Андрій Павелко: «Вимагаємо, щоб росія не брала участі в жеребкуванні відбору Євро-2024»

24 лютого, після початку повномасштабного вторгнення армії рф в Україну, УАФ направила до ФІФА та УЄФА відповідні звернення щодо важливості застосування санкцій відносно футбольних представників російської федерації.

28 лютого ФІФА та УЄФА разом вирішили, що всі російські команди, чи то національні, чи то клубні, будуть відсторонені від участі в змаганнях під егідою ФІФА та УЄФА до подальшого повідомлення. Такі рішення тоді ухвалили Бюро Ради ФІФА та Виконавчий комітет УЄФА — вищі органи, що ухвалюють рішення обох організацій із таких невідкладних питань.

2 травня Виконком УЄФА з метою забезпечення безперешкодного проведення турнірів у безпечних умовах ухвалив низку рішень на додаток до попередньої постанови від 28 лютого. Росію відсторонили від усіх змагань сезону-2022/2023 серед юнацьких, жіночих та чоловічих клубних та збірних команд.

«Рішення УЄФА формально стосується лише офіційних змагань. Тому це дозволяє російським футбольним функціонерам вести перемовини про можливе проведення товариських матчів. Але Українська асоціація футболу одразу реагує й на такі спроби. Так, зовсім недавно ми написали листи у ФІФА та УЄФА з вимогою відмінити матч між росією й Боснією і Герцеговиною, запланований на 19 листопада. Звернулися ми й до асоціації Боснії і Герцеговини, закликавши бути солідарними з усім цивілізованим футбольним світом і відмовитися від участі в цьому поєдинку. Було також звернення від Виконкому УАФ до колег із Боснії і Герцеговини, а також звернення наших футбольних легенд до гравців і тренерів боснійської збірної із закликом відмовитися від проведення матчу.

Офіційне рішення щодо цієї гри ще не прийняте. Але ми робимо все можливе, щоб матч не відбувся.

Схожі дії ми вживаємо і стосовно двох товариських матчів жіночих команд Сербії U-17 та росії U-17, що в жовтні мали б відбутися на Балканах.

Також зараз ми докладаємо зусиль на рівні УЄФА, мета яких — щоб росія не брала участі в жеребкуванні відбору Євро-2024, яке має пройти 9 жовтня у Франкфурті-на-Майні. Сам турнір, нагадаю, проходитиме із 14 червня до 14 липня 2024 року в Німеччині. Країна-агресор не може бути представлена у змаганнях, де беруть участь збірні країн, які, на відміну від рф, поважають суверенітет, територіальну цілісність інших держав. Країна, яка у XXI столітті на очах у всього світу вбиває невинних жінок, дітей і людей похилого віку, прагне знищити — фізично й ментально — цілий народ, наш народ, має отримати на міжнародній арені повну ізоляцію, у тому числі у футболі! Поки не припинить чинити свої злочини й не компенсує завдані збитки», — наголосив президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
21.10.2022 18:30

Андрій Павелко провів засідання комітетів УЄФА

Під час робочої поїздки до штаб-квартири УЄФА у Ньйоні президент Украї...

09.10.2022 16:27

Андрій Павелко: «Тільки результати в нашій групі покажуть, був цей жереб гарним чи поганим»

Президент Української асоціації футболу, член Виконкому УЄФА Андрій Па...

07.10.2022 10:00

Вітаємо президента УАФ Андрія Павелка з днем народження!

Щиро вітаємо керівника Української асоціації футболу, члена Виконкому...

Підписатися на новини