Євро-2022 з футзалу (U-19). Юнацька збірна України розпочала свій шлях в основному раунді з перемоги

Юнацька збірна України з перемоги розпочала свій виступ в основному раунді відбору другого чемпіонату Європи з футзалу (U-19).

Українська команда була визначена як господар міні-турніру, який мав пройти на львівській «Боско-Арені» 16—19 березня. Однак через російське воєнне вторгнення поєдинки основного раунду було перенесено на 7—10 липня поточного року. Ігри приймає молдовський Чореску.

У стартовій для себе зустрічі в групі 6 синьо-жовті протистояли одноліткам з Андорри. У першому таймі підопічні Віталія Одегова мали значну перевагу за ударами. Зокрема, на 8-й хвилині зі штрафного в поперечину поцілив Британ. Андоррці відповіли небезпечним ударом Блата, з яким упорався Гуйван.

Надалі голкіпер суперників здійснив кілька сейвів, проте незадовго до перерви наші хлопці забили три м’ячі. На 16-й хвилині після ауту відзначився Лутай, невдовзі вчасно встиг на добивання Дичук, а потім помилкою андоррців скористався вже Британ.

На старті другого тайму суперникам вдалося відіграти два м’ячі, проте на 24-й хвилині Ткачук завершив контратаку влучним ударом і збільшив перевагу українців. Пізніше червону картку отримав капітан Андорри Блат, і в більшості у складі нашої команди відзначився Британ. Потім забив Сметаненко, свій другий м'яч оформив Лутай.

На 33-й хвилині вилучення також заробив голкіпер Андорри Понс, і в більшості свій другий гол у матчі забив Дичук. Згодом хет-трик після закидання Гуйвана оформив Британ. Під завісу зустрічі дубль на свій рахунок також записав Ткачук.

Тож на старті основного раунду відбору чемпіонату Європи підопічні Віталія Одегова здобули впевнену перемогу — 10:2. Наступний поєдинок наші хлопці проведуть проти бельгійців уже завтра, 8 липня (початок — о 15.00).

Євро-2022 (U-19) з футзалу. Основний раунд кваліфікації. Група 6

07.07.2022

Україна — Андорра — 10:2 (3:0)

Голи: Лутай (16, 29), Дичук (17, 34), Британ (17, 27, 35), Ткачук (24, 39), Сметаненко (28) — Перес (21), Блат (21).

Україна: Гуйван — Малиновський, Сметаненко, Семенченко, Скибчик — Дяченко, Лутай, Калашник, Британ, Дичук (к), Квасній, Ткачук.

Андорра: Понс — Руана, Доменго, Перес, Блат (к) — Гутьєрес, Каскальо, Новіс, Естані, Аче, Вальєс, Іглесіас.

Попереджені: Дичук (22) — Блат (16), Понс (22), Перес (28), Іглесіас (33).

Час збігається з київським.

Нагадаємо, що за підсумками матчів основного раунду відбору вже відомі сім учасників фінального турніру чемпіонату Європи з футзалу-2022 серед юнацьких команд. Компанію збірній Іспанії, яка буде господарем першості, склали Італія, Португалія, Франція, Польща, Румунія й Хорватія. Останній учасник Євро-2022 визначиться за результатами поєдинків групи 6.

Фінальна частина Євро-2022 (U-19) з футзалу проходитиме 3—10 вересня в іспанському Хаені на «Олівіо-Арені», яка вміщує 6500 глядачів. Згідно із жеребкуванням вісім учасників турніру будуть розбиті на дві групи по чотири команди, по дві найкращі з яких вийдуть до півфіналів.

Нагадаємо, що на першому в історії Євро з футзалу серед юнаків, що відбулося 2019 року, збірна України пробилася до фінального турніру, де посіла у своїй групі третє місце. А чемпіоном став один із кривдників синьо-жовтих — команда Іспанії.