Ліга Європи. «Шахтар» у драматичному матчі переміг «Ренн» у серії пенальті й вийшов до 1/8 фіналу

Донецький «Шахтар» у матчі-відповіді стикового раунду плей-оф Ліги Європи в серії пенальті переграв французький «Ренн» і пробився до 1/8 фіналу.

Тиждень тому гірники у Варшаві обіграли «Ренн» із рахунком 2:1. Тепер же підопічні Ігора Йовічевича проводили матч-відповідь у Франції. Відзначимо, що до заявки «Шахтаря» не потрапив один із героїв першого поєдинку Криськів, якого у стартовому складі замінив Топалов.

Початок зустрічі ознаменувався атаками господарів, а Трубіну довелося виручати після ударів Гуїрі, Спенса і Труффера. Надалі гірники відвели гру від своїх воріт, а на 22-й хвилині навіть забили, однак гол Траоре було скасовано через влучання м’яча в руку Бондаренка. На 28-й хвилині пробив у площину Маєр, надалі ж небезпечних моментів команди практично не створювали.

По перерві «Ренну» вдалося відкрити рахунок — на 52-й хвилині в контратаці Гуїрі віддав у штрафний на Токо Екамбі, який переграв Трубіна. Невдовзі міг забивати Калімуендо-Муїнга, однак в останній момент його удар заблокував Бондар.

Гірники відповіли на 66-й хвилині, коли Манданда потягнув удар із лету від Коноплі після подачі Топалова. Пізніше Труффер зі штрафного пробив у площину. Під кінець основного часу «Шахтар» міг вирвати заповітну нічию, однак Сікан простріл Зубкова замкнути не зумів. Невдовзі небезпечно над поперечиною пробив Труффер, а Трубін виручив після пострілу Таїта з-за меж штрафного.

Гра перейшла в додатковий час, де перевагу мали господарі. Так, на 102-й хвилині Трубін виручив після удару Гуїрі з розвороту. А на старті другого екстра-тайму «Ренн» забив — Доку після закидання на правий фланг увірвався до штрафного й прострілив на порожні ворота на Салаха.

Утім, «Шахтар» зумів повернути паритет у дуелі. На 119-й хвилині після подачі Джурасека зрізав м’яч у власні ворота Белочан. Рахунок 2:1 на користь «Ренна» означав серію пенальті.

У футбольній лотереї Трубін парирував три пенальті суперників, а вирішальний 11-метровий реалізував дебютант гірників Келсі — 5:4 на користь українців. Тож помаранчево-чорні пробилися до 1/8 фіналу Ліги Європи, жеребкування якої відбудеться 24 лютого (початок — о 13.00 за київським часом).

У складі «Шахтаря» в поєдинку взяли участь гравці, які викликалися на останній збір національної команди: Трубін, Бондар (жовта картка), Матвієнко (жовта картка), Михайліченко (жовта картка), Степаненко (замінений на 100-й хвилині), Зубков (замінений на 112-й хвилині).

Ліга Європи. Стиковий раунд. Матч-відповідь

«Ренн» (Франція) — «Шахтар» (Україна) — 2:1 (0:0, 1:0), п.п. 4:5

Голи: Токо Екамбі (52), Салах (106) — Белочан (119, автогол).

Серія пенальті: Д. Дуе — 1:0, Назарина — 1:1, Доку — 1:1 (воротар), Судаков — 1:2, Мелінг — 1:2 (воротар), Бондаренко — 1:3, Гуїрі — 2:3, Бондар — 2:3 (повз ворота), Таїт — 3:3, Сікан — 3:3 (поперечина), Омарі — 4:3, Конопля — 4:4, Угочукву — 4:4 (воротар), Келсі — 4:5.

«Ренн»: Манданда (к), Спенс, Омарі, Белочан, Труффер (Мелінг, 97), Доку, Сантамарія (Д. Дуе, 97), Маєр (Угочукву, 71), Токо Екамбі (Салах, 97), Калімуендо-Муїнга (Таїт, 84), Гуїрі.

Запасні: Алемдар, Сален, Родон, Теат, Ву, Г. Дуе.

Тренер: Бруно Женезіо.

«Шахтар»: Трубін, Конопля, Бондар, Матвієнко, Михайліченко, Степаненко (к) (Назарина, 100), Зубков (Келсі, 112), Бондаренко, Судаков, Топалов (Джурасек, 80), Траоре (Сікан, 80).

Запасні: Шевченко, Пятов, Тотовицький, Тейлор, Очеретько, Фарина, Козік, Ракіцький.

Тренер: Ігор Йовічевич.

Арбітр: Тобіас Штілер (Німеччина).

Попереджені: Спенс (54) — Бондар (63), Траоре (68), Михайліченко (82), Йовічевич (83, не на полі), Конопля (90+4), Матвієнко (120+2).

23 лютого. Ренн. «Роазон Парк».

Перший матч — 1:2.

15.03.2024 14:17

Ліга Європи. Визначився суперник «Бенфіки» Анатолія Трубіна у чвертьфіналі

Сьогодні відбулося жеребкування чвертьфіналів та півфіналів Ліги Європ...

23.02.2024 13:20

Ліга Європи. «Бенфіка» Анатолія Трубіна дізналася свого суперника в 1/8 фіналу турніру

Сьогодні відбулося жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи-2023/2024, в як...

22.02.2024 23:59

Ліга Європи. «Шахтар» програв «Марселю» й завершив єврокубковий сезон для України

Донецький «Шахтар» у матчі-відповіді стикового раунду Ліги...

15.02.2024 21:45