Офіційно. ФІФА підтримала Україну й застосувала санкції до її загарбників

Міжнародна федерація футболу ухвалила рішення про заборону всіх міжнародних матчів у Росії, а також використання її національного гімну та прапора.

ФІФА на своєму офіційному сайті опублікувала заяву з рішеннями щодо покарання Росії через її агресію в Україні. 

«Перш за все, ФІФА рішуче засуджує застосування сили Росією під час її вторгнення в Україну. Насильство не є рішенням будь-яких питань, і ФІФА висловлює солідарність з усіма людьми, які постраждали від того, що відбувається в Україні.

ФІФА закликає до невідкладного відновлення миру та до конструктивного діалогу, який необхідно розпочати негайно. ФІФА підтримує тісні контакти з Українською асоціацією футболу та членами українського футбольного співтовариства.

Для вирішення питань, пов’язаних із футболом, у координації з УЄФА Бюро Ради ФІФА за участю президента ФІФА та шести президентів континентальних конфедерацій одноголосно вирішило вжити негайних заходів відповідно до рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Вони будуть застосовуватися до подальших повідомлень.

Рішення ФІФА

1. На території Росії не буде жодних міжнародних змагань, а домашні матчі клубів та збірної проходитимуть на нейтральній території та без глядачів.

2. Росія братиме участь у будь-яких змаганнях під назвою «Футбольний союз Росії (РФС)», а не «Росія».

3. У матчах за участі команд із Футбольного союзу Росії не використовуватимуть прапор чи гімн Росії. 

ФІФА продовжить свій поточний діалог із МОК, УЄФА та іншими спортивними організаціями для визначення будь-яких додаткових заходів або санкцій, включаючи потенційне відсторонення від змагань, які будуть застосовані найближчим часом, якщо ситуація швидко не покращиться.

Бюро Ради ФІФА залишається готовим ухвалити будь-яке із цих рішень. Важливо, що ФІФА твердо переконана, що спортивний рух має бути єдиним у своїх рішеннях щодо цієї теми і що спорт має залишатися вектором миру та надії.

Що стосується майбутніх відбірних матчів чемпіонату світу з футболу 2022 року, ФІФА врахувала позиції Польського футбольного союзу, Футбольної асоціації Чеської Республіки та Шведської футбольної асоціації й уже вступила з усіма в діалог.

ФІФА буде підтримувати тісні контакти, щоб разом знайти прийнятні рішення. ФІФА подумки з усіма, хто постраждав від цієї шокуючої ситуації».

Нагадаємо, що 24 лютого, враховуючи воєнну агресію Російської Федерації проти України, УАФ після рішення виконавчого комітету направила до ФІФА та УЄФА відповідні звернення, а 25 лютого УЄФА за підсумками екстреного засідання свого виконавчого комітету ухвалив важливі рішення щодо країни-агресора. 

НОВИНИ ПО ТЕМІ
30.03.2022 16:03

ФІФА презентувала офіційний м’яч фінального турніру ЧС-2022

ФІФА презентувала офіційний м’яч, який буде використовуватися на...

30.01.2022 10:00

Представники України у списках ФІФА на 2022 рік: арбітри, асистенти арбітра, арбітри з футзалу та пляжного футболу

ФІФА оприлюднила список арбітрів, які були затверджені суддівським ком...

18.01.2022 10:35

Премія The Best FIFA Football Awards 2021: як голосували представники України

17 січня у швейцарському Цюриху відбулася церемонія нагородження найкр...

Підписатися на новини