Євро-2022 з футзалу серед жінок. Збірна України у півфіналі поступилася команді Іспанії

Підопічні Олега Шайтанова у півфіналі Євро-2022 з футзалу серед жінок поступилися чинному чемпіону Європи — команді Іспанії.

Українки розпочали підготовку до фінального турніру ще 3 червня. Наша команда протягом місяця проводила тренування в Сан-Марино, Італії, Франції та Португалії, яка є господарем Євро-2022. Упродовж цього періоду синьо-жовті відіграли чотири спаринги, у тому числі й проти збірних Італії та Португалії.

Українки вдруге пробилися на чемпіонат Європи, причому змагання знову приймає португальський Гондомар. Фінальний турнір мав відбутися в березні поточного року, однак після консультацій і отримання згоди футбольної асоціації країни-господаря був перенесений на липень.

Фото uefa.com

Суперником синьо-жовтих у півфіналі змагань став чинний чемпіон Європи — збірна Іспанії. Підопічні Олега Шайтанова вже зустрічалися із цією командою в межах двох товариських матчів, які відбулися в Бучі в «Академії спорту» 18—19 січня. Тоді наші дівчата двічі поступилися — 0:7 та 1:3.

Уже на 1-й хвилині півфінальної зустрічі іспанки повели в рахунку — Майте забила після помилки українок. Пізніше піренейки завдали ще кількох ударів по наших воротах. На 4-й хвилині небезпечно пробила Гриценко, але голкіпер суперниць упоралася, своїми спробами також запам’яталися Форсюк і Рубан.

Надалі ініціативою повністю заволоділи іспанки. На 8-й хвилині після класної комбінації Лусі замкнула дальню стійку й подвоїла перевагу суперниць. Потім неодноразово нашу команду виручала Кислова. На 17-й хвилині синьо-жовті мали два шанси розмочити рахунок, але з ударом Форсюк упоралась голкіпер, а Дубицькій не вистачило влучності.

Незадовго до перерви підопічні Клаудії Понс забили ще двічі. Спершу Ірене Кордоба технічно розвернулася й перекинула Кислову, а згодом Пеке влучним ударом завершила розіграш штрафного.

Більшу частину другого тайму ініціативою володіли іспанки, регулярно змушуючи Кислову вступати у гру. На 28-й хвилині суперниці забили ще двічі — у контратаці влучного удару завдала де Пас, а після кутового дубль оформила Лусі. Пізніше іспанки відзначилися ще тричі, тоді як українкам не вдалося розмочити рахунок.

Після поразки у півфіналі на нашу команду очікує поєдинок за третє місце проти Угорщини або Португалії, який відбудеться в неділю, 3 липня (початок — о 16.30 за київським часом).

Євро-2022 з футзалу серед жінок

01.07.2022

1/2 фіналу

Україна — Іспанія — 0:9 (0:4)

Голи: Майте (1), Лусі (8, 28), І. Кордоба (18), Пеке (19), де Пас (28), Санз (31), Амелія (32), Сампер (38).

Україна: Кислова — Гриценко, Скибіна, Дубицька, Форсюк (к) — Сагайдачна, Дрозд, Титова, Кирильчук, Воловенко, Бабенко, Єрьоменко, Бурлаченко, Рубан.

Іспанія: Сільвія — Майте, Пеке, Амелія, Лухан (к) — Марта, Ноелія, Дані, Л. Кордоба, де Пас, Лусі, Сампер, Санз, І. Кордоба.

04.07.2022 11:14

Олег Шайтанов: «Уся команда мріяла здобути медалі. Вітаю дівчат, адже вони зробили велику справу для України»

Головний тренер жіночої збірної України з футзалу Олег Шайтанов проком...

03.07.2022 23:46

Євро-2022 з футзалу серед жінок. Чемпіоном удруге в історії стала збірна Іспанії

У фінальному матчі чемпіонату Європи з футзалу серед жінок 2022 року з...

03.07.2022 19:16

Жіноча збірна України з футзалу здобула бронзові нагороди Євро-2022!