U-19: юнацька збірна України перемогла Нідерланди, але не змогла пробитися на Євро-2022

Сьогодні в Роттердамі підопічні Володимира Єзерського зіграли третій, вирішальний матч в еліт-раунді кваліфікації Євро-2022 (U-19).

У першому турі еліт-раунду відбору Євро-2022 юнацька збірна України (футболісти не старші 2003 року народження) перемогла команду Норвегії (3:2), а в другому зіграла внічию із Сербією (1:1). Сьогодні на синьо-жовтих чекало надскладне випробування в поєдинку з господарями змагань — нідерландцями.

Для потрапляння до фінального турніру потрібно було посісти перше місце, а для цього — обов'язково перемагати.

Утім, дебют матчу залишився за нідерландцями, які теж мали шанс на вихід на Євро. Саме господарі першими подали кутовий і першими пробили по воротах. І якщо з ударом Гоубена на 8-й хвилині Ледвій упорався, то після пострілу Поку на 15-й врятувати команду не зміг. 0:1. Українці не відразу, але отямилися, намагаючись нав'язувати супернику свій футбол. Часом це виходило, але, на жаль, до перерви підопічні Володимира Єзерського забити не змогли, хоч і перевершили господарів за гольовими моментами — 2:1.

Початок другого тайму радикально змінив картину на полі. На 47-й хвилині за фол на Волошині червону картку отримав голкіпер нідерландців Руфс. Після цього Україна кинулася вперед. На 55-й хвилині після подачі кутового у виконанні Яцика Козік точним ударом зрівняв рахунок. 1:1. Надалі перевага української збірної не викликала сумнівів. Під завісу зустрічі переважання синьо-жовтих за ударами стало досить суттєвим (17:7), але м'яч ніяк не йшов у ворота. І все-таки на 90-й хвилині Попов вивів збірну України вперед. 2:1.

На жаль, перемоги з таким рахунком виявилося замало. Серби переграли норвежців — 3:2 й за рівної кількості очок, нічиєї в особистих зустрічах та однакової загальної різниці м'ячів, відповідно до регламенту, отримали перевагу за меншою кількістю дисциплінарних балів (10 жовтих карток проти 13-ти у нас). Вони й посіли перше місце...

Україна — Нідерланди — 2:1 (0:1)

Голи: Козік (55), Попов (90) — Поку (15).

Україна: Ледвій, Роман, Козік, Сапуга, Фаріна, Булеза, Квасниця (Малиш, 75), Волошин (Попов, 81), Лосенко (Яцик, 46), Підгурський, Царенко (Микитишин, 46).

Нідерланди: Руфс, Беніта (Ліморі, 46), Комененсіа, Гіллен, Губнер, Гартьєс, Нассох (Охіо, 61), Хіменес, Гоубен (Ріїкс, 87), Поку (Стрейдонк, 61), Хаєн (ван Ларе, 48).

Попереджені: Волошин (33), Лосенко (41), Роман (45) — Беніта (21), Губнер (86). На 47-й хвилині вилучений Руфс.

Євро-2022 (U-19). Фінальний турнір

Група А: Словаччина, Румунія, Італія, Франція.

Група В: Англія, Ізраїль, Сербія, Австрія.

Фінальний турнір триватиме з 18 червня до 1 липня у Словаччині. По дві найкращі команди з кожної групи вийдуть до півфіналу. Передбачено й матч за п'яте місце, оскільки п'ять найсильніших збірних Євро-2022 (U-19) отримають путівки на ЧС-2023 (U-20) в Індонезії.

17.04.2024 10:00

Євро-2024 (U-19). Юнацька збірна України в очікуванні жеребкування фінального турніру

Сьогодні, 17 квітня в Белфасті відбудеться жеребкування фінального тур...

30.03.2024 11:55

Андрій Шевченко поспілкувався з гравцями та тренерами збірної України U-19, що зіграє на Євро-2024

У Будинку футболу відбулася електронна конференція. Під час неї презид...

28.03.2024 13:00

Дмитро Михайленко: «У такий нелегкий час сила українців проявляється в характері»