзначилися Пелецький і Ткаченко, а в заключній 10-хвилинці синьо-жовті майстерно контролювали хід гри та знову змусили опонентів вразити власні ворота.

Тож на старті основного раунду відбору чемпіонату Європи підопічні Ігоря Москвичова здобули впевнену перемогу — 12:1. Наступний поєдинок наші хлопці проведуть проти румунів уже завтра, 23 березня (початок — о 20.00 за київським часом).

Євро-2023 (U-19) з футзалу. Основний раунд відбору. Група 2

22.03.2023

Україна — Чорногорія — 12:1 (7:1)

Голи: Сужнєвич (4, автогол, 35, автогол), Скибчик (5), Малиновський (10, 11), Єлішев (16, 17), Четкович (19, автогол), Пелецький (22, 27), Ткаченко (28, 29) — Гопцевич (6).

Україна: Дяченко (Белімов, 21) — Рибіцький, Малиновський, Тютюрай, Скибчик (к); Татумірак, Ткаченко, Єлішев, Федик, Сніцаренко, Пелецький.

Чорногорія: Крунич — Роченович, Гопцевич, Міюшкович (к), Докнич; Маркович, Тодорович, Ніколич, Баягич, Сужнєвич, Четкович, Піластро.

Час початку матчів — київський.

Місцем проведення фінального турніру Євро-2022/2023 з футзалу серед юнаків до 19-ти років був визначений Пореч (Хорватія). Окрім господарів, хорватів, у фінальній стадії з 3-го до 10 вересня гратимуть сім збірних, які стануть відомі після другого раунду кваліфікації, що завершиться до 26 березня. Формат фінального турніру залишиться тим самим: вісім учасників зіграють у двох групах по чотири команди, по дві найкращі серед яких вийдуть до півфіналу.

Дебютний чемпіонат Європи з футзалу серед юнаків пройшов 2019 року в Ризі, другий розіграш відбувся 2022-го в Хаені — обидва рази (20192022) чемпіоном ставала команда Іспанії. Другий чемпіонат спочатку планувався на 2021 рік, але його було перенесено через пандемію COVID-19.

Збірна України брала участь в обох фінальних турнірах. У 2019-му підопічні Віталія Одегова посіли третє місце у групі, а у 2022-му зупинилися в півфіналі.

28.03.2024 10:05