WU-19: молодіжна жіноча збірна України поступилася на старті другого етапу відбору в Лізі А Євро-2022

Сьогодні в Австрії розпочався турнір другого етапу відбору Євро-2022 (WU-19) у Лізі А за участі молодіжної жіночої збірної України.

Восени минулого року синьо-жовті посіли третє місце у групі Ліги А першого раунду відбору Євро-2022 (WU-19) та зберегли прописку в елітному дивізіоні й шанси вийти у фінальний турнір.

У грудні 2021 року відбулося жеребкування другого раунду відбору чемпіонату Європи серед жінок віком до 19-ти років. За його підсумками збірна України WU-19 потрапила до групи А4. Турнір у нашій групі мав відбутися в період із 7-го до 13 квітня поточного року, але був перенесений на травень. Тож сьогодні в австрійському Вельсі синьо-жовті зустрілися з норвежками.

Українки пропустили вже на 9-й хвилині — Тандберг після кутового влучно пробила головою. Невдовзі могла зрівняти рахунок Глущенко, однак після сольного проходу не влучила в дальній кут. Потім знову вдалося забити скандинавкам, коли на 18-й хвилині Сьорбо влучила в ціль із лінії штрафного.

Після цього непоганого удару завдала Глущенко, але голкіпер суперниць упоралася. Норвежки продовжували володіти ініціативою й створювали нові небезпечні моменти. Українки відповіли класним ударом Глущенко головою, після якого м’яч облизнув поперечину. Утім, під кінець першого тайму скандинавки забили знову — флангову подачу замкнула Ісаксен.

У другій половині зустрічі суперниці синьо-жовтих лише збільшили перевагу. Декілька їхніх ударів парирувала Боклач, тоді як на 75-й хвилині з непоганою спробою Глущенко впоралася вже Паненгстуен. Під кінець зустрічі у складі норвезької команди дубль оформила Ісаксен. У доданий арбітром час Боклач зуміла парирувати пенальті, але на добивання встигла Фінк. У підсумку підопічні Валерія Паламарчука поступилися — 0:5.

У наступному матчі, який відбудеться в Бад-Вімсбах-Найдхартингу 13 травня, збірна України зустрінеться з Австрією.

Євро-2022 (WU-19). Група А4

10.05.2022

Україна (WU-19) — Норвегія (WU-19) — 0:5 (0:3)

Голи: Тандберг (9), Сьорбо (18), Ісаксен (42, 77), Фінк (90+3).

На 90+3-й хвилині Бреккен (Н) не реалізувала пенальті (воротар).

Україна (WU-19): Боклач, Левченко (Борисюк, 83), Котик, Ольхова, Котовець, Корнацька (Довганик, 83), Талеб, Семків, Іванченко (Тян, 56), Глущенко, Гріга (Мущенська, 56).

Норвегія (WU-19): Паненгстуен, Левос, Осе (Фінк, 61), Лутке, Сьорбо (Клеч, 77), Ісаксен, Бреккен, Дірдаль, Скреттінг (Йорде, 77), Кюваг (Біркелунд, 61), Тандберг (Рьон, 46).

Попереджені: Левченко (6) — Бреккен (90+4).

Австрія — Болгарія — 4:0 (1:0)

13.05.2022

Норвегія — Болгарія 13.00 (Вельс)

Австрія — Україна 19.00 (Бад-Вімсбах-Найдхартинг)

16.05.2022

Норвегія — Австрія 19.00 (Вельс)

Болгарія — Україна 19.00 (Бад-Вімсбах-Найдхартинг)

Час початку матчів — київський.

Євро-2022 (WU-19). Фінальний турнір

Шість переможців груп Ліги А за підсумками другого раунду (Англія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція) приєдналися до господаря Євро, збірної Чехії, у фінальній стадії, яка проходитиме з 27 червня до 9 липня. Восьмим учасником змагань стане переможець групи А4. Жеребкування фінального турніру відбудеться 18 травня.

Також відбудеться перехід між лігами, який буде актуальним для першого раунду ЧЄ-2022/2023 (WU-19). Останні команди груп Ліги А втратять елітну прописку.

09.07.2022 19:08